Zprávy z města a okolí

Kultura Čtenářský servis Sport

[Top]

Kam za sportem

Bazén: čt 11. 3. 6 - 11 (1/2 plav. bazénu), 18.30 - 21, pá 12. 3. 6 - 8, 18 - 21, so 13. 3. 13 - 21, ne 14. 3. 10 - 18, po 15. 3. zavřeno, út 16. 3. 6 - 11 (1/2 plav. bazénu), 15 - 17, 18.30 - 21, st 17. 3. 15 - 17, 18.30 - 21, čt 18. 3. 6 - 8 (1/2 plav. bazénu), 18.30 - 21, pá 19. 3. 6 - 8, 17 - 21, so 20. 3. 13 - 21, ne 21. 3. 10 - 18 hodin

Sauna: út 15 - 21 hod. ženy, st 15 - 21 hod. muži, čt 8 - 12 a 15 - 21 hod. ženy, pá 8 - 12 a 15 - 21 hod. muži, so 13 - 21 hod. společná, ne 10 - 18 hod. společná

Bruslení veřejnosti: čt 11. 3. 16.45 - 18 hod., so 13. 3. 14.45 - 16 hod., ne 14. 3. 14.45 - 16 hod.

Futsal: pá 12. 3. ve 20 hod. Megas Frenštát - CC Jistebník (22. kolo 1. ligy mužů), so 13. 3. od 8 hod. 8. turnaj 2. třídy NJ + FM (vše hala SOU),

Házená: so 13. 3. od 8 hod. turnaj staršího dorostu, ne 14. 3. v 10.30 hod. KH Město Kopřivnice - CS CARGO HBC Jičín (22. kolo 1. ligy mužů), so 20. 3. od 8 hod. 9. ročník turnaje starších žáků „O pohár rady města Kopřivnice“, ne 21. 3. v 8 hod. KH Kopřivnice - HCB Karviná (1. liga mladšího dorostu), od 9.45 hod. 9. ročník turnaje mladších žáků „O pohár rady města Kopřivnice“

Hokej: pá 12. 3. v 18 hod. HC Kopřivnice - HC Nový Jičín (liga dorostu), so 13. 3. v 9 hod. HC Kopřivnice - HC Havířov (LP 4. + 5. tříd), v 17 hod. HC Kopřivnice - Technika Brno (baráž juniorů o juniorskou ligu), ne 14. 3. v 9 hod. HC Kopřivnice - HC Havířov (ŽL 8. + 9. tříd)

Volejbal: so 13. 3. KV Kopřivnice - SKV Havířov (33. a 34. kolo 2. ligy mužů) - tělocvična na zimním stadioně

kola bohužel neprobojovala.

K o p ř i v n i c e (jfk) - Chlapci základní školy Butovická ze Studénky se stali vítězem Orion Florbal Cupu 2004, pořádaném Českou florbalovou unií pro žáky čtvrtých a pátých tříd. Ve finále turnaje si poradili jak s frenštátskou ZŠ Tyršova, tak Základní školou z Petřvaldu. Právě Petřvald považoval po vystoupení ve skupině kopřivnický učitel Jan Slezák za favorita finále, Studénka jej v něm však šťastnou brankou o gól přehrála (3:2). Podstatně méně kvalitně obsazenou soutěž dívek vyhrála Základní škola Suchdol.

Turnaj hostila 2. března kopřivnická hala Emila Zátopka. Její chlapecké družstvo skončilo ve skupině druhé, a finále mu tak zůstalo zapovězeno. Vítězné týmy postupují do krajského finále, které se bude konat 8. dubna v Kopřivnici. Zúčastní se jej premianti jednotlivých okresů. Vítězové krajů pak postoupí do národního finále, v němž se utkají o celkový triumf, za nějž je vypsána úžasná odměna - vstupenky na finále pražského MS v ledním hokeji.

Výsledky Orion Florbal Cupu (2. 3., hala E. Zátopka Kopřivnice): chlapci: skupina A: ZŠ E. Zátopka Kopřivnice - ZŠ Petřvald 0:4, - ZŠ Jeseník 4:0; ZŠ Petřvald - ZŠ Jeseník 6:0; pořadí: 1. Petřvald 4 b. (10:0), 2. Kopřivnice 2 b. (4:4), 3. Jeseník 0 b. (0:10); skupina B: ZŠ B. Martinů Nový Jičín - ZŠ Sjednocení Studénka 5:0, - ZŠ Tyršova Frenštát 0:2, - ZŠ Štramberk 3:2; ZŠ Sjednocení Studénka - ZŠ Tyršova Frenštát 2:5, - ZŠ Štramberk 0:3; ZŠ Tyršova Frenštát - ZŠ Štramberk 2:1; pořadí: 1. Frenštát 6 b. (9:3), 2. Nový Jičín 4 b. (8:4), 3. Štramberk 2 b. (6:5), 4. Studénka 0 b. (2:13); skupina C: ZŠ Komenského 66 Nový Jičín - ZŠ Butovická Studénka 0:2, - ZŠ Starý Jičín 2:0, - ZŠ Suchdol 2:1; ZŠ Butovická Studénka - ZŠ Starý Jičín 1:0, - ZŠ Suchdol 6:2; ZŠ Starý Jičín - ZŠ Suchdol 1:7; pořadí: 1. Studénka 6 b. (9:2), 2. Nový Jičín 4 b. (4:3), 3. Suchdol 2 b. (10:9), 4. Starý Jičín 0 b. (1:10); finále: ZŠ Petřvald - ZŠ Tyršova Frenštát 6:2, - ZŠ Butovická Studénka 2:3; ZŠ Tyršova Frenštát - ZŠ Butovická Studénka 1:3; pořadí: 1. ZŠ Butovická Studénka 4 b. (6:3), 2. ZŠ Petřvald 2 b. (8:5), 3. ZŠ Tyršova Frenštát 0 b. (3:9); dívky: ZŠ Petřvald - ZŠ Sjednocení Studénka 0:0, - ZŠ Suchdol 0:1; ZŠ Sjednocení Studénka - ZŠ Suchdol 0:2; pořadí: 1. ZŠ Suchdol 4 b. (3:0), 2. ZŠ Sjednocení Studénka 1 b. (0:2), 3. ZŠ Petřvald 1 b. (0:1)

[Top]

Volejbalový tým míří k vítězství

K o p ř i v n i c e (jfk) - Starší žákyně kopřivnického volejbalového klubu při ZŠ 17. listopadu míří za vítězstvím v krajském přeboru. Dominovaly i šestému kolu soutěže a tři kola před koncem ji se ziskem 214 bodů bezpečně vedou. Vítězství v krajském přeboru bude znamenat možnost zúčastnit se kvalifikace o ligu žákyň.

Pořadí v 6. kole KP starších žákyň (nejvyšší skupina): 1. ŠSK Kopřivnice 8 b. (8:0), 2. Nový Jičín B 7 b. (6:3), 3. Frýdek-Místek 6 b. (5:4), 4. Slezan Orlová 5 b. (2:7), 5. Český Těšín 4 b. (1:8)... Sestava ŠSK Kopřivnice: K. Mičková, I. Bujnošková, J. Juřicová, H. Štěpánová, L. Ozarová, L. Rosinská, E. Bujnošková, G. Kopřivová, R. Jurková, K. Dlabková, M. Jakešová, L. Pekarová, M. Zajícová

[Top]

Fotbalový celek porazil Žilinu

FC Kopřivnice - TJ Sokol Žilina 5:2 (1:1)

K o p ř i v n i c e (jfk) - Třetí vítězství si v přípravě na konto připsali kopřivničtí fotbalisté. V sobotním čtvrtém přátelském utkání porazili na domácí zledovatělé škváře Žilinu. První půle ovšem nebyla ze strany Kopřivnice příliš valná. „Trochu jsme soupeře podcenili. Přehrával nás, byl rychlejší a důraznější,“ konstatoval trenér Kopřivnice Milan Svoboda. Hajník sice vstřelil vedoucí branku, soupeř však minutu nato kontroval z penalty. Hru Kopřivnice zkvalitnila až ve druhé půli. Po dvou Macíčkových gólech sice dovolila soupeři zkorigovat, posledních pětadvacet minut však patřilo jasně jí. „Začali jsme trochu hrát. Závěr už měl svou kvalitu,“ dodal k utkání částečně spokojený kouč.

Branky Kopřivnice: 29. a 78. Hajník, 50., 63. a 85. Macíček. Sestava Kopřivnice: Liss - Maslák, Dlouhý, Ferst, Bezděk - Kovaříček, Feilhauer, Hajník, Kubiš - Macíček, Jaroš; stř.: Dražkovič, Horák, Mikolanda

[Top]

Mladší dorost se vymanil ze sestupového propadliště

K o p ř i v n i c e (jfk) - Ze sestupového propadliště se v úvodu jarní části soutěže vyškrábal házenkářský mladší dorost. Ze čtyř utkání s lehčími soupeři tři vyhrál - ve Zlíně, v Brně a doma s Hranicemi. Zaskočila jej jen Ostrava, která si z Kopřivnice odvezla těsné vítězství (18:19). Zisk šesti bodů znamená vylepšení konta na třináct bodů a posun z desáté na sedmou příčku 1. ligy mladšího dorostu.

„Splnili jsme takřka na sto procent to, co jsem si představoval. Mám spočítané, že by nám to k udržení soutěže mělo stačit,“ říká trenér mladšího dorostu Petr Paseka a dodává, že by tým v konečném účtování rád viděl ještě o příčku výš.

Nebude to však jednoduché. Nedělní utkání s Bohunicemi už patřilo k těm těžším. „Bohunice jsou průměrný tým, ale mají výborného gólmana,“ podotkl kouč. Jeho síla se potvrdila. Kopřivnice odjela poražena o tři branky. Náročný bude i nejbližší program. Tento týden Kopřivnici čeká Frýdek-Místek a potom doma vedoucí Karviná. „S Frýdkem by se mělo dát hrát, doma jsme s nimi remizovali s tím, že jsme o výhru přišli až v samotném závěru,“ říká kouč. Pořadí 1. ligy dorostu po neúplném 16. kole: 1. Karviná 28 b. (zápas k dobru), 2. Vítkovice 27 b., 3. Zubří 25 b., 4. Bohunice 24 b., 5. Frýdek-Místek 18 b., 6. Hranice 16 b. (zápas k dobru), 7. Kopřivnice 13 b., 8. Ostrava 13 b., 9. Uničov 10 b., 10. Zlín 9 b., 11. Brno 5 b. (dva zápasy k dobru), 12. Velké Meziříčí 0 b.

[Top]

Delta Frýdlant prvním postupujícím

K o p ř i v n i c e (luk) - V předposledním dvoukole 2. futsalové třídy Novojičínska a Frýdecko-Místecka se rozhodlo o prvním postupujícím týmu do 1. třídy. Stala se jím Delta Frýdlant nad Ostravicí, která dvakrát zvítězila a po dvou sezonách strávených v nejnižší soutěži postupuje výše. Druhý žhavý kandidát na postup, Beach Boys Odry, musí ve zbývajících dvou utkáních získat ještě alespoň jeden bod. Stále totiž může být předstižen Kolapsem Čeladná, se kterým prohrál oba vzájemné zápasy (5:6 a 2:3). V posledním turnaji musela být kontumována tři utkání (!), což není dobrou vizitkou pro vedoucí postižených týmů. Neznalost pravidel neomlouvá nikoho, ani ve futsalu. Jedno utkání bylo kontumováno dokonce oboustranně. Ve třech případech nastoupili hráči po třetí žluté kartě a jedenkrát rozhodl o kontumaci start hráče registrovaného v jiném týmu. Soutěži střelců už vévodí Dan Foldyna z Kolapsu Čeladná, jenž vystřídal ve vedení oderského Roberta Holiše.

Výsledky 13. a 14. kola 2. třídy: RIFC Drivers NJ - Delta Frýdlant n. O. 2:6 (0:3), branky: Křižan, Štěpán - Blahuta a Tomášek po 2, Myslikovjan, J. Borák; K1 Jeseník n. O. - RIFC Drivers NJ 5:0 K. (za RIFC nastoupil hráč Jan Suchdolský po třetí žluté kartě, původní výsledek 3:4); Delta Frýdlant n. O. - K1 Jeseník n. O. 5:0 K. (za K1 Jeseník n. O. nastoupil hráč Antonín Langer po třetí žluté kartě, původní výsledek 3:3); Beach Boys Odry - Kolaps Čeladná 2:3 (2:1), branky: Hůra 2 - Bužga, Foldyna, Kubala; FC River Plate Odry - Beach Boys Odry 1:5 (0:3), branky: Hurta - Mikoláš 2, Tomák, F. Murín, Chuděj; Kolaps Čeladná - FC River Plate Odry 7:0 (3:0), branky: Foldyna 5, Müller, Kubala; FK Prosperita Bartošovice - AS Bizon Studénka 0:0; AGH Rožnov p. R. - FK Prosperita Bartošovice oboustranná kontumace 0:5 (za Rožnov nastoupil hráč Roman Chytil, který je zaregistrován v jiném futsalovém týmu, za Bartošovice nastoupil hráč Lumír Cibulec po třetí žluté kartě, původní výsledek 7:2); AS Bizon Studénka - AGH Rožnov p. R. 7:1 (5:0), branky: Marek 3, I. Mikyska, Feyrer, Till, Nazalaník - Navrátil; pořadí 2. třídy po 14. kole: 1. Delta Frýdlant 37 b., 2. Beach Boys Odry 34 b., 3. Kolaps Čeladná 28 b., 4. K1 Jeseník n. O. 23 b., 5. FK Prosperita Bartošovice 19 b., 6. AS Bizon Studénka 16 b., 7. RIFC Drivers NJ 14 b., 8. FC River Plate Odry 4 b., 9. AGH Rožnov p. R. 3 b.; pořadí střelců: 1. D. Foldyna (Kolaps) 34 branek, 2. R. Holiš (Beach) 26 b., 3. L. Němec (Delta) 18 b., 4. D. Křižan (Drivers) a F. Murín (Beach) oba 17 b.

[Top]

V čele soutěže B.A.H. a Termiti

K o p ř i v n i c e (jfk) - B.A.H. vede i po 11. kole 1. ligu městské hokejové soutěže. Na svém kontě má dvacet bodů a zápas k dobru, druhý Siemens A však není s osmnácti body daleko. V čele druhé ligy jsou rovněž s dvaceti body Termiti. I zde jsou druzí Bobři (18 b.) na dostřel.

Pořadí: 1. liga: 1. B.A.H. 20 b. (85:27), 2. Siemens A 18 b. (65:25), 3. Rivals 14 b. (59:52), 4. Netopýři 10 b. (38:43), 5. Devills 9 b. (53:61), 6. Rybníkáři 6 b. (31:47), 7. Slivovice 6 b. (30:64), 8. Hazard 0 b. (4:26); 2. liga: 1. Termiti 20 b. (101:29), 2. Bobři 18 b. (58:19), 3. Lahvators 17 b. (51:34), 4. Butchers 16 b. (43:43), 5. Jestřábi 15 b. (57:24), 6. Bystré 13 b. (54:30), 7. Palkovice 11 b. (44:42), 8. Vidlators 10 b. (50:45); nejlepší střelci: 1. J. Michna 26 b. (2. liga), 2. J. Holák 19 b. (1. liga), 3. P. Londa 15 b. (2. liga)

[Top]

Junioři v baráži zatím na druhé příčce

B r n o (jfk) - Solidně rozjetou má kopřivnický hokejový celek baráž o juniorskou ligu. Po třech odehraných zápasech má na kontě čtyři body a je druhý. Ve středu dokázal v Brně zvítězit vysoko 5:1 a v neděli pak doma porazil 2:1 Uherské Hradiště.

Zápas v Brně byl nad očekávání snadnou záležitostí. Kopřivnici fantasticky vyšla první třetina, v níž měla daleko více ze hry a nespočet šancí, z nichž tři proměnila v góly.

Druhá třetina však byla slabší. Kopřivnici v její polovině rozhodilo vyloučení Lindušky, který dostal pětiminutový trest a zároveň byl za nesportovní chování vyloučen do konce utkání. Od té chvíle byla pod tlakem. Druhý nepříjemný moment přišel ve 35. minutě, kdy výborně chytající kopřivnický brankář Tomáš Palička dostal pukem do hlavy. Naštěstí jej Geryk dokázal do konce třetiny plně zastoupit a udržet čisté konto.

Do posledního dějství nastoupil i přes sedm čerstvých stehů opět Palička. Inkasoval v ní jen jednou, zatímco Kopřivnice, která dokázala zklidnit hru, trefila brněnskou svatyni dvakrát. „Nečekal jsem, že to bude tak snadné. Až na výhrady ke druhé třetině jsem moc spokojený,“ konstatoval po utkání trenér Kopřivnice Stanislav Kacíř.

Vzhledem k tomu, že Brno ve vzájemném utkání porazilo Uherské Hradiště, čekalo se, že sobotní duel bude relativně snadný. Přišlo však podobné trápení jako se Šumperkem. V první třetině Palička po brejku soupeře inkasoval a Hradiště svůj minimální náskok dokázalo udržet až do samotného závěru zápasu.

Vítězství domácí strhli na svou stranu až v poslední desetiminutovce, kdy trenéři stáhli hru na dvě pětky. V 51. minutě dokázal v oslabení vyrovnat Opačitý a v 58. minutě vstřelil vítěznou branku Třeštík. „Tentokrát jsme se trápili. Možná k tomu trochu přispěla i nervozita před domácím publikem. Soupeř hrál velice dobře, čekal jsem, že bude slabší než Brno,“ uvedl k zápasu Kacíř. Průběh baráže si zatím pochvaluje. „Na rozdíl od soupeřů nejsme posíleni hráči z extraligy a přesto držíme krok, takže velká spokojenost,“ říká.

Statistika: (3. 3.) Technika Brno - HC Kopřivnice 1:5 (0:3, 0:0, 1:2). Branky Kopř.: Wlodkya 3, Tomášek, Horák. Sestava Kopřivnice: Palička, Geryk - Jakeš, Majkus, Wlodyka, Třeštík (41. Žaloudek), Válek - Sochacký, Jedlička, Horák, Opačitý, Linduška (Csóka) - Merenda, Charvát, Tomášek, Štindl, Škrobánek - Sluštík, Hrubý. (6. 3.) HC Kopřivnice - HC Uherské Hradiště 2:1 (0:1, 0:0, 2:0). Branky Kopř.: 51. Opačitý, 58. Třeštík. Sestava Kopřivnice: Palička, Geryk - Jakeš, Majkus, Wlodyka, Třeštík, Válek - Sochacký, Jedlička, horák, Opačitý, Hrubý - Merenda, Žaloudek, Tomášek, Štindl, Csóka - Slovák, Sluštík

[Top]

Házená - hokej

HÁZENÁ: mladší dorost (liga ml. dorostu. 21. 2.): Tatran Bohunice - KH Kopřivnice 26:23 (14:12), sestava a branky: Prorok - Stanislav 8, Novák 4, Hála 4, Seidl 1, Krčmář 1, Dej 2, Pavlík, Dluhoš 3, Šebesta, Kováč. Ve velmi dramatickém a vyrovnaném utkání nakonec byly šťastnější domácí Bohunice. V prvním poločase rozhodčí posílal Kopřivnici jakoby systematicky do oslabení. V 19. minutě dokonce Krčmář po běžných zákrocích uviděl červenou kartu. Za hloupý faul se pak začátkem druhé půle do šaten předčasně odebral i Dluhoš. Chleba se lámal v 50. minutě, kdy Kopřivnice za stavu 20:20 neproměnila tři vyložené šance. „Při větší disciplinovanosti jsme mohli proti třetímu mužstvu tabulky pomýšlet i na dva body,“ mrzela ztráta nepříliš spokojeného trenéra Kopřivnice Petra Paseku.

HOKEJ: Pěkná utkání sehrály v minulém týdnu čtvrtá a pátá třída. Šestka zabojovala v Opavě, nakonec ale těsně prohrála. Naopak sedmička, která je již jistým vítězem severomoravské žákovské ligy, podala špatný, tak trochu namistrovaný výkon. Dorost byl oslabený o hráče za základu, vysoká porážka od Třebíče ale byla zapříčiněna i určitou odevzdaností.

Výsledky: 3. třída (minihokej): HC Nový Jičín A - HC Kopřivnice A 4:7, branky: Alföldy 5, Kordoš 2; HC Nový Jičín B - HC Kopřivnice B 7:3, branky: Vondrák 2, Drholecký; 4. třída (LP): HC Kopřivnice - HC Opava 5:2 (4:1, 1:1, 0:0), branky: Vala 2, Horák, Kordoš, Kaluža; 5. třída (LP): HC Kopřivnice - HC Opava 8:3 (3:0, 3:1, 2:2), branky: Mach 5, Šustek, Macháček, Dorňák; 6. třída (ŽL): HC Opava - HC Kopřivnice 5:4 (3:1, 1:1, 1:2), branky: Prčík 2, Bartošák, Pokorný; 7. třída (ŽL): HC Opava - HC Kopřivnice 8:2 (2:2, 1:0, 5:0), branky: Kitzberger, Dřevojánek; 8. třída (ŽL): HC Kopřivnice - HC Opava 3:3 (1:0, 2:2, 0:1), branky: Filip 2, Kubátko; 9. třída (ŽL): HC Kopřivnice - HC Opava 8:0 (3:0, 2:0, 3:0), branky: Klemeš 2, Mrkvan, Kubec, Suták, Hanzlík, Mičulka, Jašek; dorost (liga dorostu): HC Třebíč - HC Kopřivnice 15:0 (4:0, 4:0, 7:0), HC Kopřivnice - HC Jihlava 4:5 (1:2, 2:3, 1:0), branky: Hrubý, Gal, Sluštík, Trefný

[Top]

Místní házenkáři stále ve hře o druhou příčku

TJ Sokol Vítkovice - KH Město Kopřivnice 21:25 (11:14)

O s t r a v a (jfk) - Díky dvěma bodům z palubovky Vítkovic zůstávají kopřivničtí házenkáři kolo před koncem základní části 1. ligy ve hře o druhé místo. Jsou sice stále třetí, oproti druhému Brnu však mají zápas k dobru. Naopak poražené ostravské družstvo, které doma Brno překvapivě zdolalo, ztratilo naději na play-off.

11. Zlín 19 1 0 18 392:527 2

Čekalo se, že desátý celek tabulky neprodá kůži lacino a průběh utkání to potvrdil. Kopřivnice sice v první půli, v níž se střelecky dařilo Kalužovi a v brance Čapkovi, soupeři utekla na rozdíl tří branek, to však bylo málo. I přesto, že se manko Vítkovic na začátku druhé půle vyšplhalo k číslu pět, nastal nečekaný obrat. Domácím sedla dlouhá přesilová hra a během deseti minut dokázali otočit nepříznivý stav 11:16 na 19:17.

„Individuální chyby v obraně vedly k dlouhé přesilovce, kterou soupeř beze zbytku využil. Zároveň jsme si pod dojmem většího náskoku asi mysleli, že to přijde samo,“ podotkl ke slabší chvilce Kopřivnice asistent trenéra Zdeněk Kovalák. Hostující tým vzpamatoval až time-out. Dokázal se po něm vzchopit a zabojovat. Důležité byly branky Mojmíra Šustaly a výkon gólmana Milana Adamčíka, který i přes dlouhou pauzu odchytal závěr zápasu na výbornou. „Nebylo to úplně ono, ale zabojovali jsme. Je to hodně důležité vítězství,“ konstatoval po utkání kopřivnický kapitán Radim Šustala.

Nejvíce branek Vítkovic: Studnický a Kichner po 5. Sestava a branky Kopřivnice: Čapka, M. Adamčík, Kličuk - T. Veřmiřovský, M. Šustala 5/1, Bechný, T. Adamčík, Hrachovec 2, Hanzelka 1, Prepsl 4/1, M. Veřmiřovský, R. Šustala 6, Gřes 2, Kaluža 5. Sedmičky: 1/1 - 5/2. Vyloučení: 9:10. (ČK T. Adamčík). Rozhodčí: Horák, Bečička. Diváků: 65. Sled: 8. 2:1, 15. 4:7, 21. 9:9, 28. 10:14, 34. 11:16, 41. 17:16, 46. 20:18, 55. 20:23. Další výsledky 21. kola: Zlín - Brno 23:36, Jičín - Náchod 29:29, Sokolnice - Lovosice 21:31, Plzeň - Napajedla 30:20

[Top]

Janošová na šampionátu dospělých třetí ve čtyřhře

P l z e ň (jfk) - Kopřivnická badmintonistka Pavla Janošová se při mistrovství ČR dospělých v Plzni radovala ze třetího místa. Vybojovala je spolu s Miroslavou Vaškovou z BSK Praha ve čtyřhře. V semifinále mladá dvojice po boji podlehla sehranému páru Hana Milisová - Eva Brožová 0:2 (12:15, 11:15), který ve finále nestačil na dvojici Markéta Koudelková - Kristýna Ludíková.

Ve dvouhře sedmnáctiletá Janošová vypadla ve čtvrtfinále. Předtím si hladce poradila s Ditou Feiferovou a také s nasazenou šestkou Dianou Stádníkovou. Stop jí vystavila nasazená dvojka Markéta Koudelková z Meteoru Praha, která později ve finále triumfovala nad nejvýše nasazenou Procházkovou z Liberce 2:1 (10:13, 2, 8).

Třetím místem ve čtyřhře Janošová s Vaškovou podle trenéra Luďka Židka splnily výkonnostní cíl. Ve dvouhře Židek věřil, že Janošová postoupí mezi čtyři nejlepší, plány jim však zmařil tvrdý los. „Druhá strana pavouka by byla hratelnější. Mohla postoupit přes Kollarovou. Škoda, že se nedostala do nasazené osmičky. Vklínila se tam Vilímková,“ vysvětlil i tak poměrně spokojený Židek.

Sama Pavla měla ze dvouhry vcelku dobrý pocit. Prohrála sice ve dvou setech, ale rozhodně ne hladce (11:7, 11:6).

[Top]

ASK chystá Večer hvězd

K o p ř i v n i c e (jfk) - Tradičně až březnový termín bude mít Ples sportovců alias Večer hvězd, pořádaný Asociací sportovních klubů Kopřivnice.

Koná se v pátek 19. března v kulturním domě a jeho nedílnou součástí bude jako pokaždé vyhlášení nejlepšího sportovce, trenéra a organizátora za uplynulý rok.

V bohatém programu se mino jiné představí prezentační skupina ASPV vedená paní Dratvovou, jež je laureátem gymnastického festivalu 2003 ve španělském Alicante. Vůbec poprvé pak v Kopřivnici vystoupí cyklistické duo bratří Bartůňků, bronzové v krasojízdě na MS 2003 ve Francii. K vidění bude i řada tanečních souborů.

[Top]

Mladí atleti sbírali zkušenosti

E a u b o n n e (jfk) - Především zkušenosti sbírala na mezistátním halovém utkání juniorů do 19 let ve francouzském Eaubonne dvojice odchovanců kopřivnické atletiky. Výškař Tomáš Krása, který trénuje ve Vítkovicích a v jejich dresu i závodí, vybojoval výkonem 203 cm čtvrtou příčku. Zůstal tak tři centimetry za osobním rekordem.

Vítězný Němec Marius Hanniske skočil nedostižných 218 cm. V nedohlednu byla i třetí příčka, kterou za výkon 212 cm bral Michal Diaz z Francie. Úspěchem je, že Krása dokázal i na mezinárodních závodech prodat svou současnou výkonnost, a také to, že porazil svého zkušenějšího kolegu z reprezentace Daniela Kolenčíka (rovněž 203 cm).

Lenka Masná, která trénuje v Kopřivnici a závodí za ACP Brno, sice dokázala zaběhnout nejlepší čas letošní halové sezony, na soupeřky to však nestačilo. Výkon 2:15,34 stačil jen na šestou příčku. Vítězná Anett Hornová vyhrála časem 2:11,45. Lenčina kolegyně z reprezentace Tereza Šedivá vybojovala časem 2:12,43 čtvrté místo. O pořadí rozhodovala poslední dvoustovka, v níž Masná nedokázala dostatečně zrychlit. „Na halu jsme se speciálně nepřipravovali, a rychlost tak chybí. V létě by to mělo být lepší,“ doufá Lenka.

Celkově mezistátní utkání vyhrálo Německo (126 b.) před Francií (118 b.) a Českou republikou (79 b.).

[Top]

Novým manažerem klubu Petr Pilch

K o p ř i v n i c e (jfk) - Po listopadových změnách,točících se okolo ukončení smlouvy s manažerem klubu a šéftrenérem mládeže Miroslavem Bartoněm, ohlásil kopřivnický klub házené další novinky.

Rudolf Jaroň, který se po odvolání Bartoně dočasně vrátil k manažerské práci, v této funkci končí. Důvodem je jeho již rok avizovaný odchod do důchodu a také zhoršení zdravotního stavu, který vše urychlil. Přesto bude i nadále pracovat ve vedení klubu házené a zároveň si ponechá i další tělovýchovné a házenkářské práce v klubu.

Od 1. března funkci manažera vykonává Petr Pilch, dlouholetý hráč a trenér klubu. Zároveň se vrátil i do role trenéra staršího dorostu, kde prozatím nahradí zdravotně indisponovaného Jiřího Mayera. Pilch, který v klubu působí od roku 1979, má s manažerskou prací zkušenosti, jak ale přiznává, ne ve sportovní oblasti.

„Zatím se se vším teprve seznamuji. Mohu říci jen to, že zatím bojujeme se starými dluhy,“ přiznává momentální problémy nový manažer. Představu o tom, co je nutné udělat, má. „Je třeba oslovit co nejvíce místních firem. Devadesát procent partnerů totiž není z našeho regionu. Na mysli mám nejen velké, ale i malé a střední firmy,“ přiblížil to, co jej čeká, Pilch.

[Top]

Plavci se utkali s tvrdou konkurencí v Jihlavě

J i h l a v a (jfk) - Příliš vysoko visely pro kopřivnické plavce medaile v prvním kole Českého poháru, kterým byl víkendový Axis Cup v Jihlavě. Nejblíže k lesklému kovu měl Jan Staník v závodě na 200 m znak, kde doplaval v čase 2:06,76 čtvrtý. Podnik, na který se sjela česká špička i zahraniční konkurence ze Slovenska, Maďarska a Kuvajtu, musely pro nemoc oželet Hana Staroňová, Alena Petříčková a Petra Klosová.

Vedle Staníkovy bramborové medaile byla úspěchem i účast Markéty Skurkové ve finále padesátky volným způsobem. Jak v rozplavbě, tak ve finále stlačila čas pod 28 vteřin a brala celkové páté místo. Velmi dobře zaplavali i Matuš, Polášek, Botoš a Zátopková. Radek Polášek překvapil v závodě na 200 m polohový závod. Jan Matuš se na 200 m volným způsobem dostal pod hranici dvou minut, Julius Botoš dokázal, že si drží stabilní dobrou výkonnost,a Nikola Zátopková potvrdila, že je velkým talentem.

Výsledky kopř. závodníků: J. Botoš: 8. 200 VZ 1:55,98; 9. 200 M 2:11,92; 12. 100 M 58,15; 13. 100 VZ 53,34; 18. 50 VZ 25,10; 20. 50 M 27,05; A. Kalužová: 15. 400 VZ 4:44,22; 23. 100 VZ 1:02,95; J. Matuš: 8. 200 PZ 2:12,78; 9. 100 PZ 1:01,63; 12. 200 VZ 1:59,58; 20. 50 VZ 25,17; E. Pernová: 18. 50 P 37,46; 20. 100 P 1:19,99; 27. 100 PZ 1:13,83; 34. 100 M 1:15,99; R. Polášek: 19. 400 VZ 4:21,63; 24. 200 VZ 2:01,74 a 200 PZ 2:20,61; 30. 50 Z 31,30; M. Skurková: 5. 50 VZ 27,97; 9. 200 VZ 2:10,57; 17. 100 Z 1:09,62; 18. 100 VZ 1:01,27; 19. 50 Z 33,25; J. Staník: 4. 200 Z 2:06,76; 8. 100 Z 59,15; 9. 200 PZ 2:12,77; 12. 50 Z 28,67; 29. 100 VZ 55,30; N. Zátopková: 7. 200 M 2:27,57; 10. 400 PZ 5:19,97; 15. 50 M 31,52; 16. 100 M 1:09,32; 30. 100 VZ 1:04,40; L. Žáčková: 25. 100 M 1:11,18; 28. 50 M 33,37; Š. Žižková: 14. 50 M 31,41; 19. 100 M 1:09,96; 20. 100 VZ 1:02,05; 24. 100 PZ 1:13,32; 26. 200 VZ 2:17,42

[Top]

Megas už je jistým vítězem

Benago Praha - Megas Frenštát 3:6 (0:2)

P r a h a (jfk) - Kolo před koncem základní části 1. ligy se futsalisté Megasu Frenštát potřetí stali jejími vítězi. V sobotu 6. března porazili v Praze nepříjemné Benago, zatímco jeho největší pronásledovatelé Vysoké Mýto a Jistebník zaváhali. Zápas s Jistebníkem, kterým Megas v pátek 12. března základní část soutěže doma uzavře, tak bude pro frenštátský tým bojem bez nervů. Naopak třetí Jistebník ještě bude bojovat o druhou příčku.

Do Prahy Megas odjel se sedmi hráči základní sestavy a dvěma dorostenci. „Chtěli jsme vyhrát a zajistit si klid pro poslední zápas. Báli jsme se ale, že Benago, kterému šlo o play-off, bude dělat pro vítězství všechno možné. I kvůli obavám z červených karet jsme vzali do zálohy dorostence,“ uvedl trenér Megasu Karel Krakovčík.

Megas to opravdu neměl jednoduché. V desáté minutě prvního i druhého poločasu měl pět akumulovaných chyb, penalty, které byly celkem tři, však Benago nezvládlo.

Megas hrál zatažený a vyčkával na brejky. V první půli se podařilo dva z nich zakončit Kornákovi, náskok však vzal ve druhé půli za své. Benago nejprve snížilo na 1:2, a i když Buček přidal třetí branku, podařilo se domácím vyrovnat. Pomohl time-out, který si trenér Krakovčík vybral. „Věřil jsem, že vyhrajeme. Kluci hráli disciplinovaně,“ podotkl kouč. Zvolená taktika nakonec slavila úspěch. Malý vstřelil z brejku dva góly a při závěrečném vabanku Benaga přidal ještě jeden.

Branky Frenštátu: Malý 3, Kornák 2, Buček. Sestava Frenštátu: Šálek, Šrajbr - Kornák, Buček, Malý, Špaček, Židek, Freisler, Kovařík, Kapsa, Kühnert. Pořadí po 21. kole: 1. Frenštát 45 b., 2. V. Mýto 40 b., 3. Jistebník 39 b., 4. Bakov 37 b., 5. Žižkov 35 b., 6. Brno 34 b., 7. Liberec 29 b., 8. Chrudim 28 b., 9. Benago Praha 25 b., 10. Mikeska Ostrava 24 b., 11. Kladno 14 b., 12. H. Brod 9 b.

[Top]

Slovácký džbánek se vydařil

U h e r s k é   H r a d i š t ě (jfk) - S vítězstvím Hany Kubátkové a řadou dalších slušných umístění i výkonů se v neděli vrátil kopřivnický klub krasobruslení z Uherského Hradiště. Na tamní 22. ročník Slováckého džbánku se sjela výjimečná konkurence, ve které se nebylo lehké prosadit. „Byl to opravdu nabitý závod. Důkazem je koeficient, podle nějž se budou počítat body do Českého poháru,“ podotkl trenér kopřivnických závodníků Evžen Milčinský.

Hana Kubátková k závodu žaček nastupovala s mankem v tréninku, které měla díky lyžařskému výcviku a nachlazení. Její jízdy neměly obvyklou šťávu, i standardní výkon a minimum chyb jí však na celkový triumf stačily. V stejné kategorii se představila i Denisa Mášová. Po výborně zvládnutém krátkém programu figurovala na čtvrté příčce. Do volné jízdy nastupovala jako poslední, a měla tak závod ve svých rukou. Kdyby zajela vše, včetně trojitého salchowa, mohla i vyhrát. Přemíra snahy jí to ale zhatila. „Přepálila první kombinaci a pak i salchowa, což stačilo na celkové páté místo. S jejím výkonem jsem ale moc spokojen. Stává se z ní velká závodnice,“ konstatoval Milčinský. Vcelku úspěšně závod žaček zvládla i Michaela Židková, která zůstala těsně za branami první desítky.

Velice dobrý výkon v Hradišti podala Kristýna Výborná. Mezi mladšími žačkami zajela takřka bezchybný krátký program a svou formu potvrdila ve volné jízdě, kde odskákala všechny kombinace včetně zvlášť těžké s dvojitým lutzem. Po krátkém programu byla desátá, sedmá volná jízda jí pak vynesla celkovou osmou příčku. Naopak závod se vůbec nepovedl Gabriele Seibertové, která nedávno překvapila vítězstvím v Prostějově. Totálně pokazila krátký program a do volné jízdy nastupovala až ze šestnáctého místa. V ní zabojovala a skončila celkově desátá. „Výkon Gábiny byl pro mě zklamáním. Vybrala si slabší chvilku,“ byl i přes posun na desáté místo rozladěný Milčinský.

Dařilo se i mladším nováčkům. Veronika Řehová si vyjela pátou příčku, Antonie Jaroňová nejlepším výkonem sezony místo desáté. Mezi nováčky skončila Kateřina Židková sedmá.

Poslední aktualizace: 21.02.2005 08:25