Boj proti kuřákům v paneláku

V tomto fóru naleznete odpovědi na dotazy určené Městskému úřadu v Kopřivnici. Své otázky s označením FÓRUM zasílejte na tuto emailovou adresu: jana.hromocukova(zavináč)koprivnice.cz

Moderátor: Jana Hromočuková

Boj proti kuřákům v paneláku

Příspěvekod radek » stř črc 02, 2008 8:37

Zdravím vás všechny, kteří jste normální civilizovaní lidé a snažíte se o ohleduplné občanské soužití v panelovém domě. Píšu o problému se sousedy, kteří neustále co půl hodiny kouří na balkóně cigarety a to až do pozdních večerních hodin. V zimě mi to tak nevadilo, ale teď v létě si nemůžu ani vyvětrat před spaním pro mou tříletou dcerku a už vůbec si dovolit takový luxus spát při otevřeném okně. A když si na balkon pověsím prádlo, tak to smrdí, jak kdyby venku hnila prasata. Může mi někdo prosím poradit, co mohu s tímto problémem dělat? Rád bych tady i viděl nějaký příspěvek ze strany města Kopřivnice. Prosím, poraďte mi někdo. Ještě abych upřesnil vztah k kouření. I Já jsem byl kuřák a velice silný kuřák, ale dcera mě přesvědčila, když se narodila a tak jsem s tím seknul. ... . Děkuji předem
radek
Site Admin

Re: Boj proti kuřákům v paneláku

Příspěvekod radek » stř črc 02, 2008 8:37

Každý nájemce musí dodržovat v domě dobré mravy a nesmí svým chováním omezovat práva ostatních nájemců. Případné porušování dobrých mravů v domě je jedním z výpovědních důvodů nájemní smlouvy obsažených v občanském zákoníku č. 64/1964 Sb. K danému případu se vztahuje § 127 – povinnosti vlastníka věci nebo § 711 – výpověď z nájmu.Tyto záležitosti se řeší podáním žaloby k příslušnému soudu.

Přestupkový zákon č. 200/1990 Sb. nezná žádnou speciální skutkovou podstatu, která by popisovaný jev postihovala, avšak dle § 49 zákona existují přestupky proti občanskému soužití. Takového přestupku se dopustí např. ten, kdo úmyslně naruší občanské soužití hrubým jednáním či schválnostmi.

Kouření na vlastním balkóně žádný zákon nezakazuje, a proto jej nelze považovat za narušování občanského soužití dle přestupkového zákona. Ačkoliv se jedná o činnost nesprávnou, nedosahuje takové míry společenské nebezpečnosti, aby mohlo být označeno za hrubé jednání, a tedy za přestupek.
radek
Site Admin

Zpět na Radnice odpovídá