Kultura Čtenářský servis Sport

[Top]

Kam za sportem

Bruslení veřejnosti: so 4. 10. od 14.15 do 15.30 hod., ne 5. 10. od 14.30 do 15.45 hod.

Atletika: so 18. 9. v 11 hod. Běh rodným krajem Emila Zátopka (start před MÚ v Kopřivnici)

Fotbal: Kopřivnice: pá 17. 9. v 16.30 hod. FC Kopřivnice - Mořkov (benjamínci A), so 18. 9. FC Kopřivnice - MFK Karviná B (KP žáků st. v 9 hod., ml. v 10.45 hod.), pá 24. 9. FC Kopřivnice - TJ Kotouč Štramberk (benjamínci B), so 25. 9. FC Kopřivnice - TJ Lokomotiva Petrovice (KP dorostu, st. v 10 hod., ml. ve 12.15 hod.), v 16 hod. FC Kopřivnice - TJ Kotouč Štramberk (7. kolo OP mužů); Štramberk: ne 19. 9. v 16 hod. TJ Kotouč Štramberk - Stachovice (6. kolo OP mužů)

Futsal: pá 17. 9. ve 20 hod. Megas Frenštát p. R. - Chrudim (3. kolo 1. ligy ve futsale mužů), pá 24. 9. Megas Frenštát p. R. - Mikeska Ostrava (4. kolo 1. ligy ve futsale mužů) - vše hala SOU

Házená: ne 19. 9. v 8.15 hod. KH Kopřivnice - Kuřim (liga mladšího dorostu), v 10 hod. KH Město Kopřivnice - TJ Náchod (2. kolo 1. ligy mužů), v 11.45 hod. KH Kopřivnice - Nové Veselí (1. liga staršího dorostu), ve 13.30 hod. KH Kopřivnice - HCB Karviná (divize mladších žáků A), v 15 hod. KH Kopřivnice - HCB Karviná (divize starších žáků A), so 25. 9. v 8 hod. KH Kopřivnice - Krmelín (oblast. přebor mladších žáků B), v 9.15 hod. KH Kopřivnice - Krmelín (oblast. přebor starších žáků B), v 10.45 hod. MT minižáků B, v 17.30 hod. TJ Sokol Trnávka - Paskov (2. liga mužů), ne 26. 9. v 8 hod. KH Kopřivnice - Krnov (oblast. přebor mladších žáků B), v 9.15 hod. KH Kopřivnice - Krnov (oblast. přebor starších žáků B)

Hokej: pá 17. 9. v 18 hod. HC Kopřivnice - HC Olomouc (liga dorostu), ne 19. 9. v 9 hod. HC Kopřivnice - HC Karviná (žákovská liga 6. a 7. tříd), ve 13.45 hod. HC Kopřivnice - HC Havlíčkův Brod (liga juniorů), pá 24. 9. v 18 hod. Kopřivnice - Rosice (liga dorostu), so 25. 9. v 9 hod. Kopřivnice - Frýdek-Místek (liga přípravek 4. + 5. tříd), ve 13 hod. Kopřivnice - Třinec (ŽL 8. + 9. tříd), ne 26. 9. ve 13.45 hod. Kopřivnice - Nový Jičín (liga juniorů), út 28. 9. v 9 hod. Kopřivnice - Frýdek-Místek (ŽL 6. + 7. tříd)

Malá kopaná: so 18. 9. od 9 do 13 hod. 9. kolo 3. ligy KMK, ne 19. 9. od 8 do 15 hod. 8. kolo 1. ligy KMK, so 25. 9. od 8 do 14.30 hod. 8. kolo 2. ligy KMK, ne 26. 9. od 9 do 13 hod. 10. kolo 3. ligy KMK

Minigolf: provozní doba (dle počasí): po - pá 14 - 18 hod., so - ne 13 - 18 hod., inf. na tel. 605 825 870 nebo 604 740 992

Volejbal: so 18. 9. od 9 hod. „Turnaj čtyř“ - turnaj kadetů pořádaný kopřivnickým Klubem volejbalu (startují AGK Pszczyna, TJ Nový Jičín, TJ Kotouč Štramberk, KV Kopřivnice) - volejbalové kurty pod letním stadionem, v případě nepříznivého počasí ve sportovní hale SOU

[Top]

Výsledky

Futsal: 1. liga mužů (2. kolo): Megas Frenštát p. R. - TS Bakov n. J. 2:3 (1:1), branky: Špaček, Maruchnič - Kamenický, P. Bejda, Konečný. Frenštát: Myška - Buček, Musial, Kornak, Kühnert - Špaček, Žídek, Kovařík, Maruchnič. Další výsledky 2. kola 1. ligy: Jistebník - Mikeska Ostrava 3:1 (1:0), Slaný - Chrudim 3:5 (2:2), Benago Praha - Viktoria Žižkov 1:3 (1:1), Alfa Liberec - Helas Brno 3:5 (1:2), Vysoké Mýto - Torf Pardubice 8:3 (5:3)

[Top]

• házená • fotbal • hokej •

HÁZENÁ: st. dorost (1. liga): KH Kopřivnice - HCB Karviná 17:25 (10:13), sestava a branky: Sykala, Číp - Hábovčík, Stanislav 7, Bonn 6, Jakeš 2, Seidl 1, Krčmář 1, Polášek, Brus, Veřmiřovský, Valentík, Novák. „Utkání se nám nepovedlo, rozhodla obranná fáze, střelba spojek ze střední a delší vzdálenosti a proměňování šancí. Chybělo mi kolektivní pojetí hry,“ hledal příčiny porážky trenér Kopřivnice Michal Mayer. Ml. dorost (1. liga): KH Kopřivnice - HCB Karviná 9:25 (4:14), sestava a branky: Prorok, Krompolc, Krhovják -  Dluhoš 4, Kováč 2, Urban 1, Šustala 1, Mayer 1, Doležal, Krása, Dej, Hála, Němec, Střelec. Loňský mistr dokázal, že umí. Kopřivnice sice nezačala špatně, ve 23. minutě byl stav 4:7, pak však polevila a v poločase už jasně vedli hosté. „Z našeho týmu se nenašel nikdo, kdo by vyburcoval ostatní. Doufám, že se poučíme do dalších zápasů,“ věří trenér Petr Paseka. St. žáci A (divize): KH Kopřivnice - Sokol Ostrava 20:15 (9:9), sestava a branky: Veselka, Hejduk -  Krejčiřík 8, Samek 5, Hrnčárek 2, Janáč 1, Hodslavský 1, Poláček 1, Ulrych 1, Šulák 1, Krhovják, Kubalec, Martinásek, Krása. Vstup do sezony se vydařil divizním starším žákům. „Kluci chtěli, ale z přílišné snahy pramenila nervozita. Mohli jsme zvítězit daleko větším rozdílem, neproměnili jsme však spoustu vyložených šancí. Utkání se zlomilo až ve 20. minutě druhé půle,“ uvedl k mači trenér Jan Martínek. St. žáci B (obl. př.): Orel Paskov - KH Kopřivnice 26:8 (12:4), sestava a branky: David, Volavka, Valentín 1, Babinec 1, Novotný 1, Kramoliš, Váša 1, Jaroň 1, Purdek, Koudelka, Michálek, Paseka, Kubját, Pavlačík; KH Kopřivnice - Sokol Ostrava 16:20 (7:11), sestava a branky: Petr, Kos - Valentín 6, Babinec 4, Kramoliš, Novotný 1, Váša, Zálešák,  Purdek, Koudelka 4, Michálek 1, Paseka, Kubját, Volavka. Druhé utkání starší žáci B zvládli lépe než první, na vítězství však nedosáhli. „Kluci se musí naučit vzít daleko větší díl zodpovědnosti na sebe,“ vytkl družstvu trenér Petr Pilch. Ml. žáci A (divize): KH Kopřivnice - S. Ostrava 19:9 (9:5), sestava a branky: Grimm - Březovský 6, Křižan 5, Pavlík 3, Gřes 2, Macke 1, Wiecek 1, Volný 1. Ostrava dokázala s Kopřivnicí držet krok pouze v první půli, druhá už byla jasnou záležitostí domácího týmu. Ml. žáci B (obl. př.): Orel Paskov - KH Kopřivnice 12:14 (4:9), sestava a branky: Žingor, Krajcár - Gřes 5, Pola 3, Volný 2, Mička 2, Kroča 1, Patrik Kahánek 1, Petr Kahánek, Staňa, Cachnín, Špaček, Berek, Dostalík. „Kluci nehráli dobře, nebýt brankáře Marka Žingora, který měl 65% úspěšnost, mohl být výsledek opačný,“ poznamenal k utkání trenér Jiří Gřes. Ml. žáci B (obl. př.): KH Kopřivnice - S. Ostrava 14:8 (9:3), sestava a branky: Žingor, Krajcár-Kahánek Petr 4, Gřes 3, Volný 3, Kroča 3, Pola 1, Mička, Špaček, Kahánek Patrik, Staňa, Cachnín, Berek. Minižáci B (divize) - MT v Hranicích: KH Kopřivnice - HC Zubří  16:3 (11:2), - F-M 4:3 (3:2), - Hranice 9:12 (4:6), - Suchdol n. O. 11:10 (5:5), sestava a branky: Gerlich-Fulnek 12, Zima 18, Bukovský 5, Veřmiřovský 2, Tichavský 1, Molnár 2, Hanus, Kudělka, Bezděk

FOTBAL: st. dorost (KP): FC Kopřivnice - TJ Fulnek 6:1 (3:1), branky: Plachký 3, Eliáš, Tran, Rečka. Fulnek dokázal odpovědět jen na vedení 2:0, potom už byla Kopřivnice jasně lepší. Ml. dorost (KP): FC Kopřivnice - TJ Fulnek 4:1 (2:0), branky: Martiňák, Kostelník, Schybol, Plachký. Domácí dokázali dát branku již po 12 vteřinách hry. Díky ní se uklidnili a přidali další góly. „Za vítězství jsem rád, ale byl to slabší soupeř, na hře je ještě třeba zapracovat,“ uvedl k zápasu trenér Otakar Marák. St. žáci (KP): Fotbal Třinec - FC Kopřivnice 5:2 (4:1), branky: Zaoral 2. Velice silný soupeř nad Kopřivnicí jasně vedl už po první půli. Po změně stran si sice hosté vytvořili více šancí, proměnil však jen jedinou. Ml. žáci (KP): Fotbal Třinec - FC Kopřivnice 2:0 (0:0). Třinec si připsal zasloužené vítězství, nicméně Kopřivnice neměla daleko k remíze. „Podržel nás brankář Žáček. Škoda, že jsme nedali dvě velké šance,“ uvedl k zápasu trenér Kopřivnice Radek Vlček. 6. ročník turnaje benjamínků O putovní pohár starosty Mošnova (8 týmů): skupina: FC Kopřivnice - Lubina 0:0, - Bartošovice 1:0, - Mošnov B 7:0; semifinále: FC Kopřivnice - Fryčovice 2:1; finále: FC Kopřivnice - Bartošovice 2:0; sestava Kopřivnice: Buček, Mikulenka, Štula, T. Makový, M. Makový, Malinka, Valchař, Veřmiřovský, Ollender; trenéři: Gandáš, Zolák

HOKEJ: příprava: 3. tř.: Kopřivnice A - Havířov A 5:4, branky: Vondrák 2, Pešat, Tkáč, Šnyrych, Kopřivnice B - Havířov B 19:3; mistrovská utkání: 4. tř.: Kopřivnice - Sareza Ostrava 13:3 (2:1, 4:1, 7:1), branky: Raška 4, Kordoš 2, Kofroň 2, Muchl 2, Alföldy, Zahradníček. Kopřivnická čtvrtá třída byla po všech stránkách lepší. 5. tř.: Kopřivnice - Sar. Ostrava 9:1 (2:1, 5:0, 2:0), branky: Kaluža 4, Kubátko 2, Vala 2, Horák. Po obdržené brance Kopřivnice zapla a zlepšeným výkonem dotáhla utkání k jasnému vítězství. Výborná byla především první řada - Kubátko, Vala, Kaluža. 6. tř.: Sar. Ostrava - Kopřivnice 4:3 (1:2, 1:0, 2:1), branky: Dorňák, Mach, Veselský. I když byla Kopřivnice hokejovějším týmem, prohrála zásluhou špatné koncovky. 7. tř.: Sar. Ostrava - Kopřivnice 6:0 (1:0, 4:0, 1:0). Ostrava byla bruslařsky lepší, skóre ovšem mohlo být přijatelnější, kdyby Kopřivnice využila své šance. 8. tř.: Kopřivnice - Sar. Ostrava 2:6 (1:1, 0:3, 1:2), branky: Horváth, Kitzberger. Osmička odehrála se Sarezou vyrovnané utkání, ani ona však nedokázala využít šance. 9. tř.: Kopřivnice - Sar. Ostrava 2:10 (2:1, 0:5, 0:4), branky: Lada, Tichavský. Kopřivnice bohužel nechala chuť do hry v šatně mezi první a druhou třetinou, poté již dominovali na ledě po všech stránkách hosté. Dorost: F-M - Kopřivnice 5:3 (4:1, 1:1, 0:1), branky: Schestag, Klemeš, Filip (nedohráno, hromadná bitka ve třetí třetině); Kopř. - Karviná 8:7 (2:3, 2:2, 4:2), branky: Filip 3, Hanák, Suták, Mičulka, Hanzlík, Milich. Ve vyrovnaném utkání Kopřivnice vyrobila řadu chyb, přesto dotáhla duel k vítězství. Junioři: F-M - Kopř. 5:4 (3:0, 1:2, 1:2), branky: Csóka, Horák, Trličík, Opačitý. Kopřivnice prohrála hlavně díky lajdácké první třetině, od druhého dějství už byla lepší.

[Top]

Na bowlingu se rozběhla liga

K o p ř i v n i c e  (jfk) - Po letní pauze se minulý týden znovu rozběhla kopřivnická bowlingová liga. Pro podzimní část čítá dvacet mužstev, mezi nimiž jsou i tři nováčci - XXX, Lvi a Galaktíci, náhradníci z Tygríků, kteří triumfovali v posledním ročníku. Do jarní části bude, stejně jako loni, postupovat šestnáct nejlepších družstev.

Výsledky 1. kola bowlingové ligy: XXX - Robinsoni 538:542 a 589:459, Teletabis - Frajeři 531:535 a 621:534, Havana Boys - Devills 482:519 a 595:614, Heimat - Hali-Beli-Zelí 577:0, 599:0, Škoti - Los Trempos 460:647 a 387:528, Snipers - Elán 618:540 a 612:520, Rumíci - Piraňa 556:531 a 555:586, Squadra-Azurra-Lvi 736:576 a 668:561, Galaktíci - Club Team 637:550 a 529:600

[Top]

Ve čtyřhře opět triumfovali Veselka se Slezákem

Jana Kufová vyhrála podruhé
za sebou kopřivnický tenisový turnaj
neregistrovaných ve dvouhře žen.

K o p ř i v n i c e  (jfk) - Ve dvou kategoriích má letošní kopřivnický tenisový turnaj neregistrovaných, každoročně pořádaný místním tenisovým klubem ve spolupráci s PV OS Tatra, stejné vítěze jako ten loňský. Čtyřhru mužů opět vyhrála sehraná dvojice Dušan Veselka - Jan Slezák, která si ve finále poradila s podstatně mladším párem Václav Varaďa - Radek Rohan. Ve dvouhře žen pak znovu triumfovala Jana Kufová, rodačka z Nového Jičína žijící v Praze.

Dvouhra žen měla v letošním roce překvapivě početné obsazení (16 tenistek) a opravdu slušnou úroveň. Ze tří skupin postoupily do finálových bojů již zmíněná Kufová, Lenka Bartoňová a Naďa Ostrá. Kufová ani jednou nezaváhala, souboj o druhé místo překvapivě vyhrála Bartoňová. V mužské dvouhře, kde startovalo 42 tenistů, procházel turnajem jako nůž máslem Radovan Chrobák. Ve finále zdolal ze čtyřhry unaveného Varaďu. V turnaji si Chrobák věřil. „V přerovské okresní lize neregistrovaných jsem dva roky neprohrál a prohrát jsem nechtěl ani tady. Nejtěžší byl finálový zápas s Varaďou,“ přiznal tenista z Hranic. Jen škoda, že mužské dvouhře chyběly další pravidelně se účastníci osobnosti, které odjely na turnaj do Loun. Boje mohly být ještě zajímavější.

Z výsledků turnaje neregistrovaných (Kopřivnice, 10. - 12. 9.): ženy dvouhra (16 tenistek): sk. A: 1. Ostrá, 2. Lošáková; sk. B: 1. Bartoňová, 2. Nguenová; sk. C: 1. Kufová, 2. Kubišová; finálová sk.: Kufová - Bartoňová 6/2, Bartoňová - Ostrá 6/4, Kufová - Ostrá 6/2; pořadí: 1. Kufová, 2. Bartoňová, 3. Ostrá; muži dvouhra: čtvrtfinále: Michálek - Křepelka 3/6, 6/4, 7/4 (tiebreak), Chrobák - Hai 6/1, 6/1, Varaďa - Klos 6/0, 6/2, Pargač - Vinh 6/2, 6/2; semifinále: Chrobák - Michálek 6/0, 6/0, Varaďa - Pargač 7/5, 6/3; finále: Chrobák - Varaďa 6/4, 6/3; muži čtyřhra: čtvrtfin.: Veselka, Slezák - Toan, Chrobák 6/3, 6/4, Klos, Hai - Vinh, Tran 6/3, 6/3, Varaďa, Rohan - Piš, Kuboš 6/2, 6/2, Pargač, Urbančík - Mžik, Formánek 6/0, 6/0; semifinále: Veselka, Slezák - Klos, Hai 6/1, 6/4, Varaďa, Rohan - Pargač, Urbančík 6/3, 6/4; finále: Veselka, Slezák - Varaďa, Rohan 5/7, 6/2, 6/3

[Top]

Dramatickou koncovku zvládla lépe Kopřivnice

K vítězství házenkářů Kopřivnice nad
Napajedly velkou měrou přispěly i mladé
spojky Tomáš Veřmiřovský (č. 3)
a Martin Winkler.

KH Město Kopřivnice - TJ Slavia Fatra Napajedla 28:26 (11:14)

K o p ř i v n i c e  (jfk) - V infarktovém závěru úvodního zápasu první ligy s Napajedly vybojovali házenkáři Kopřivnice cenné vítězství. „Předem jsem avizoval, že Napajedla považuji za černého koně ligy. S Juřenou bychom to měli ještě složitější. Byla to důležitá premiéra, jsem rád, že jsme ji zvládli,“ konstatoval po utkání trenér Kopřivnice Miroslav Bartoň. Šlo o nejtěsnější výhru prvního kola.

Kopřivnici, která do zápasu nastoupila bez zkušeného Prepsla na rozehrávce a dalších tří hráčů, začal soupeř unikat v závěru první půle, kdy dokázal z rychlých útoků potrestat nepřesnou střelbu. Domácí však tříbrankové manko na začátku druhé půle stáhli a začínalo se znovu. Velice slibně to pro Kopřivnici vypadlo v 50. minutě, kdy po třech trefách Veřmiřovského ze spojky a brejcích Gřese vedla o pět branek. I přesto se konalo drama. Uspěchaná střelba a technické chyby dovolily hostům bojovat o vítězství až do poslední minuty. V ní nakonec vybojovala dva body Kopřivnice.

„Po prvním poločase jsem některým řekl, že než takhle, ať raději nehrají vůbec. Platilo to hlavně pro Winklera a Veřmiřovského, a právě ti dokázali zatáhnout a prakticky rozhodnout. Jsem moc rád, že si to dnes mladí dokázali vybojovat sami. Všichni zaslouží pochvalu za bojovnost,“ uvedl po zápase trenér Bartoň. Ani kouč Napajedel Štefan Boršický však nebyl zklamaný. „Jsem spokojen s výkonem a bojovností. Bohužel jsme doplatili na taktické chyby a úzký kádr. Chyběli nám čtyři hráči a v závěru jsme trochu fyzicky odešli,“ podotkl.

Sestava a branky Kopřivnice: Raška, Kličuk - Winkler 3, T. Veřmiřovský 4, M. Šustala 2, Vala, Smutek 2, Hanzelka 3, Hinner, R. Šustala 9/1, Gřes 5, Pěček, Marek, Polášek. Nejvíce branek Napajedel: Z. Kašný 8, Vaško 6/1, Balůsek 6/3. Sedmičky: 1/1 - 6/4. Vyloučení: 5:5. Rozhodčí: Dušek, Číhal. Diváků: 200. Sled: 10. 6:4, 21. 8:9, 26. 10:13, 35. 14:14, 41. 17:17, 46. 21:18, 50. 24:19, 54. 24:23, 59. 26:26. Další výsledky 1. kola 1. ligy: Náchod - Vítkovice 28:21, D. Králové - Sokolnice 31:23, Přerov - Třeboň 26:23, Lovosice - Plzeň 25:11, Litovel - Jičín 21:30

[Top]

Fotbalisté vydřeli vítězství na domácím trávníku

FC Kopřivnice - TJ Jeseník n. O. 2:1 (0:1)

K o p ř i v n i c e  (jfk) -  Až v posledních deseti minutách utkání 5. kola s Jeseníkem vydřeli fotbalisté Kopřivnice důležité tři body. Udrželi díky nim kontakt s horní polovinou tabulky okresního přeboru.

Kopřivnici tentokrát sužovala nejen střelecká nemohoucnost, ale i nepřesnost přihrávek a nedůraz v osobních soubojích. Na začátku první půle neproměnil dvě šance Macíček, zato soupeř se v 18. minutě po chybě Strnky trefil. Gól dostal Jeseník do pohody, zatímco Kopřivnice se trápila. Na stavu nic nezměnil ani slibný přímý kop Hajníka ve 26. minutě. „Byl to snad nejslabší výkon z naší strany za poslední dva roky. Bylo to bez pohybu, vypadalo to, že nevíme, co hrát,“ kritizoval první půli trenér Kopřivnice Milan Svoboda.

Hromobití v šatně spolu s přesuny v sestavě zabraly. Kopřivnice začala na hřišti vládnout, i přesto dlouho zůstávalo jen u šancí. Namazáno měli Macíček a Hajník, hlavou se mohli trefit Kalich a Feilhauer, vyrovnání však přišlo až v 81. minutě z kopačky Strnky. Radost z vyrovnání zdvojnásobil o dvě minuty později vítěznou brankou Chalupek. „Od 60. minuty jsme hráli jen na tři obránce, a hodně práce tak měl i brankář Liss. Právě on položil základ k obratu. Celkově mě hra nenadchla, ale těší mě, že mužstvo bojovalo až do konce,“ konstatoval Svoboda.

Branky Kopř.: 81. Strnka, 83. Chalupek. Kopřivnice: Liss - Šenkeřík, Dlouhý, Buček, Kühnert (62. Horák) - Mikolanda (46. Zapletal), Feilhauer (68. Chalupek), Kalich, Strnka - Macíček, Hajník. Další výsl. 5. kola OP: Vražné - Zbyslavice 4:4, Veřovice - Rybí 4:1, Stachovice - S. Jičín 2:3, Troj.-Bystré - Mořkov 1:0, Žilina - Studénka 0:1

[Top]

Vyznavači squashe se mohou těšit na ligu

K o p ř i v n i c e  (jfk) - Sportovní soutěživost v rámci města je asi Kopřivnici vlastní. Po lize v malé kopané, městské hokejové lize a bowlingové lize zde poběží i liga ve squashi.

Ponese název Kopřivnická squashová liga a rozběhne se v pátek 24. září. Určena bude čistě neregistrovaným hráčům, čítat bude celkem osm turnajů, přičemž každý z nich ponese jiný název, odvíjející se od hlavního sponzora.

Bude se hrávat pravidelně každý poslední pátek v měsíci v Relax centru kasárna. Z termínu se bude vymykat asi jen turnaj ve vánočním čase. Maximum hráčů pro jeden turnaj je čtyřiadvacet s tím, že v evidenci budou i případní náhradníci.

Odměny budou čekat na vítěze jednotlivých turnajů i na celkového premianta, přičemž do komplexního hodnocení se bude počítat šest turnajů. „To pro případ, že by někdo onemocněl nebo mu turnaj nevyšel,“ vysvětlil hlavní organizátor turnaje Ivo Pavlát, který hraje squash závodně.

K uspořádání ligy jej a Aleše Polese, provozovatele Relax centra, kde jsou dva squashové kurty, přiměly kladné ohlasy na dva turnaje uspořádané v loňském roce.

„Turnaje jsou v řadě squashových center běžné. Chceme, aby si na ten náš našli cestu hlavně lidé z Kopřivnice a nejbližšího okolí. Pro některé to může znamenat bližší seznámení s touto hrou, pro další pak třeba to, že najdou více sparingpartnerů k běžnému hraní,“ uvedli Pavlát a Poles.

[Top]

Janošová vstoupila do sezony ve Švédsku

K o p ř i v n i c e  (jfk) - Dvě data mají kopřivnická badmintonistka Pavla Janošová a její trenér Luděk Židek zatržená v kalendáři pro nadcházející sezonu červeně. Říjnové mistrovství světa juniorů v kanadském Vancouveru a březnové mistrovství Evropy v Holandsku. „Mistrovství světa bude vrcholem podzimu, v té konkurenci ale Pavla moc velké šance nemá. I proto považuje za absolutní vrchol sezony jarní ‘Evropu’,“ říká Luděk Židek.

Janošová, které bude začátkem listopadu teprve osmnáct let, už okusila atmosféru dvou velkých podniků. Těsně před svými šestnáctinami sbírala zkušenosti na juniorském světovém šampionátu v jihoafrické Pretorii, loni na jaře pak startovala na ME juniorů v Dánsku, kde spolu s Adamem Hobzikem postoupila do třetího kola smíšené čtyřhry.

Větší důraz než loni chtějí Židek s Janošovou klást na Evropský juniorský circuit, čítající devět turnajů. Loni v něm Pavla skončila šestá, to však neabsolvovala všechny akce. Tentokrát by nechtěla vynechat ani jednu. „Bude to náročnější. Do konce roku budu mít jen dva volné víkendy,“ má spočítáno rožnovská gymnazistka, která už řadu let trénuje v Kopřivnici. Uspět by chtěla i na domácích mistrovstvích. „Titul mezi juniorkami je povinností, rád bych ale, aby konečně něco uhrála i mezi dospělými,“ přeje si trenér.

Přes léto pro to Pavla udělala opravdu hodně. Na začátku přípravy ji sice přibrzdila angína, v červenci už ale trénovala naplno. Mimo jiné se připravovala v Praze se svou deblovou partnerkou Miroslavou Vaškovou, v Českém Krumlově na reprezentačním soustředění juniorů, v Nymburku jak s juniorskou, tak dospělou reprezentací a také v Bystřici pod Hostýnem s kopřivnickým klubem. Zpočátku se trénink týkal fyzické kondice, srpen pak byl i o hře samotné. „Nabírání fyzičky bylo hodně tvrdé hlavně s reprezentací. Vypadalo to, jako bychom měli za týden dohnat celý rok,“ vybavila si ty těžší chvíle v přípravě Pavla. Momentálně, respektive v tuto chvíli (2. 9. - pozn. redakce), příprava finišuje. Trénuje se dvoufázově v domácích podmínkách. Pracuje se především na technice. První turnaj ve Švédsku (10. - 12. 9.) je na dosah (výsledky byly známy až po uzávěrce tohoto čísla KN - pozn. red.).

K lepším výkonům by Janošové mohl pomoci i přechod na jinou značku rakety. „Vyměnila jsem Babolat za Yonex. Hraje se mi s ní líp,“ říká Pavla. Konkrétní výhody sice nedokáže popsat, trenér však přispěchal na pomoc. „To by vydalo na diplomovou práci,“ směje se. „Yonexky jsou určitě pružnější, vyváženější, vhodné pro útočnější hru, navíc tak netrpí ruka,“ vyjmenovává přednosti nového typu rakety.

Kopřivnici bude v nadcházející sezoně Janošová reprezentovat jen mezi jednotlivci. V prvoligové soutěži bude hájit barvy Meteoru Praha. „Pavla tak bude mít častější kontakt s českou špičkou, navíc se bude moci sehrávat v deblu s Mirkou Vaškovou, která do Meteoru přestoupila,“ vysvětluje Židek. Druholigové Kopřivnici by to nemělo výrazně uškodit. „Aspoň dostanou více příležitostí ostatní. Momentálně je jedno, jestli budeme první, druzí nebo třetí. O postup nám nejde. O to, že bychom spadli, strach nemám,“ podotýká. K největším talentům, kteří by si v lize měli zahrát, patří František Majerek a Livie Linková. Majerek, jenž absolvoval část přípravy s Janošovou, by měl jít podle Židka výkonnostně nahoru. Do ligy Kopřivnice vstupuje 9. října.

Za zmínku určitě stojí i fakt, že místní badmintonový klub letos pořádá jubilejní, 10. ročník Velké ceny Kopřivnice. Konat se bude 27. - 28. října v hale ZŠ E. Zátopka. Snahou pořadatelů, kteří chtějí vzhledem k jubileu o něco vylepšit ceny, bude přilákat co nejkvalitnější konkurenci. „Doufám, že účast bude lepší než posledně. Hodně bude záležet na termínu zahraničních lig,“ dodává Židek.

[Top]

Štramberk remizoval

F u l n e k  (jfk) - Fotbalový Štramberk vybojoval v 5. kole okresního přeboru poměrně cennou remízu ve Fulneku. Škoda zbytečného faulu Macháčka a následné penalty domácích v 70. minutě, mohly být i tři body. „Už mě to ani nebaví pořád omílat dokola. Znovu jsme měli spoustu šancí, ale neproměňovali jsme. Svým způsobem je ale i bod dobrý,“ konstatoval po utkání trenér Štramberka Luděk Zavadil. Vlčovice si v pátém kole I. B třídy dojely pro vysokou porážku do Starého Města. Venku nevyhrála ani Lubina.

Z výsledků: I. B třída (5. kolo): TJ Sokol Staré Město - FC Vlčovice-Mniší 5:0 (2:0), branky: 10. Fáda, 22. Holek, 61. (pen.) Vojkovský, 84. Panáček, 88. Recman. Okresní přebor (5. kolo): TJ Fulnek B - TJ Kotouč Štramberk 2:2 (1:1), branky Štramberka: 12. Chovaneček, 66. Jaroš. III. třída (5. kolo): TJ Hladké Životice - TJ Spartak Lubina 4:2 (1:2), branky Lubiny: Friedel 2

[Top]

Lídři v sedmém kole nezaváhali

K o p ř i v n i c e  (jfk) - Oba dosavadní lídři první a druhé kopřivnické ligy v malé kopané zůstávají i nadále v čele. Prvoligový Bum Šankar má na druhou Viagru k dobru pět bodů, Hošo Nošo už vede nad Heimatem o deset bodů.

Výsledky: 1. liga (7. kolo, 12. 9.): asfalt: D&L AS 54 - Lokomotiva Gangsters 0:4, Viagra Štramberk - FC Olivet Štramberk 1:1, T.B. - Lokomotiva Gangsters 0:4, FC Olivet Štramberk - Seliko 5:0 (K), D&L AS 54 - T.B. 2:2, SD - FC Olivet Štramberk 2:2, Stará Garda - R.U.M. 0:7, Křen Frenštát - Koblížci 1:0, Bum Šankar - R.U.M. 2:1, Koblížci - FC Tr. Devills 0:3, Stará Garda - Bum Šankar 0:7, Orel Štramberk - Koblížci 3:1, antuka: FC Jelita - T.B. 0:1, Seliko - SD 0:5 (K), FC Jelita - D&L AS 54 1:1, Viagra Štramberk - SD 2:1, FC Jelita - Lokomotiva Gangsters 3:1, Seliko - Viagra Štramberk 0:5 (K), TC-90 - Bum Šankar 1:1, FC Tr. Devills - Orel Štramberk 2:2, TC-90 - Stará Garda 0:2, Křen Frenštát - Orel Štramberk 1:3, TC-90 - R.U.M. 2:4, FC Tr. Devills - Křen Frenštát 3:1. Pořadí 1. ligy po 7. kole: 1. Bum Šankar 46 b. (55:24), 2. Viagra Štramberk 41 b. (56:28), 3. FC Olivet Štramberk 41 b. (43:19), 4. Lokomotiva Gangsters 39 b. (53:21), 5. FC Jelita 38 b. (54:37), 6. FC Tr. Devills 35 b. (51:31), 7. R.U.M. 31 b. (46:47), 8. T.B. 31 b. (29:38), 9. Seliko 27 b. (36:48), 10. Křen 26 b. (34:56), 11. Orel 25 b. (31:43), 12. Koblížci 21 b. (22:34), 13. SD 19 b. (38:42), 14. D&L AS 54 19 b. (33:50), 15. TC-90 17 b. (35:47), 16. Stará Garda 12 b. (23:65). 2. liga (7. kolo, 11. 9.): Tango - Perun 0:1, Heimat Juniors - Perun 1:1, Tango - Heimat Juniors 1:4, Real - Juventus 0:5 (K), Tango - D.T. 1:1, Real - Hošo Nošo 0:8, Juventus - Fox Kopřivnice 5:0 (K), Sokol Antabus - D.T. 2:1, Hošo Nošo - Juventus 2:0, D.T. - Fox Kopřivnice 0:0, Sokol Antabus - Fox Kopřivnice 0:0. Pořadí 2. ligy po 7. kole: 1. Hošo Nošo 37 b. (48:18), 2. Heimat Juniors 27 b. (24:18), 3. Juventus 25 b. (40:23), 4. Antabus 23 b. (24:21), 5. Everton 18 b. (19:11), 6. Perun 18 b. (24:32), 7. D.T. 16 b. (17:19), 8. Fox 15 b. (19:39), 9. Squadra 12 b. (20:25), 10. Real 10 b. (8:42), 11. Tango 5 b. (15:33)

Poslední aktualizace: 21.02.2005 08:25