Placené parkovací místo

V tomto fóru naleznete odpovědi na dotazy určené Městskému úřadu v Kopřivnici. Své otázky s označením FÓRUM zasílejte na tuto emailovou adresu: jana.hromocukova(zavináč)koprivnice.cz

Moderátor: Jana Hromočuková

Placené parkovací místo

Příspěvekod Lucie Petříčková » pon bře 16, 2009 14:01

Dobrý den,

na diskusním fóru města se objevil dotaz na cenu za vytvoření a následné roční placení parkovacího místa v lokalitě ulice I. Šustaly.

Z důvodu nedostatečné kapacity parkovacích míst a velké finanční náročnosti jejich konstrukce se vyhrazená stání přidělují na základě posouzení a schválení odborem sociálních věcí a zdravotnictví pouze osobám se závažným zdravotním postižením, a to bezplatně.

V ojedinělých případech, jako byly v minulosti např. místo pro člena hasičského sboru, nebo když neřízené parkování komplikovalo vjezd a výjezd na soukromé pozemky, lze podat žádost o vyhrazení parkovacího místa na oddělení pozemků odboru rozvoje města. O jeho přidělení pak rozhoduje Rada města Kopřivnice.

V současné době platí obecně závazná vyhláška č.3/2008 o místním poplatku za užívání veřejného prostranství, v níž je vyhrazení trvalého parkovacího místa zpoplatněno sazbou 15 000,- Kč/rok.

Lucie Petříčková
Odbor vzdělávání a vnějších vztahů
Lucie Petříčková
 
Příspěvky: 99
Registrován: stř črc 23, 2008 8:10
Karma: 4

Zpět na Radnice odpovídá

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků

cron