Vlajky před budovou radnice

V tomto fóru naleznete odpovědi na dotazy určené Městskému úřadu v Kopřivnici. Své otázky s označením FÓRUM zasílejte na tuto emailovou adresu: jana.hromocukova(zavináč)koprivnice.cz

Moderátor: Jana Hromočuková

Vlajky před budovou radnice

Příspěvekod Lucie Petříčková » pát pro 19, 2008 9:55

Dobrý den,

na diskusním fóru města se objevila stížnost na to, že 28. října 2008, v Den vzniku samostatného československého státu, nevisela na radnici státní vlajka České republiky.

Vysvětlení, že vlajka visí trvale na stožáru před budovou radnice, nebylo dostačující, a proto jsme se opět obrátili na odborníky z České vexilologické společnosti a z World Wexillogical Research Institute. Ti nám potvrdili, že pokud je vlajka vyvěšena na stožáru před budovou, není již třeba vyvěšovat ji přímo na budově.

Zákon č. 352/2001 Sb. sice definuje, že „státní vlajka se vyvěšuje jen na čelní straně budovy“, avšak touto čelní stranou je myšlena strana, kde je hlavní vchod - a to nejen domu samotného, ale také prostranství před ním. Formulace znamená, že vlajka nemá být vyvěšena vzadu za budovou či na boční straně mimo hlavní vchod. Přesto jsme se rozhodli vyjít přání občanů vstříc a 17. listopadu 2008, v Den boje za svobodu a demokracii, jsme vyvěsili státní vlajku také přímo na budově.

Tento dotaz zároveň opět vyvolal diskusi o umístění vlajek ČR a EU na stožárech před radnicí. Z důvodu neexistence dobrého výhledu na vlajky při čelním pohledu na budovu bylo pořadí vlajek zvoleno ve správné hierarchii vzhledem k návštěvníkům radnice. To však znamenalo, že při čelním (krytém) pohledu na radnici visela na čestném místě vlevo vlajka EU, nikoliv ČR. Na základě připomínek občanů jsem se rozhodli také tuto situaci řešit a pořadí vlajek jsme již vyměnili.

Lucie Petříčková
Odbor vzdělávání a vnějších vztahů
Lucie Petříčková
 
Příspěvky: 99
Registrován: stř črc 23, 2008 8:10
Karma: 4

Zpět na Radnice odpovídá

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

cron