Umístění státní vlajky před radnicí

V tomto fóru naleznete odpovědi na dotazy určené Městskému úřadu v Kopřivnici. Své otázky s označením FÓRUM zasílejte na tuto emailovou adresu: jana.hromocukova(zavináč)koprivnice.cz

Moderátor: Jana Hromočuková

Umístění státní vlajky před radnicí

Příspěvekod Lucie Petříčková » pon zář 08, 2008 16:15

Vyvěšují-li se spolu se státní vlajkou současně vlajky jiných států, pak se vlajka České republiky vyvěšuje na místo nejčestnější – tedy z čelního pohledu na objekt:
1. vlevo při vyvěšení dvou státních vlajek
2. uprostřed při vyvěšení lichého počtu státních vlajek
3. v prostřední dvojici vlevo při vyvěšení sudého počtu státních vlajek
4. první zleva, případně i poslední v řadě, při vyvěšení více než pěti státních vlajek

České předpisy zatím neřeší hierarchii užití státní vlajky a vlajky Evropské unie, avšak většinou dávají členské země Unie své státní vlajky na čestné místo vůči vlajce EU.

Důvodem, proč před kopřivnickou radnicí visí vlevo vlajka EU, je skutečnost, že výhled na vlajky je z čelního pohledu na budovu zastíněn stromem. Jediný nekrytý výhled na obě vlajky se tedy nabízí směrem od radnice, a tak byly instalovány ve správném pořadí právě z tohoto pohledu.

Kdyby byly vlajky vyvěšeny v blízkosti vchodu do budovy, pravidla jejich umístění z čelního pohledu na objekt by byla samozřejmě respektována. Zmiňované vlajky jsou však až na travním porostu ohraničujícím prostor před budovou - z důvodu neexistence dobrého výhledu na vlajky z čelního pohledu, bylo tedy jejich pořadí zvoleno ve správné hierarchii vzhledem k návštěvníkům radnice.

Chystaná úprava průčelí budovy radnice bude řešit i vhodnější způsob umístění vlajek.

Lucie Petříčková
Odbor vzdělávání a vnějších vztahů
Lucie Petříčková
 
Příspěvky: 99
Registrován: stř črc 23, 2008 8:10
Karma: 4

Zpět na Radnice odpovídá

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron