Sport

Kam za sportem

Bazén: st 27. 9. 18 - 21, čt 28. 9. 10 - 21, pá 29. 9. 6 - 8, 14 - 17, 18.30 - 21, so 30. 9. 12 - 21, ne 1. 10. 9 - 19, po 2. 10. zavřeno, út 3. 10. 15 - 17, 18.30 - 21, st 4. 10. 18 - 21, čt 5. 10. 18 - 21 hodin, tel. 81 32 54

Sauna: provoz v září: čt (ženy) 15 - 21, pá (muži) 15 - 21, so (společná) 15 - 21 hodin

Bruslení veřejnosti: čt 28. 9. 16.30 - 17.45; ne 1. 10. 16.30 - 18.00

Fotbal: FC Kopřivnice: muži (okr. přebor): čt 28. 9. v 16 hod. Kopřivnice - Hostašovice, so 30. 9. v 15.30 hod. Kopřivnice - Suchdol n. O.; dorost A (župní soutěž): so 30. 9. ve 13.15 hod. Kopřivnice - Frýdlant; dorost B (okr. přebor sk. A): so 30. 9. v 10 hod. Kopřivnice - Rybí; žáci st. + ml. (župní přebor): so 7. 10. v 9 a 10.45 hod. Kopřivnice - MSA Dolní Benešov; benjamínci (okr. přebor):29. 9. v 16 hod. Kopřivnice - Bartošovice; FC Vlčovice-Mniší: dospělí (sl. župa, I. A tř., sk. B): ne 8. 10. v 15.30 hod. Vlčovice - Fryčovice; žáci (okr. přebor NJ): ne 8. 10. ve 13 hod. Vlčovice - Štramberk; FC Štramberk: muži (krajská soutěž I. B tř.): so 7. 10. v 15.30 hod. Štramberk - Kunín

Házená: so 30. 9. v 8 hod. KH - Val. Mez (ml. žáci B), v 9.15 hod. KH - Val. Mez. (st. žáci B), v 10.45 hod. KH - SKH Ostrava (ml. žáci A) a ve 12 hod. KH - SKH Ostrava (st. žáci A); ne 1. 10. v 8.15 hodin KH - SKP F-M (ml. dorost), v 10 hod. KH - SHK Louny - Litvínov (muži) a v 11.45 hod. KH - Dukla Praha (st. dorost)

Malá kopaná: so 30. 9. 8 - 15 hod. 3. turnaj (3. liga), ne 1. 10. 8 - 15 hod. 4. turnaj (1. liga); so 7. 10. 8 - 15 hod. 4. turnaj (2. liga), ne 8. 10. 8 - 15 hod. 4. turnaj (3. liga)

Megas Frenštát: so 30. 9. ve 20.30 hod. Megas - Havířov (hala SOU Kopřivnice)

CC Jistebník: so 30. 9. v 19 hod. Jistebník - Havlíčkův Brod (sportovní hala ZŠ E. Zátopka Kopřivnice)

Karate: so 30. 9. v 10 hodin Národní pohár ČR - dorost, junioři - 2. kolo (sportovní hala SOU Kopřivnice)

Výsledky

Fotbal: benjamínci: ml. žáci: FC Kopřivnice - Vítkovice 0:3, FC Kopřivnice - VP Frýdek-Místek 0:3; st. žáci: FC Kopřivnice - Vítkovice 1:5, branka: Jiříček, FC Kopřivnice - VP Frýdek-Místek 1:3, branka: Hanzelka; dorost: FC Kopřivnice - Trojanovice 6:0, branky: Kovaříček 3, Janiak 2, Bolom 1, Libhošť - FC Kopřivnice 2:0; přípravka: Kopřivnice - Frenštát 7:1, branky: Zaoral 3, Kaňkovský 2, Okřesík a Šimko 1.

Badminton: Také na druhém turnaji GP ’C’ (o prvním píšeme na jiném místě této strany) sbíral pořádající Badmintonový klub Kopřivnice ovoce. Na přední místa se prosadilo jak mladší žactvo, tak mladší dorost. Výsledky: mladší žáci: dvouhra: 1. Václav Kocian (Kopřivnice), 3. - 4. Iveta Lošáková, 5. - 8. Barbora Bartoňová (obě Kopřivnice); čtyřhra: 1. Václav Kocian, Dalibor Miklik (Kopřivnice), 2. Iveta Lošáková, Jiřina Jurčíková (Kopřivnice, Orlová), 3. - 4. Barbora Bartoňová, Lucie Valčuková (Kopřivnice, Rožnov); mix: 2. Václav Kocian, Iveta Lošáková (Kopřivnice). Václav Kocian a Iveta Lošáková postupují na turnaj do Liberce; mladší dorostenci: dvouhra: 1. Pavla Jarošová (Rožnov), 2. Lenka Lošáková (Kopřivnice), čtyřhra: 3. - 4. Lenka Lošáková, Lenka Zbončáková (Kopřivnice, Orlová), mix: 5. - 8. Majerek, Lenka Lošáková (Kopřivnice, Orlová), Chaloupka, Bürglová (Kopřivnice, Přerov). Lenka Lošáková postupuje do Českého Krumlova.

Fotbalový dorost poprvé ztratil

Řepiště - Kopřivnice 1:1 (1:1)

Ř e p i š t ě (jk) - Kopřivnický fotbalový dorost přišel v sedmém kole župního přeboru o první body. Stalo se tak v neděli 24. října na škvárovém hřišti Řepiště, které si doma vymodlilo u fotbalového pánaboha i rozhodčích remízu.

„Muselo to přijít, ale takovýmto způsobem jsem to nečekal. Rozhodčí soupeře neskutečně držel nad vodou a nás s úsměvem potopil,“ nevěřícně nad nespravedlností kroutil hlavou kopřivnický trenér Vilém Navrátil.

Prakticky po celé utkání se hrálo na jednu branku. Převahu však dokázal zužitkovat jen v 15. minutě Navrátil. Domácí, kteří se téměř nedostali za polovinu, vyrovnali z přímého kopu. Radost Kopřivnických z regulérní druhé branky (87.) překazil sudí odmávnutím ofsajdu. „Vidím, že to nebude tak jednoduché, jak jsme si z počátku mysleli,“ dodal Navrátil.

Fotbalisté prohráli i s Bludovicemi

Bludovice - Kopřivnice 4:2 (3:1)

B l u d o v i c e (jk) - Kopřivnické fotbalové A mužstvo bude s největší pravděpodobností balancovat i v okresním přeboru nad sestupovou propastí. A to tehdy, pokud ke své jediné výhře nepřidá co nejdříve další. V utkání 8. kola s Bludovicemi se tak nestalo.

Herně se sice Kopřivnice Bludovicím vyrovnala, chyběl však důraz a hlavně koncovka, která jasně mluvila právě ve prospěch domácího týmu. Vedení 1:0, kterého se hosté díky pěkné individuální akci Dražkoviče ujali v 9. minutě, dlouho nevydrželo. Domácí kontrovali hned o minutu později, za dalších 60 vteřin už to bylo po standardní situaci 2:1 a ve 20. minutě díky chybě obrany 3:1.

„To, že jsme neměli nikdy útok, je známé, teď už je ale v nenávratnu i pevná obrana a celkově je to velká bída,“ přiznal po utkání gólman Jan Slezák, který je jednou z mála výrazných opor mužstva. V 50. minutě zvýšili domácí na 4:1 a bylo definitivně vymalováno. V 70. minutě už jen snižoval Machciník.

„Přístup některých hráčů k utkáním je otřesný. S takto úzkým kádrem se nedá hrát ani o udržení,“ nebral si po utkání servítky trenér Robert Kvita.

Sestava Kopřivnice: Slezák (60. Polomský) - Růža, Ferst, Bezděk, Šmelko - Dražkovič, Maslák, Kubiš (75. Šťastný), Sváček - Machciník (80. Hanuš), Kuchař. Branky: 9. Dražkovič, 70. Machciník

Vlčovice se pohnuly vpřed

Vlčovice-Mniší - Vendryně 4:1 (1:1)

V l č o v i c e (jk) - Vlčovice konečně protrhly smolnou sérii, v níž pouze paběrkovaly. V neděli 24. září přehrály na domácím hřišti Vendryni rozdílem tří branek. „Byl to klíčový zápas, v němž jsme zaslouženě získali tři body,“ byl za druhé vítězství v I. A třídě rád trenér Milan Svoboda.

Z obou stran nevýrazná první půle přinesla nejprve vedení hostí, na něž domácí po faulu na R. Juřenu odpověděli gólem z penalty. Po bouři v šatně šel výkon Vlčovic nahoru. Už v 51. minutě pozvedl mužstvo trefou z dálky Strnka a vedení pak později dvojnásobně pojistil Miroslav Juřena. „Konečně jsme dokázali proměňovat šance. Spokojenost je s výsledkem a druhým poločasem,“ dodal Svoboda.

Štramberk - Tísek 4:4 (3:1)

Š t r a m b e r k (jk) - Rychle nabyl a nečekaně pozbyl. To platí pro Štramberk, který byl v sobotním utkání s Tískem i přes vedení 3:0 nakonec vděčný za remízu. „Dostali jsme góly jako žáci. Zápas jsme měli vyhrát,“ byl plichtou zklamán štramberský trenér Antonín Pustějovký.

Poté, co Štramberk mezi 20. a 23. minutou šokoval svého soupeře třemi brankami, se zdálo být i přes snižovací branku Tísku v konci poločasu jeho vítězství nezvratné. Za dvanáct minut druhé půle však hosté zápas zcela otočili a šli do vedení. „Trápili jsme se a hráli v křeči. Chvála bohu za vyrovnávací branku,“ dodal Pustějovský.

Děti by Zátopka na desítce předstihly

K o p ř i v n i c e (jk) - Školní atletika na podzim, to jsou již tradičně štafetové běhy Emila Zátopka. Ve středu 20. září bojovaly děti prvního stupně základních škol ve štafetě 25 x 200 m, ty starší si to pak o den později rozdaly na 25 x 400 m.

Na pětikilometrové trati překvapivě odpárala primát neporazitelnosti škole 17. listopadu ZŠ Emila Zátopka, na dvojnásobné vzdálenosti už si jej ale atleticky zaměřená škola vzít nedala.

Fenomenálnímu Zátopkovi by byly štafety rovnocenným soupeřem jen na delší z obou tratí. Tu pětikilometrovou by kopřivnický rodák s přehledem vyhrál. Solidně by však na této trati mohly děti konkurovat současné ženské světové špičce.

Zátopkova pětka (20. 9. - ZŠ Alšova): 1. ZŠ E. Zátopka 15:07 min., 2. ZŠ 17. listopadu 15:14 min., 3. ZŠ - náměstí 15:15 min., 4. ZŠ Alšova 15:30 min., 5. ZŠ Štramberk 15:58 min., 6. ZŠ M. Horákové 18:08 min.; Zátopkova desítka (21. 9. - letní stadion): 1. ZŠ 17. listopadu 28:05,5 min., 2. ZŠ Alšova 28:45,4 min., 3. ZŠ E. Zátopka 29:22,8 min., 4. ZŠ - náměstí 31:41,0 min. Osobní rekordy Emila Zátopka: 5 km: 13:57,0 min., 10 km: 28:54,2 min.

Postup si zajistili čtyři badmintonisté

K o p ř i v n i c e (jk) - V prvním ze čtyř krajských turnajů sezony, konaném 16. září v Kopřivnici, se výrazně prosadila badmintonová mládež pořádajícího klubu.

Nejvíce se dařilo čtveřici Lošáková, Majerek, Todič a Čevelová, kterou na základě umístění nemine postup do celostátního GP - B turnaje.

Z výsledků (16. 9.): starší žactvo: dvouhra: hoši - 1. L. Plošek (Orlová), 2. M. Böhm (Přerov), 3. F. Majerek, 5. - 8. L. Rambousek (oba Kopřivnice); dívky - 1. L. Zbončáková (Plesná), 2. L. Lošáková (Kopřivnice); čtyřhra: hoši - 1. Plošek - Pleva (Orlová), 3. - 4. Babinec - Rambousek, Majerek - Mrozek (všichni Kopřivnice); dívky - 1. Zbončáková - Milá (Plesná, Přerov), 2. Lošáková, Wojaczková (Kopřivnice, Orlová); mix: 1. Plošek - Zbončáková, 2. Majerek - Lošáková; starší dorost: dvouhra: hoši - 1. R. Todič, 5. - 8. R. Hykel (oba Kopřivnice); dívky - 1. P. Janošová (Rožnov), 2. V. Čevelová, 3. - 4. Z. Indruchová (obě Kopřivnice); čtyřhra: hoši - 1. Todič - Bernacik (Kopřivnice, Český Těšín); dívky - 1. Čevelová - Indruchová (Kopřivnice); mix: 1. Todič - Čevelová (Kopřivnice), 2. Magyar - Indruchová (Orlová, Kopřivnice)

Pomalu se přibližuje již dvacátá sezona futsalových soutěží

K o p ř i v n i c e (luk) - Další ročník okresních futsalových soutěží v okresech Nový Jičín a Frýdek-Místek bude zahájen začátkem listopadu ve sportovní hale Středního odborného učiliště strojírenského v Kopřivnici. V okrese Nový Jičín probíhají oficiální futsalové soutěže od sezony 1981/82 a nastávající ročník bude tedy už jubilejním dvacátým.

Od sezony 1997/98 se však začala psát novodobá historie okresních soutěží. Z nekrytých venkovních hracích ploch se přešlo do hal, začalo se hrát přesně podle osvědčených pravidel FIFA a v soutěži se začaly objevovat i týmy okresu Frýdek-Místek. Přechodem do hal se zkvalitnila nejen organizace a celkový chod soutěží, ale zároveň šla nahoru i sportovní a materiální úroveň jednotlivých klubů. Mužstva začala mít navíc oproti minulosti zájem o postup do vyšších soutěží ČR, kterými jsou divize A - H na úrovni krajů, 2. liga rozdělená na východní a západní skupinu a l. celostátní liga. Nejlepší dva týmy nejvyšší okresní soutěže, kterou je okresní přebor, postoupily v uplynulých třech letech do kvalifikačních bojů o postup do divize G a prokázaly zde v přímých soubojích s kluby ostatních okresů severní Moravy své nesporné kvality. Skvělá je především bilance všech tří vítězů novodobého okresního přeboru.

Vše načal před třemi lety Megas Bordovice, jenž se vítězstvím v kvalifikaci vydal na spanilou jízdu vzhůru. Divizi Megas pro fúzi s tehdejším prvoligovým IFT C. Ostrava rovnou přeskočil a začal hrát pod názvem IFT C./Megas Ostrava B 2. ligu „východ“, kde skončil hned napoprvé na 3. místě. V další sezoně už pod svým současným názvem Megas Frenštát p. R. 2. ligu vyhrál a postoupil do naší nejvyšší soutěže, kde už má v současné době za sebou svá úvodní utkání.

Loňský vítěz přeboru, Megas Frenštát p. R. B, dokázal svoji kvalifikační skupinu rovněž vyhrát a postoupit do divize. Zde skončil jako nováček na výborném osmém místě ze šestnácti účastníků. V nastávající sezoně bude rezervě Megasu společníkem v divizi i New Jersey Nový Jičín, které vyhrálo okresní přebor v uplynulé sezoně. Jersey sice v kvalifikaci nezvítězilo, ale po odstoupení divizního Plastproduktu Šumperk ho vyneslo výše výborné skóre na druhé místě. Jako jediné negativum, co se týče účasti v kvalifikaci, lze považovat trestuhodný počin Laviny Kopřivnice, která se ke kvalifikaci bez jakékoliv předešlé omluvy nedostavila. Lavina Kopřivnice bude patřit v nadcházejícím ročníku nejvyšší okresní soutěže společně s Tornádem Nový Jičín k největším favoritům, avšak postup do kvalifikace jí nebude ani přes její případné vítězství tentokrát umožněn. Dalšími účastníky přeboru jsou R. U. M. Kopřivnice, V. Ú. K. Chaos Kopřivnice, Twins 94 Nový Jičín a A & P Autodoprava Frenštát p. R. Nováčky jsou Junker Jakubčovice a Policie Frýdlant n. O.. Poslední volné místo zaujme po postupu New Jersey vítěz baráže, ve které proti sobě nastoupí Chyba Team Libhošť a Tsunami Příbor.

Druhou okresní soutěží je 1. třída. Zúčastní se jí jeden z dvojice Libhošť - Příbor, dále potom Dynamo Nový Jičín, FST Vicher Frýdek-Místek, FC Sharks Frýdek-Místek, M. K. Olešná Frýdek-Místek, FCS Heimat Juniors Kopřivnice, Victory Frýdek-Místek a Kuna Team Frýdek-Místek. Jediné uvolněné místo zaujme Dreadlock Nový Jičín, který podal svoji přihlášku do soutěže už během minulé sezony.

Zbývající přihlášená mužstva budou zařazena do 2. okresní třídy. Prozatím to jsou NC Line Suchdol n. O., Kamelot Frýdek-Místek a Policie Frýdlant n. O. B. Další nová mužstva z Frýdeckomístecka i Novojičínska se mohou stále ještě do futsalových soutěží přihlásit buď písemně na adrese Luboslav Kapsa, Osvoboditelů 1211, 742 21 Kopřivnice, anebo telefonicky na číslech 81 33 55 nebo 0604/42 99 43. Na těchto telefonech budou všem sděleny podrobné informace k soutěžím, uzávěrka přihlášek je 8. října 2000.

Házenkáři navázali na raketový start

KH Cress Ostrava - KH Tatra Kopřivnice 20:24 (8:16)

O s t r a v a (jk) - Na parádní start ve Zlíně a domácí rozjezd s Jičínem navázali házenkáři Kopřivnice spanilou jízdou v Ostravě. Ve třetím kole první ligy, hraném v sobotu 23. září, si podali domácí Cress a i nadále vedou tabulku.

„Jedeme do Ostravy překvapit,“ nechal se před utkáním slyšet trenér Kopřivnice Miroslav Bartoň. Jeho prognóza se vyplnila. Tatra dokázala navázat na solidní výkon s Jičínem, a to jak v zodpovědné obranné činnosti, tak přechody do rychlých protiútoků.

Úvodní branku dali domácí, bylo to však poprvé a naposled, co v utkání vedli. Dvě trefy z křídel, dva rychlé protiútoky neomylně zakončené Šustalou a zkušenost Jiřího Krčmáře, který vyškolil několikrát za sebou obranu i gólmana Štolcera, poslaly Kopřivnici po čtvrthodině hry do slibného vedení. Domácím, kteří v utkání nedokázali zalepit absenci Olivky a Čejky, nepomohl ani time. Proti kvalitní obraně 1-2-3 a dobrému Čapkovi se prosazovali horko těžko. Naopak Kopřivnickým i nadále vycházelo, na co sáhli, a výsledkem bylo uklidňující poločasové skóre.

Ostravané se zmohli na výraznější odpor až po změně stran, kdy jedenáctibrankové manko zavánělo debaklem. „Ve 40. minutě nám konečně začala fungovat obrana tak, jak měla, dařilo se nám eliminovat střelbu Farkaše a vyšly nám i rychlé protiútoky, které měly být naší hlavní zbraní,“ poznamenal k procitnutí svých svěřenců ostravský trenér Aleš Chrastina. Kopřivnickému výkonu ubylo na koncentrovanosti, a zatímco Štolcer vstal z mrtvých, Kličukovi, který na 20 minut vystřídal Čapku, se příliš nedařilo. „Mrzí mě dva pětiminutové výpadky ve druhé půli, které jsme díky menší soustředěnosti prohráli 4:0. Ve vyrovnaných zápasech by se nám to mohlo vymstít. Nicméně utkání jsme i přesto dovedli v poklidném tempu do vítězného konce,“ podotkl ke druhé půli Bartoň. Za solidní výkon přitom pochválil Farkaše, Šustalu a Veselého. „Své si odvedl i Krčmář a v obraně Hrnčárek,“ dodal.

Sestava a branky Kopřivnice: Čapka, Kličuk - Krčmář 7, Farkaš 6, Šustala 4, Veselý 4, Brus 2, Prepsl 1, Hrnčárek, Hanzelka, Gřes, Vala. Vývoj utkání: 8. 1:4, 16. 4:8, 22. 6:12, 27. 7:15, 35. 9:18, 39. 9:20, 43. 13:20, 46. 14:22, 51. 16:22, 56. 17:24

Kopřivnice porazila jednoho z favoritů

O s t r a v a (jk) - Ostravský Cress už není tím týmem, který bral v minulé extraligové sezoně pátou příčku. Bez gólmana Slabého, Slováka Tabačka, Urbana, Lukeše či Hojníka je úplně jiným mužstvem. Přesto má vítězství Kopřivnice na jeho půdě velkou cenu. Ostrava Kopřivnici porazila na srpnovém turnaji Tatry a bezesporu patří spolu s Hranicemi k největším favoritům ligy.

„Těžko se mi utkání hodnotí, ale jedno vím jistě - bez nasazení se nedá vyhrávat. Jen musím zjistit, zda to bylo podceněním soupeře, kterého jsme v přípravě přehráli, nebo naopak přehnaným respektem z něj,“ rozebíral utkání ostravský trenér Chrastina.

Starší vyhráli, mladší na Cress nestačili

SKH Cress Ostrava - KH Tatra Kopřivnice 28:23 (14:8)

O s t r a v a (jk) - Házenkářský mladší dorost na ostravského soupeře nestačil. V sobotním druhém kole dorostenecké ligy mu podlehl rozdílem pěti branek. „Přehráli nás především dravostí a hbitostí,“ míní kopřivnický trenér Jiří Petrovič. Mužstvo se zatím potýká s marodkou a kouč tak věří, že jeho výkon půjde časem nahoru.

Sestava a branky: Pour, Raška - Kaluža 7, Pěček 6, Martínek 5, Chromek 4, Polášek 1, Mikel, Lipový, Habovčík, Frank, Hinner

SKH Cress Ostrava - KH Tatra Kopřivnice 24:26 (13:16)

O s t r a v a (jk) - Starší dorost si se stejným soupeřem poradil. Jeho sedmibrankový náskok ze 45. minuty Cress ani mohutným finišem nezlikvidoval. „Jeli jsme do Ostravy pro body, které jsme ztratili doma s Lovosicemi, a kolektivním výkonem jsme je také získali,“ byl vítězstvím potěšen kopřivnický trenér Petr Pilch.

Sestava a branky: Vištejn, Hyvnar - M. Veřmiřovský 9/3, Smutek 7, Bílek 5, Winkler 5, Venclík 1, Bezděk 1, Rečka, Vrána, Kaluža

Megas mistrovi nestačil

TS Bakov n. Jizerou - Megas Frenštát p. R. 6:3 (4:1)

M l a d á B o l e s l a v (jk) - Úřadující mistr I. Isoline futsalové ligy byl podle očekávání nad síly frenštátského nováčka. Předehrávané utkání šestého kola soutěže, konané v sobotu 23. září na mladoboleslavské palubovce, Megas prohrál rozdílem tří branek. „Je to těžké hodnotit. Snažili jsme se, ale zaslouženě jsme prohráli. Oni hráli zezadu a my do nich bez efektu bušili,“ přiznal špatnou taktiku Megasu trenér Radomír Vávra.

Na první branku domácích z penalty ještě hosté odpověděli trefou Malého, pak už však úřadoval jen velezkušený mistr. Ten stavěl na pevné obraně, podpořené gólmanem Hůlkou, a vyrovnaném kádru, jemuž na výkonu neubrala ani absence reprezentanta Vrabce. „Individuálně na ně máme, takticky ovšem zdaleka nestačíme,“ vzdal zkušenostem soupeře h Vávra. Za stavu 6:1 ve 28. minutě to s Megasem vypadalo bledě, v závěru však přece jen korigoval. „Porážku od favorita beru s rezervou, teď už ale musíme vyhrávat. Čekají nás nám rovní soupeři,“ konstatoval Vávra.

Sestava: Pala, Bartoň - Freisler, Pokorný, Malý, Kudělka - Šablatura, Hajník, Maruchnič, Kovařík - Žídek. Branky: 16. a 34. Malý.

Jistebník léčil neduhy

K o p ř i v n i c e (jk) - Čtrnáctidenní pauzu mezi mistrovskými zápasy ve futsalu využil prvoligový Jistebník k doléčení neduhů. Reprezentační utkání, naplánovaná na minulý víkend, byla sice po dohodě s Holanďany odehrána již dříve (19. a 20. 9.), volno však zůstalo. Z týmu Fialek tentokrát reprezentační dres neoblékl nikdo. Michal Buček a gólman Radim Krayzel platili pouze za náhradníky.

„Původně jsme ve volnu chtěli sehrát přípravné utkání s druholigovou VŠB Ostrava, abychom nevyšli z rytmu. Vzhledem k náznakům chřipky u některých hráčů se ale raději budeme snažit dát zdravotně dohromady,“ poznamenal k přestávce současný trenér Jistebníku Rostislav Brož, jenž by rád viděl tým v plné síle v utkání s Havlíčkovým Brodem. Fialky jej budou hostit 30. září od 19 hodin.

Doma bylo na dosah vítězství, venku se nedařilo

Kopřivnický Jiří Navrátil ve středečním utkání
s Frýdkem-Místkem.

HC Kopřivnice - HC Frýdek-Mís- tek 4:4 (0:0, 1:2, 3:2)

K o p ř i v n i c e (jk) - Jen minuta a půl chyběla kopřivnickým hokejistům k vítězné radosti. Frýdečtí se však nedali a za stavu 4:3 zahráli power play jako vystřiženou z hokejové učebnice. Přihrávka po bully na exkopřivničana Gálu byla přesná a stejně neomylná byla i jeho střela vyslaná do Kijonkovy svatyně. Čtvrté utkání II. ligy, hrané ve středu 20. září na kopřivnickém ledě, tak skončilo remízou.

„Doplatili jsme na nezodpovědnost v závěru, přitom taktika byla jasná - pohlídat Gálu,“ byl ztrátou vítězství, které bylo na dosah ruky, rozčarován trenér Vladimír Slovák. „Z bodu jsem zklamán, zadrbali jsme si to sami,“ neskrýval rozladění asistent trenéra Libor Zátopek.

V první třetině vyrovnaného utkání zůstalo na obou stranách jen u šancí. Druhé dějství pro sebe rozhodli hosté, přičemž domácí mohli jen litovat řady nepřesností. Těch bylo sice nespočet i v poslední třetině, která měla stejně jako dvě předchozí slušný spád, Kopřivnice se v ní však přece jen střelecky našla. Prosadila se druhá pětka, v níž vyniklo duo Radek Fojtík - Radek Michálek. První lajna, kde zraněného Fojtíka po boku Smetáka a Mana výborně zastoupil Janáček, se i přes nespočet příležitostí do listiny střelců nezapsala. „Většina kluků nemá klid a zkušenost při zakončování,“ podotkl k množství nevyužitých šancí Slovák.

Branky: 24. a 58. R. Fojtík, 42. a 48. R. Michálek

HC TJ Šternberk - HC Kopřivnice 6:2 (2:0, 2:2, 2:0)

Š t e r n b e r k (jk) - Na ledě nevýrazného soupeře se Kopřivnice v neděli 24. září trápila. Dlouho otevřené utkání domácí definitivně rozhodli ve svůj prospěch v poslední pětiminutovce. „Řekl bych, že bylo na to, aby se tam uhrál výsledek. Soupeř nehrál nic moc, my ale ještě hůř,“ připustil po utkání kopřivnický trenér Vladimír Slovák.

Soupeř Kopřivnici překvapil, stejně jako Uničov, brankou v první minutě. Druhý gól následoval po delší odmlce, bohužel však padl opět z hokejky domácích a také třetí trefa mířila do kopřivnické sítě. „Individuálními chybami jsme soupeře pouštěli do šancí a on je maximálně využíval. Slabší chvilky si tentokrát vybrali i gólmani,“ přiznal Slovák.

Branky Mičky a Barbořáka dostaly Kopřivnici prakticky zpět do hry, domácí už si však vítězství vzít nedali. Opět vytěžili z chyb svého soupeře a v závěru utkání svůj náskok ještě pojistili.

Sestava Kopřivnice: Kijonka (24. Koňařík) - Hruškovský, Kladiva - Navrátil, Kuděla, Kurowski, Thomas - T. Michálek, Pospíšil - Janáček, Man, Barbořák - R. Fojtík, R. Michálek, Wanke - Mička, Holeš, Stryk. Branky: 26. Mička, 32. Barbořák

Dorost výborně

HC Třebíč - HC Kopřivnice 4:3 (3:2, 1:1, 0:0)

HC Kopřivnice - HC Šumperk 4:2 (2:0, 0:2, 2:0)

T ř e b í č , K o p ř i v n i - c e (jk) - Potrápení favorita soutěže a domácí vítězství nad Šumperkem - to je vstupní vizitka kopřivnického dorostu do I. dorostenecké ligy.

V pátečním utkání sehrála Kopřivnice s aspirantem na postup do extraligy vyrovnané utkání a trenér Mikšovský byl, i přes porážku, s výkonem svých svěřenců navýsost spokojen. V nedělním duelu na domácím ledě pak Kopřivnice víceméně splnila očekávání a zaslouženě si připsala premiérové prvoligové body.

„Tak výborný úvod jsem ani nečekal. Tuším, že nám hokejovost této soutěže bude sedět,“ vyjádřil se ke vstupu do I. ligy Mikšovský.

Elán stále vede, vpřed se tlačí Olivet, Bum Šankar ještě neztratil

K o p ř i v n i c e (kmk) - Štramberský tým FC Olivet jako jediný získal plný počet bodů ve třetím turnaji 1. kopřivnické ligy malé kopané - podzim 2000. Na druhou příčku tabulky vpluli získanými body s R.U.M. a TR. Devills. Vedoucí Elán zvítězil nad SD a v dramatickém utkání nakonec gólem v poslední minutě uhrál remízu s Viagrou. Mezi sebou bojovalo také dno tabulky (Everton - Dalas - Squadra) a byli to hráči Dalasu, kteří z této trojice vyšli nejlépe... Výsledky: Everton Závišice - FC Squadra 0:0, Dalas 54 - Everton Záv. 0:0, Dalas 54 - FC Squadra 1:0, R.U.M. - FC Trappes Devills 2:2, FC Olivet - R.U.M. 3:1, FC Olivet - FC Trappes Devills 3:0, FC Jelita - Křen Frenštát 1:0, SD - Elán Kopř. 0:3, Viagra Team - SD 0:1, Viagra Team - Elán Kopř. 1:1.

V šestém a sedmém kole druhé ligy kopřivnické malé kopané si opět velmi dobře vedl vedoucí tým Bum Šankar a v ranních zápasech zdolal oba své rivaly. Druhou příčku si stále drží FC Lubina, na třetí se dostal díky lepšímu skóre Perun. Ze dna tabulky odskočilo Tango a bez bodů odešel FC Baník a opět Real...

Výsledky: Baník Štramberk - Bum Šankar 0:2, Tango Kopřivnice - FC Baník Štramberk 3:0, Tango Kopřivnice - Bum Šankar 0:3, Ruda Pivrnec - T. B. 2:2, FC Lubina - Ruda Pivrnec 2:1, FC Lubina - T. B. 4:1, Citrus Bordovice - Real 2:1, Perun Kopřivnice - FC Inter 4:1, TC - 90 - Perun Kopřivnice 0:2, TC - 90 - FC Inter 2:2