Kácení vzrostlých jehličnanů

V tomto fóru naleznete odpovědi na dotazy určené Městskému úřadu v Kopřivnici. Své otázky s označením FÓRUM zasílejte na tuto emailovou adresu: jana.hromocukova(zavináč)koprivnice.cz

Moderátor: Jana Hromočuková

Kácení vzrostlých jehličnanů

Příspěvekod Lucie Petříčková » pon bře 01, 2010 14:46

Dobrý den,

na diskusním fóru města se objevil dotaz na kácení jehličnanů u klenotnictví v blízkosti hotelu Tatra. Autora dotazu zajímalo, zda bylo vydáno povolení a nařízena náhradní výsadba.

Kácení uvedených stromů bylo provedeno na podnět majitelů klenotnictví. Porost jehličnanů na pozemku za klenotnictvím byl posouzen správcem zeleně města Kopřivnice a orgánem ochrany přírody povolujícím kácení dřevin rostoucích mimo les. Jednalo se o pěstební probírku přehuštěného porostu, která má sloužit k umožnění dostatku prostoru pro zdárné rozrůstání zbylých jehličnanů. Káceny byly podrůstavé jehličnany s málo vyvinutými korunami a slabým větvením, které by do budoucna neměly perspektivu vytvořit sadovnicky a esteticky hodnotné dřeviny. Vzhledem k tomu, že šlo o pěstební probírku dle § 8 odst. 2 zákona č. 114/1992 Sb., o ochraně přírody a krajiny, v platném znění (zákon o ochraně přírody) a dřeviny s obvody kmenů do 80 cm měřenými ve výšce 130 cm nad zemí (§ 8 odst. 1 zákona o ochraně přírody a jeho prováděcí předpis - § 8 odst. 2 vyhlášky č. 395/1992 Sb., v platném znění) k předmětnému kácení se nevydávalo rozhodnutí, a tudíž nebyla ukládána povinnost splnění náhradní výsadby.

Lucie Petříčková
Oddělení vnějších vztahů
Lucie Petříčková
 
Příspěvky: 99
Registrován: stř črc 23, 2008 8:10
Karma: 4

Zpět na Radnice odpovídá

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron