Potkani

V tomto fóru naleznete odpovědi na dotazy určené Městskému úřadu v Kopřivnici. Své otázky s označením FÓRUM zasílejte na tuto emailovou adresu: jana.hromocukova(zavináč)koprivnice.cz

Moderátor: Jana Hromočuková

Potkani

Příspěvekod Eva Vystrčilová » pon dub 14, 2008 13:11

Dnes jsem viděla běhat před naším penelákem potkana.No úplně mi běhal mráz po zádech .Samozdřejmě pak vlezl do kanálu a kousek od něj si hrály děti.Kdybych s tím mohla něco udělat určitě bych to udělala,ale na to jsem asi malý pán,abych třeba volala deratizátory.Poraďte.Děkuji Rena
Eva Vystrčilová

Re: Potkani

Příspěvekod Eva Vystrčilová » pon dub 14, 2008 13:13

Potkani jsou velmi odolní hlodavci, kteří se vyskytují tam, kde mají dobré podmínky pro život. Tímto místem jsou i města, kde mají dostatek potravy a úkrytů. Město Kopřivnice není výjimkou. Z těchto důvodů zajišťuje město ze svého rozpočtu každoroční deratizaci v objektech, zařízeních a na pozemcích ve vlastnictví města. Tato deratizace je prováděna již několik let vždy v jarních a podzimních měsících. Zároveň rozesíláme dopisy subjektům na území města, aby zajišťovali deratizaci ve svých objektech a na svých pozemcích. Nejdůležitější partneři jsou Severomoravské vodovody a kanalizace Ostrava a.s., vlastnící kanalizace, Komterm a.s., vlastnící energokanálů pro rozvod tepla na území města, OSBD, REKAZ a další soukromá družstva. Deratizace, kterou zajišťuje město Kopřivnice, bude zahájena v měsíci dubnu. Na váš konkrétní dotaz nejsme schopni přesněji odpovědět, neboť z něj není zřejmé, kde byli hlodavci viděni. Pravdou je, že letošní mírná zima byla pro rozmnožování potkanů vhodná a z důvodu jejich obrovské reprodukční schopnosti se na území města budou i letos vyskytovat. Prováděné deratizace jejich populace vždy omezí, ale není možno říci, že byli zlikvidováni všichni. Tito odolní hlodavci budou zřejmě doprovázet lidstvo trvale.
Eva Vystrčilová

Zpět na Radnice odpovídá