Zprávy z města a okolí

Kultura Čtenářský servis Sport

[Top]

Kam za sportem

Bazén: čt 27. 5. 6 - 8 (1/2 plav. bazénu), 18.30 - 21, pá 28. 5. 6 - 8, so 29. 5. 13 - 21, ne 30. 5. 10 - 18, po 31. 5. zavřeno, út 1. 6. 6 - 11 (1/2 plav. bazénu), 15 - 17, 18.30 - 21, st 2. 6. 15 - 17, 18.30 - 21, čt 3. 6. 6 - 8 (1/2 plav. bazénu), 18.30 - 21, pá 4. 6. 6 - 8, 17 - 21, so 5. 6. 13 - 21, ne 6. 6. 10 - 18 hodin

Sauna: čt 15 - 21 hod. ženy, pá 15 - 21 hod. muži, so 13 - 21 hod. společná, od června: čt 17 - 21 hod. ženy, pá 17 - 21 hod. muži

Fotbal: Kopřivnice: so 29. 5. FC Kopřivnice - Jeseník (MSDD, st. v 10.15 hod., ml. ve 12.30 hod.), pá 4. 6. v 16.30 hod. FC Kopřivnice - Příbor (OP benjamínků), so 5. 6. FC Kopřivnice - FC Baník Ostrava B (KP žáků, st. v 9 hod., ml. v 10.45 hod.), Štramberk: so 29. 5. v 17 hod. TJ Kotouč Štramberk - Jeseník (OP mužů), ne 30. 5. TJ Kotouč Štramberk - Český Těšín (ve 12.30 hod. žákyně, ve 14.30 1. MSFL žen), Vlčovice: so 29. 5. FC Vlčovice-Mniší - Český Těšín (st. v 9 hod., ml. v 10.45 hod.), ne 30. 5. ve 12.30 hod. FC Vlčovice-Mniší - Frýdek-Místek B (KP ml. dorostu), v 15 hod. FC Vlčovice-Mniší - Baška (I. B. třída mužů)

Házená: so 29. 5. od 8 hod. mistrovský turnaj minižáků A, ne 6. 6. v 8.15 hod. KH Kopřivnice - Krmelín (oblastní přebor st. žáků B), v 10 hod. KH Kopřivnice - Litovel (2. liga staršího dorostu)

Malá kopaná: so 29. 5. 4. kolo 1. ligy (8 - 15 hod.), ne 30. 5. 4. kolo 3. ligy (9 - 13 hod.), so 5. 6. 5. kolo 3. ligy (9 - 13 hod.), ne 6. 6. 4. kolo 2. ligy (8 - 14.30 hod.)

Minigolf: provozní doba (dle počasí): po - pá 14 - 18 hod., so - ne 13 - 18 hod., inf. na tel. 605 825 870 nebo 604 740 992

Tenis: so 5. 6. v 9 hod. TK Kopřivnice - MILO Olomouc (oblastní přebor starších žáků A), TK Kopřivnice - Příbor (sdružený okresní přebor starších žáků B)

[Top]

Výsledky

Atletika: Vítězi Běhu na Velký Javorník, který se konal 16. května jako závod Českého poháru v běhu do vrchu se stali v hlavních kategoriích Ondřej Horák a Zdenka Holišová.
Z výsledků (7,1 km, převýšení 520 m): kat. muži 20 - 39 let: 1. O. Horák (AK ASICS Kroměříž) 28:50 min., 2. Z. Zoubek (ABK Liberec) 29:14, 3. P. Vymazal (AK ASICS Kroměříž) 29:53; muži 40 - 49 let: 1. F. Kolínek (Perná) 32:08, .. 3. J. Zátopek (TJ K. Štramberk) 32:39; muži 50 - 59 let: 1. M. Smrčka (BK Říčany) 31:02; muži 60 - 69 let: 1. F. Marek (Č. Kostelec) 39:17; muži 70 let a starší: 1. J. Šťastný (TJ Liga 100 - Praha) 54:07; ženy 20 - 34 let: 1. Z. Holišová (Olymp Praha) 34:28, 2. L. Dušková 39:52, 3. V. Hofmanová (obě Iscarex Č. Třebová) 42:01; 35 - 49 let: 1. D. Kubrová (Labe Tri Club HK) 38:46; 50 let a starší: 1. L. Skálová (Ostrava) 55:12

[Top]

Tenisový tým dospělých snad protrhne smůlu

K o p ř i v n i c e (jfk) - Mistrovská utkání místním tenistům zatím příliš nevycházejí. V zápasech hraných 15. - 16. května uspěli jen starší žáci A, kteří v oblastním přeboru porazili 5:4 tým Rožnova. Naopak stejně těsně podlehli dospělí Vratimovu a starší žáci B Novému Jičínu. Dorost v oblastním přeboru a mladší žáci, kteří jako jediní z kopřivnických družstev hrají ligovou soutěž, prohráli shodně 2:7. Dorost s Bohumínem, mladší žáci s A týmem Frýdlantu.

Družstvu dospělých zatím podle prezidenta klubu Karla Fojtíka chybí trochu štěstí. „Prohrály se třísetové zápasy, neproměnily se mečboly. Věřím, že to protrhneme a budeme hrát o špici soutěže,“ doufá po třech odehraných duelech, z nichž jeden byl vítězný, Fojtík. Dorostu bohužel chybí hráči, kteří už přešli do mužů, a tak klub bude rád, když družstvo udrží oblastní přebor.

U starších žáků A se počítá, že by měli hrát střed tabulky oblastního přeboru, čemuž jedna porážka a jedno vítězství odpovídá. Starší žáci B mají na kontě dvě těsné porážky 4:5. „Tady ale na výsledky důraz neklademe. Je to soutěž na rozehrání. Každé vítězství ale samozřejmě potěší,“ říká Fojtík. Ligovou soutěž mladších žáků nehraje družstvo, které ji vybojovalo. To už bohužel působí o kategorii výše. Tři porážky svědčí o sbírání zkušeností. Klub nečeká, že se soutěž udrží, ví však, že i nabyté zkušenosti budou mít svůj význam.

Výsledky: dospělí (oblastní přebor, 15. 5., Vratimov): TK Biocel Vratimov - TK Kopřivnice 5:4; Kupka - Ranoš 4/6, 4/6, Vojkovský - Ondrašík 6/7, 6/2, 6/3, Lérová - Jankovská 6/2, 6/1, Hosová - Štrbavá 2/6, 6/0, 6/1, Fencl - Martínek 6/4, 6/4, Štalmach - Růžička 4/6, 0/6, Hosová, Pollová - Jankovská. Štrbavá 2/6, 2/6, Kupka, Vojkovský - Ranoš, Růžička 3/6, 4/6, Fencl, Štalmach - Ondrašík, Martínek 6/4, 6/3; dorost (oblastní přebor, 16. 5., Kopřivnice): TK Kopřivnice - TJ Sokol Bohumín 2:7; Poledník - Mysliwiec 6/2, 6/3, Kovalák - Zdvowka 3/6, 6/3, 1/6, Kačerová - Ptáková 2/6, 0/6, Marešová - Bogamská 2/6, 1/6, Herodes - Pytela 3/6, 2/6, Palider - Lewandowski 2/6, 4/6, Poledník, Herodes - Mysliwiec, Pytela 3/6, 4/6, Kovalák, Palider - Zdvowka, Lewandowski skreč Bohumín, Kačerová, Marešová - Bogamská, Ptáková 0/6, 4/6; starší žáci A (oblastní přebor, 15. 5., Kopřivnice): TK Kopřivnice - Tenis Rožnov p. R. 5:4; Herodes - Skotnica 6/0, 6/4, Palider - Chrbját 6/2, 6/1, Bednářová - Houšková 1/6, 2/6, Šiková - Neradová 0/6, 2/6, Klos - Vala 0/6, 0/6, Hajda - Koňař 6/1, 6/1, Palider, Hajda - Vala, Chrbját 7/5, 6/3, Herodes, Klos - Skotnica, Koňař 6/1, 2/6, 6/1, Bednářová, Šiková - Houšková, Neradová 0/6, 0/6; starší žáci B (sdružený okresní přebor, 15. 5., Nový Jičín): TJ Nový Jičín - TK Kopřivnice 5:4; Segeťa - Hladej 6/3, 6/1, Pospěch - Mareček 7/6, 6:1, Mertová - Karbanová 6/1, 6/0, Witosová - Hinnerová 6/4, 3/6, 4/6, Kuchta - Škapa 2/6, 3/6, Slavičinský - Dědek 4/6, 4/6, Segeťa, Pospěch - Hladej, Dědek 6/3, 6/0, Kuchta, Šimurda - Mareček, Škapa 2/6, 1/6, Mertová, Lazecká - Karbanová, Hinnerová 6/3, 3/6, 7/5; mladší žáci (liga ml. žáků, 16. 5., Frýdlant n. O.): TK Edimex Frýdlant n. O. - TK Kopřivnice 7:2; J. Záškodný - Hladej 7/5, 6/3, Stachovskyj - Škapa 6/1, 6/3, Ellingerová - Kolářová 6/0, 6/0, Kmentová - Floreová 6/4, 6/4, O. Záškodný - Marada 7/5, 6/0, Krásný - Šmíd 3/6, 2/6, J. Záškodný, Stachovkyj - Hladej, Šmíd 6/0, 6/1, O. Záškodný, Krásný - Marada, Škapa 6/7, 4/6, Ellingerová, Kmentová - Kolářová, Floreová 6/0, 6/0

[Top]

Sedmý závod vyhrál Šádek

Běžci ve středu na letním stadioně
absolvovali oblíbenou trať Emila Zátopka.
Závod pojmenovaný po slavném rodákovi
byl součástí Lašské běžecké ligy.

K o p ř i v n i c e (jfk) - Vítězem sedmého závodu Lašské běžecké ligy 2004, kterým byla ve středu 19. května Zátopkova desítka, se stal podle očekávání Robert Šádek z kopřivnického Maraton klubu. Desetikilometrovou trať zvládl na místní škvárové dráze v čase 33:28,8 min.

Na start závodu se postavilo celkem 21 vytrvalců. Bohužel mezi nimi nebyla jediná žena. Důvodem je zřejmě i fakt, že desítka na škvárovém oválu není lákavou tratí. Závodu nepomohl ani nucený posun termínu.

Kategorii čtyřicátníků vyhrál Jiří Zátopek, mezi padesátníky Jiří Strakoš, oba z kopřivnického Maraton klubu, kategorii šedesátníků pak Jan Seltenreich ze Studénky.

[Top]

Štramberk pomalu klesá, Vlčovice stoupají vzhůru

K o p ř i v n i c e (jfk) - 1. MSFL žen: Holešov - TJ K. Štramberk 3:2 (2:1). Štramberk sice v Holešově brankou Holubové v 18. minutě vedl, zbytek prvního poločasu mu však nevyšel a soupeř otočil na 3:1. Tlak ve druhé půli zužitkovala v 77. minutě Čapková, na více se však Štramberk hrající pro malý počet hráček jen v deseti nezmohl. „Dělali jsme hrubé individuální chyby, nebyla tam bojovnost a nasazení,“ byl zápasem zklamaný trenér Štramberka Jan Stibůrek. Branky: 18. Holubová, 22. Čapková. Průběžné pořadí: 7.

I. B třída: FK Tísek - FC Vlčovice-Mniší 0:1 (0:1). Vlčovice vyhrály potřetí v řadě a pomalu začínají v tabulce stoupat. V zápase s Tískem byly fotbalovější, což ve 21. minutě stvrdil brankou z 35 metrů Paciorek. Měly však i štěstí, to když Kudělka vykopával míč z brankové čáry. Ve druhé půli vyvinul Tísek velký tlak, kýžené vyrovnání však nepřišlo. Po dvaceti minutách se hra znovu vyrovnala, i přes šance na obou stranách ale více branek nepadlo. Branka: 21. Paciorek. ČK: 35. Brož (Tísek). Průběžné pořadí: 12. (25 b.)

OP: 18. kolo: TJ K. Štramberk - TJ Sokol Rybí 1:2 (1:0). Štramberk využil v první půli jen jednu šanci z mnoha. Po změně stran Rybí brzy srovnalo a poté, když už to ze strany domácích byla spíše křeč, rozhodlo z rychlého protiútoku o svém vítězství. Branka Štramberka: 17. Balhárek. Sokol S. Jičín - TJ K. Štramberk 3:1 (0:0). Štramberk odehrál v Jičíně skvělou první půli, neproměnil však šance. Po změně stran se domácí chytli a dvěma brankami v rychlém sledu se dostali do vedení. Sýkora sice snížil, ale chyba Schwarze dovolila Jičínu vedení pojistit. Branka: 75. P. Sýkora. Průběžné pořadí: 9. (25 b.)

III. třída: dohrávka 18. kola: R. Heřmanice - Sp. Lubina 2:4 (1:2). Lubina sice v 15. minutě prohrávala 1:0, pak však na nerovném terénu převzala iniciativu a čtyřmi brankami rozhodla o vítězi. Domácí už jen korigovali. Branky Lubiny: 24. a 60. Friedel, 37. Lančí, 50. Polášek. 17. kolo: Sp. Lubina - S. Skotnice 2:1 (2:0). Lubina v první půli soupeře nepřehrávala, dokázala však využít dvě standardní situace. V 55. minutě Skotnice snížila a Lubině pak zle zatápěla, ta však těsné vítězství dokázala udržet. Branky Lubiny: 35. a 45. Friedel.

[Top]

Fotbal - házená - judo

JUDO: medaile všech tří hodnot dovezli z Čokoládové velké ceny ve Studénce mladší žáci závišického juda. V závodě, na který se 15. května sjeli závodníci z Moravy, dosáhl na zlato Ondřej Číp, když v kategorii do 42 kg porazil ve finále Mingisultanova z Kroměříže. Naopak kroměřížský Rozsypal si ve finále kategorie do 38 kg poradil se závišickým Adamem Kahánkem. Radek Honč se v opravách probil na třetí příčku.

FOTBAL: st. dorost (MSDD): Dolní Benešov - FC Kopřivnice 2:0 (1:0). Odhodlání Kopřivnice zmrazilo už ve 2. minutě gól ze sporně nařízené penalty. I přes veškerou snahu se ji nepodařilo vyrovnat, naopak v 80. minutě využili domácí chyby v obraně a přidali druhou branku. Ml. dorost (MSDD): Dolní Benešov - FC Kopřivnice 0:1 (0:0). Kopřivnice měla od začátku převahu, v první půli ji však nedokázala zužitkovat. Ve druhé půli začal dělat domácí obraně velké starosti střídající David Kaufman. Právě on byl v 63. minutě sražen v pokutovém území. Nařízenou penaltu Luděk Filip proměnil ve vítězný gól. Domácí nakonec po dalším faulu na Kaufmana dohráli v deseti. Branka: 63. Filip. St. žáci (KP): FC Kopřivnice - Vítkovice B 0:3 (0:1). Vítkovice byly v zápase lepším týmem a zaslouženě vyhrály. Kopřivnice si dokázala vytvořila jen náznaky šancí. Ml. žáci (KP): FC Kopřivnice - Vítkovice B 0:0. Kopřivnice měla v tomto utkání i na vítězství, ale šance, kterých si vytvořila více než soupeř, nedokázala proměnit.

HÁZENÁ: st. dorost (2. liga dorostu): KH Kopřivnice - HC Tišnov 24:17 (11:10), sestava a branky: Číp, Sykala - Lipový 6, Hinner 5, Jakeš 4, Novák 2, Polášek 2, Pěček 2, M. Veřmiřovský 1, Hábovčík 1, Krčmář 1. Tišnov držel s domácími krok po celou první půli. Rozhodl nástup do druhého poločasu. Hostům se během dvaceti minut podařilo vstřelit pouhé tři branky. Kopřivnice si tak tři kola před koncem stále drží první příčku, která zajišťuje postup. St. žáci A (divize): KH Kopřivnice - Zbrojovka Vsetín 41:27 (22:15), sestava a branky: Krompolc 1, Krhovják, Urban 17, Střelec 8, Šustala 5, Svoboda 3, Černý 2, Krejčiřík 2, Bílý 1, Mayer 1, Doležal 1, Němec. Zápas byl vyrovnanou záležitostí jen do čtrnácté minuty. Kopřivnice pak zabodovala rychlými protiútoky a strhla vedení na svou stranu. Poté už se zápas vyvíjel jednoznačně v její prospěch. St. žáci B (obl. přebor): KH Kopřivnice - HC Zubří 21:18 (9:9), sestava a branky: Veselka 1, Hejduk, Szikriszt, Šulák 8, Krejčiřík 2, Samek 3, Hrnčárek 4, Krása, Kubalec 3, Krhovják, Janáč, Poláček, Radiměřský. Vítězstvím nad Zubří si Kopřivnice vysloužila bojovným výkonem a dobrou hrou obrany, podpořenou brankářem Veselkou. Ve vyrovnaném utkání dokázala Kopřivnice odskočit maximálně o tři branky, ale i přesto že odehrála poslední dvě minuty v oslabení, dokázala vedení uhlídat. Ml. žáci A (divize): KH Kopřivnice - Zbrojovka Vsetín 23:13 (10:0), sestava a branky: Szikriszt, Maliňák, Škarpich, Pilch, Koudelka 2, Paseka 4, Klosík 1, Váňa, Novotný 2, Ulrych 6, Bohumínský 4, Poláček 1, Martinásek 3. Kopřivnické družstvo si připsalo povinné vítězství. Brankový rozdíl mohl být daleko vyšší, nebýt zbytečných technických chyb a neproměňování vyložených šancí. Ml. žáci B (obl. přebor): KH Kopřivnice - Sokol Vítkovice 29:0 (15:0), sestava a branky: Pavlík 10, Březovský 8, Mikula 4, Křižan 3, Jaroň 2, Vašica 2. Tak to se v házené často nestává! Kopřivnice nedovolila svému soupeři vstřelit ani jedinou branku. Minižáci A (MT v Zubří): KH Kopřivnice - Sokol Hrabůvka 6:9 (4:6), - HC Zubří A 9:11 (5:6), - Cement Hranice 7:10 (3:7), - Sokol Karviná 7:11 (4:5), sestava a branky: Mička 3, Plánočka, Gřes 9, Volný 4, Cachnín, Špaček 4, Petr Kahánek 1, Wiecek 2, Kroča 5, Patrik Kahánek, Berek 1, Krajcár, Žingor. Kopřivnice začala bohužel podceněním děvčat z Hrabůvky. Na to navázala dalšími porážkami. Jejich příčina tkvěla především ve špatné obraně a mizerné střelbě. Určité zlepšení přišlo v zápase s Karvinou. Minižáci B (MT v Ostravě): KH Kopřivnice - Meteor Orlová 8:9 (5:4), - Sokol Klimkovice 4:8 (1:4), - SKH Ostrava 8:8 (3:6), - SKP Frýdek-Místek 4:5 (3:3), sestava a branky: Reček 16, Tížek 4, Fulnek 2, Karban 1, Zima 1, Lipový, Bukovský, Fila, Geryk, Zahradník.

[Top]

Fotbalisté dovezli důležité vítězství z Jistebníku

Jistebník n. O. - FC Kopřivnice 1:6 (0:0)

J i s t e b n í k   n .  O.  (jfk) - První nesnadný krok ze tří, za něž jsou považovány tři po sobě jdoucí zápasy na hřištích soupeře, mají fotbalisté Kopřivnice úspěšně za sebou. V neděli vyhráli přesvědčivým rozdílem v Jistebníku, a přiblížili se tak vytouženému postupu.

Dlouhých 51 minut se hrálo bez branek. Kopřivnice se jen těžko vyrovnávala s nerovným terénem a dovolila soupeři až příliš. Ten naštěstí ani jednu ze dvou gólových příležitostí neproměnil. Stejně na druhé straně dopadli Hajník a Macek. „Chybělo mi větší nasazení a bojovnost. Celé mužstvo špatně bránilo,“ nebyl s první půlí spokojen trenér Kopřivnice Milan Svoboda.

Domácí byli nepříjemní i na začátku druhé půle, křídla jim však v 52. minutě přistřihla trefa Fersta z přímého kopu. O deset minut později přidal Macíček po krásné brejkové spolupráci s Mikolandou druhý gól. „První branka nás uklidnila, druhá byla zlomová,“ konstatoval Svoboda. Jistebník poté otevřel hru a Kopřivnice přidala další branky. Dvakrát se trefil Hajník, po jedné brance dali Buček a Feilhauer.

Domácí bojovali, ale na více než jediný gól se nezmohli. V 77. minutě lapil s přehledem chytající Drahoš Gerlichovi penaltu. Ujal se až brejk střídajícího Vykydala, který snížil na 1:4.

„Jsem spokojen s vítězstvím a třemi body, ale na můj vkus jsme udělali velké množství chyb v obraně. Kvalitnější soupeř by je určitě potrestal,“ dodal Svoboda.

Branky: 83. Vykydal - 52. Ferst, 61. Macíček, 65. a 67. Hajník, 85. Buček, 86. Feilhauer. Kopřivnice: Drahoš - Maslák, Dlouhý, Ferst, Horák - Feilhauer, Hajník (76. Bezděk), Buček, Kubiš - Macíček (81. Petráš), Mikolanda (74. Zapletal). Další výsledky 17. kola: Bravinné - Heřmanice A 6:0, Jakubčovice B - Veřovice 3:0, Trojanovice I - Olbramice 2:1, Hostašovice - Straník 1:3. Pořadí po 18. kole: 1. Veřovice 42 b., 2. Kopřivnice 38 b., 3. Hostašovice 35 b., 4. Jakubčovice B 34 b., 5. Straník 33 b., 6. Lubina 29 b., 7. Bravinné 25 b., 8. Skotnice 19 b., 9. Trojanovice I 19 b., 10. Jistebník 14 b., 11. Olbramice 11 b., 12. Heřmanice A 11 b.

[Top]

Polášek v Mostě čtvrtý, Hajduškům se moc nedařilo

M o s t (jfk) - Po roční pauze nasedl Lubomír Polášek z Lubiny do formule znovu až letos. Na jarní ceně Brna to nebylo nic slavného. Dvakrát havaroval. Na Škoda Octavia Weekendu v Mostě už to bylo veselejší. V sobotním závodě formulí 1 400 na třináct kol dojel pátý, v nedělním, který byl stejně dlouhý, si ještě o příčku polepšil.

Roční pauza, která vznikla především díky nedostatku financí, jde podle jeho otce Lubomíra Poláška pořádně znát. „Ostatní jsou vyježděnější, navíc se jezdí rychleji. Na titul má takových deset vozů. V Brně to bylo špatné, ale teď v Mostě už mnohem lepší,“ tvrdí.

Cílem pro sezonu je dojet v seriálu kategorie národní formule 1 400 do pátého místa. Momentálně je pětadvacetiletý Polášek šestý. „Mělo by to být v našich silách,“ říká Polášek. Měla by k tomu přispět i spolupráce se stájí Auto Schwarz Rokycany, za niž jeho syn jezdí.

Tatra 603 Team bratří Hajdušků obsadila v sobotním tříhodinovém závodě cestovních automobilů celkové 21. místo, ve třídě nad 2000 ccm byla sedmá.

Tatra Ecorra, se kterou tým jezdí, byla nucena výrazně zpomalit ve druhé hodině mosteckého závodu. Mohly za to problémy se sekvenční převodovkou. Ke spokojenosti měla tatrovácká posádka tentokrát daleko.

Vítězem se stala posádka na voze Mercedes 3000 Charouz/ Enge před slovenskou posádkou Studenič/Bezák na voze Porsche 911 GTR 3.

[Top]

Plavci výborní v multiutkání

S p i š s k á   N o v á   V e s (jfk) - Šanci reprezentovat v multiutkání mladších juniorů mezi Slovenskem, Českem a Polskem dostali i dva plavci kopřivnickémho klubu vodních sportů.

Závody, které v pětadvacetimetrovém bazénu pořádala slovenská Spišská Nová Ves, se nadmíru vydařily Radomíru Poláškovi. V obou ostrých startech doplaval čtvrtý v životních časech. Na 50 m volný způsob si vylepšil osobní rekord na 25,02 s a na dvojnásobné trati na 55,00 s. Mimo soutěž si zkusil i 200 m v. zp. (2:11,13 min.).

Třináct setin od zlata dělilo Nikolu Zátopkovou na dvoustovce motýlek, kde časem 2:27,74 zaostala minimálně za svým osobním rekordem. Velký osobák 1:08,00 min. na poloviční trati naopak na medaili nestačil. Znamenal páté místo.

Celkově česká reprezentace skončila druhá za mnohdy bezkonkurenčními Poláky. Slušné výkony kopřivnických plavců naznačily, že by mohli na blížícím se mistrovství ČR svých kategorii být v dobré formě.

[Top]

Devills prohráli, Tygríci se trhli

K o p ř i v n i c e (jfk) - Devills nečekaně zaváhali v 11. kole bowlingové ligy Teletabis, a ztratili tak na vedoucí Tygríky dva body. Squadra je po nepřesvědčivém začátku už třetí.

Výsledky 11. kola: Heimat - Los Trempos 521:579 a 589:649, Elán - Squadra-Azurra 563:631 a 571:647, Snipers - Havana Boys 627:601 a 560:566, Emil Horák - Draci 520:643 a 623:596, Club Team - Robinsoni 484:471 a 570:557, Peťa Team - Frajeři 526:540 a 538:554, Teletabis - Devills 586:702 a 635:569, Tygríci - Hali-Beli-Zelí 701:556 a 700:623. Pořadí po 11. kole: 1. Tygríci 38 b., 2. Devills 36 b., 3. Squadra-Azurra 34 b., 4. Draci 34 b., 5. Snipers 28 b., 6. Peťa Team 28 b., 7. Elán 22 b., 8. Heimat 20 b., 9. Teletabis 16 b., 10. Club Team 16 b., 11. Havana Boys 16 b., 12. Los Trempos 16 b., 13. Emil Horák 14 b., 14. Robinsoni 12 b., 15. Frajeři 12 b., 16. Hali-Beli-Zelí 10 b.

[Top]

Stolní tenisté divizi nevybojovali

K o p ř i v n i c e (jfk) - Divize se kopřivnickým stolním tenistům na hony vzdálila. Alespoň pro tuto sezonu. V krajské soutěži skončili se stejným skóre díky vzájemné horší bilanci druzí za Horní Datyní. Původně čekali, že se druhý tým soutěže popere o divizi v baráži, tak se však letos vzhledem k situaci ve vyšších soutěžích nekonala. „Byla to teoretická šance na postup. Věděli jsme, že to tak může skončit,“ říká předseda místního klubu Vladimír Schwarz.

Ke kýženému úspěchu chybělo málo. Vyhrát jediný zápas. Sezonu i přesto Schwarz hodnotí kladně. „Bylo to velice dobré, akorát se špatným koncem. Pravda ale je, že postoupil ten lepší,“ přiznává Schwarz. Totéž podle něj platí i o Frenštátu, který vyhrál okresní soutěž druhé třídy a o příčku za sebou nechal B tým Kopřivnice.

Slušné výsledky v sezoně zaznamenala i mládež. Ondřej Červenka se pravidelně slušně umisťoval v okresních bodovacích turnajích. V okresním žebříčku starších žáků pro tuto sezonu figuruje na pěkném osmém místě. Mezi benjamínky je Hana Hettenbergerová třetí a Ota Schwarz pátý.

V příští sezoně by klub rád bojoval o divizi mužů znovu, podle Schwarze to však nebude lehké. „Studénka, která letos skončila třetí, avizuje posílení,“ připomíná. Zároveň si přeje, aby se klubu podařilo rozšířit řady žactva a aby hráči konečně mohli začít využívat už fungující novou tělocvičnu na ZŠ svaté Zdislavy.

[Top]

Karatisté třetí v klubové lize družstev

Stanislav Modráček startoval
jako jediný z kopřivnických borců
v sobotní klubové lize družstev.

K o p ř i v n i c e (jfk) - Na třetí příčku dosáhl místní karatistický tým mužů v klubové lize družstev. K závodu, který hostila v sobotu 22. května kopřivnická hala SOU, se sjelo 26 družstev ze 14 klubů, a to z Čech, Moravy a Slovenska.

„Čekali jsme, že přijede více družstev, ale i přesto, že jich bylo méně, sjela se sem slušná kvalita. Tradičně výborní byli hlavně Slováci, navíc se nám myslím podařilo závody dobře zvládnout po organizační stránce,“ byl s úrovní klání, které patřilo k jedněm z posledních v této sezoně, spokojen trenér kopřivnických karatistů Vlastimil Žižka.

Z kopřivnického týmu bohužel na poslední chvíli vypadl Milan Burget, účastník nedávného mistrovství Evropy v Moskvě. „V pátek si ve škole při gymnastice natáhl stehno a nechtěli jsme riskovat vážnější zranění,“ objasnil absenci Žižka. Za Kopřivnici tak nakonec z místních borců startoval jen ostřílený Stanislav Modráček. Družstvo utvořil spolu s Miroslavem Trnkou z Havířova a Vlastimilem Dobružským z Prahy.

Modráčkovi se poměrně dařilo. Porazil zástupce Oder a Martina. Remizoval s bratislavským Putzem, na kterého si brousil zuby, a nestačil jen na váhově i výškově mnohem příznivěji disponovaného Josefa Bělicu z Havířova. „Standa s Bělicou sice prohrál, ale na pohled to byl vyrovnaný zápas. Celkově mám z jeho vystoupení dobrý pocit,“ konstatoval Žižka.

V konečném účtování Kopřivnice podlehla 0:3 vítěznému Baníku a 0:2 druhému Rapidu Bratislava. Čtvrtý Martin porazila 2:1, páté Odry 2:0.

Další z místních karatistických stálic, Soňa Hejduková, v závodě vzhledem k vytížení ve škole nestartovala. „Stejně už sezona končí, takže výpadek není nijak vážný. Každopádně začátek přípravy na novou sezonu bude asi bolet,“ předpokládá Žižka.

[Top]

Minigolfisté postupují

K o p ř i v n i c e (jfk) - Po dvaatřiceti letech vybojovali kopřivničtí minigolfisté postup do 1. ligy smíšených družstev. Letošní druholigový ročník má sice před sebou ještě čtyři kola, prvenství Kopřivnice však již nikdo ohrozit nemůže.

Na úspěchu má podíl pětičlenné družstvo, které tvoří senioři Vinoš s Holubem a junioři Rečka, Stančík a Macho, který je v kádru juniorské reprezentace.

Definitivu postupu Kopřivnice stvrdila v 6. kole soutěže, kde uhájila neporazitelnost. Vinoš v něm vybojoval mezi seniory třetí příčku a Holub šestou, Macho dosáhl na třetí místo v juniorech, Rečka se Stančíkem pak na druhou a třetí příčku v žácích.

Pořadí ve 2. lize po 6. kole: 1. TJ Start Kopřivnice 42 b., 2. MGC Olomouc B 26 b., 3. MGC Polička 24 b., 4. KDG při SUS VŠB-TU Ostrava 17 b., 5. KDS TJ Šternberk B 15 b., 6. KDG 2000 Ostrava 4 b.

[Top]

Atletky touží po mistrovských medailích

K o p ř i v n i c e (jfk) - Zálusk na vylepšení osobních rekordů i na mistrovské medaile mají dvě momentálně nejúspěšnější atletky AK ASK Kopřivnice. Jak Andreu Krstevovou, tak Lenku Masnou čeká poslední sezona v kategorii juniorek. Jaká by měla být?

Pro Andreu Krstevovou by mělo být vrcholem sezony letní mistrovství ČR juniorek, které se bude konat 19. - 20. června v Liberci. Trenér Rostislav Kocián by ji rád viděl na stupních vítězů. V loňských juniorských tabulkách figuruje časem 4:43,65 min. na sedmém místě, některé soupeřky už však letos startují v kategorii žen, a cíl se tak nejeví jako nereálný. Trenér to však podmiňuje časem pod hranicí 4:40 min., který hned vedle medaile z juniorského šampionátu staví jako další cíl sezony. Na vedlejší trati, kterou je osmistovka, by podle něj Andrea měla mít na čas okolo 2:13,5 min.

Z mistrovských závodů by Krstevová měla startovat ještě na mistrovství ČR do 22 let, které se koná 11. - 12. září v Hodoníně. Klubu ACJ Brno, za nějž závodí, bude pomáhat k úspěchu v soutěži juniorských družstev. Bojovat bude o místo v týmu pro PMEZ, kterého se Brno po loňském vítězství v mistrovství ČR juniorských družstev zúčastní. Určitě bude startovat v extralize žen, stejně jako loni v ní však bude sbírat především zkušenosti. „Momentálně jsme v plné přípravě. Andrea je vcelku v pohodě. Plní tréninkové časy podle plánu, takže věřím, že čas opravdu stlačí pod čtyři čtyřicet,“ doufá trenér Kocián.

Lenku Masnou, která rovněž závodí v dresu ACJ Brno, v přípravě poněkud přibrzdilo marodění, maturita a přijímačky. „Momentálně nemáme naběháno tolik, co bychom měli mít. Poslední měsíc měla Lenka problémy s dýcháním. Výsledky se budou odvíjet od toho, jak se dá dohromady,“ tvrdí Kocián. Masná bude rovněž startovat na mistrovství ČR juniorek. Na rozdíl od loňska, kdy běžela čtyřstovku (2.), bude letos startovat na dvojnásobné trati. Měla by se na ní poprat o zlato s Terezou Šedivou (AC Praha 1890). „V hale ji Tereza porazila, my jsme ale vzhledem k místním podmínkám halu šli z plné přípravy, takže by to venku mohlo vyjít,“ podotýká Kocián.

Na půlku by měla být zaměřena celá sezona. Lenka by v ní měla startovat i na mistrovství ČR dospělých, které se bude konat 25. - 26. června v Plzni. Trenér doufá, že letos dokáže stlačit čas 2:09,55 min., kterým vede loňské juniorské tabulky ČR, až k 2:07 min. Rád by, aby si zároveň udržela loňskou rychlost ze čtyřstovky (56,50 s). Vedle zmíněných mistrovských závodů by měla startovat v extralize žen, v soutěži juniorských družstev a v PMEZ, kde by měla patřit k oporám brněnského týmu.

Obě děvčata se připravují v početné tréninkové skupině. K těm, kteří mají šanci uspět v mistrovských soutěžích, patří ještě Jana Pitrunová a Markéta Schybolová. Pitrunová by měla startovat na mistrovství ČR dorostenek v disciplínách 200 a 400 m, Schybolová na mistrovství ČR starších žákyň na trati 1 500 m. U obou Kocián věří v umístění do šestého místa. Slušně by na tom měla být i juniorka Petra Šenková (200 a 400 m).

Poslední aktualizace: 21.02.2005 08:25