Oprava chodníku

V tomto fóru naleznete odpovědi na dotazy určené Městskému úřadu v Kopřivnici. Své otázky s označením FÓRUM zasílejte na tuto emailovou adresu: jana.hromocukova(zavináč)koprivnice.cz

Moderátor: Jana Hromočuková

Oprava chodníku

Příspěvekod radek » stř čer 28, 2006 15:52

Proč je až do základu vytrháván jeden z nejlepších chodníků ve městě (okolo zahrady p. Nedomy), když o necelých 100m dále před tzv.“Parolodi“ č.p. 1016, 1017, 1018 dále zeleninovou budkou a před prodejnami Benes, Snaha a Kuchyňka je chodník už hodně let v mnohem horším stavu a neopravuje se.
radek
Site Admin
 
Příspěvky: 154
Registrován: stř led 26, 2005 10:09
Karma: 1

Příspěvekod radek » stř čer 28, 2006 15:53

Chodník na ul. Francouzská na hlavním pěším tahu do sídliště Sever od "kasáren" je opravován formou výměny původní zámkové dlažby (položené v r.1996), která se postupem času a vlivem klimatických podmínek rozpadla na několika místech.

„Jednalo se o dlažbu vyrobenou prostým litím betonu do forem, která je silně nasákavá a špatně odolává mrazu a chemickému posypu. Dochází k poškození nášlapné vrstvy, dochází k rozpadu celého dlažebního kamene, v chodníku vznikají výmoly, na kterých hrozí nebezpečí vzniku úrazů, zakopnutí, vymknutí kotníků apod“.

Jelikož původní výrobce již mezitím ukončil podnikatelskou činnost a tuto dlažbu v odpovídajícím rozměru ze známých výrobců nikdo nedodává, nebylo možno provést jen lokální opravu dlažby chodníku (- nyní vyráběné dlažby mají jiný rozměr), bylo přistoupeno k celkové opravě chodníku v úseku mezi ul. Družební a ul. Francouzská.

V Kopřivnici tak bude letos završena výměna všech takto nevyhovujících dlažeb (v minulosti byla provedena oprava chodníků na vlakové zastávce u autobusového nádraží).

„Co se týče podkladních vrstev, bylo shledáno nedostatečně únosné podloží (chodník měl pouze pískové lože bez drenážní vrstvy a došlo tím v jedné části ke značnému zvlnění chodníku), proto se provádí také výměna podkladních vrstev.“

U chodníku před domy čp. 1016 - 18 by se letos měla realizovat oprava chodníku formou investiční akce naplánované v rozpočtu města.

Miroslav Přívětivý
odbor informací a vnějších vztahů
radek
Site Admin
 
Příspěvky: 154
Registrován: stř led 26, 2005 10:09
Karma: 1


Zpět na Radnice odpovídá

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron