Anketa o největších příležitostech města

V tomto fóru naleznete odpovědi na dotazy určené Městskému úřadu v Kopřivnici. Své otázky s označením FÓRUM zasílejte na tuto emailovou adresu: jana.hromocukova(zavináč)koprivnice.cz

Moderátor: Jana Hromočuková

Anketa o největších příležitostech města

Příspěvekod Lucie Petříčková » pát čer 08, 2012 11:09

Dobrý den,

na diskuzním fóru města se objevila kritika námětů, které postoupily do celoměstského hlasování o 10 P. Ráda bych tedy vysvětlila, jakým způsobem tyto náměty vznikly:

23. května 2012 se na kopřivnické radnici konalo veřejné diskuzní setkání, jehož cílem bylo vybrat 10 P - deset největších problémů města, které mohou být zároveň příležitostmi pro další rozvoj, pokud se na nich začne pracovat. Nemusí jít pouze o velké rozvojové aktivity, ale i drobné každodenní problémy, jak je vnímají občané města.

Výběr probíhal u devíti diskuzních stolů, které byly zaměřeny na konkrétní oblasti života ve městě (doprava, sociální oblast, životní prostředí, informovanost, volnočasové aktivity atd.). Příchozí občané si mohli vybrat kterýkoliv stůl a během diskuze s ostatními účastníky společně definovali náměty na vylepšení dané oblasti. Je tedy zcela pochopitelné, že vedle podnětů na velké stavební akce se objevily i návrhy na měkké projekty v oblastech vzdělávání, informovanosti atd. Dva náměty z každé skupiny (tedy celkem osmnáct) postoupily do hlasování všech účastníků fóra o 10 P. Výsledky tohoto hlasování nyní ověřuje celoměstská anketa.

Novinkou letošního fóra bylo aktivní zapojení dětí a mládeže. Jsme velmi rádi, že se mladí Kopřivničané zúčastnili a prezentovali všem přítomným, co by jim život ve městě zpříjemnilo - do hlasování poslali návrh na zřízení klubu pro mladé a návrh na možnost občerstvení v kině. První z uvedených návrhů podpořili i dospělí účastníci fóra a svým hlasováním jej zařadili mezi 10 P.

Vyjádřit a zkusit prosadit svůj návrh může na fóru úplně každý - pokud jste to nestihli letos, můžete tak učinit příští rok.

Na společné setkání se těší
Lucie Petříčková
Lucie Petříčková
 
Příspěvky: 99
Registrován: stř črc 23, 2008 8:10
Karma: 4

Zpět na Radnice odpovídá

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

cron