KARMA

V tomto fóru naleznete odpovědi na dotazy určené Městskému úřadu v Kopřivnici. Své otázky s označením FÓRUM zasílejte na tuto emailovou adresu: jana.hromocukova(zavináč)koprivnice.cz

Moderátor: Jana Hromočuková

KARMA

Příspěvekod Lucie Petříčková » pát bře 02, 2012 10:43

Dobrý den,

ráda bych reagovala na příspěvky týkající se systému vzájemného hodnocení uživatelů diskuzního fóra prostřednictvím aplikace Karma.

Tento systém byl zaveden z důvodu množících se stížností na urážlivé příspěvky některých diskutujících. Stále častěji se na nás obraceli uživatelé fóra s žádostí o vymazání konkrétních příspěvků, které podle nich byly daleko za hranicemi slušnosti. Dle platných pravidel jsme mohli přistoupit k vymazání takovýchto příspěvků, případně i zákazu přístupu jejich autorům. V mnohých případech však nelze zcela objektivně posoudit co je (a co naopak není) neslušné, hrubé, nevhodné či urážlivé, a proto jsme ve snaze o co největší otevřenost a transparentnost k takto radikálním krokům nepřistupovali.

Díky systému Karma má nyní každý uživatel fóra (s min. 5 příspěvky) právo kvantitativně ohodnotit, co si o obsahu jednotlivých příspěvků myslí. Je sice pravda, že svůj názor může každý občan vyjádřit vstupem do diskuze a vložením vlastního příspěvku, nicméně podle zpráv zasílaných administrátorovi je evidentní, že ne všichni tuto cestu preferují. Je také pravda, že diskuze by se měla věnovat především konkrétním tématům, nikoliv polemikám o zásadách slušnosti a míře únosnosti některých výrazů.

Ke každému udělení bodů je nutné připojit krátký vysvětlující komentář, aby hodnocený uživatel jasně věděl, co se komu na jeho příspěvku líbí či nelíbí – tento komentář ostatní uživatelé fóra neuvidí. Pokud některý z diskutujících dosáhne určitého počtu negativních bodů, bude mu na fórum automaticky zakázán přístup. Počet bodů je již v aplikaci stanoven.

Systém Karma není žádnou restrikcí ani cenzurou - jde o nástroj určený uživatelům, nikoliv administrátorovi. Osobně v něm spatřuji pouze možnost objektivnějšího posouzení obsahu jednotlivých příspěvků samotnými uživateli. Pokud si díky tomuto systému diskutující uvědomí, že urážky a vugarismy do diskuze nepatří, splní jeho zavedení svůj účel. Cílem není kohokoliv z diskuze vyloučit. Aplikace byla spuštěna v únoru 2012, takže je zatím předčasné hodnotit, jak se osvědčila. Je samozřejmě na každém jednotlivém uživateli, zda-li ji využije.

Na závěr dodávám, v reakci na příspěvek pana Havla, že „radek“ je uživatelské jméno administrátora. Šlo pouze o sdělení pro uživatele fóra (nikoliv o příspěvek), a proto nebylo podepsáno.

Lucie Petříčková
Oddělení vnějších vztahů
Lucie Petříčková
 
Příspěvky: 99
Registrován: stř črc 23, 2008 8:10
Karma: 4

Zpět na Radnice odpovídá

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron