Regulace parkování v centru Kopřivnice

V tomto fóru naleznete odpovědi na dotazy určené Městskému úřadu v Kopřivnici. Své otázky s označením FÓRUM zasílejte na tuto emailovou adresu: jana.hromocukova(zavináč)koprivnice.cz

Moderátor: Jana Hromočuková

Regulace parkování v centru Kopřivnice

Příspěvekod Lucie Petříčková » čtv čer 28, 2012 11:53

Dobrý den,

na diskuzním fóru města se objevil dotaz týkající se zachování zákazového dopravního značení na ulici České i po jejím zjednosměrnění. Jako reakci na tento příspěvek uvádím vyjádření správce komunikace:

Zákazové značení B29 bylo na ulici České umístěno mimo jiné v souvislosti s častým porušováním zákazu stání v prostoru sjezdů k rodinným domům, nedostatečnými rozhledovými poměry při vyjíždění z těchto sjezdů a porušováním zákazu stání v prostoru křižovatky ulic Francouzské a České (plus 5 m za hranicí křižovatky). Z těchto důvodů není ani po zjednosměrnění komunikace možné zákaz stání odstranit.

Stávající šířkové uspořádání komunikace na ul. České, kdy před domy č. p. 807 až 815 je šířka mezi obrubami 5,6 m, nedovoluje po odečtení šířky protisměrného jízdního pruhu pro cyklisty (1 m) a při šířce jednosměrného jízdního pruhu 3 m ponechat podélné stání motorových vozidel (šířka základního stání osobního vozidla při podélném stání činí dle ČSN min. 2 m).

Lucie Petříčková
Oddělení vnějších vztahů
Lucie Petříčková
 
Příspěvky: 99
Registrován: stř črc 23, 2008 8:10
Karma: 4

Zpět na Radnice odpovídá

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron