Zprávy z města a okolí

Kultura Čtenářský servis Sport

[Top]

Kam za sportem

Bazén: čt 20. 9. 18 - 21, pá 21. 9. 6 - 8, 17 - 21, so 22. 9. 12 - 21, ne 23. 9. 9 - 19, po 24. 9. zavřeno, út 25. 9. 17 - 21, st 26. 9. 14 - 16, 18 - 21, čt 27. 9. 18 - 21, pá 28. 9. 10 - 21, so 29. 9. 12 - 21, ne 30. 9. 9 - 19 hodin

Sauna: čt (ženy) 15 - 21, pá (muži) 15 - 21, so (společná) 14 - 21 hodin

Bruslení: so 22. 9. 14.30 - 16 hod.

Fotbal: Kopřivnice: so 22. 9. Kopřivnice - TJ Val. Meziříčí (župní přebor žactva - st. v 9 hod., ml. v 10.45 hod.); út 25. 9. v 17 hodin Kopř. - Mořkov (okr. přebor benjamínků); Štramberk: so 29. 9. ve 14 hod. Štramberk - Krnov (ženy - MSFL skupina Sever), v 15.30 hod. Štramberk - Kozlovice (muži - I. B třída); Vlčovice-Mniší: ne 23. 9. Vlčovice - Dobrá (župní soutěž žáků - ml. ž. ve 12.45 hod., st. ž. ve 14.15 hod.), v 16 hod. Vlčovice - Štramberk (muži - I. B třída)

Futsal: pá 21. 9. ve 20 hod. Megas Frenštát - Havlíčkův Brod (I. ISOline liga futsalu - hala při ZŠ E. Zátopka)

Házená: so 22. 9. v 8 hod. mistrovský turnaj minižáků B; ne 23. 9. v 8.15 KH Kopřivnice - SKH Cress Ostrava (ml. dorost), v 10 hod. KH Kopřivnice - SKH Ostrava (3. kolo I. ligy mužů), v 11.45 hod. KH Kopř. - SKH Ostrava (st. dorost), ve 13.15 hod. KH Kopř. - SKH Ostrava (st. žáci), v 14.35 hod. KH Kopř. - SKH Ostrava (ml. žáci A) - vše hala ZŠ E. Zátopka; so 29. 9. v 8 hod. mistrovský turnaj starších žáků B; ne 30. 9. v 8.15 hod. KH Kopřivnice - Brno (ml. dorost), v 10 hod. KH Kopřivnice - Brno (4. kolo I. ligy mužů), v 11.45 hod. KH Kopř. - Lovosice (st. dorost), v 13.15 hod. KH Kopř. - Vsetín (st. žáci A), v 14.35 hod. KH Kopř. - Vsetín (ml. žáci A)

Hokej: ne 23. 9. v 9 hod. HC Kopřivnice - HC Sareza Ostrava (6. a 7. třída); st 26. 9. hod. ve 12 hod. HC Kopřivnice - HC Panthers Havířov (8. a 9. třída); v 18 hod. HC Kopřivnice - HC Poruba (6. kolo II. ligy mužů); ne 30. 9. v 9 hod. HC Kopřivnice - HC Panthers Havířov (6. - 7. třída)

Malá kopaná: so 22. 9. v 8 hod. 7. turnaj - 1. liga, ne 23. 9. v 8 hod. 7. turnaj - 2. liga, so 29. 9. v 8 hod. 8. turnaj - 1. liga, ne 30. 9. v 8. hod. 8. turnaj - 2. liga

Vyjížďky na kolech: pro děti ve věku 10 - 15 let, každý čtvrtek v 16 hod. u kasáren poblíž prodejny CykloArt

[Top]

Výsledky

Atletika: z výsledků kopřivnických atletek: 4. kolo I. ligy (Olomouc - 1. 9.): 400 m: 1. L. Masná 59,2; 800 m 2. L. Masná 2:17,5; 1500 m: 4. A. Krstevová (obě ACP Junior Brno) 5:02; 3. kolo mistrovství Moravy a Slezska družstev (Ostrava - 6. 9.): 200 m př.: 2. V. Zamišková (Vítkovice A) 33,60; 60 m: 8. K. Šustalová (Kopřivnice) 8,79; 10. Sopuchová (Vítk. A) 8,80 (v rozběhu 8,71); 300 m: 4. Z. Sopuchová 46,94; 5. V. Zamišková 47,54; 6. E. Michnová (všechny Vítk. A) 47,91; 10. S. Lebeděvová 49,18; 11. P. Gilarová 50,42; 12. M. Gzylová 50,62 (všechny Kopř.); 800 m: 7. M. Schybolová 2:46,49; 8. K. Čablová 2:48,54; dálka: 6. K. Šustalová (Kopřivnice) 472 cm; výška: 3. K. Šustalová 150 cm (Kopř.); 5. V. Zamišková (Vítk. A) 145 cm; 6. S. Lebeděvová (Kopř.) 140 cm; 3. kolo extraligy (Praha - 8. 9.): oštěp: 4. P. Bortlová (ACP Junior Brno) 42,84; 400 m: Lenka Masná 58,24 (mimo soutěž); 3. kolo mistrovství Moravy a Slezska dorostu (Ostrava - 9. 9.): 800 m: 1. L. Masná 2:20,48; 2. A. Krstevová (obě ACP Junior Brno) 2:22,08; finále extraligy: oštěp: 6. Bortlová 40,89 m; 400 m: 6. Masná 58,23 s

XIX. ročník her tělesně handicapovaných, Praha: jízda mech. vozíků 3 000 m: 2. Rostislav Svoboda; 1 500 m paraplegici: 1. Dušan Byrtus, kvadruplegici: 1. Martin Poruba; slalom mech. vozíků: 1. Dušan Byrtus, 3. Rostislav Svoboda; běh 1 500 m muži: 1. Pavel Hanzelka, 2. Jiří Křístek, ženy: 1. Zdenka Davidová, 2. Jarka Drlíková, doprovod: 1. Marie Porubová, 3. Jana Svobodová, děti: 1. Lucie Byrtusová; mimořádná cena: Tomáš Křístek

[Top]

Bříza dovedl Štramberk k prvnímu vítězství

TJ Kotouč Štramberk - TJ Sokol Kateřinice 5:3 (4:1)

Š t r a m b e r k - Po prvním gólu v minulém týdnu a bodu za remízu se fotbalisté Štramberka konečně radovali z premiérového mistrovského vítězství. Na domácím trávníku zdolali v 5. kole I. B třídy takřka hokejovým skóre Kateřinice.

Ve 13. minutě sice prohrávali po chybě v rozehrávce 0:1, ale už za deset minut zásluhou Chovanečka vyrovnali. O tři minuty později byl za faul na Neničku odpískán pokutový kop. K exekuci se postavil Jiří Bříza, který byl po návratu z Aljašky na své první utkání sezony jak se patří nažhaven. Nejen, že penaltu proměnil, ale i v dalším dění své nabuzení a nepostradatelnost patřičně dokazoval. Postaral se o všechny další branky, mimo jiné se ani podruhé nemýlil ze značky pokutového kopu. „Bříza je velkým přínosem. Předvedl to, co se od něj čekalo. Tedy to, že zakončoval vypracované příležitosti,“ byl s výkonem útočníka, který se ve Štramberku objevil zřejmě v pravou chvíli, spokojený trenér Milan Gilar.

Poločas naznačoval, že se Štramberk nemusí o své vítězství obávat, ale opak byl pravdou. Hosté snížili až na 4:3 a teprve branka v 81. minutě, znamenající znovu dvoubrankové vedení, domácí znovu uklidnila. „Po tom střeleckém trápení to byl konečně dobrý výkon,“ pochvaloval si Gilar.

Štramberk: Melčák - Dostál, Schwarz, Řezníček, Sýkora - Chovaneček, Kvita (70. Kocurek), Hajník, Nenička (85. Jurák) - Balhárek, Bříza. Branky Štramberka: 24. Chovaneček, 27., 43., 45. a 81. Bříza. Trenér: Milan Gilar

Utkání Metylovice - Vlčovice-Mniší bylo pro nezpůsobilý terén odloženo na středu 26. září. Vlčovice, které mají handicap v malém počtu sehraných zápasů před sezonou, si na úterý 18. září domluvily alespoň přípravné utkání s Frenštátem.

Jana Kapounová

[Top]

Ženský tým už má čtyři body

TJ Kotouč Štramberk - Krásné Pole 5:0 (4:0)

Š t r a m b e r k (jk) - Ženský tým Štramberka ani ve druhém mistrovském utkání neztratil. Naprosto jednoznačně porazil outsidera soutěže. Výsledek však mohl být podle trenéra Dostála ještě divočejší. „Nebyli jsme bohužel schopni proměňovat vytvořené šance. Účelem ale nebylo vyhrát o deset, dal jsem příležitost mladým,“ podotkl k zápasu kouč.

Štramberk: Jurasová - Holubová, Harrandová, Křížková - Koutná, Černochová, Šuštiaková, Drholecká - Šimíčková (20. Štrbáková, 85. E. Tománková), Marková, Kolářová. Branky: Koutná 3, Štrbáková 1, Marková 1

FC Kopřivnice - SK Kravaře 2:2 (1:0)

K o p ř i v n i c e (jk) - Fotbalovému staršímu dorostu nelze ani nadále nic vytknout. V sobotním utkání vynikající úrovně remizoval s vedoucím týmem soutěže - Kravařemi, a stal se tak prvním mužstvem, které suverénovi župního přeboru vzalo bod. V tabulce mu stále patří druhá příčka.

Na rozmočeném terénu předváděly oba celky vynikající fotbal. Hosté disponující několika hráči, kteří loni působili v dorostenecké lize (Opava), dokazovali, že na první příčce nejsou náhodou. Kopřivnici stále chyběli Vacca, Pláček a Hykel, tedy tradiční opory týmu, přesto odvedla výkon na hranici svých možností.

V první půli si vypracovaly šance obě strany, skóre se však měnilo až ve 26. minutě, kdy po faulu na Navrátila proměnil pokutový kop Bartoš. Po změně stran začali mít hosté navrch a svou převahu zúročili brankou v 66. minutě. Kopřivnice kontrovala hned dvě minuty nato, ale k vítězství, které se dlouho zdálo být nadosah, to nestačilo. Soupeř v 80. minutě vyrovnal. „Věřím, že v plné sestavě bychom je porazili,“ dumal po utkání trenér Vilém Navrátil. I přesto byl spokojen. „Celkově si myslím, že remíza odpovídá dění na hrací ploše. Celý kolektiv zaslouží pochvalu za předvedený výkon.“

Kopř.: Hrabovský - Peroutka, Horák, Hanus, Kalich - Březina, Svoboda, Bolom, Mikolanda (75. Zapletal) - Navrátil, Bartoš. Branky: 26. Bartoš, 68. Svoboda

FC Kopřivnice - SK Kravaře 0:1 (0:1)

K o p ř i v n i c e (jk) - Mladší dorost utrpěl první porážku v soutěži. Na Kravaře, které v tabulce figurovaly jen díky horšímu skóre na druhé příčce, v sobotu bohužel nestačil. Hosté se brankou z penalty ujali vedení v 15. minutě, a to jim nakonec stačilo k vítězství. Domácí, ač si vypracovali řadu šancí a ve druhé půli zcela zatlačili soupeře na jeho polovinu, se o vyrovnání snažili marně. V tabulce klesli na třetí místo. Kopřivnice: Bolom - Kurečka, Svoboda, Jalůvka, Witke (55. Hanzelka) - Jiříček (63. Mihalík), Kühnert, Černoch, Zapletal - Skřivánek, Janiak (75. Peroutka). Zápasy staršího a mladšího žactva s Orlovou byly pro nezpůsobilý terén odloženy na 26. září.

[Top]

Hokejové mládí v Ostravě nepochodilo

O s t r a v a ,   K o p ř i v n i c e (jk) - Ani ve třetím kole žákovské ligy se kopřivnickým hokejistům příliš nedařilo. Soupeřem jim tentokrát byly Vítkovice, tedy mládežnická družstva dalšího extraligového klubu.

Bezesporu nejlepší a nejvyrovnanější utkání sehrála s Ostraváky sedmá třída. Soupeř hrál od poloviny zápasu z obavy o výsledek na dvě pětky.

Špatně rozehraný zápas, částečně daný slabým výkonem brankáře v úvodu, byl předzvěstí celkového výsledku šesté třídy. Osmička podala velmi slabý výkon, a to zejména ve druhé polovině utkání. Devítka na svého soupeře nestačila ve všech směrech.

Výsledky: 6. třída: HC Vítkovice - HC Kopřivnice 10:2 (4:0, 4:2, 2:0), branky: Šottník, Lada; 7. třída: HC Vítkovice - HC Kopř. 3:1 (0:1, 1:0, 2:0), branka: Kubec; 8. třída: HC Kopř. - HC Vítkovice 0:8 (0:2, 0:4, 0:2); 9. třída: HC Kopř.- HC Vítkovice 0:15 (0:5, 0:5, 0:5)

[Top]

Od zápasů ve Vítkovicích se čekalo víc

K o p ř i v n i c e (jk) - O víkendu pokračovaly házenkářské soutěže mládeže druhým kolem.

SSK Vítkovice SOU - KH Kopřivnice 27:27 (12:13)

Starší dorost byl jasným favoritem druhého mistrovského utkání, přesto nedokázal více než remizovat. V první půli si vytvořil čtyřbrankový náskok, do konce poločasu jej však nedokázal udržet a i přesto, že nadále vedli, v závěru domácí přece jen vybojovali bod. „Obrana nefungovala tak, jak měla, a proměňování šancí bylo žalostné. I když máme bod z venku, je to pro nás ztráta,“ konstatoval po zápase trenér Jiří Petrovič. Branky: Winkler 6, Venclík, Mikel a Veřmiřovský po 5, Pěček a Bezděk po 3. Trenér: Jiří Petrovič

SSK Vítkovice SOU - KH Kopřivnice 19:20 (6:10)

Mladší dorost dokázal Vítkovice těsným rozdílem porazit, přesto ani zde nepanuje spokojenost. Kopřivnice byla znovu papírovým favoritem a měla vyhrát s přehledem. V první půli to vypadalo, že svou roli splní. Po 15 minutách totiž mužstvo i zásluhou solidního výkonu gólmana Sykaly vedlo 6:1. Ve druhé půli ale soupeř změnil systém obrany a výsledek zkorigoval až na rozdíl jediné branky. V závěru pak Kopřivnice vedení uhájila. Branky: Chromek 6, Martínek 5, Pěček 4, Olšovský a Váňa po 2, Hinner 1. Trenér: Petr Pilch.

Starší žáci A: SSK Vítkovice SOU - KH Kopřivnice 33:5

Družstvo si připsalo na konto druhou porážku. Zatímco však s Polankou minulý týden prohrálo o pouhé dvě branky, Vítkovicím podlehlo naprosto jednoznačně. Branky: Stanislav 2, Jahn, Dluhoš a Polášek po 1. Trenér: Jiří Mayer

Mladší žáci A: SSK Vítkovice SOU - KH Kopřivnice 9:14 (6:3)

Mladší žáci na Vítkovice stačili. V poločase sice prohrávali díky nedůsledné obraně a neproměňování šancí o tři branky, ve druhé ale zvedli hlavu. Změnou obrany na dvě osobky a bojovností utkání otočili. Branky: Urban 6, Šustala 4, Drastik 2, Pelc a Černý po 1. Trenér: M. Mayer

Starší žáci B: mistrovský turnaj v Zubří

KH Kopřivnice - TJ C. Hranice 8:13 (5:7), - HC Zubří 11:13 (5:6), - TJ DDM V. Meziříčí 8:19 (5:9)

V prvním mistrovském turnaji starších žáků se Kopřivnici příliš nevedlo. Nedokázala porazit ani jednoho ze tří soupeřů. Za příčinu porážek trenéři Palán a Klím označili nedisciplinovanost, malou účinnost střelby a slabý výkon brankáře. Branky: Hála 16, Palán a Líňa 3, Trčka 2, Kováč, Hruškovský a Bortl po 1. Trenéři: Petr Palán a Pavel Klím

Mladší žáci B: mistrovský turnaj v Kopřivnici

KH Kopřivnice - TJ DDM Valašské Meziříčí 10:12 (6:7), - TJ Rožnov p. R. 14:5 (8:4), - HC Zubří 8:8 (5:4)

Mladším žákům úvodní turnaj vyšel lépe. Slušný výkon podali gólmani, k větší spokojenosti pak trenéru Janu Martínkovi chyběla střelecká aktivita spojek a práce obrany. Br.: Krejčiřík 8, Hrnčárek 7, Kowalik a Kubalec 5, Šulák a Mikulec 2, Janáč, Krása a Zátopek po 1. Trenér: J. Martínek

Minižáci C: mistrovský turnaj v Rožnově p. R.

KH Kopřivnice - TJ Cement Hranice 17:2 (10:2), - TJ Rožnov p. R. 3:22 (2:13), - KH Z Vsetín 5:10 (2:6), - HC Zubří 4:8 (0:3)

Družstvo jednou vyhrálo, ale celkově doplácelo na neproměňování šancí. Branky: Pavlík 12, Macke 6, Krajčír 3, Žižkovský a Mikula 2, Klozík, Křižna, Holuša a Purdek po 1. Trenér: Milan Krpelík

[Top]

Futsal začne v listopadu

K o p ř i v n i c e (red) - Okresní futsalové soutěže Novojičínska a Frýdecko-Místecka, které jsou oficiálními postupovými soutěžemi ČR, budou zahájeny prvními mistrovskými zápasy v měsíci listopadu. Všichni noví zájemci o futsal (malou kopanou) z okresů Nový Jičín a Frýdek-Místek se mohou přihlásit do konce září na adrese Okresní komise futsalu, Osvoboditelů 1211, 742 21 Kopřivnice nebo telefonicky na čísle 0604/42 99 43 (i SMS)

[Top]

Házenkáři pokořili Louny, ale neměli to lehké

KH Tatra Kopřivnice - SHK Louny-Litvínov 19:17 (12:10)

K o p ř i v n i c e (jk) - Ani ve druhém kole I. ligy házenkářů Kopřivnice nepoznala hořkost porážky. V sobotu hraném domácím utkání porazila dvoubrankovým rozdílem Louny-Litvínov.

Kopřivnice v poločase vedla o dvě branky a brzy po změně stran se dokázala odpoutat na rozdíl čtyř gólů. Louny ovšem otočily ze 14:10 na 14:15 a byly na nejlepší cestě odvézt si vytoužený bod. V tu chvíli se ovšem střelecky chytil Šustala a i díky zvýšené bojovnosti tým nakonec utkání, které měl podle papírových předpokladů jasně vyhrát, dotáhl k těsnému vítězství.

Louny potvrdily své výsledky z přípravy, v níž podlehly v plné sestavě hrajícímu interligovému Allrisku o pouhé čtyři branky. Pod taktovkou nového trenéra Karla Víta dokazovaly i na severu Moravy, že jsou jiným mužstvem než loni, kdy si z Kopřivnice odvezly desetibrankovou nadílku. Jejich tvrdá obrana dělala domácím velké problémy. Krajní spojky, které by měly být nejúdernější silou, se přes ní absolutně nedokázaly prosadit.

Svůj den rozhodně neměl gólman Čapka. Jeho mizivé procento úspěšnosti ostře kontrastovalo s výkonem Trhlíka v lounské svatyni, který svůj tým skvěle podržel. Úlohu mu ovšem nesporně ulehčovala již zmíněná nemohoucnost spojek.

Při mistrovské premiéře v kopřivnickém dresu se do listiny střelců zapsal i na pravém křídle hrající Radek Bartošic. Na stejném postu si zahrál i Jiří Gřes, Veselého však zatím nahradit nedokáží. Zakončovat přes tuto stranu tak, jak je mužstvo zvyklé, se bohužel nedařilo.

Sestava a branky Kopř.: Čapka, Kličuk - Šustala 8, Brus 4/4, Prepsl 3, Dořičák 2, Bartošic 1, Hanzelka 1, Mazur, Gřes, Hrnčárek, Farkaš. Trenér: M. Bartoň. Branky Loun: Sochor 5, Moscato 3/3, Šopejstal a Šilhánek po 3, Mydlář, Martínek a Trhlík po 1. Trenér: K. Vít. Vyloučení: 6:7 + ČK Šilhánek. Sedmičky: 6/4 - 3/3. Rozhodčí: Macho, Hájek. Diváků: 300. Sled utkání: 11. 4:2, 21. 7:7, 27. 11:9, 34. 14:10, 40. 14:15, 42. 15:17, 51. 18:17. Výsledky 2. kola: Ostrava - Rožnov 23:25, Jičín - A. Praha 24:22, Zlín - Kostelec 15:22, Třeboň - D. Králové 21:21, Hranice - Brno 30:21

Tatra zatím nezaváhala, má ovšem velké rezervy

K o p ř i v n i c e (jk) - Házenkáři Kopřivnice zatím v lize nezaváhali, potvrzuje se však, že soutěž bude velice vyrovnaná. Dokladem jsou i slova kopřivnického trenéra Miroslava Bartoně. „Měl jsem ze zápasu velké obavy. Louny porazily v prvním kole Ostravu a i tady svou agresivitou a bojovností dokázaly, že umí. Jsem rád, že body zůstaly doma,“ byl spokojený kouč Tatry. Oprávněné výhrady však měl, a to především ke hře krajních spojek. „Jejich forma ještě určitě není optimální. Pokud střelbu z dálky nevylepšíme, budeme se v zápasech trápit, a to jak doma, tak venku,“ upozornil na nemilou skutečnost.

Vyloženě rozladěný nebyl ani trenér hostí. „Uspokojila by mě remíza a myslím, že by nám za výkon slušela. Každopádně se mi utkání líbilo, škoda technických chyb v závěru a vyloučení Šilhánka,“ konstatoval po zápase Karel Vít.

V čele prvoligové tabulky je překvapivě Kostelec, který v prvním kole porazil Jičín a ve druhém Zlín. Více než nečekaná je určitě i druhá příčka Rožnova a jeho vítězství v Praze a Ostravě. Kopřivnice je se stejným počtem bodů a nevýrazně aktivním skóre zatím třetí.

[Top]

Jistebnické Fialky rozstřílely Krumlov

CC Jistebník - Adamíček Český Krumlov 9:0 (2:0)

K o p ř i v n i c e (jk) - Jistebník prolomil své střelecké trápení z úvodu sezony. Ve čtvrtém utkání I. ISOline ligy, hraném v sobotu 15. září, doslova převálcoval nováčka z jižních Čech. Vítězství devítibrankovým rozdílem jej v tabulce vyneslo z šesté na druhou příčku.

Na první gól si Fialky musely počkat až do 11. minuty, kdy se prosadil mladičký Komár. V 16. minutě se pak benjamínek týmu a s ním celé mužstvo radovali podruhé. V tu chvíli to na debakl ze strany Krumlova ještě nevypadalo, dvěma góly v úvodu druhé půle ale Jistebník naznačil, že hru soupeře přečetl a hodlá si vylepšit dosavadní střeleckou bilanci. Utkání se postupně stalo jednostrannou záležitostí a v závěru pak jistebnickou exhibicí. Jistebník: P. Krayzel - Hladík, Korený, Richtár, Komár - R. Krayzel, Eckelsberger, Fejerčák, Blaheta - Zářický, Brož. Branky: 11. a 16. Komár, 22. a 29. Blaheta, 24. Fejerčák, 35. Eckelsberger, 38. a 39. Richtár, 39. Korený.

Viktoria Žižkov - Megas Frenštát p. R. 2:3 (1:2)

P r a h a (jk) - Megas se v pátek 14. září dočkal prvního ligového vítězství v novém ročníku I. Isoline ligy. A byly to těžce vydřené tři body. Viktorce se totiž, stejně jako Megasu, zatím nedařilo podle představ a bezpochyby toužila po první mistrovské výhře. Frenštát vstoupil do utkání lépe. Již v 58. vteřině se po přesné střele Maruchniče dostal do vedení. V 5. minutě vysunul Kovařík do brejku Bučka a ten rovněž nezaváhal. Soupeř v 9. minutě snížil a stejně jako Megas měl až do konce poločasu řadu příležitostí, které nevyužil. Po změně stran zatlačila Viktorka soupeře do defenzivy. Její snaha po vyrovnání byla odměněna, ani s remízou se však nehodlala spokojit a šla tvrdě za svým. Doplatila ovšem na chybu v útočné fázi, které famózně využil Maruchnič. Vysokou střelou přes celé hřiště se stal hrdinou posledních okamžiků. Z desáté příčky se Megas posunul na devátou. Frenštát: Rohan - Kovařík, Žídek, Buček, Špaček, Malý, Čapka, Sobota, Maruchnič, Chlebek. Branky: 1. a 40. Maruchnič, 5. Buček.

[Top]

Štramberští Orli zaváhali

K o p ř i v n i c e (kmk) - „Ještě štěstí, že jsme si o jarní části vytvořili patřičný náskok a odstup před ostatními týmy, neboť dnes se nám vůbec nedařilo. Nepodržel nás ani brankář a chyběli nám klíčoví hráči,“ řekl vedoucí štramberských Orlů Libor Adámek. Jeho mužstvo si v pátém turnaji třetí ligy kopřivnické ligy malé kopané připsalo ’jen’ tři body a ztratilo po půl roce svoji neporazitelnost. Na druhé příčce se usadil Heimat Juniors, který ze vzájemného duelu s Lokomotivou vyšel vítězně. S kopřivnickou ligou se rozloučil Ganjabus, jehož většina hráčů začala studovat a termíny ligy jim nevycházejí. A tak jim zbytek zápasů bude kontumován!

Výsledky 5. turnaje: Lokomotiva Gangsters - Juventus 1:0, Morávia - FK Synové 0:1, Ganjabus - Heimat Juniors 0:5 (K), Orel Štramberk - Santos Tichá 1:0, Heimat Juniors - Gangsters 2:1, Juventus - Morávia 1:0, S. Tichá - Ganjabus 5:0 (K), FK Synové - Orel Štramberk 5:1, Morávia - Gangsters 2:3, Orel Štramberk - Juventus 1:3, Ganjabus - FK Synové 0:5 (K), Heimat Juniors - Santos Tichá 2:1

[Top]

Oddíl juda láká nové adepty k pravidelnému tréninku

Š t r a m b e r k (red) - Již osmnáct let vykazuje při štramberské tělovýchovné jednotě činnost oddíl juda. Za uvedenou dobu dosáhli členové tohoto klubu pozoruhodných výsledků, které svědčí o dobré práci s mládeží. Každoročně oddíl řady svých členů rozšiřuje a nejinak tomu je i letos. Nábor nových adeptů tohoto sportu bude probíhat od 19. září do konce října. Tréninky se pravidelně uskutečňují v tělocvičně Základní školy Štramberk.

Děti ve věku 6 - 8 let se scházejí v pondělí od 16.20 do 17.20 hodin (upraveno kvůli autobusovému spojení). Tato složka se věnuje hlavně hrám, soutěžím a jiným pohybovým aktivitám. S vlastním judem přijde do styku minimálně.

Žáci a žačky ve věku 9 - 13 let trénují v pondělí a středu od 17.30 do 18.50 hodin. Seznamují se se základy juda a dále se zdokonalují. Později se zúčastňují i soutěží. Mládež starší 14 let trénuje v pondělí a středu od 19 do 20.15 hodin. Náplň je podobná jako u žactva, jen je intenzivnější. „Pokud v současné nabídce klubů a kroužků dáte přednost právě našemu oddílu, rádi Vás uvítáme,“ láká adepty juda trenér Josef Štábl.

[Top]

Hokejisté dvakrát neuspěli

HC Břeclav - HC Kopřivnice 5:2 (3:2, 1:0, 1:0)
Velká Bíteš - HC Kopřivnice 5:3 (3:1, 0:0, 2:1)

B ř e c l a v , V e l k á   B í t e š (jk) - Ze dvou zápasů na ledových plochách soupeře se Kopřivnici nepodařilo dovézt ani bod. Na jejím kontě tak zůstává jediný bodík za remízu s Kroměříží. V tabulce svěřencům trenéra Vladimíra Slováka patří jedenáctá příčka.

V utkání s Břeclaví Kopřivnice doplatila na neproměňování vyložených šancí. To, že by si svěřenci trenéra Vladimíra Slováka dovezli z jižní Moravy body, se však stejně příliš nečekalo. Naopak porážka od Velké Bíteše, která je nováčkem II. ligy, je pro tým, který se netají snahou o postup do play-off, určitě hůře stravitelným soustem.

Branky (Břeclav - Kopřivnice): Kriegiel, Mann

Branky (Velká Bíteš - Kopřivnice): Mann 2, Holeš

Další výsledky 3. kola II. ligy: Sareza Ostrava - Olomouc 8:2 (2:1, 4:1, 2:0); Frýdek-Místek - Nový Jičín 3:3 (0:0, 1:3, 2:0); Šternberk - Břeclav 4:2 (2:1, 1:0, 1:1); Uničov - Kroměříž 1:4 (0:4, 0:0, 1:0); Přerov - Orlová 7:1 (1:0, 4:0, 2:1).

Pořadí po 3. kole II. ligy: 1. Kroměříž 7 b., 2. Velká Bíteš 6 b., 3. Orlová 6 b., 4. Břeclav 6 b., 5. Šternberk 6 b., 6. Přerov 4 b., 7. N. Jičín 4 b., ...11. Kopř. 1 b

[Top]

Hlavním tahákem pohár

K o p ř i v n i c e (kmk) - Hlavní pozornost uplynulého víkendu v KMK byla věnována ligovému poháru, kde se hrálo už jeho čtvrtfinále. V tom prvním FC Tr. Devills zpočátku podcenili třetiligovou Lokomotivu Gangsters a prohrávali už 0:2. Do poločasu ale stačili zremizovat a do semifinále nakonec postoupili díky zkušenostem v samém závěru. Jejich soupeřem bude vedoucí tým 1. ligy R.U.M., jenž si bez problému poradil s Pivrnci. Ve štramberském střetu vedl FC Olivet už v šesté minutě nad Baníkem 2:0 a vedení si uhlídal až do konce zápasu.

Tribuna ’házeňáku’ se zcela zaplnila před posledním utkáním čtvrtfinále, ke kterému nastoupily Viagra Team Štramberk a Bum Šankar z Kopřivnice. Většina přicházejících se shodla na tom, že to byl nejlepší zápas nedělního poháru, ve kterém překvapivě jasně dominovali hráči Bum Šankaru. Svůj neustálý tlak korunovali pět minut před koncem prvního poločasu, kdy skóre otevřel Jindřich Velhuda. Viagra se ani ve druhé půli nevzpamatovala a v poslední minutě opět Velhuda po přihrávce Cachnína pečetil vítězství nováčka 1. ligy a zajistil mu postup do semifinále ligového poháru KMK, které se bude hrát začátkem října.

Výsledky čtvrtfinále ligového poháru KMK Kopřivnice: FC Tr. Devills - Lokomotiva Gangsters Kopřivnice 7:5 (3:3), AC Ruda Pivrnec Kopřivnice - R.U.M. Kopřivnice 4:10 (2:6), FC Olivet Štramberk - FC Baník Štramberk 5:1 (2:0), Viagra Team Štramberk - Bum Šankar Kopřivnice 0:2 (0:1)

[Top]

Atletické stříbro z extraligy také do Kopřivnice

Kopřivnická atletka Pavla Bortlová
se o víkendu v Ostravě podílela na zisku
stříbra extraligového ženského týmu
ACP Junior Brno, za nějž hostuje.

K o p ř i v n i c e (jk) - Vcelku úspěšně si vedou atletky AK ASK Tatra Kopřivnice v podzimní části sezony, která pro ně začala 1. září v Olomouci. Lenka Masná, druhá půlkařka z červnového dorosteneckého mistrovství ČR, nemá sice zatím takovou formu jako na jaře, ale v soutěžích družstev, v nichž reprezentuje ACP Junior Brno, se prosazuje. Při třetím kole první ligy vyhrála 400 m. Na půlce ji porazila zkušená Lada Brázdilová, která je na tom naopak lépe než v květnu a červnu. Svěřenkyně Rostislava Kociána má za sebou i extraligovou premiéru, i když jen mimo soutěž. Při třetím kole si na stadionu pražské Slavie vyzkoušela čtvrtku. Časem 58,24 skončila čtvrtá. Ve finále extraligy, které hostily v neděli 16. 9. Vítkovice, už závodila naostro. V čase 58,23 doběhla šestá.

Ve třetím kole naší nejvyšší soutěže se představila i oštěpařka Pavla Bortlová (rovněž ACP Junior Brno). Výkonem 42,84 m skončila na solidní čtvrté příčce a konečně tak, alespoň částečně, zúročila intenzivní letní přípravu. Ve finále však znovu hodila jen 40,89 m, což stačilo na šestou příčku. Masné a Bortlové však v Ostravě nešlo jen o individuální výkony, ale především o týmové body. Brno totiž bylo černým koněm ženského extraligového finále a rozhodně nezklamalo. Vybojovalo druhou příčku za Olympem Praha a oběma kopřivnickým atletkám tak patří stříbrné mistrovské medaile.

Z jarních angín se konečně začíná vzpamatovávat Andrea Krstevová, rovněž závodící za ACP Junior Brno. Dokázala to v Olomouci, kde časem 5:02 na 1500 m zaostala jen vteřinu za svým maximem. Solidní výkony v sezoně předvedl Roman Bortl, oblékající v 1. lize dres Univerzity Brno. V kouli se dostal až na 14,58 m.

V soutěžích družstev pokračuje i starší a mladší žactvo. Suverénem mezi mladšími žáky je kopřivnický Školní sportovní klub při ZŠ 17. listopadu. Ve 3. kole soutěže družstev zvítězil ziskem 130 bodů a v průběžném pořadí jasně vede. Děvčata téhož klubu skončila třetí, celkově jim patří druhá příčka. Co se týče starších žákyň, tři děvčata z AK ASK Tatra Kopřivnice hostují za Vítkovice, další pak tvoří kopřivnický tým. Při třetím kole mistrovství Moravy a Slezska družstev se dařilo Veronice Zamiškové na překážkách. Za čas 33,60 brala druhé místo. Bodovala i na třístovce a ve skoku vysokém. Výrazněji bodovala i Sopuchová, ale stále jí chybí trénink. Družstvo Vítkovic skončilo ve 3. kole druhé a stejná příčka mu patří i v průběžném pořadí. Kopřivnice se prosadila na pátou příčku, celkově je sedmá.

Poslední aktualizace: 21.02.2005 08:25