Sport

Kam za sportem

Bazén: čt 12. 10. 18 - 21, pá 13. 10. 6 - 8, 14 - 17, 18.30 - 21, so 14. 10. 12 - 21, ne 15. 10. 9 - 19, po 16. 10. zavřeno, út 17. 10. 15 - 17, 18.30 - 21, st 18. 10. 18 - 21, čt 19. 10. 18 - 21 hodin, tel. 81 32 54

Sauna: provoz rozšířen: út a čt (ženy) 15 - 21, st a pá (muži) 15 - 21, so (společná) 14 - 21 a ne 14 - 19 hodin

Bruslení veřejnosti: čt 12. 10. bruslení veřejnosti není, so 14. 10. 14 - 15.30, ne 15. 10. 16.30 - 18, čt 19. 10. 16.30 - 17.45 hodin

Fotbal: FC Kopřivnice: muži (okr. přebor): so 14. 10. v 15 hodin Kopř. - Velké Albrechtice; dorost A (župní soutěž): so 14. 10. ve 12.45 hod. Kopř. - Příbor; dorost B (okr. přebor sk. A): so 14. 10. v 10 hodin Kopř. - Hostašovice; žáci st. + ml. (župní přebor): so 21. 10. v 9 a 10.45 hod. Kopř. - SFC Opava B; benjamínci (okr. přebor):13. 10. v 15.30 hod. Kopř. - Fulnek; FC Vlčovice-Mniší: dospělí (sl. župa, I. A tř., sk. B): ne 22. 10. ve 14.30 hod. Vlčovice - Stonava; žáci (okr. přebor NJ): ne 22. 10. v 10 hod. Vlčovice - Kateřinice

Házená: so 14. 10. v 8 hod. KH Kopř. - HCB Karviná (ml. žáci B), v 9.15 hod. KH Kopř. - HCB (st. žáci B), v 10.45 hod. KH Kopř. - HCB (ml. žáci A) a ve 12 hod. KH Kopř. - HCB (st. žáci A); ne 15. 10. v 8.15 hod. KH - HCB (ml. dorost), v 10 hod. KH Kopř. - Házená Brno (muži) a v 11.45 hod. KH - HCB (st. dorost)

Hokej: so 14. 10. v 17 hod. Kopř. - Přerov a st 18. 10. v 18 hod. Kopř. - N. Jičín (II. liga mužů); ne 15. 10. ve 14 hod. HC Kopř. - SK Karviná; so 21. 10. v 9 hod. Kopř. - SK Karviná (liga starších žáků); ne 22. 10. v 9 hod. Kopř. - HC Rožnov p. R. (reg. liga ml. žáků)

Volejbal: so 14. 10. v 10 a 14 hod. Kopřivnice - Brno (národní liga mužů - tělocvična na zimním stadioně)

Malá kopaná: so 14. a ne 15. 10. Superior cup - kvalifikace; so 21. 10. 8 - 15 hod. 5. turnaj (1. liga), ne 22. 10. 8 - 15 hod. 5. turnaj (2. liga)

Futsal: so 14. 10. v 10.30 hod. Megas - Pardubice (I. Isoline liga futsalu - hala SOUs Kopřivnice); so 14. 10. v 19 hod. Jistebník - Viktoria Žižkov (I. Isoline liga futsalu - SH ZŠ E. Zátopka Kopřivnice)

Rekreační pěší turistika ASK: so 14. 10. odj. ČD Kopř. - Suchdol - Heřmánky ČD - náhorní cesta nad Jakubčovice - Nová ves - Loučka - Jakubčovice zvonička - ČD odj. ve 13 hod., příjezd v 15.32 hod.; út 17. 10. odj. 7.37 hod. ČD Kopř. - Štramberk ČD - východní cestou kolem červ. kamene - Janíkovo sedlo - koupaliště, ukončení ve 12 hod.; so 21. 10. odj. 6.19 hod. ČD Kopř. - Vítkov ČD - Podhradí - Vikštejn - zámek Dubová - zpět Vítkov ČD odj. v 15.52 hod., příjezd 17.22 hod.

Výsledky

Fotbal: benjamínci: TJ Mořkov - FC Kopřivnice 2:0; žáci: FC Kopřivnice - Dolní Benešov st.: 4:4 (2:3), branky: Melčák 2, Hanzelka, Jiříček; ml.: 2:1 (0:1), branky: Kurečka, Kostelník; dorost B: TJ Mořkov - FC Kopřivnice 3:0 (0:0)

Házená: so 7. 10.: mladší žáci A: HC Zubří - KH Tatra Kopřivnice 17:9 (10:5), střelci branek: Hála 4, Socha 2, Kovář, Urban a Šustala po 1; starší žáci A: HC Zubří - KH Tatra Kopřivnice 16:17 (7:11), střelci branek: Bonn 6, Olšovský 4, Lipový 3, Hábovčík a Váňa po 2; starší žáci B: HC Zubří - KH Tatra Kopřivnice 16:22 (8:10), střelci branek: Seidl 9, Jahn 5, Stanislav a Novák po 3, Domitra 2; ne 8. 10.: mladší žáci B: Klimkovice - KH Tatra Kopřivnice 15:7 (5:2), střelci branek: Urban 6, Šustala

Hokej: 3. tř.: HC Kopřivnice - TJ Nový Jičín 15:3; 4. tř.: HC Přerov - HC Kopřivnice 11:2; 5. tř.: HC Přerov - HC Kopřivnice 8:2; 6. tř.: HC Kopřivnice - TJ Nový Jičín 1:4, branka: Hanzlík; 7. tř.: HC Kopřivnice - TJ Nový Jičín 2:5, branky: Seidl, Mündlein; 8. tř.: HC Opava - HC Kopřivnice 9:2, branky: Slovák 2; 9. tř.: HC Opava - HC Kopřivnice 11:4, branky: Csóka, Žaloudek, Randýsek, Butek; junioři: HC Kopřivnice - HC Šternberk 8:4, branky: Poruba 2, Linduška 2, Třeštík, Sauer, Srba, Fojtů

Horská kola: Tour d’ Rybí (9. 9. Libotín): dorost (do 16 let): 1. T. Šrámek 26:04, 2. J. Dudek 26:04, 3. J. Hanzelka 26:12; hlavní kategorie (muži do 40 let): 1. A. Ermis 48:01, 2. V. Polák ml. 48:10; 3. M. Kramoliš 50:03; kategorie mužů nad 40 let: 1. J. Šitavanc 50:33 (4. místo celkově), 2. M. Adamčík 51:06; 3. V. Polák st. 56:50; ženy: 1. A. Zátopková 31:12, 2. N. Michalcová 38:27, 3. I. Janečková 39:04; Beskyd Tour 2000 (Rožnov p. R. - 30. 9. - trať 95 km): kat. muži do 40 let: 1. D. Anderle (Praha 5) 5:47:27, 2. T. Kozák (Plzeň) 5:51:43, 3. P. Mazel (Křenovice) 5:58:19, 45. J. Branda (Kopřivnice) 7:15:53, 55. V. Šindler (Kopřivnice) 7:25:29, kat. muži 40 - 45 let: 1. A. Škarnitzl (Brandýs n. L.) 6:30:03, 2. J. Šitavanc (Kopřivnice) 6:38:29, 3. O. Kuběnka (Břidličná) 7:14:24, kat. muži 46 - 50 let: 1. R. Adámek (Ústí n. L.) 7:10:08, 2. L. Rychlík (Vizovice) 7:49:03, 3. L. Paleček (Ostrava) 8:13:31, muži 51 - 55 let: 8. J. Munzar (Kopřivnice) 10:39:16, ženy do 40 let: 1. L. Damková (Brušperk) 7:33:55, 2. H. Pecherová (Rychnov u Jabl. n. N.) 8:10:53, 3. D. Chlíbková (Brno) 8:32:25

Fotbalisté i přes dobrý výkon podlehli Libhošti

Libhošť - FC Kopřivnice 4:2 (0:0)

L i b h o š ť (jk) - Na chudé konto fotbalistů Kopřivnice nepřibyly body ani v 10. kole okresního přeboru. V neděli 8. října je na domácím hřišti vyválčil Libhošť a uštědřil tak svým hostům již sedmou porážku v soutěži.

„Po dlouhé době jsme podali opravdu dobrý výkon. Dokonce si troufám říci, že zatím vůbec nejlepší, nicméně bez efektu,“ povzdechl si po utkání trenér Kopřivnice Robert Kvita.

Ve vyrovnaném utkání si obě strany dlouho držely čisté konto. Až v 50. minutě rozvlnili síť hosté, bohužel však tu vlastní. O pět minut později zvýšili domácí, už vlastní zásluhou, na 2:0, nevedli ale dlouho. Nejprve snížil Maslák a deset minut před koncem vyrovnal Machciník. Nestačilo to však. Závěr patřil Libhošti.

„Každým zápasem jde nahoru výkon Slezáka a Masláka. Ti dnes zahráli super. Jestli ale dokážeme navázat na dnešní slušný výkon jako celek, netuším,“ poznamenal Kvita. Bez Machciníka a Petráše, kteří v utkání dostali červené karty, to zřejmě bude těžší. Plusem by však mohl být návrat Pítra z Vlčovic, který nastoupí již v příštím utkání s Velkými Albrechticemi.

Sestava Kopřivnice: Slezák - Petráš, Bezděk, Duhoň, Šmelko - Dražkovič, Maslák, Kuchař, Ferst - Sváček (68. Machciník), M. Kubiš (85. J. Kubiš). Branky: 65. Maslák, 80. Machciník

Štramberské ženy si konečně připsaly první body

Kotouč Štramberk - DFC Havířov 3:2 (1:1)

Š t r a m b e r k (jk) - Až ve čtvrtém utkání letošní sezony se štramberským fotbalistkám podařilo v I. MSFL vyhrát. Na domácí škváře zdolaly v sobotu 30. září těsným rozdílem havířovský tým. „Obraz hry byl sice strašný, ale konečně máme první body,“ poznamenal k zápasu vedoucí družstva Ladislav Slanina a dodal, že největším handicapem družstva je jeho odevzdanost.

Po remíze v první půli se Štramberku vyplatila změna koncepce hry, která znamenala vedení 3:1. Soupeř ovšem ihned po třetí brance kontroval a v závěru to bylo ještě drama. Branky: 10. Kolářová, 75. Konečná, 83. Šuštiaková

TJ Krnov - Kotouč Štramberk 6:2 (5:1)

K r n o v (jk) - O týden později se naplnily ty nejčernější myšlenky, které si vůbec družstvo mohlo před utkáním připustit. „Věděli jsme, že to proti celku, který hraje na špici, bude těžké, ale tak bojácný a nevýrazný výkon byl doslova ostudou,“ vyjádřil se k utkání Slanina.

První poločas skončil díky obrovským chybám obrany debaklem. Ve druhém se hostující tým po bouři v šatně přece jen vzpamatoval a nepovolil už soupeři více než jednu branku. Branky: 40. a 84. Konečná

Štramberk remizoval

TJ Kotouč Štramberk - Sokol Kunín 1:1 (0:1)

Š t r a m b e r k (jk) - Štramberskému týmu, který hrál v minulé sezoně na špici I. B třídy, se nyní vůbec nedaří. Naposledy vyhrál 26. srpna nad Brušperkem. Ani v sobotu 9. října se neblýsklo na lepší časy. Doma s Kunínem uhrál jen remízu.

Štramberk inkasoval po školácké chybě už v 9. minutě a horko těžko se pak prokopával betonovou obranou soupeře. „Nedokázali jsme si vytvořit šance. Chytli jsme se až v poslední čtvrthodině, ale stačili jsme jen vyrovnat,“ povzdechl si trenér Antonín Pustějovský.

Sestava Štramberka: Komačka - Socha, Schwarz, Kvasnička (69. Kučera), Sýkora - Dostál (46. Adámek), Kvita, Žerdík - Jurák, Macháček, Balhárek. Branka: 82. Kučera

Vlčovice jsou na dně

FC Vlčovice-Mniší - Fryčovice 2:3 (2:1)

V l č o v i c e (jk) - Vlčovice se po odehrání desátého kola I. A třídy propadly na samé dno tabulky. Černého Petra jim v neděli 8. října podstrčily Fryčovice, které vyšly vítězně ze vzájemného utkání.

Domácí sice po poločase těsně vedli, ale hosté byli lepší, což se naplno projevilo po změně stran. Zatímco Vlčovice už nedokázaly ohrozit branku a navíc dohrávaly posledních dvacet minut po vyloučení Strnky v deseti, Fryčovice zápas pohodlně otočily a odvezly si zasloužené tři body.

Sestava Vlčovic: Špaček - Julinek, Paciorek, Kabát, Havelka - Hajník, Strnka, Rek, Hrnčárek - M. Juřena, R. Juřena. Branky: 20. M. Juřena, 40. Rek

Dorost přehrál svého pronásledovatele

FC Kopřivnice - Brušperk 3:2 (1:2)

K o p ř i v n i c e (jk) - Utkání prvního s druhým v župní soutěži potvrdilo kvality obou dorosteneckých mužstev. Tím, kdo sbíral body, byla Kopřivnice. A zaslouženě.

Obě mužstva hrála pohledný kombinační fotbal zaštítěný výbornými obranami. Územně navrch ale měli domácí. Už v 10. minutě otevřel skóre Pláček, přišla však sprcha v podobě dvou využitých standardních situací hostí, které šly na vrub gólmana Polomského. Tlak ve druhé půli zužitkoval krásnou střelou Horák a tři body pro svůj tým těsně před koncem zařídil Kubiš. Závěrečný pres už hostím nepomohl. Sestava Kopř.: Polomský - Kalich, Huške, Horák, Tomek - Navrátil, Kubiš, Pláček, Hykel - Macek, Hanus (50. Čeladník). Branky Kopř.: 10. Pláček, 60. Horák, 86. Kubiš

Frenštát p. R. - FC Kopřivnice 1:1 (0:1)

F r e n š t á t p . R . (jk) - Fotbalový dorost podruhé ztratil body. Stalo se tak v neděli 8. října na horké půdě Frenštátu, jemuž sedmibodové konto velelo bodovat.

„Čekal jsem, že nám rozhodčí nebudou zrovna nakloněni, a přesně tak to i bylo. Vzhledem k tomu panuje s bodem spokojenost,“ vyjádřil se k utkání kopřivnický trenér Vilém Navrátil. Sestava Kopř.: Polomský - Kalich, Huške, Hanus, Tomek - Navrátil, Kubiš, Hykel, Pláček - Macek, Čeladník (60. Chuchma). Branka Kopř.: Hanus

Dvakrát úspěšné Zubří

HC Zubří - KH Tatra Kopřivnice 24:22 (13:10)

Z u b ř í (jk) - Starší dorost kopřivnického klubu házené podlehl v nedělním mistrovském utkání Zubří. Nástup hostí byl impozantní, následná ztráta koncentrace však nahrála soupeři a v poločase to nevypadalo příliš slibně. Druhá půle byla o poznání lepší, dařilo se Hyvnarovi v brance, křídlům, šlapala obrana. Srovnání na 20:20 v 54. minutě bylo nadějné, dvojnásobné vyloučení v závěru však nahrálo domácím a ti jej beze zbytku využili. Branky: M. Veřmiřovský 8, Malinovský 5, Smutek 3, Bílek, Bezděk a Winkler po 2

HC Zubří - KH Tatra Kopřivnice 19:15 (7:10)

Mladšímu dorostu naopak vyšla první půle. Solidně zahrála obrana a zachytal gólman, vedení však hosté neudrželi. V 50. minutě soupeř srovnal a rozhodl ve svůj prospěch. „Doplatili jsme na úzký kádr a v konci odpadli jak fyzicky, tak psychicky,“ přiznal trenér Jiří Petrovič. Branky: Pěček 5, Kaluža 4, Chromek 3, Grmolenský 2, Mikel 1

Ve Žďáru ne, doma ano

HC Žďár nad Sázavou - HC Kopřivnice 6:4 (3:2, 2:0, 1:2); HC Kopřivnice - HC Frýdek-Místek 7:5 (2:2, 2:0, 3:3)

Ž ď á r n a d S á z a v o u , K o p ř i v n i c e (jk) - Na konto kopřivnického hokejového dorostu přibyly po minulém hracím týdnu dva body za domácí vítězství s Frýdkem-Místkem. Po šesti odehraných utkání jich prvoligový tým má celkem pět.

V pátečním utkání se Kopřivnici nedařilo. Ve Žďáru prokázalo lepší momentální formu domácí mužstvo a po zásluze vyhrálo. „Působili jsme chaoticky a unaveně,“ přiznal trenér dorostu Pavel Mikšovský a dodal, že si slabší den vybral gólman Urbánek. V neděli proti Frýdku se strážci svatyně naopak výjimečně dařilo. V utkání, jednoznačně se vyvíjejícím ve prospěch Kopřivnice, dokázal solidní výkon celého kolektivu ještě více pozvednout. „Hra byla, i přes dotahování soupeře v závěru, tentokrát perfektní,“ vyjádřil se k utkání Mikšovský. Branky: (pá): Červenka 2, Keller, Exenberger; (ne): Zatloukal 2, Madigar, Kramoliš, Opačitý, Jakeš

Kopřivnické atletky vládly Lučenci

L u č e n e c (jk) - Kopřivnická atletika uspěla v zahraniční konkurenci. Královna sportů byla jedním z pěti sportovních odvětví zařazených do VII. ročníku mezinárodních závodů mládeže, konaných o minulém víkendu v Lučenci.

Na atletickém oválu se kromě Kopřivnice k bojům sešly místní atletický klub, Zvolen, maďarské Pápa a lučenecká sportovní škola. Kopřivnická děvčata nekompromisně vládla všem čtyřem běžeckým disciplínám. Královské žezlo třímala pevně v rukou na stovce, čtyřstovce, osmistovce i ve štafetě. Svými výkony vynikla opět Lenka Masná, která nedala nikomu šanci v nejkratším sprintu ani na čtyřstovce. Tu běžela v opravdu vynikajícím čase vůbec poprvé. Půlce jasně kralovala Andrea Krstevová. Výsledky kopřiv. dívek: 100 m: 1. L. Masná 13,1, 3. V. Zamišková 13,4, 4. Z. Sopuchová 13,9, 5. E. Michnová 13,9; 400 m: 1. L. Masná 58,6, 2. Z. Sopuchová 62,3, 4. E. Michnová 64,5, 5. V. Zamišková 65,2; 800 m: 1. A. Krstevová 2:23,9; štafeta 400-300-200-100 m: 1. Kopřivnice (Masná, Krstevová, Sopuchová, Michnová) 2:27,0

V malé kopané už se Kopřivnici tolik nedařilo. Družstvo chlapců skončilo v turnaji, kde mu soupeři byli Lučenec a Pápa, jen třetí. V prvním utkání, se slovenským mužstvem, měla Kopřivnice k vítězství blízko. Nepřesná muška a výborný gólman soupeře však nakonec znamenaly jen remízu 1:1. V následujícím zápase převálcoval Lučenec Maďary 7:2. Ti si však debakl vynahradili v utkání s Kopřivnicí, kterou přejeli 6:0.

Celkové pořadí: 1. Lučenec 4 b., 2. Pápa 3 b., 3. Kopřivnice 1b. Složení kopřivnického družstva: M. Faltynek, J. Fojtík, R. Měcháček, J. Lebeda, J. Chuchma, J. Wolf, M. Pařenica, J. Beneš, M. Ferenc

Házenkáři poprvé v sezoně klopýtli

HK Dvůr Králové - KH Tatra Kopřivnice 28:19 (16:11)

D v ů r K r á l o v é (jk) - Házenkáři Kopřivnice poprvé v letošní sezoně klopýtli. V neděli 8. října se o to v pátém kole I. české ligy postaral dosud druhý celek tabulky - Dvůr Králové, který se tímto vyšvihl na vedoucí pozici.

„Jako bychom nechali nasazení a bojovnost v Kopřivnici. Právě ty byly naší velkou zbraní v prvních čtyřech kolech,“ pokusil se pojmenovat příčinu porážky prozatímního lídra soutěže trenér Miroslav Bartoň.

Utkání bylo vyrovnané do 17. minuty, kdy na ukazateli svítilo skóre 8:7. Zatímco však domácí následně hráli jako z partesu, na hosty sedl totální útlum. Kopřivnická obrana kupila chybu za chybou a také gólmani se tím pádem příliš nechytali. Na druhé straně stál naopak výborný brankář Hendrych. „Takticky jsme proti němu ve střelbě pohořeli,“ přiznal Bartoň. Svůj den neměl Krčmář, který se prosadil jen ze sedmiček, a také Prepslovi se na rozehrávce příliš nedařilo. V obraně se nevyvarovali chyb ani ti nejzkušenější.

Dvůr, jehož hru výborně dirigoval zkušený Hracha, hrál v této etapě zápasu podle trenéra Ladislava Salivara na hranici svých možností a i s notnou dávkou štěstí vedl v poločase pro hosty hrozivým skóre 16:11.

I přes pokus o zvrat domácí po změně stran odskočili až na 20:12. Snaha se sice Kopřivnici upřít nedala, byla však marná a domácí vydatně podporováni bouřlivým obecenstvem dotáhli utkání k jasnému vítězství. „Po zásluze nás přejeli o devět branek,“ byl vysokou porážkou zklamaný Bartoň.

Sestava a branky Kopřivnice: Čapka, Holeček - Krčmář 4/4, Veselý 4/1, Šustala 3, Brus 2, Hrnčárek 2, Prepsl 2, Farkaš 1, Hanzelka 1, Pavlica, Gřes. Branky Dvora Kr.: Fiedor 8, Jůza 7/1, Hracha 5

Rostex Vyškov - VK Tatra Kopřivnice 0:3, 1:3

V y š k o v (jk) - Vítězstvím na palubovce soupeře vstoupilo kopřivnické volejbalové družstvo mužů do nové sezony. V sobotu 7. října vcelku jednoznačně přehrálo Vyškov, jenž je považován za jednoho z favoritů C skupiny národní ligy.

„Vždycky se tam těžko vyhrávalo. Je to zkušený mančaft, který hraje špici této soutěže už dlouhé roky,“ komentoval sílu soupeře hráč a mluvčí kopřivnického týmu Eduard Chalupa.

Domácí sice tentokrát nastoupili bez dvou hráčů, ani Kopřivnice však nebyla v plné síle. Kylhofa musel v útoku zastoupit Libor Bartoň. „Nahradil jej ovšem skvěle,“ podotkl Chalupa a dodal, že co se týče individualit, stojí určitě za zmínku i výkon Stanislava Sykaly. Právě díky němu Kopřivnice vynikala dobrou hrou v poli, dařilo se jí však i v útoku a na bloku, a první zápas se tak jasně stal její záležitostí.

Ve druhém utkání soupeř zabral. Zlepšil hru v poli a začal více riskovat na podání. Hosté v trochu pozměněné sestavě prohráli první set, pak se však vrátili k té vítězné a utkání otočili ve svůj prospěch.

„Bylo to daleko těžší a vyrovnanější střetnutí než to první,“ přiznal Chalupa.

Sestava Kopřivnice: Chalupa, Miroslav Bajer, Martin Bajer, Bartoň, Sykala, Holáň, Bilík

Atletky ve finále uspěly

O s t r a v a (jk) - Medailemi s bronzovým leskem a dalšími podzimními osobáky se může pochlubit pětice kopřivnických atletek. Ve finále mistrovství republiky družstev vybojovalo dívčí žákovské družstvo Vítkovic, jehož barvy svěřenkyně trenéra Kociána v sezoně hájily, překvapivé třetí místo. Na ostravském tartanu, který mistrovství v neděli 1. října hostil, zaostal domácí klub o šest bodů za druhou Slávií Praha a k bramborovému pořadí, díky rozdílu devíti bodů, odsoudil svého věčného rivala z Opavy. Zvítězil AK Olomouc.

To, co se kopřivnické Lence Masné podařilo už v semifinále soutěže družstev, tedy vytvoření tří osobních rekordů, ve finále ještě vylepšila. Poprvé na osmistovce předstihla svou tréninkovou partnerku Andreu Krstevovou a ve vynikajícím osobáku zvítězila. Krstevová skončila s odstupem pouhých 32 setin sekundy třetí. Ještě větší hodnotu má však její vítězství na třístovce, kde dokázala ve fantastickém čase porazit mimo jiné i letošní mistryni republiky na této trati slávistku Bartoníčkovou.

Po 13 disciplínách byly Vítkovice stále čtvrté a o celkovém pořadí rozhodovaly vlastně až závěrečné štafety. Tu sprintérskou vítkovické A kvarteto vyhrálo, na třístovkové skončilo A družstvo, složené z Kopřivnických, třetí. Obrovský kus práce v ní odvedla finišmanka Eva Michnová (letmý čas 44,3 s).

Z výsledků: 300 m: 1. L. Masná 41,62 s (osobní rekord); 9. A. Krstevová 44, 85 s; 11. Z. Sopuchová 45,33 s; 800 m:1. L. Masná 2:18,07 (O.R.); 3. A. Krstevová 2:18,39 (O. R.); 200 m př.: 14. V. Zamišková 34,52 s; štafeta 4x 60 m: 7. Vítkovice C (Zamišková, Michnová, Sopuchová, Masná) 32,88 s; štafeta 3 x 300 m: 3. Vítkovice A (Sopuchová, Zamišková, Michnová) 2:19,21 min. Pořadí družstev: 1. AK Olomouc 190 b., 2. ASK Slavia Praha 170 b., 3. SSK Vítkovice 164 b.

Páté místo z Běchovic

P r a h a (jk) - Kopřivnická atletka Renata Kvitová, oblékající dres Jablonce nad Nisou, skončila pátá v Adidas 104. ročníku běhu Běchovice - Praha. Vyhlášený závod se konal 8. října jako otevřené mistrovství ČR v silničním běhu.

Ženskému desetikilometrovému měření sil jasně kralovala olomoucká Petra Drajzajtlová (35:16), která v sólo závodě s přehledem obhájila loňský titul. Nepříznivé počasí se zřejmě nejvíce podepsalo na taktice hlavního pole, které zvolilo velmi vlažné tempo. „Necítila jsem se příliš dobře, a tak mi pomalé tempo, i když nemám dobrý závěr, vyhovovalo,“ uvedla Kvitová, která do cíle doběhla v průměrném čase 37:17. O tom, kdo se prosadí na stupně vítězů, se rozhodovalo až v posledním kilometru. V něm Kvitová podle očekávání nestačila na rychlé mílařky.

Hokejisté doma porazili vedoucí celek soutěže

HC Orlová - HC Kopřivnice 6:6 (2:2, 3:3, 1:1)

O r l o v á (jk) - Hokejisté jeli ve středu 4. října do Orlové překvapit. Na jednoho z favorizovaných týmů soutěže totiž umějí zahrát. Vzhledem k tomu, i dosud spíše matným výkonům na ledě soupeře, se remíza zdá být solidním úspěchem, nicméně mohlo být ještě lépe.

Ve 30. minutě totiž kopřivnický tým díky rychlé a důrazné hře vedl 5:2. „Za tohoto stavu jsem byl přesvědčen, že už to nepustíme,“ uvedl po utkání trenér Vladimír Slovák. Orlová však dokázala zmobilizovat síly. O tři minuty později při přesilovce snížila, než se Kopřivničtí vzpamatovali, přidala kontaktní branku a při dalším vyloučení hostujícího hráče vyrovnala. To vše během tří minut. „Řekl jsem, že se k rozhodčím nebudu vyjadřovat, ale to, co předvedl ten v Orlové, bylo opravdu dílo. Poměr vyloučených 3:9 mluví za vše,“ neodpustil si komentář k výkonu muže v pruhovaném Slovák.

V závěrečné třetině se Orlová dokonce ujala vedení a hosté nakonec byli vděčni za remízu, kterou zařídil 4 minuty před koncem Janáček. „Byl to náš dosud nejlepší výkon venku. Za bod jsme rádi, i když to mohlo být i veselejší,“ dodal Slovák.

Sestava Kopř.: Koňařík - Kuděla, Pospíšil - Navrátil, Hruškovský, T. Michálek, Kladiva - Kurowski, Thomas - Man, Mikeš, Janáček - R. Michálek, R. Fojtík, Barbořák - Stryk (3. Mička, 41. Kurowski), Holeš, Bubela - Tomek. Branky: 8. Holeš, 18. R. Michálek, 21. Man, 22. Thomas, 30. Holeš, 56. Janáček

HC Kopřivnice - HC Břeclav 1:0 (0:0, 0:0, 1:0)

K o p ř i v n i c e (jk) - Kopřivnice v sobotu 7. října prodloužila šňůru své domácí neporazitelnosti. V utkání 9. kola II. ligy porazila rozdílem, vídaným spíše na fotbalových trávnících, dosud vedoucí mužstvo soutěže a v tabulce si polepšila posunem z deváté na šestou příčku.

K vidění byl oboustranně opatrný hokej s nijak zvlášť výraznými šancemi na jedné či druhé straně. K těm největším patřilo trestné střílení Kopřivnice hned ve 2. minutě utkání, Smeták však Žurka nepřekonal.

Pozorné bránění na obou stranách i solidní výkony gólmanů dávaly po dvou třetinách tušit dramatický závěr. A fanoušek nebyl zklamán... Smeták totiž ve 2. minutě posledního dějství týmu po přihrávce Pospíšila odčinil neproměněný nájezd, a zkušený soupeř tak musel více otevřít hru. Nepomohla mu však ani závěrečná power-play, kdy sice zazvonila i tyčka, Kijonkovo konto však zůstalo čisté. „Byli jsme šťastnějším týmem,“ poznamenal po utkání trenér Slovák. Sestava Kopř.: Kijonka - T. Michálek, Pospíšil - Navrátil, Hruškovský - Kladiva, Kuděla - Thomas, Tomek -Mikeš, Smeták, Man - R. Michálek, R. Fojtík, Barbořák - Janáček, Holeš (36. Mička), Bubela - Kurowski. Branka: 42. Smeták (Pospíšil)

Druholigový Bum Šankar má vítězství na dosah

Soutěže v malé kopané se chýlí ke svému závěru.
Tentokrát se nebudou dohrávat na jaře,
nýbrž podzimní lídři budou i vítězi celkovými.

K o p ř i v n i c e - Mužstva druhé a třetí ligy dala vale o minulém víkendu předposledním turnajům kopřivnické ligy malé kopané - podzim 2000.

Ve druhé lize si v pohodě poradil suverén Bum Šankar s Perunem a je na nejlepší cestě k získání vítězství - prostě stačí jim bod...! Bojovat však o další místa v posledním klání musí jak FC Lubina, tak Citrus, neboť se k nim nenápadně přiblížili hráči T. B.. V Realu se znovu představil I. Dlouhý a po dopsání Šudáka (Lichnov) to bylo znát. Škoda zbytečných minulých kontumačních výsledků.

„Velké sázky“ se přijímaly v neděli, kde se v ranním derby 3. ligy střetla Morávia a Seliko, a byl to Pavel Beňo z „Morávky“, který vyšel vítězně... Stále však vede Heimat Juniors, ale Hošo Nošo se znovu po čase ukázalo v plné síle a samozřejmě bodovalo. „Do konečného účtování určitě ještě promluvíme,“ řekl kapitán frenštátského týmu Jan Adámek.

Výsledky: 2. liga (so 7. 10.): Citrus Bordovice - Ruda Pivrnec 5:1, FC Inter - FC Citrus Bordovice 0:2, FC Inter - Ruda Pivrnec 2:4, Bum Šankar - Perun Kopřivnice 6:0, TC-90 - Tango Kopřivnice 2:2, T. B. - TC-90 3:1, T. B. - Tango Kopřivnice 3:1, FC Lubina - Real 2:5, Baník Štramberk - FC Lubina 0:2, Baník Štramberk - Real 2:5, nejlepší střelci: 1. T. Kahánek (FC Lubina) 12, 2. J. Krupa (T. B.) 10, 3. J. Velhuda (Bum Šankar) 8; 3. liga (ne 8. 10.): Morávia - Seliko 2:1, Ganjabus - Morávia 0:2, Ganjabus - Seliko 0:2, Heimat Juniors - Dynamo Závišice 6:1, AC Lemon - Heimat Juniors 0:1, AC Lemon - Dynamo Závišice 3:2, Fox Kopřivnice - D. T. Kopřivnice 0:1, Orel Štramberk - Fox Kopřivnice 5:2, Orel Štramberk - D. T. Kopřivnice 4:4, Catastrofic Team - Hošo Nošo 0:2, Pittbul - Catastrofic Team 0:1, Pittbul - Hošo Nošo 0:5, nejlepší střelci: 1. P. Buzek (Orel Štramberk) a D. Krmášek (Heimat Juniors) 10, 3. P. Rozsypálek (AC Lemon) a V. Vrbanec (D. T. Kopřivnice) 7

Vlastimil Kočí

Žákovské družstvo vzpěračů má účast ve finále skoro jistou

H a v í ř o v (jk) - Kopřivnické družstvo vzpěračů se dokázalo výrazně prosadit i ve třetím kole žákovské ligy, které hostilo v sobotu 30. září Havířov. Na vítězné Boskovice mu přitom v konečném účtování chyběl jediný bod. „Stačila by nám o 10 dkg nižší tělesná hmotnost a zvítězili bychom o bod my,“ trochu litoval jepičí ztráty trenér kopřivnických borců Ludvík Kašpárek. Třetí místo patřilo pořádajícímu klubu.

Před posledním ligovým kolem má kopřivnický tým téměř jistou účast ve finále, kde se bude bojovat o titul přeborníka republiky. „Pokud budeme zdravotně v pořádku, nemělo už by nám finále uniknout,“ potvrdil Kašpárek.

Nejsenzačnějším výsledkem místních je vytvoření českých rekordů, o něž se postaral Miroslav Machač ve váhové kategorii nad 69 kg. V trhu dostal nad hlavu 75 kg, v nadhozu 95 kg a ve dvojboji tedy 170 kg. Novými rekordy jsou výkony v nadhozu a ve dvojboji. Dařilo se i Ondřeji Drijákovi (hmotnostní kat. do 40 kg), který si ve dvojboji vytvořil nový osobní rekord 82,5 kg (35 kg v trhu, 47,5 kg v nadhozu) a Radku Enčevovi, jehož osobák ve dvojboji má nyní hodnotu 102,5 kg (45 kg v trhu, 57,5 kg v nadhozu).

Výsledky 3. kola žákovské ligy družstev ve vzpírání: 1. SOUZ Boskovice 608 b., 2. Tatra Kopřivnice 607 b., 3. SOU Havířov 568 b., 4. Sokol Zlín 438 b., 5. Nový Hrozenkov 381 b., 6. ŽD Bohumín 376 b., 7. Sokol Ostrava 334 b., 8. Lonka Příbor 289 b.