Reakce na příspěvek p. Telaříka - ZŠ dr. Milady Horákové

V tomto fóru naleznete odpovědi na dotazy určené Městskému úřadu v Kopřivnici. Své otázky s označením FÓRUM zasílejte na tuto emailovou adresu: jana.hromocukova(zavináč)koprivnice.cz

Moderátor: Jana Hromočuková

Reakce na příspěvek p. Telaříka - ZŠ dr. Milady Horákové

Příspěvekod Lucie Petříčková » úte čer 26, 2012 8:16

Dobrý den,

na diskuzním fóru města se objevil příspěvek pana Telaříka, který se týká projektu „Zkvalitnění infrastruktury vzdělávání v ZŠ Dr. M. Horákové v Kopřivnici“.

Pan Telařík ve svém příspěvku uvádí, že v rámci tohoto projektu došlo pouze k rekonstrukci dvou učeben. Předmětem projektu však ve skutečnosti byla rekonstrukce elektroinstalace ve třech školních pavilonech, rekonstrukce a modernizace speciálních učeben chemie, fyziky a multimediální učebny, modernizace školní knihovny a zřízení zrcadlového sálu v pavilonu družin.

Podrobné informace o tomto i dalších realizovaných projektech jsou zveřejněny na internetových stránkách města, vycházely v Kopřivnických novinách, tiskových zprávách a zazněly i ve vysílání Kabelové televizi Kopřivnice. O rozsahu prováděných prací se mohl také každý zájemce informoval na odboru rozvoje města, pana Telaříka nevyjímaje. Ten byl navíc s obsahem projektu seznámen na zasedání zastupitelstva v prosinci 2009, když byla projednávána zpráva o přípravě žádostí o dotaci, a následně v září 2010, kdy byli zastupitelé informování o výsledku tohoto dotačního řízení.

Zhotovitelem projektu byla společnost GEDOS NOVÝ JIČÍN stavební společnost, a. s., která vzešla z řádného výběrového řízení realizovaného v režimu otevřeného řízení. Protokol o posouzení a hodnocení nabídek byl ihned po ukončení výběrového řízení zveřejněn na webu města a v archivu zakázek jej lze dohledat dodnes. Na základě výběrového řízení na zhotovitele došlo k výrazné úspoře předpokládaných nákladů projektu.

Konečná hodnota stavebních prací a dodávky vybavení učeben byla 6 438 956 Kč. Z toho kompletní rekonstrukce elektroinstalace v pavilonu B, D a zrcadlovém sále v pavilonu A stála 4 501 522 Kč a vybavení učeben 1 916 444 Kč. Součástí díla bylo rovněž zhotovení projektové dokumentace skutečného stavu provedeného díla za 21 000 Kč.

V rámci modernizace učebny chemie za 499 096 Kč byla vyměněna podlahová krytina, byly dodány nové stoly a židle pro žáky i kantora, byly instalovány pracovní stoly s umyvadly a rozvody vody a plynu, byly dodány skříně na učební pomůcky, notebook a datový projektor včetně interaktivní tabule. V učebně fyziky za 516 656 Kč byla opět vyměněna podlahová krytina a dodány nové stoly a židle pro žáky i kantora, byl proveden rozvod stejnosměrného a střídavého napětí do pracovních desek lavic, byly pořízeny skříně na učební pomůcky, bylo instalováno zatemnění místnosti a dodán notebook a datový projektor s interaktivní tabulí. V zrcadlovém tanečním sále za 360 354 Kč byla vyměněna PVC podlahová krytina za laminátovou podlahu, dodána ozvučovaní sestava učebny, šatní skříň, digitální kamera, televize, instalovaná klimatizace, zrcadlová stěna a madlo pro tanečníky. Ve školní knihovně byla za 278 706 Kč vyměněna podlahová krytina a knihovna byla vybavena lavicemi a židlemi, regálovými skříněmi pro umístění knih, počítačem a interaktivní tabulí s datovým projektorem. Podobně jako školní knihovna byla upravena i multimediální učebna za 237 623 Kč (místnosti se liší počtem židlí a počtem a typem dodaných skříní). Za 24 000 Kč byla v rámci projektu rovněž vyměněna podlahová krytina v ředitelně a kanceláři zástupce ředitele.

Učebny tedy nejsou vybaveny kosmickými technologiemi za 6,5 mil. Kč, jak pan Telařík uvádí, ale jde o standardní vybavení za 1,9 mil. Kč. Hlavní částí projektu byla rekonstrukce elektroinstalace, kterou by v případě nezískání dotace na realizaci celého projektu muselo město uhradit ze svých zdrojů. Zejména původní málo výkonné osvětlení učeben bylo nutno vyměnit, což bylo požadováno Krajskou hygienickou stanicí. Bez zahrnutí zkvalitnění vybavení učeben by nebyl projekt dotovatelný dle podmínek Regionálního operačního programu.

Lucie Petříčková
Oddělení vnějších vztahů
Lucie Petříčková
 
Příspěvky: 99
Registrován: stř črc 23, 2008 8:10
Karma: 4

Zpět na Radnice odpovídá

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron