Parkoviště pro motocykly před městským úřadem

V tomto fóru naleznete odpovědi na dotazy určené Městskému úřadu v Kopřivnici. Své otázky s označením FÓRUM zasílejte na tuto emailovou adresu: jana.hromocukova(zavináč)koprivnice.cz

Moderátor: Jana Hromočuková

Parkoviště pro motocykly před městským úřadem

Příspěvekod Lucie Petříčková » stř črc 23, 2008 10:32

Neuvažuje město o vyčlenění plochy pro parkování určené motocyklům?
Poslední dobou je výrazný posun k dopravě na jednostopých vozidlech, ale zároveň tato blokují nedostatková místa pro parkování os. vozů před budovou Měú Kopřivnice. Je možné např. posunout betonové květináče blíže k úředním vývěskám a na vzniklé ploše vyznačit Moto parkoviště. Váhově jsou motocykly lehčí, takže by litý asfalt. asi moc neutrpěl a zůstalo by více plochy pro auta. Přece jen, zablokované parkovací místo pro auto jednou motorkou je trochu velký luxus.
Lucie Petříčková
 
Příspěvky: 99
Registrován: stř črc 23, 2008 8:10
Karma: 4

Re: Parkoviště pro motocykly před městským úřadem

Příspěvekod Lucie Petříčková » stř črc 23, 2008 10:33

Ačkoliv je parkování motocyklů mimo hlavní parkoviště vhodným námětem, prozatím se o vyčlenění míst pro motocykly neuvažuje. Současné normy a technické podmínky totiž zřízení samostatných, označených parkovacích stání pro motocykly neznají. Dle ČSN 736056 „Odstavné a parkovací plochy silničních vozidel“ jsou motocykly a mopedy zařazeny do stejné skupiny jako osobní vozidla. V uvedené normě je pouze poznámka, že na jedno stání pro osobní automobil lze umístit čtyři motocykly nebo šest mopedů.
V současné době můžeme pouze hledat vhodnou plochu pro odstavování motocyklů, avšak popisovaná plocha s umístěním květníků u vstupu do budovy se tak nejeví.
Lucie Petříčková
 
Příspěvky: 99
Registrován: stř črc 23, 2008 8:10
Karma: 4


Zpět na Radnice odpovídá

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků

cron