Sport

Kam za sportem

Bazén: čt 2. 11. 18 - 21, pá 3. 11. 6 - 8, zavřeno - plavecké závody, so 4. 11. 17 - 21, ne 5. 11. 9 - 19, po 6. 11. zavřeno, út 7. 11. 15 - 21, st 8. 11. 18 - 21, čt 9. 11. 18 - 21, pá 10. 11. 6 - 8, 14 - 17, 18.30 - 21, so 11. 11. 12 - 21, ne 12. 11. 9 - 19, hodin, tel. 81 32 54

Sauna: út a čt (ženy) 15 - 21, st a pá (muži) 15 - 21, so (společná) 14 - 21 a ne 14 - 19 hodin

Bruslení veřejnosti: čt 2. 11. 16.30 - 17.45, so 4. 11. 14 - 15.30, ne 5. 11. 14.30 - 16, čt 9. 11. 16.30 - 17.45 hodin

Fotbal: FC KOPŘIVNICE: žáci st. + ml. (ž. p.): so 4. 11. v 9 a 10.45 hod. Kopřivnice - Karviná B; FC VLČOVICE-MNIŠÍ: žáci (okr. přebor NJ): ne 5. 11. v 10 hod. Vlčovice - Suchdol

Hokej: pá 3. 11. v 17 hod. Kopř. - Třebíč (dorost); so 4. 11. v 9 hod. Kopř. - HC Orlová (liga st. žáků sk. F) a v 17 hod. Kopř. - Šternberk (II. liga mužů); pá 10. 11. v 17 hod. Kopř. - Opava (dorost); so 11. 11. v 17 hod. Kopř. Kroměříž (II. liga mužů); ne 12. 11. ve 14.30 hod. Kopř. - HC Rožnov (RB juniorů I. tř.)

Házená: so 4. 11. v 8 hod. KH Kopř. - C. Hranice (ml. žáci B), v 9.15 hod. KH Kopř. - C. Hranice (st. žáci B), v 10.45 hod. KH Kopř. - SSK Vítkovice (ml. žáci A) a ve 12 hod. KH Kopř. - SSK Vítkovice (st. žáci A); ne 5. 11. v 8.15 hod. KH Kopř. - C. Hranice (ml. dor.) v 10 hod. KH Kopř. - C. Hranice (muži) a v 11.45 hod. KH Kopř. - C. Hranice (st. dor.), so 11. 11. v 8 hod. KH Kopř. - S. Krmelín (ml. žáci B), v 9.15 hod. KH Kopř. - Loko Suchdol (st. žáci B). Všechna utkání se hrají v tělocvičně ZŠ E. Zátopka Kopř.

Futsal: so 4. 11. v 19 hod. Cigi Caga Jistebník - Mikeska Ostrava (SH E. Zátopka Kopřivnice), so 11. 11. v 10.30 hod. Megas Frenštát - Liberec (hala SOU Kopřivnice)

Malá kopaná: so 4. 11. 8 - 16 hod. turnaj v malé kopané Roma Cup 2000

Rekreační pěší turistika ASK: ne 5. 11. v 6.05 hod. odj. ČD Kopř. - F-M - bus - Zlatník - po červ. - Lysá hora - po červ. - Ostravice ČD odj. v 16.11 hod., návrat Kopř. v 17.45 hod.; so 11. 11. v 6.05 hod. odj. ČD Kopř. - V-M - Loukov ČD - po zel. - Jehelník - Kelč - Javorník - Holubova chata - Osíčko - odj. ve 14.57 hod., návrat do Kopř. v 16.45 hod.

Výsledky

Hokej: žáci 3. tř.: Kopřivnice A - Krnov B 57:0, Kopřivnice A - Opava A 11:2; 4. tř.: Rožnov - Kopřivnice 0:15; 5. tř.: Rožnov - Kopřivnice 6:11; 6. tř.: Kopřivnice - F-M 4:2; 7. tř.: Kopřivnice - F-M 6:2; 8. tř.: F-M - Kopřivnice 5:5; 9. tř.: F-M - Kopřivnice 2:1; dorost: Nový Jičín - Kopřivnice 2:2; junioři: Rožnov - Kopřivnice 4:4

Krasobruslení: 28. roč. Tatrovácké brusle: juniorky: 1. P. Klowersová; žačky: 14. P. Kučerová, 16. D. Sovjáková, 22. B. Poláková; žáci: 3. R. Dresler; ml. žačky: 11. H. Kubátková; nejml. žačky: 4. D. Mašová, 11. M. Židková, 12. T. Výborná; nejml. žáci: 4. M. Pšeja; nováčci žačky: 5. T. Holáňová, 6. P. Pšejová, 11. Z. Kučerová, 15. M. Vávrová; nováčci žáci: 2. L. Unger; nováčci žačky ml.: 2. B. Fojtíková, 7. G. Seibertová, 8. K. Výborná, 9. S. Gálová (všichni FSC Superior Kopřivnice)

Házená: MU ml. žáci B (so 28. 10.): KH Paskov - KH Kopřivnice 5:22 (3:15), střelci: Trčka 6, Urban 5, Kováč 3, Šustala a Mayer 2, Svoboda, Krompolc, Doležal a Dej 1; MU st. žáci B (ne 29. 10.): Sokol Krmelín - KH Kopřivnice 20:17 (11:7), střelci: Stanislav 5, Jahn 4, Krčmář, Seidl, Polášek a Choleva 2; MU ml. žáci A: TJ Rožnov p. R. - KH Kopřivnice 18:14 (9:5), střelci: Hála a Urban 3, Bartl, Líňa, Šustala a Kováč 2; MU st. žáci A: TJ Rožnov p. R. - KH Kopřivnice 22:29 (8:14), střelci: Lipový 9, Olšovský 5, Brus a Hábovčík 4, Danišek, M. Veřmiřovský a Walczak 2, Bernátek 1; MU ml. žáci B: TJ Rožnov p. R. - KH Kopřivnice 14:15 (6:5), střelci: Urban 5, Šustala 4, Kováč 3, Trčka 2, Mayer 1; MT minižáků A ve Vsetíně: KH Kopřivnice - KH Z. Vsetín 7:7 (3:4), - Cement Hranice 7:8 (3:2), - HC Zubří 5:15 (3:8), střelci: Hrnčárek 10, Chromečka 5, Tobola 4, Lyčka 1; MT minižáků B v Kopřivnici: KH Kopřivnice - SKH Ostrava 6:3 (1:1), - Sokol Krmelín 12:11 (8:5), střelci: Hodslavský 6, Szikriszt a Plaček 5, Šmíd a Paseka 1

Kopřivnický odchovanec hraje německou ligu

K o p ř i v n i c e - Až k francouzským hranicím do německého Sinzheimu jel hledat sportovní štěstí odchovanec kopřivnické házené Lubomír Veřmiřovský. Nejbližším velkým městem je Karlsruhe. Do Francie to má pět minut na kole a do Švýcarska taky co by kamenem dohodil. Kopřivnici dal vale v roce 1998, kdy dostal nabídku z Karviné, pro sezonu 1999/00 se přesunul do Hranic, aby si zde odkroutil vojnu, už tehdy však na zahraniční angažmá pomýšlel. V dresu Hranic se stal nejlepším střelcem extraligy. Působení tam bylo podmíněno bezproblémovým uvolněním, a to klub dodržel.

Proč jste se rozhodl právě pro německou ligu?

Měl jsem toho rozjetého více. Byl jsem i na téměř týdenní zkoušce ve švýcarském Aldorfu. Hodně si mě chválili, ale právě tam si mě vyhlédl manažer Sinzheimu, se kterým jsem se nakonec dohodl.

Sinzheim hraje třetí regionální ligu. Jaká je úroveň této soutěže?

Mnozí si určitě řeknou: třetí liga, to nic neznamená. Svou úrovní ale odpovídá minimálně naší extralize. Styl německé házené je však úplně jiný. Není tak technická a je mnohem tvrdší. Abych pravdu řekl, myslel jsem si, že to bude jednodušší.

Jednoduchý určitě nebyl ani příchod do jiného prostředí. Nové tváře, jiná mentalita i jazyk. Jak jste se s tím srovnával?

Ve všem mi strašně pomohl gólman Ruda Osička, který v klubu působí už deset let. Jak s jazykem, tak s problémy, které se vyskytly. Zatím se pořád domlouvám spíš anglicky. Dali mi tři měsíce na to, abych se naučil základy němčiny a byl schopen rozumět pokynům trenéra. Ta doba už je skoro pryč a pořád je to spíš angličtina. Začal jsem sice chodit do kursu němčiny pro cizince, ale že by se to nějak rapidně zlepšovalo, se říct nedá.

Jaká je vaše pozice v mužstvu? Nemám teď na mysli post, ale spíše to, jaké naděje do vás mužstvo vkládá?

Mužstvo po loňské sezoně postoupilo ze čtvrté regionální soutěže do třetí. Klub angažoval dvě posily. Kromě mě ještě Petera Gerfena, který tam, coby bývalý bundesligový hráč, přišel jako absolutní hvězda. Před začátkem soutěže se o nás hodně mluvilo, cítil jsem zvědavost a zájem okolí, no prostě žádná sranda. Zažil jsem psychický tlak asi jako nikdy a byl jsem rád, že na postu střední spojky bude Gerfen se svými zkušenostmi. Nakonec právě on hodně zklamal. Nedokázal balony rozdávat tak, jak se to čekalo a po třech odehraných utkáních, která jsme prohráli, dostal padáka.

Myslíte, že vy zatím splňujete to, co se od vás čekalo?

Od ostré spojky se čekají branky a ty dávám. V prvním utkání šest, ve druhém sice jen jednu, ale ve třetím osm.

Předpokládám, že třetiligový Sinzheim asi nepovažujete za konečnou stanici...

Během jednoho, dvou roků bych chtěl výše. Jel jsem tam s tím, a i proto jsem odmítl hodně lukrativní nabídku Frýdku-Místku. Musím ale být hvězda a pracovat na tom, aby se o mě vědělo. Chtěl bych venku, pokud budou dobré podmínky, zůstat déle. Myslím ale, že za čas dostanu chuť, stejně jako jiní přede mnou, zahrát si znovu českou ligu.

Co zatím máte v tréninku za sebou?

Po domácí individuální přípravě, která ovšem nebyla nijak hektická, jsem pořádně začal až v půlce července v Německu. Trénuje se tam normálně po práci. Sice jen třikrát týdně, za to 2 až 2,5 hodiny. Nikdo nic neošidí, dře se tam, jsou jako buldoci. Parádní je posilovna, kterou tam nechala postavit Steffi Grafová. Ve stejném komplexu jsou i tenisové kurty a hřiště na badminton. Díky posilovně jsem šel hodně nahoru s váhou. Když jsem odjížděl, měl jsem 92 kg, teď mám 103. Vedení mě dokonce začíná v tomto směru brzdit.

V čem jsou ještě rezervy?

Sílu sice mám, ale nedokážu ji až tolik využít. Potřebuju rychlost a dynamiku. Je super, že pro vedení není nic problém, a vyšlo mi v tomto směru vstříc. Rýsuje se spolupráce s atletickým trenérem ze Steinbachu.

Jaké vám poskytl klub podmínky?

S přítelkyní Romanou máme k dispozici plně zařízený byt 4+1 s terasou v rodinném baráku a také auto, ale teď jsem si právě přijel domů pro své. Jak už jsem řekl, nic pro ně není problém, takže i kola, která jsme si původně chtěli přivézt, nám zajistili. Jezdíme hodně po okolí. Krásný je třeba Baden-Baden, kde jsou přírodní lázně a super se tam regeneruje. Mimo jiné je tam i velké kasino. Jinak nás klub každý víkend bere na pivní festy. Je to tam trochu jiné než u nás. Přes týden jen a jen pracují a o víkendech se baví.

Znovu jsme u mentality Němců. Jsou hodně odlišní?

Třeba kluky z mančaftu mám rád, jinak ale vesměs Němci dávají najevo svou nadřazenost. Vyplývá to i z historie. Na druhou stranu ale dokáží ocenit, když někdo něco umí.

Z úplně jiného soudku. Co si myslíte o reorganizaci českých soutěží?

Myslím si, že vytvořením interligy česká házená ztratí, vždyť skoro celá slovenská špička hraje někde v zahraničí a úroveň slovenských klubů tak našim nemůže konkurovat. Neviděl jsem sice žádný zápas, ale znám některé výsledky od svých známých a ty to jen potvrzují. Tipuju, že nebude mít dlouhého trvání.

Co říkáte vítězné sérii Kopřivnice?

Hodně mě to překvapilo. Myslím, že má dobře poskládaný mančaft. Dost zřejmě udělal příchod Dana Prepsla. Na druhou stranu jasná porážka Jičína i vítězství nad Ostravou svědčí o oslabení bývalých extraligových mužstev a nebudou zřejmě jediná. Každopádně mě Kopřivnice překvapila.

Jana Kapounová

Pohár senátora Šuly vyhrála škola 17. listopadu

Nejrychlejší běžec František Vjaclovský přebírá
z rukou senátora Šuly pohár za první místo
v prvním ročníku poháru desetiletých.

K o p ř i v n i c e (jk) - Děti osmi základních škol se ve středu 25. září sešly k běžeckému klání, vzniklému na podnět senátora Jaroslava Šuly. Na antukovém oválu při ZŠ 17. listopadu soutěžily děti od první do čtvrté třídy. Hlavní závod desetiletých vyhráli a pohár si odnesli Romana Gzylová a František Vjaclovský, putovní pohár pro vítězné družstvo získala v obou případech pořádající škola.

Výsledky: 1. tř. dívky (200 m): 1. J. Pěnčíková (Alšova) 42,9; 2. S. Drábová (E. Zátopka) 44,2; 3. K. Závodná (Alš.) 44,5; 1. tř. hoši (200 m): 1. M. Žingor (17. list.) 41,1; 2. D. Richter (E. Zátop.) 41,2; 3. P. Volný (17. list.) 41,7; 2. tř. dívky (200 m): 1. N. Tulínská (17. list.) 40,6; 2. D. Floreová (M. Hor.) 41,1; 3. Š. Hlupíková (Lubina) 42,8; 2. tř. hoši (200 m): 1. P. Škop (M. Hor.) 40,3; 2. T. Surovčík (17. lis.) 40,9; 3. J. Kuběna (sv. Zdisl.) 41,3; 3. tř. dívky (300 m): 1. V. Tománková (Lubina) 65,8; 2. L. Bujnošková (17. lis.) 65,9; 3. A. Kloudová (Alš.) 67,3; 3. tř. hoši (300 m): 1. J. Závodný (M. Hor.) 59,1; 2. T. Janák (17. lis.) 59,7; 3. D. Petr (E. Zátop.) 60,0; 4. tř. dívky (hl. kategorie - 300 m): 1. R. Gzylová (E. Zátop.) 61,9; 2. N. Fousková (17. lis.) 62,0; 3. K. Honešová (sv. Zdisl.) 63,4; družstva: 1. 17. list. 4. tř. hoši (hl. kat. - 300 m): 1. F. Vjaclovský (17. lis.) 56,5; 2. A. Hrubý (Alš.) 57,1; 3. M. Koudelka (17. lis.) 58,8; družst.: 1. 17. listopadu

Ženy jsou po první části předposlední v tabulce

TJ Kotouč Štramberk - Compex Otrokovice B 1:3 (1:2)

Š t r a m b e r k - Štramberský fotbalový tým žen se stále nemůže najít. Prohrál i poslední zápas první části I. MSFL (15. října), a má tak na svém kontě po šesti utkáních stále pouze jediné vítězství. Doma s béčkem Otrokovic sice v desáté minutě zásluhou proměněné penalty Kolářové vedl, ne však dlouho.

Již ve 13. minutě soupeř díky nedůsledné obraně domácích vyrovnal a ve šestadvacáté minutě šel po úspěšném pokutovém kopu do vedení.

„Holky byly nedůsledné, nervózní a dělaly fatální chyby,“ nešetřil kritikou na adresu děvčat vedoucí družstva Ladislav Slanina.

Po změně stran sice hru Štramberka trochu oživila Koutná, i přes šance už však družstvo branku nepřidalo. Z pojištění vítězství se naopak radovaly soupeřky, které po chybě domácích v rozehrávce v šedesáté minutě vstřelily třetí branku.

„Soupeř na rozdíl od nás bojoval. My jsme hráli bez chuti i bez nasazení,“ dodal Ladislav Slanina.

TJ Kotouč Štramberk - VP Frýdek-Místek 1:1 (1:0)

Š t r a m b e r k - Zmíněný elán ovšem dívky jako zázrakem nepostrádaly v dalším utkání, kdy doma hostily lídra soutěže Frýdek-Místek.

Soupeř sice nepřijel kompletní, nicméně remíza 1:1 je i tak velmi cenná a hlavně povzbuzující. Štramberk dokonce zásluhou Zelenkové až do sedmdesáté minuty vedl, favorit však v této minutě přece jen hrozbu nečekané porážky odvrátil.

Hru si dobře dirigovala kapitánka Kolářová, a i když se tým chyb nevyvaroval, byl celkový dojem z utkání o poznání lepší.

Po sedmi zápasech figuruje v tabulce I. MSFL žen Štramberk se čtyřmi body na předposlední, šesté příčce.

Fotbalové trápení domácího týmu fotbalistů přetrvává

FC Kopřivnice - Fulnek B 0:2 (0:1)

K o p ř i v n i c e (js) - S viditelnou snahou konečně zabodovat nastoupili kopřivničtí fotbalisté do dalšího utkání okresního přeboru. Zásluhou velmi dobře hrajícího Pítra si v úvodním tlaku vytvořili několik příležitostí, ale protože se fotbal na šance nehrají, přišel zákonitý trest. Hosté využili chyby uprostřed hřiště a po rychlé akci se nechytatelnou ranou dostali ve 20. minutě do vedení. Od tohoto okamžiku byli Fulnečtí lepším týmem, takže ani druhá branka v domácí síti v 68. minutě příliš nepřekvapila. Domácím sice nelze upřít snahu, ale velké množství individuálních chyb v součtu se známou střeleckou impotencí nutně vede k porážkám.

Cesta k lepším fotbalovým zítřkům je jasná: posílení týmu a tvrdá zimní příprava.

Sestava Kopřivnice: Slezák - Horák, Ferst, Dražkovič, Šmelko (37. Machciník) - Kubiš, Pítr, Kuchař, Šenkeřík - Maslák, Macek

Z palubovky nováčka soutěže si naši házenkáři dovezli jen bod za remízu

Sokol Kostelec n. H. - KH Tatra Kopřivnice 24:24 (14:10)

K o s t e l e c n . H . (mb) - Po prohře v Ivančicích zajížděli házenkáři Tatry na půdu dalšího ambiciózního nováčka soutěže, Kostelce na Hané, a konečně se jim podařilo bodovat. I když se jednalo o staronového účastníka nejvyšší české soutěže, házenkáři Tatry neměli zrovna na tohoto soupeře nejlepší vzpomínky.

Úvod utkání byl velmi rozpačitý - neproměněná vyložená šance Veselého, další tři hrubé chyby a soupeř v 11. minutě vedl 4:1. Hráči Tatry ovšem dokázali srovnat skóre, ale soupeři vyšel závěr prvního poločasu a do šaten se šlo s velkým rozdílem čtyř branek.

V úvodu druhého poločasu, kde po bouřlivém pohovoru v šatně začali hráči Tatry více bojovat o každý míč, se podařilo snížit rozdíl až na 15:14.

V té době ovšem hráči začali spěchat v útoku a znovu pomohli bojovným domácím z Kostelce zvýšit své vedení až na 19:15. Poté ovšem zabrali hráči Kopřivnice na plné obrátky a dokázali otočit stav i průběh utkání z 21:17 na 21:22.

Závěr utkání se nesl ve znamení nervozity na obou stranách. Kopřivnice vedla 24:23, ale soupeř opět dokázal vyrovnat a dvě minuty před koncem získal míč. Hráči Kopřivnice dokázali nejen ubránit, ale deset sekund před koncem se dostat i do rychlého útoku, který ovšem zůstal neproměněn, a tak se body nakonec asi spravedlivě rozdělily.

Velmi dobrý výkon podal Radim Šustala a ne zcela zdravotně v pořádku hrající Jiří Krčmář. V závěru zápasu podržel družstvo střídající brankář Kličuk.

Sestava Kopřivnice: Čapka, Kličuk - Šustala, Veselý, Brus, Gřes, Hanzelka, Farkaš, Dořičák, Prepsl, Hrnčárek, Krčmář Nejvíce branek: Šustala 7, Veselý 5, Krčmář 5/3, Prepsl 4 - Tůma 7/2, Godal 5, rozhodčí: Směja, Křivský, sedmičky: 3/3:4/3, vyloučení: 7/3, počet diváků: 300.

přijímá poslední rady trenérky
před svým vystoupením na Tatrovácké brusli.

K o p ř i v n i c e (dam) - Tři medailové posty ukořistili o uplynulém víkendu na osmadvacátém ročníku Tatrovácké brusle místní krasobruslaři.

Nejúspěšnější byla tradičně juniorka Pavlína Klowersová, ta zvládla jak krátký program, tak volnou jízdu a svou kategorii vyhrála. Podle trenéra Evžena Milčinského zajela Pavlína na domácím ledě zatím nejlepší letošní závod, přesto prý nepředvedla vše, co dokáže, a má ještě velké rezervy. Mezi žáky si bronz vyjel další Kopřivničan Radek Dresler. V nováčkovské kategorii mladších žaček se dařilo Barboře Fojtíkové.

Také ostatní kopřivničtí krasobruslaři zajeli podle trenéra klubu velmi dobře. „Celkově jsem s výkony spokojen, i když v některých případech zapracovala nervozita plynoucí z domácího prostředí,“ řekl Milčinský. Tatrovácká brusle s téměř půldruhou stovkou závodníků patřila v letošním seriálu Českého poháru k nejlépe obsazeným závodům, a to jak do počtu účastníků tak i kvality jejich výkonů.

Domácí FSC Superior Kopřivnice měl zastoupení v devíti z deseti vyhlášených kategorií. „Původně jsme měli mít pokryty všechny skupiny, ale Ivan Macho začal po zranění trénovat až minulý týden a do zápolení mladších žáků nezasáhl,“ prozradil Milčinský.

Tatrovácka brusle, která se po několikaleté přestávce znovu stala klasickým závodem Českého poháru, byla generálkou na mezinárodní mítink, Velkou cenu Superior, a. s., která je plánovaná na jaro 2001. Tento krasobruslařský podnik snad přitáhne větší počet diváků než Tarovácká brusle, kterou po oba dva soutěžní dny i přes kvalitu předvedených výkonů sledovalo jen pár desítek lidí.

Volejbalisté nezaváhali s Olomoucí

Tatra Kopřivnice - Universita Olomouc 3:0 (21, 19, 21); 3:1 (23, 15, -17, 21)

K o p ř i v n i c e (jk) - Volejbalisté Tatry navázali na úspěšné vystoupení ve Šternberku. Na domácí palubovce nedali v sobotu 28. října šanci ambicióznímu týmu Olomouce, který odjel s chudou bilancí, ve dvou utkáních získal jen jediný set.

Kopřivnice měla navrch především v poli a také její útok byl dosti účinný. Mladý olomoucký tým ji jen horko těžko dokázal blokovat. „Snažili se hrát hodně silově, nedokázali však zvládat obranu,“ hodnotil soupeře kopřivnický hráč Eduard Chalupa, dodal však, že i přes vítězství ve třech setech bylo utkání vyrovnané a vůbec ne jednoduché.

První dvě sady druhého utkání sice patřily domácím, hosté však ve třetím setu zabrali na bloku a snížili na 2:1. Čtvrtá sada, v níž se domácí vrátili k původní sestavě se Sykalou, byla bitvou o každý balon a šťastným koncem pro Kopřivnici. „Ve třetím setu jsme kazili lehké balony, podíl na jeho ztrátě měla i nesoustředěnost,“ vrátil se k horkým okamžikům v utkání Chalupa. Za důležité přitom považuje nasazení celého kolektivu. „Šli jsme do toho. Nehráli jsme odevzdaně. To rozhodlo v prvním utkání a potom i v závěru, kdy jsme se jako kolektiv dokázali sebrat,“ dodal Chalupa.

Kopřivnice má po sobotě na kontě 14 bodů a figuruje tak v národní lize sk. C na šestém místě. Další mistrovské utkání národní ligy sehraje Kopřivnice 11. listopadu v Letovicích.

Sestava: Kylhof, Chalupa, Miroslav Bajer, Martin Bajer, Bilík, Bartoň, Sykala

Dvě stříbra z Kobeřického půlmaratonu

K o b e ř i c e (jk) - Dvě druhá místa do rodinné sbírky přidali vytrvalci Robert a Irena Šádkovi z kopřivnického Maraton klubu. Takto úspěšní byli v pátém ročníku Kobeřického půlmaratonu, který se běžel 22. října. Kategorii mužů s přehledem vyhrál Ukrajinec Danilov, který na 21,1 km dlouhé trati naběhl na Šádka bezmála tři minuty. Stejně suverénně si mezi ženami počínala Alena Peterková. Manko Šádkové v cíli činilo přes dvě minuty. Oba vítězové však patří při českých silničních závodech k elitě, a kopřivnické duo tak mohlo být relativně spokojeno.

Z výsledků: hlavní kategorie mužů: 1. Andrej Danilov (Ukrajina) 1:06:41 hod.; 2. Robert Šádek (Maraton klub Kopřivnice) 1:09:24; 3. Jiří Hajzler (AHA Vyškov) 1:09:30; ženy: 1. Alena Peterková (MBK Havířov) 1:16:35; 2. Irena Šádková (Maraton klub Kopřivnice); 3. Magdalena Hajzlerová (AHA Vyškov) 1:27:30

O výhře domácího týmu rozhodla první třetina

HC Kopřivnice - HC Žďár n. S. 4:3 (4:1, 0:1, 0:1)

K o p ř i v n i c e (tom) - Odčinit debakl 1:8 ze třetího kola byl zřejmě hlavní cíl kopřivnického hokejového celku v souboji s pátým týmem druholigové tabulky, Žďárem n. S. Podle toho taky vypadal úvod zápasu. Skóre otevřel již ve druhé minutě překvapivou střelou Hamerník. V sedmé jej napodobil Man a domácí vedli o dvě branky. Zvýšit mohl v začínající deváté minutě šikovnou tečí Barbořák, gólman hostí byl ale připraven. Jeho spoluhráči také zahrozili. Po chybě Kunčického se do brejku dostal Prachař, na Kijonku ale nevyzrál. V nejzajímavější první třetině se poté blýskl šikovným průnikem s přesným zakončením Radek Michálek a domácí byli na koni. Přesnou trefou je poté na chvíli zchladil v přesilové hře ranou od modré Dostál. Zároveň se sirénou, ohlašující konec třetiny, se trefil podruhé v zápase Hamerník a ukončil tak velmi úrodnou první část.

Druhý díl hokejového dramatu už byl na branky velmi skoupý, šance ale k vidění byly. Nejprve od modré, v početní převaze, napálil Tomáš Michálek pravou tyč Jiranovy branky. Poté se už podruhé hnal na Kijonku Prachař, jenže opět neuspěl. Jediný zápis do střeleckých statistik si připsal hostující Ščepka, který tak zužitkoval přesnou nahrávku Sobotky. V poslední minutce napálil puk pod víko Ondřej Fojtík. Toho, že puk skončil v síti, ze které se okamžitě odrazil zpět do pole, si ale nevšimli ani hráči, ani sudí Fiedler. Třetí část začala přesilovkou a náporem Žďáru, úspěšný ovšem nebyl a Kijonka statečně odolával. Poté se před brankářem Žďáru zastřelovali bez úspěchu Vaněček a Barbořák. Poslední brankový zápis tak v závěrečné minutě udělal Ščepka, který po nahrávce Joudala uzavřel účet zápasu.

Branky: 2. Hamerník, 7. Man (Hruškovský, Mikeš), 16. R. Michálek (Hamerník), 20. Hamerník (Man) - 18. Dostál (Sobotka), 36. Ščepka (Sobotka), 60. Ščepka (Joudal); vyloučení: 5:4 sestava Kopř.: Kijonka - Kunčický, Primovich, Navrátil, Hruškovský, Kuděla, T. Michálek - Man, Mikeš, O. Fojtík - Hamerník, R. Fotjík, R. Michálek (48. Bubela) - Janáček, Vaněček, Barbořák

Ve třetí lize malé kopané zvítězil celek Heimat Juniors

K o p ř i v n i c e (kmk) - Navrátivší se mužstvo do soutěží pořádaných Klubem malé kopané Kopřivnice Heimat Juniors neponechali v posledním turnaji 3. ligy nic náhodě.

Hned z rána porazili oba své soupeře, a mohli tak bez problémů a obav otevřít láhev šampaňského a oslavit vítězství. Druhou příčku si nakonec uhájili D. T., kteří zdolali svého pronásledovatele z Frenštátu - Hošo Nošo. Pak oba týmy zbylé zápasy remizovaly, a tak pořadí na prvních třech místech zůstalo nakonec stejné jako v minulých kolech.

O třetí místo sice mohla bojovat ještě Morávia, ale musela by v posledním zápase zvítězit nad AC Lemonem nejméně o devět branek. To se jim však zdaleka nepodařilo.

Ze spodních týmů tabulky nejlépe zabodoval Pittbul a ze samého dna poskočil na deváté místo...

Výsledky 3. ligy (so 28. 10.): Heimat Juniors - Catastrofic Team 5:0, Fox Kopřivnice - Heimat Juniors 2:3, Fox Kopřivnice - Catastrofic Team 4:0, Hošo Nošo - D. T. Kopřivnice 0:1, Ganjabus - Hošo Nošo 2:2, Ganjabus - D. T. Kopřivnice 1:1, Dynamo Závišice - Pittbul 2:3, Seliko - Dynamo Závišice 1:4, Seliko - Pittbul 2:3, Orel Štramberk - Morávia 2:2, AC Lemon - Orel Štramberk 2:3, AC Lemon - Morávia 0:1; nejlepší střelci: 1. P. Buzek (Orel Štramberk) a D. Krmášek (Heimat Juniors) 12, 3. V. Vrbanec (D. T. Kopřivnice) 9

O pořadí na 3. - 4. místě v tabulce rozhodl rozdíl skóre a o pořadí na 7. - 8. místě rozhodlo vzájemné utkání: AC Lemon - Fox Kopřivnice 5:0