Stromy v Kopřivnici

V tomto fóru naleznete odpovědi na dotazy určené Městskému úřadu v Kopřivnici. Své otázky s označením FÓRUM zasílejte na tuto emailovou adresu: jana.hromocukova(zavináč)koprivnice.cz

Moderátor: Jana Hromočuková

Stromy v Kopřivnici

Příspěvekod Eva Vystrčilová » pon dub 14, 2008 9:11

Nejsem specialista na přírodu, ale už mnoho let jsem aktivistou Greenpeace. Před nedávnem jsem se přestěhoval z Phy do Kopřivnice. Kopřivnice je příjemné město s dobrou tradicí a jsem rád, že zde žiji.Jsem rád jeho občanem. Vadí mi však přístup odpovědných úřadů k přírodě. Smrky nepředpisově osazené obyvateli domů jsou zřejmě trnem v oku úředníkům a palivem pro jejich bližní. Kopřivnice je sice dost daleko od Ovy, ale dny ještě sečteny nejsou a proto mi vadí když se stromy kácí místo toho aby se sázely. Každý muž by měl zplodit syna, postavit dům a zasadit strom, držme se toho, přátelé. Kyslík je pro život zásadní chemický prvek.Stromy ho pro nás vyrábějí.
Eva Vystrčilová
 

Re: Stromy v Kopřivnici

Příspěvekod Eva Vystrčilová » pon dub 14, 2008 9:13

Pět smrků na ul. Pionýrská bylo pokáceno z důvodu nevhodné výsadby, a to v rámci údržby zeleně (město není prales, takže je občas nutné některé nevyhovující dřeviny odstranit, aby je mohly nahradit dřeviny jiné). Smrky budou v jarních měsících letošního roku nahrazeny převážně stálezelenými keři (náhradní výsadba za kácení). Ty budou mimo jiné částečně fungovat jako protihluková clona. Stromy a keře v Kopřivnici samozřejmě kromě kácení i sázíme, a to především takové, které dobře snášejí nepříznivé podmínky městského prostředí. Za 1 pokácený strom je jako náhradní výsadba obvykle vysazeno od 1 do 4 stromů nových nebo odpovídající počet keřů. Kromě náhradní výsadby za kácení, je prováděna i výsadba nová na místech, kde zatím dřeviny chybí nebo jako doprovodná zeleň nově budovaných komunikací, chodníků, parkovišť, dětských hřišť atd.
Eva Vystrčilová
 


Zpět na Radnice odpovídá

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron