Zákaz stání na ulici České

V tomto fóru naleznete odpovědi na dotazy určené Městskému úřadu v Kopřivnici. Své otázky s označením FÓRUM zasílejte na tuto emailovou adresu: jana.hromocukova(zavináč)koprivnice.cz

Moderátor: Jana Hromočuková

Zákaz stání na ulici České

Příspěvekod Lucie Petříčková » pon črc 25, 2011 16:33

Dobrý den,

na diskuzním fóru města se objevil dotaz týkajícící se nově instalované zákazové značky na ulici České.

Společnost Slumeko instalovala zmiňované dopravní značení na objednávku města, a to na základě předem schváleného dopravního řešení místně příslušného silničního správního úřadu. Důvodem pro toto značení bylo několik stížností občanů a motoristů na porušování zákona o provozu na pozemních komunikacích (viz § 25 odst. 3 a § 27 odst. 1 písmeno d). Trvalé nedodržování těchto pravidel v daném místě vyvolávalo při zachování obousměrného provozu na ulici České kolizní situace při míjení motorových vozidel, odbočování a řazení vozidel v křižovatce ulic České a Francouzské. Na základě těchto podnětů město rozhodlo o instalaci zákazového dopravního značení.

Do budoucna se uvažuje o zjednosměrnění ulice České za předpokladu vyřešení jednostranného parkování vozidel podél ulice, opravy opěrné zídky u kasáren, dokončení chodníku a zachování protisměrného provozu cyklistů na mezinárodní značené cyklotrase procházející touto ulicí.

Lucie Petříčková
Oddělení vnějších vztahů
Lucie Petříčková
 
Příspěvky: 99
Registrován: stř črc 23, 2008 8:10
Karma: 4

Zpět na Radnice odpovídá

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

cron