Odklízení posypových materiálů z chodníků

V tomto fóru naleznete odpovědi na dotazy určené Městskému úřadu v Kopřivnici. Své otázky s označením FÓRUM zasílejte na tuto emailovou adresu: jana.hromocukova(zavináč)koprivnice.cz

Moderátor: Jana Hromočuková

Odklízení posypových materiálů z chodníků

Příspěvekod Lucie Petříčková » stř bře 31, 2010 9:50

Dobrý den,

na diskusním fóru města se objevil příspěvek týkající se úklidu posypového materiálu z chodníků na ulici Francouzská. Autor příspěvku si stěžuje na pozdní odklízení a na nahrnování štěrku z posypu do trávy, a proto jsem požádala o vyjádření zástupce společnosti Slumeko. Ti prověřili podnět diskutujícího přímo v terénu a zaslali následující stanovisko:

Dle schváleného Plánu letní údržby místních komunikací může být úklid městských komunikací zahájen tehdy, pokud na nich déle než týden není souvislá sněhová pokrývka a současně nejnižší denní teploty neklesnou pod +3 stupně Celsia. Úklid chodníků byl tedy zahájen 20. 3. 2010.

Na uvedeném chodníku bylo dne 25. 3. 2010 nasazeno vozidlo s předním válcovým kartáčem, které stahuje posyp k okrajům chodníku tak, aby byl urychlen sběr a ruční nakládka materiálu. Tato technologie úklidu není konečná, ale jedná se pouze o doplnění hlavního jarního úklidu, který bude v dané oblasti proveden později v rámci plánovaného blokového čištění ulic a chodníků. Cílem výše uvedených prací byla redukce množství odpadu na dopravně důležitých chodnících ještě před provedením celkového plošného úklidu. Při sběru a nakládce kameniva se provádí také dočištění okrajů chodníků, a pokud došlo během provádění úklidu nebo během zimní údržby ve větší míře k nahrnutí nebo nasypání kameniva do trávníků kolem chodníku, provede se také jeho vyhrabání. Záměrem správce místních komunikací není nahrnovat štěrk z posypu do trávy, a pokud k tomu opravdu došlo, bylo by vhodné oznámit toto počínání přímo na SLUMEKO, s. r. o. (bezplatná linka 800 107 710, pevná linka 556 802 100), aby mohlo být řešeno jako pochybení konkrétního pracovníka.

Námět na využití použitého posypového materiálu během nadcházejícího zimního období bohužel realizovat nelze - kvůli značnému znečištění odpadky, prachem, zbytky rostlinného materiálu, plastovými sáčky, obaly, drobnými větvičkami, listím, psími exkrementy apod. lze použitý materiál z hygienických a technických důvodů dále deklarovat pouze jako odpad, který musí být zneškodněn na skládce.

Lucie Petříčková
Oddělení vnějších vztahů
Lucie Petříčková
 
Příspěvky: 99
Registrován: stř črc 23, 2008 8:10
Karma: 4

Zpět na Radnice odpovídá

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

cron