Oprava ulice Štramberské

V tomto fóru naleznete odpovědi na dotazy určené Městskému úřadu v Kopřivnici. Své otázky s označením FÓRUM zasílejte na tuto emailovou adresu: jana.hromocukova(zavináč)koprivnice.cz

Moderátor: Jana Hromočuková

Oprava ulice Štramberské

Příspěvekod Lucie Petříčková » pon srp 15, 2011 10:30

Dobrý den,

na diskuzním fóru města se objevily dotazy ohledně opravy ulice Štramberské. Rekonstrukce ulic Štramberské a Štefánikovy je jednou z hlavních priorit města, ale vzhledem k předpokládaným nákladům 200 milionů korun není možné řešit problémový úsek jako jeden projekt. Z toho důvodu bude rekonstrukce prováděna po etapách, mj. v závislosti na možnostech získat dotační prostředky.

V první etapě bude rekonstruován úsek, který prochází kolem sadu E. Beneše, včetně křižovatky s ulicí Husovou, po Katolický dům. Na tento projekt město získalo dotaci ve výši 52 mil. Kč z Regionálního operačního programu Moravskoslezsko a dalších cca 15 mil. Kč uhradí ze svého rozpočtu. Realizace je naplánována na rok 2012. V rámci projektu bude rekonstruován nejen povrch ulice, ale také budou vybudovány nové autobusové zálivy, okružní křižovatka s ulicí Husovou, upraveny budou přilehlé parkovací plochy a v parku budou vybudovány nové veřejné toalety. Projekt má tak široký záběr proto, že musel být optimalizován s ohledem na podmínky dotačního programu, který neumožňoval pouhou opravu povrchu komunikace.

Použít na rekonstrukci ulice Štramberské prostředky určené na úpravy radničního vestibulu nelze. Rekonstrukce vestibulu radnice je rovněž dotována z Regionálního operačního programu Moravskoslezsko. Předpokládané náklady jsou 5,6 mil. Kč, přičemž dotace z ROP pokryje 4,8 mil. Kč a zbytek uhradí město. Předmětem projektu není primárně zlepšit podmínky pro úředníky, ale zviditelnit pracoviště informační služby, rozšířit a přiblížit služby městského úřadu klientům a v neposlední řadě provést opatření ke snížení tepelných ztrát ve vstupním vestibulu budovy, a tím snížit provozní náklady na jeho vytápění. Projekt vytváří podmínky pro realizaci dalších aktivit plánovaných v rámci zvyšování kvality poskytovaných služeb.

Pokud jde o značku "Přednost protijedoucích vozidel" na ulici Štramberské, tak dle vyjádření pracovníka společnosti Slumeko není a nebyla instalována ani na jedné straně opravovaného úseku.

Lucie Petříčková
Oddělení vnějších vztahů
Lucie Petříčková
 
Příspěvky: 99
Registrován: stř črc 23, 2008 8:10
Karma: 4

Zpět na Radnice odpovídá

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron