Bunkr na Severu - rušení nočního klidu

V tomto fóru naleznete odpovědi na dotazy určené Městskému úřadu v Kopřivnici. Své otázky s označením FÓRUM zasílejte na tuto emailovou adresu: jana.hromocukova(zavináč)koprivnice.cz

Moderátor: Jana Hromočuková

Bunkr na Severu - rušení nočního klidu

Příspěvekod Lucie Petříčková » čtv čer 28, 2012 11:59

Dobrý den,

na diskuzním fóru se objevila stížnost na rušení nočního klidu u provozovny Nord na sídlišti Sever.

Provozovna se nachází v soukromém objektu a její znovuotevření nevyžadovalo povolení ani schválení stavebního úřadu. Omezení určitého druhu činnosti v této provozovně by bylo možné požadovat na základě prokázání překročení normových hodnot zjištěných měřením hluku akreditovanou nebo autorizovanou osobou a vyhodnocených Krajskou hygienickou stanicí. Takto postupovat je však možné pouze v případě, že jde o hluk vycházející z vnitřního prostoru, nikoliv hluk způsobený lidmi, kteří se zdržují před provozovnou.

Tuto problematiku lze řešit skutečně jen na základě Obecně závazné vyhlášky č. 2/2012 o místních záležitostech veřejného pořádku prostřednictvím Městské policie Kopřivnice. Rušení nočního klidu a popíjení alkoholu na veřejnosti, případně jiné protiprávní jednání, řeší strážníci dle zákona a vyhlášky města.

Dne 22. června 2012 evidovala městská policie dvě žádosti o výjezd na sídliště Sever, přičemž na obě reagovala. Kromě těchto dvou výjezdů vykonávali strážníci na sídlišti Sever pravidelnou pochůzkovou činnost. Veškeré hovory na číslo 156 jsou monitorovány a pohyb strážníků je doložitelný pomocí radiostanic s GPS navigací. Pokud se stane, že městská policie nereaguje na podnět k výjezdu okamžitě, důvodem je prováděný zásah u jiného případu.

Lucie Petříčková
Oddělení vnějších vztahů
Lucie Petříčková
 
Příspěvky: 99
Registrován: stř črc 23, 2008 8:10
Karma: 4

Zpět na Radnice odpovídá

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron