Čtenářský servis Sport

[Top]

Kam za sportem

Koupaliště: provoz ukončen

Bazén: čt 12. 9. 8 - 11 (3 dráhy plav. baz.), 18 - 21, pá 13. 9. 6 - 8, 17 - 21, so 14. 9. 12 - 21, ne 15. 9. 9 - 19 hod., po 16. 9. zavřeno, út 17. 9. 8 - 11 (3 dráhy), 18 - 21, st 18. 9. 13 - 16, 18 - 21, čt 19. 9. 8 - 11 (3 dráhy), 18 - 21, pá 20. 9. 6 - 8, 18 - 21, so 21. 9. 12 - 21, ne 22. 9. 9 - 19 hodin

Sauna: čt (ženy) 17 - 21 hod., pá (muži) 17 - 21 hod., so (společná) 15 - 21 hodin

Malá kopaná: so 14. 9. 6. turnaj - 2. liga, ne 15. 9. 7. turnaj - 1. liga, so 21. 9. 6. turnaj - 3. liga, začátky vždy v 8 hod., ne 22. 9. od 9 hod. čtvrtfinále poháru

Házená: ne 15. 9. v 8.15 hod. KH Kopřivnice - Zlín (ml. dorost), v 10 hod. KH Kopřivnice - Zlín (muži - I. liga), v 11.45 hod. KH Kopřivnice - Zlín (st. dorost), so 21. 9. v 8 hod. mistrovský turnaj mini B, so 28. 9. v 8 hod. KH Kopřivnice - Zubří (ml. žáci B), v 9.15 hod. KH Kopřivnice - Vítkovice (ml. žáci C), v 10.30 hod. KH Kopřivnice - Vítkovice (ml. žáci A), v 11.45 hod. KH Kopřivnice - Vítkovice (st. žáci A), ve 13.10 hod. KH Kopřivnice - Hranice (st. žáci B), ne 29. 9. v 8.15 hod. KH Kopřivnice - Frýdek-Místek (ml. dorost), v 10 hod. KH Kopřivnice - Jičín (muži - I. liga), v 11.45 hod. KH Kopřivnice - Jičín (st. dorost)

Fotbal: Kopřivnice: so 14. 9. FC Kopřivnice - Třinec B (krajská soutěž žáků - v 9 hod. starší, v 10.45 hod. mladší), v 16 hod. FC Kopřivnice - TJ Petřvald n. M. B (IV. třída - muži), pá 20. 9. v 16.30 hod. FC Kopřivnice - Kotouč Štramberk (okr. přeb. - benjamínci), so 21. 9. FC Kopřivnice - TJ Jeseník (divize dorostu - v 10.15 hod. starší, ve 12.30 hod. mladší), pá 27. 9. v 16 hod. FC Kopřivnice - Štramberk (okr. přeb. - benjamínci), so 28. 9. FC Kopřivnice - FC Vlčovice-Mniší (kraj. soutěž žáků - v 9 hod. st., v 10.45 hod. ml.), v 15.30 hod. FC Kopřivnice - Sokol Sedlnice (IV. třída - muži), Štramberk: so 14. 9. v 10 hod. Štramberk - Lubina (okr. přeb. sk. A - žáci), ve 13.45 hod. Štramberk - Trojanovice (okr. přeb. sk. A - dorost), so 21. 9. v 16 hod. Štramberk - Vražné (OP mužů), pá 27. 9. v 16 hod. Štramberk - Příbor (okr. přeb. - benjamínci), Vlčovice-Mniší: so 14. 9. Vlčovice - Veřovice (krajská soutěž žáků, v 9 hod. starší, v 10.45 hod. mladší), ne 22. 9. v 9 hod. TJ Sokol Tichá (FC Vlčovice B) - Rybí (okresní soutěž žáků), v 11.30 hod. TJ Sokol Tichá (FC Vlčovice B) - Vítkov (krajský přebor - ml. dorost), v 15 hod. Vlčovice - Baška (I. B třída - muži)

Hokej: so 14. 9. v 9 hod. HC Kopřivnice - Vítkovice (4. + 5. třída), ve 13 hod. HC Kopřivnice - Sareza Ostrava (8. + 9. třída), pá 20. 9. v 18 hod. HC Kopřivnice - Třebíč (dorost), so 21. 9. v 9 hod. HC Kopřivnice - Karviná (4. + 5. třída), ve 13 hod. HC Kopřivnice - Třinec (8. + 9. třída)

Futsal: pá 20. 9. v 17.30 hod. Megas Frenštát - Brno (4. kolo)

Atletika: so 14. 9. v 10.15 hod. na náměstí Val. Meziříčí Běh městem Val. Mez., 10 km, kat.: M, Ž, V, ŽV, ž

Florbal: so 14. (od 14 hod.) a ne 15. 9. (od 9 hod.) 2. kolo poháru České florbalové unie; účastní se tato družstva: 1. SC SSK Vítkovice, FBC Čeladná Rams, SK FBC Třinec, SK Asper Šumperk, FBC Vikings Příbor (hala SOUs)

[Top]

Okolní futsalové týmy leští kopačky na listopad

K o p ř i v n i c e (luk) - Už brzy bude zahájen další ročník okresních futsalových soutěží Novojičínska a Frýdecko-Místecka. Jako každý rok tak i letos se mohou v průběhu měsíce září přihlásit do těchto soutěží nové týmy. Pro všechny, kteří se s futsalem doposud nesetkali, připomeňme, že se vlastně jedná o fotbal, jenž se hraje na hřištích házenkářských rozměrů. Futsal je řízen světovou fotbalovou federací FIFA a v jednotlivých zemích jej řídí národní fotbalové svazy. Futsal na vyšší úrovni se hraje výhradně ve sportovních halách, nižší soutěže však lze hrát i na venkovních hřištích. V okresech Nový Jičín a Frýdek-Místek se hrají v hale i všechna utkání nejnižší 2. okresní třídy.

Devět mužstev bude hrát v nastávající sezoně okresní přebor. Jsou to 1. FC Tornádo Nový Jičín, A&P Autodoprava Frenštát pod Radhoštěm, Twins ‘94’ Nový Jičín, Tsunami Příbor, FC Lavina Kopřivnice, R.U.M. Kopřivnice, V.Ú.K. Chaos Kopřivnice, FST Vicher Frýdek-Místek a vítěz baráže M.K. Olešná Frýdek-Místek - FT NC Line Suchdol nad Odrou.

V 1. třídě bude bojovat o postup do přeboru horší z dvojice Olešná/NC Line, dále Dreadlock Nový Jičín, Heimat Boca Juniors Kopřivnice, Kuna Team Frýdek-Místek, Chyba Team Libhošť, FSC Callibrum Frýdek-Místek, Flamengo Kozlovice, Orel Štramberk a o devátém týmu rozhodne barážové utkání Dynamo Nový Jičín - Rapid Frýdek-Místek.

Všechna zbývající mužstva, včetně nově přihlášených, budou hrát nejnižší 2. třídu. Budou to Dynamo nebo Rapid, dále Kolaps Čeladná, FC Veřovice, Santos Tichá, Top Dogs Nový Jičín, Alfa Frýdek-Místek a Bidolido Team Nový Jičín. Uzávěrka přihlášek je v pondělí 30. září a přihlásit se lze na adrese Okresní komise futsalu, Luboslav Kapsa, Osvoboditelů 1211, 742 21 Kopřivnice (mob. 0604/42 99 43, tel. 0656/81 33 55, e-mail: luboslavk@quick.cz). Všichni noví zájemci obdrží ročenku minulé sezony a lze pro ně zorganizovat zkušební přípravné utkání ve sportovní hale SOU Kopřivnice.

[Top]

Na házenou již tuto neděli

K o p ř i v n i c e (jk) - Kopřivnický klub házené vstupuje v neděli 15. září do nového soutěžního ročníku I. ligy mužů. Na domácí palubovce haly E. Zátopka hostí od 10 hodin celek Zlína. Hráči se představí v dresech se znakem města Kopřivnice, jež se přiřadilo k šesti větším sponzorům. Naopak Tatra, která dlouhé roky místní házenou podporovala a jejíž logo klub dosud na dresech nosil, od spolupráce ustoupila.

Stále platí, že jedinou posilou klubu se stal brankář Martin Láníček. Se zlínskými hráči Balůskem a Zetíkem klub sice smlouvu podepsal, ke spolupráci však nedošlo. „Nejednali zrovna férově. Ani nebyli schopni sami zavolat a říci, jak se věci mají,“ vyjádřil se k věci manažer klubu Rudolf Jaroň. Svým způsobem je stále otevřené angažmá Tomáše Lančího. Kádr tak momentálně čítá 19 hráčů.

[Top]

Kopřivnický klub ploché dráhy pošilhává po titulu

K o p ř i v n i c e (jk) - Jedinečná, ale hlavně absolutně reálná je šance, která se v neděli 15. září naskytne kopřivnickému autoklubu ploché dráhy. Šance na premiérový zisk titulu mistra ČR. Ve finále českého šampionátu dvojic v jeho barvách pojedou místní odchovanec Adrian Rymel a úřadující vicemistr ČR Bohumil Brhel. Dva špičkoví jezdci, kteří by bezpochyby mohli na prvenství zaútočit.

Nebudou to ovšem mít jednoduché. „Finále dvojic by mělo být jedním z nejlépe obsazených závodů v historii kopřivnické ploché dráhy,“ říká místopředseda klubu Vladimír Kovář. Jeho slova potvrzují předběžně nahlášené sestavy sedmi startujících klubů. Je mezi nimi i Mšeno, které obhajuje titul. Začátek akce je v 16 hodin.

Nahlášené sestavy

AKPD Kopřivnice: Adrian Rymel, Bohumil Brhel, Michal Matula
Olymp Praha: Josef Franz, Pavel Ondrašík, Antonín Kasper?
AK Markéta: Luboš Tomíček, Jan Vondra, Antonín Kasper?

o víkendu mladším žákům.

K o p ř i v n i c e (jk) - O minulém víkendu se rozběhly soutěže házenkářských a hokejových mládežnických týmů. Zatím začalo takřka kompletně žactvo. Dorost a junioři si na začátek soutěží ještě počkají.

HÁZENÁ: mladší žáci A: KH Kopřivnice - DTJ Polanka n. O. 21:3 (9:2), branky: Hrnčárek 7, Krejčiřík 6, Janáč 3, Šulák 4, Samek 1. Tým sice nepodal proti oslabenému soupeři maximální výkon, přesto jasně zvítězil a připsal si do tabulky první dva body. Starší žáci A: KH Kopřivnice - DTJ Polanka n. O. 14:25 (5:11), branky: Hála 7, Palán 5, Kováč 2. Za příčinu porážky trenéři Palán a Klím považují neodpovídající přístup mužstva k tréninku. Starší žáci B: DTJ Polanka n. O. - KH Kopřivnice 11:25 (4:11), branky: Urban 14, Svoboda 3, Němec, Černý, Mayer, Střelec a Šustala po 1. Výhrady k dobrému výkonu mužstva měl trenér J. Mayer, pouze co se týče proměňování vyložených šancí. Minižáci A (Vsetín): KH Kopřivnice - KH Z Vsetín 4:10 (2:4), - TJ Rožnov p. R. 5:8 (2:2), - HC Zubří 12:3 (7:0), - Cement Hranice 10:10 (5:6), branky: Pavlík 8, Kohoutek 6, Mikula, Vašica a Macke po 4, Křižan 2, Kahánek, Kováč a Tížek po 1. Minižáci B (Suchdol n. O.): KH Kopřivnice - Sokol Klimkovice 3:13 (2:4), - TJ L. Suchdol n. O. 11:0, - HC Zubří 3:13, - Sokol Krmelín 4:11, branky: Volný 8, Gřes 4 a Petr Kahánek po 4, Reček 2, Patrik Kahánek, Wiecek a Špaček po 1

HOKEJ: 4. třída: HC Kopřivnice - HC Frýdek-Místek 8:4, branky: Starmann 4, Procházka 2, Unger, Dorňák; 5. třída: HC Kopřivnice - HC Frýdek-Místek 7:1 (1:0, 5:1, 1:0), branky: Jiránek 5, Bartošák, Koňas; 6. třída: HC Frýdek-Místek - HC Kopřivnice 0:10 (0:1, 0:2, 0:7), branky: Hlinka 2, Horváth 2, Haška 2, Jiránek, Dřevojánek, Richter, Kocián; 7. třída: HC Frýdek-Místek - HC Kopřivnice 2:2 (0:0, 2:1, 0:1), branky: Šottník, Lada; 8. třída: HC Kopřivnice - HC Frýdek-Místek 5:6 (1:1, 2:5, 2:0), branky: Kubec 3, Klos 2; 9. třída: HC Kopřivnice - HC Frýdek-Místek 2:5 (1:1, 1:2, 0:2), branky: Schneider

FOTBAL: starší dorost: FC Kopřivnice - TJ Nový Jičín 1:2 (0:0), branka J. Navrátil. Ve vyrovnaném okresním derby využili Novojičínští loňských zkušeností z dorostenecké ligy. Kopřivnice vedla a měla na kopačkách dvakrát pojistku vítězství, šance však zahodila a hosté toho stoprocentně využili. Momentálně figuruje tým Viléma Navrátila v divizi na osmé příčce (5 bodů). Mladší dorost: FC Kopřivnice - TJ Nový Jičín 2:1 (1:1). Starší žáci: FC I.R.P. Český Těšín - FC Kopřivnice 0:1 (0:0), branka: Eliáš. Mladší žáci: FC I.R.P. Český Těšín - FC Kopřivnice 0:9 (0:3), branky: Michálek 3, Pala a Kočí po 2, Závodný a Okřesík po 1

přineslo skvělý futsal.

Megas Frenštát p. R. - CC Jistebník 1:1 (0:0)

K o p ř i v n i c e (jk) - Hned druhé kolo I. futsalové ligy svedlo dohromady dva okresní rivaly - Megas Frenštát s Jistebníkem. Z loňských derby si oba soupeři odnesli po jednom vítězství (4:2 - 1:5). Tentokrát se rozešli smírně.

Koření v podobě branek bylo pomálu, k vidění však byl vynikající futsal. Prvnímu poločasu pátečního (6. 9.) kopřivnického utkání dominovali brankáři. Jak frenštátský Palla, tak Krayzel své týmy několikrát výrazně podrželi. Největší šanci domácích zahodil Šablatura, na druhé straně měli nejblíže ke gólu Čavera, Eckelsberger a Korený. Na skóre nic nezměnily ani standardní situace zahrávané na obou stranách.

Branek se početné obecenstvo dočkalo až ve druhé půli. Blízko ke skórování měl ve 23. minutě Hladík, trefil však jen Pallu, a tak jako první prolomil neprůstřelnost brankářů Megas. Ve 28. minutě zachytil Maruchnič na levém křídle přihrávku Musiala a nikým neohrožován překonal Krayzela střelou k bližší tyči.

Frenštát byl při chuti, a tak i v dalších chvílích měl více práce jistebnický gólman. Ve 33. minutě měl na kopačce gól nejprve Malý a o pár vteřin později minul prázdnou branku Buček. V 36. minutě oba litovali. Po zahrávané standardní situaci Jistebníku se dostal Čavera do brejku a střelou k tyči zatížil dosud nulové konto Pally. V závěru ještě Megas tlačil, na spravedlivé remíze ale nic nezměnil.

„Věřil jsem, že neprohrajeme. Remíza pro nás není špatným výsledkem, přesto jsem přesvědčen, že jsme byli o branku lepší. Utkání mělo výbornou úroveň, oba týmy se velice dobře znají a z toho vyplýval i taktický souboj zajištěných obran. Výborní byli brankáři,“ zhodnotil derby frenštátský trenér Karel Neudík. „Rozhodující byly dva momenty. To, že nedal na začátku druhé půle Hladík a pak minela Bučka. Remíza je odpovídající. Uvědomovali jsme si, že musíme bodovat. Přístup byl podstatně lepší než v prvním zápase s Benagem,“ vyjádřil se k utkání jistebnický kouč Petr Huděc.

Branky: 28. Maruchnič - 36. Čavera. Megas: Palla - Šablatura, Malý, Musial, Maruchnič, Freisler, Špaček, Žídek, Kovařík, Buček; trenér: K. Neudík. Jistebník: P. Krayzel - Eckelsberger, Blaheta, Brož, Korený - Hladík, Čavera, Krayzel, Fejerčák; trenér: P. Huděc. Rozhodčí: Pustějovský, Glogar. Diváků: 250

[Top]

Vlčovice znovu vítězně, Štramberk si spravil chuť

FC Vlčovice-Mniší - FC Kozlovice 4:0 (2:0)

V l č o v i c e (jk) - Fotbalisté Vlčovic se rozjeli. Ve čtvrtém kole I. B třídy, hraném v neděli 8. září, navázali na překvapivou výhru z Metylovic. Na domácím trávníku rozmetali loni druhé Kozlovice.

Domácí zápasu jasně dominovali. Kromě šancí, které skončily v síti, měli i další. Tyč orazítkovala střela Paciorka, břevno trefil Roman Jalůvka. I přes jasné vítězství trenér Radomír Kalich tvrdí, že se mužstvo teprve dává za pochodu dohromady. Svědčí o tom i nová posila z Frenštátu - Pavelka. „Odešla řada kluků z Kopřivnice, teprve hledáme ideální sestavu. Nijak přehnané cíle si neklademe,“ říká. Po třech kolech má tým na kontě devět bodů a je druhý.

Branky: 8. Malý, 23. R. Jalůvka, 75. Dorňák, 90. Vavroš. Vlčovice: Špaček - Vavroš, Fiala, Kabát, Fojtík - Jalůvka, Malý, Paciorek (82. Harabiš), Rek (75. Hrnčárek) - Juřena (70. Pavelka), Dorňák; trenéři: Radomír Kalich, Jiří Kahánek

TJ Studénka - TJ Kotouč Štramberk 1:2 (1:1)

S t u d é n k a (jk) - Po debaklu s Mořkovem si Štramberk vylepšil náladu ve Studénce, odkud si odvezl těsné vítězství. Na půdě soupeře sice od 25. min., kdy se domácí trefili z přímého kopu, prohrával, do deseti minut však dokázal vyrovnat a brzy po změně stran strhl vítězství na svou stranu. I poté se hrálo především na obranné polovině Studénky, která loni patřila k nejlepším týmům okresního přeboru. Žádnou z šancí už ale Štramberk v branku neproměnil. Branky Štr.: Krupa, Vacca

[Top]

Macíček první na Koubové

K o p ř i v n i c e (jk) - Skvělá konkurence se sešla ve 3. ročníku Běhu na Kozubovou. Mezi českou vrchařskou špičkou se dokázal prosadit i kopřivnický běžec Miroslav Macíček (DODO Kopřivnice). Náročnou trať v délce pěti kilometrů s převýšením 500 m zvládnul v čase 26:35,6 min., který znamenal vítězství v kategorii mužů nad 35 let. Druhý v cíli V. Balošák za ním zaostal o 16 s (26:51,8).

Běh se konal 1. září v Dolní Lomné u Jablunkova. Na startu stanulo 64 vytrvalců. Objevil se zde i vítěz prvního ročníku a dosavadní držitel traťového rekordu Tomáš Pop (veřovický běžec závodící za Titan Zlín), který v roce 2001 triumfoval na Štramberské desítce. Za svým rekordním časem zaostal o pouhou vteřinu, v hlavní kategorii mužů to však stačilo jen na čtvrtou příčku. Člen reprezentačního vrchařského týmu Zdeněk Zoubek byl v cíli o více než minutu dříve, druhý doběhl Dedek z Přerova (24:30,6), třetí Bláha z Kroměříže (24:49,3). Z Kopřivnických si na Kozubovou vyběhl ještě Miroslav Přívětivý (MK Kopřivnice). Ve stejné kategorii jako Macíček doběhl dvanáctý (31:31,2).

[Top]

Tenisové kurty patřily žákům

K o p ř i v n i c e (jk) - Až do pondělka se protáhl turnaj mladších žáků, který o víkendu hostily kopřivnické tenisové kurty. Na turnaj kategorie C přijelo 36 talentů. Nechyběly mezi nimi ani domácí naděje. Kopřivnický Palider vyhrál spolu s rožnovským Stavinohou čtyřhru. Ve dvouhře se nejdále dostal Hajda, kterému v semifinále vystavil stop pozdější vítěz Stavinoha.

Na kurtech bude živo i o dalších víkendech. Ten následující patří neregistrovaným, týden nato se koná turnaj ODS a poslední zářijový víkend je vyhrazený Kantor Cupu.

Dvouhra: semifinále: Stavinoha - Hajda 6/1, 6/0; Sosenka - Spáčil 6/2, 6/1; finále: Stavinoha - Sosenka 6/4, 6/1; čtyřhra: semifinále: Chrbját, Vala - Holec, Stuchlík 6/3, 6/2; Palider, Stavinoha - Herodes, Hajda 6/2, 6/7, 7/6; finále: Stavinoha, Palider - Chrbját, Vala 6/1, 6/3

[Top]

Místní fotbalisté stále bez porážky

TJ Mošnov - FC Kopřivnice 1:6 (1:3)

M o š n o v (jk) - Kopřivničtí fotbalisté ve IV. třídě stále nepoznali hořkost porážky. Čtvrté vítězství si na konto připsali v Mošnově, který rozstříleli 6:1.

Znovu jim vyšel úvod utkání. V 11. minutě otevřel skóre Mikolanda, o 6 minut později zvýšil na 2:0 hlavou Buček a v 17. minutě pojistil vedení z přímého kopu Ferst. „Začali jsme, jak jsme si představovali,“ pochvaloval si trenér Milan Svoboda. Po dvaceti minutách hry ovšem aktivita vedoucího týmu opadla. „Přestali jsme běhat a vyloženě jsme si říkali o gól, který jsme také dostali. Probrali jsme se až v kabině,“ kritizoval další část zápasu Svoboda.

Hrbolatý terén sice kombinační hru Kopřivnici poněkud ztěžoval, s přehledem však soupeře ve II. půli přehrávala a dokázala jeho brankové konto zatížit dalšími góly. V 64. minutě přeloboval mošnovského gólmana po přihrávce Feilhauera Hajník, po deseti minutách se blýskl druhým úspěšným pokusem z přímého kopu Ferst a účet uzavřel další brankou ze standardní situace Hala. Skóre mohlo nabýt ještě povážlivějších rozměrů. Ferst nedal penaltu a Hajník dvě tutovky.

Stejně úspěšný je fotbalový tým v okresním poháru. V semifinále si hladce poradil s Libhoštěm, ve finále se utká s Fulnekem (I. A třída).

Branky Kopřivnice: 11. Mikolanda, 15. Buček, 17. a 74. Ferst, 64. Hajník, 87. Hala. Sestava Kopřivnice: Bartoň - Petráš, Maslák, Ferst, J. Kubiš - Feilhauer, Hala, Buček (82. Jaroš), M. Kubiš (69. Chalupek) - Mikolanda, Hajník; trenér: Milan Svoboda. Semifinále okresního poháru: FC Kopřivnice - TJ Libhošť 4:1, branky: Hajník 2, Hala, Mikolanda

Ženy převálcovaly Český Těšín a jsou třetí

Š t r a m b e r k (jk) - Čtyři body má po dvou kolech II. ligy na kontě ženský fotbalový tým Štramberka. První zářijový den doma remizoval 1:1 s Krnovem, o minulém víkendu si přivezl vysoké vítězství 7:1 z Ropic u Českého Těšína.

V prvním zápase byly k vidění vyrovnaná hra a oboustranně pohledný kombinační fotbal. V 50. minutě zajistila Štramberku vedení z přímého kopu Vendula Jaskulová, nová posila z Hlučína. Vedení i díky výbornému výkonu brankářky Holušové domácí udržely takřka do samotného konce utkání. Nešťastně inkasovaly až v nastavovaném čase. U nováčka v Českém Těšíně se o vítězství do posledních minut Štramberk rozhodně nestrachoval. Nebylo o něm pochyb. „Těšínu chyběly dvě nejlepší hráčky - Kulová a Stenchláková, s nimi by to zřejmě bylo vyrovnanější. My jsme zahráli velice dobře. Jsem rád, že se hráčky o branky podělily rovnoměrně. Nebývá to zvykem,“ pochválil družstvo manažer Ladislav Slanina.

Zároveň s ženským týmem vstoupily do soutěže žákyně. Premiérový zápas ve II. lize jim na sebevědomí nepřidal. Porážka 12:0 (8:0) od Krnova byla velmi krutá. „Máme chabé zkušenosti. Krnov hraje ligu už několik let. Má vytříbený tým. Až na malé výjimky mají všechna krnovská děvčata 14 let. Naše jsou většinou mladší,“ komentoval výprask Slanina. První body si žákyně připsaly ve druhém kole, v němž výborným a obětavým výkonem vyválčily vítězství 2:0 (1:0) nad Č. Těšínem.

Fakta: ženy (II. liga): Štramberk - Krnov 1:1 (0:0), branka: Jaskulová; Č. Těšín - Štramberk 1:7 (0:3), branky: Kolářová 2, Jaskulová 2, Müllerová, Čapková, Koutná; v zápasech nastoupily: Holušová, Kysílková - Křížková, Holubová, Černochová, Tichavská, Čapková, Jaskulová, Müllerová, Koutná, Kolářová, Klečková, Najvarová, Kříbková; stav II. MSFL žen: 1. Hlučín 4 b., 2. Holešov 4 b., 3. Štramberk 4 b., 4. ČSAD Havířov 3 b., 5. Otrokovice B 2 b., 6. Krnov 2 b., 7. Č. Těšín 1 b., 8. DFC Havířov 0 b., 9. Kr. Pole 0 b.; žákyně (II. liga): Štramberk - Krnov 0:12 (0:8); Č. Těšín - Štramberk 0:2 (0:1), branky: Michálková, Vlkovičová; v zápasech nastoupily: L. Vymětalová, Kysílková - Pikulíková, Minarčíková, Skalická, Kročilová, Herůtková, Slavíková, Hudková, Rohelová, Michálková, Chocholatá, Vlkovičová, Jurányová, Fojtíková, T. Vymětalová, Mahelová

[Top]

Házenkářský dorost doma vybojoval dvě třetí příčky

K o p ř i v n i c e (jk) - Třetí místo mezi pěticí zúčastněných vybojoval házenkářský mladší dorost na XI. ročníku místního mezinárodního turnaje „O pohár Zastupitelstva města Kopřivnice“, konaném 1. září. Porazit se mu podařilo Hranice a Brno, Povážská Bystrica a Zubří byly nad jeho síly. Stejného umístění dosáhli o týden později na domácím Gala Cupu starší dorostenci. Ze tří soupeřů ovšem dokázali porazit pouze Brno.

Výsledky: XI. ročník turnaje ml. dorostu „O pohár Zastupitelstva města Kopřivnice“: KH Kopřivnice - TJ Cement Hranice 23:17 (10:11), - MŠK Povážská Bystrica 13:24 (7:14), - HC Zubří 13:14 (4:8), - Házená Brno 26:16; branky KH: Bonn 22, Stanislav 11, Lipový 11, Olšovský 6, Danišek 5, Novák 4, Seidl 3, Váňa, Krčmář a M. Veřmiřovský po 2, Hábovčík 1; celkové pořadí: 1. HC Zubří 8 b. (66:55), 2. MŠK P. Bystrica 6 b. (71:53), 3. KH Kopřivnice 4 b. (75:71), 4. TJ C. Hranice 2 b. (73:83), 5. Házená Brno 0 b. (53:86); nejlepší střelec: R. Bonn (Kopř.), brankář: Š. David (Zubří), hráč: B. Priedhorský (P. Bystrica); VIII. ročník turnaje juniorů do 19 let - Gala Cup 2002: KH Kopřivnice - HCB Karviná 9:17 (4:12), - TJ Cement Hranice 15:16 (12:8), - HC Zubří 7:15 (5:8), - Házená Brno 16:14 (11:8); branky KH: Hanzelka 14, Pěček 11, Hinner 8, Polášek 5, Danišek 3, Hábovčík a Martínek po 2, Váňa a Veřmiřovský po 1; celk. pořadí: 1. HCB Karviná 8 b. (79:41), 2. HC Zubří 6 b. (66:46), 3. KH Kopřivnice 2 b. (47:62), 4. TJ C. Hranice 2 b. (54:73), 5. Házená Brno 2 b. (50:74); nejlepší střelec: J. Kaluža (Zubří), brankář: M. Kučera (Kopř.), hráč: R. Brůna (Karviná)

[Top]

Mistr potřetí klopýtl, Gangsters stále v pohodě

K o p ř i v n i c e (kmk) - Doslova útokem vzali hráči Klubu malé kopané Kopřivnice letní stadion házenkářského hřiště. Po dvouměsíčním „lenošení“ začaly v tomto areálu odvetné zápasy kopřivnické ligy, což znamená, že se bude už hrát o co nejlepší umístění, neboť sestup do nižší soutěže trápí a někdy i bolí…

Ve třetí lize, která to vše rozjela, si bez porážky a suverénně vede Lokomotiva Gangsters. Bez vážnějších problémů si poradila s týmy ze dna tabulky a společně s nejlepším střelcem Martinem Kubišem (14 branek) vede tuto ligu. Druhý Juventus a třetí Heimat se rozešly smírně, a tak nabídly výše zmíněnému týmu dokonce náskok, jenž je uklidňuje.

Řada příznivců a fandů se přišla podívat na nedělní klání ligy první. Jen jediné mužstvo si však odneslo z těchto úvodních odvetných střetů plný počet bodů. Byli to hráči Tomáše Hykela - SD - a dokonce porazili i mistra R.U.M. Po remizovém poločase strhl vítězství na jejich stranu Petr Jonák. Nedařilo se vítězi Letního poháru KMK a doposud druhému týmu tabulky Bum Šankar. Porazil sice FC Olivet, ale s Koblížky remizoval a nakonec za neoprávněný start hráče mu byly odebrány body s posledním Catastroficem. A tak přenechal druhou pozici štramberské Viagře, která si tak jako i FC Jelita, D&L AS 54 či AC R. Pivrnec v tomto šestém turnaji o nějaký ten bodík přilepšila. Střeleckou tabulku vede Mojmír Šustala ze Selika s počtem 15 gólů.

3. liga: AC Lemon - 1. FC Frenštátský 1:2, AC Lemon - Morávia 1:3, 1. FC Frenštátský - Morávia 1:0, Fox Kopřivnice - Juventus 0:1, Fox Kopřivnice - Heimat Juniors 1:1, Juventus - Heimat Juniors 1:1, Lokomotiva Gangsters - KMK Rybí 5:1, Lokomotiva Gangsters - KVS Kopřivnice 5:0, KMK Rybí - KVS Kopřivnice 0:1

1. liga: asfalt: FC Trojanovice - Ruda Pivrnec 2:3, Koblížci Kopřivnice - Bum Šankar 1:1, FC Tr. Devills - Ruda Pivrnec 2:5, Bum Šankar - FC Olivet Štramberk 4:2, FC Trojanovice - FC Tr. Devills 1:0, Catastrofic Team - Bum Šankar 5:0 (K), TC-90 - SD 1:3, Real - Seliko 2:5, R.U.M. - SD 1:2, Seliko - FC Jelita 3:3, TC-90 - R.U.M. 0:3, D&L AS 54 - Seliko 2:1, antuka: Viagra Team Štramberk - FC Tr. Devills 1:1, FC Olivet Štramberk - Catastrofic Team 10:0, Viagra Team Štramberk - FC Trojanovice 4:1, Koblížci Kopřivnice - Catastrofic Team 6:1, Viagra Team Štramberk - Ruda Pivrnec 3:1, FC Olivet Štramberk - Koblížci Kopřivnice 3:0, Hošo Nošo - R.U.M. 0:1, FC Jelita - D&L AS 54 1:0, Hošo Nošo - TC-90 3:2, Real - D&L AS 54 0:3, Hošo Nošo - SD 1:3, FC Jelita - Real 2:0

Poslední aktualizace: 21.02.2005 08:24