Parkování na Severu

V tomto fóru naleznete odpovědi na dotazy určené Městskému úřadu v Kopřivnici. Své otázky s označením FÓRUM zasílejte na tuto emailovou adresu: jana.hromocukova(zavináč)koprivnice.cz

Moderátor: Jana Hromočuková

Parkování na Severu

Příspěvekod Lucie Petříčková » čtv bře 19, 2009 15:43

Dobrý den,

na diskusním fóru se objevily dotazy, jak se město chystá řešit situaci s parkováním, a to zejména na sídlišti Sever.

V současné době je zpracovávána Komplexní dopravní studie, která má navrhnout řešení eliminující stávající dopravní problémy ve městě Kopřivnici. Půjde o návrhy v oblasti průjezdnosti komunikací, návrhy nových možných dopravních propojení, úpravy křižovatek, optimalizace pěší, cyklistické a hromadné dopravy apod. V neposlední řadě se studie bude snažit vyřešit také palčivý problém organizace a regulace parkování a odstavování vozidel ve městě. Po odevzdání tohoto dokumentu, který by měl být dopracován do konce června letošního roku, budou veškeré návrhy projednány s odbornými pracovníky radnice i s širokou veřejností.

Pokud jde konkrétně o sídliště Sever, město chce i v dalších letech pokračovat v jeho revitalizaci, která by měla řešit také parkovací místa před bytovými domy. Příští rok podá město Kopřivnice žádost o dotaci ministerstva pro místní rozvoj, díky níž by mělo být mimo jiné rekonstruováno nebo nově vytvořeno 72 parkovacích míst.

Lucie Petříčková
Odbor vzdělávání a vnějších vztahů
Lucie Petříčková
 
Příspěvky: 99
Registrován: stř črc 23, 2008 8:10
Karma: 4

Zpět na Radnice odpovídá

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků

cron