Uložení dlažebních kostek z ulice Štefánikovy

V tomto fóru naleznete odpovědi na dotazy určené Městskému úřadu v Kopřivnici. Své otázky s označením FÓRUM zasílejte na tuto emailovou adresu: jana.hromocukova(zavináč)koprivnice.cz

Moderátor: Jana Hromočuková

Uložení dlažebních kostek z ulice Štefánikovy

Příspěvekod Lucie Petříčková » úte srp 13, 2013 14:54

Dobrý den,

na diskuzním fóru města se objevil příspěvek týkající se uložení dlažebních kosek z revitalizované ulice Štefánikovy na hřišti bývalé ZŠ Náměstí.

Dlažební kostky z ulice Štefánikovy nemohly být prodány, protože jednou z podmínek poskytovatele dotace na rekonstrukci byla neziskovost projektu. Část kostek byla upotřebena přímo při této stavbě (autobusové zálivy a parkoviště na ul. Štefánikově) a část na dalších stavbách města (doplnění přídlažby na ul. Obránců míru, lokální doplnění a náhrada povrchů poškozených při stavbě kanalizace v Lubině). Zbývající kostky byly před dalším použitím uskladněny. Do budoucna se počítá s využitím kostek například při úpravách sadu E. Beneše nebo při lokálních opravách ulice Štramberské.

Dlouhodobě nevyužívané hřiště u bývalé ZŠ Náměstí bylo k uložení kostek vybráno, neboť je v majetku města, nacházelo se v blízkosti stavby a je uzamykatelné. Navíc šlo o ekonomicky nejvýhodnější ze všech zvažovaných variant (pronájem volné haly v areálu Tatry by stál cca 800 tisíc za rok, Slumeko bohužel nedisponuje vhodnou plochou). O sportovní využití hřiště nikdo neprojevil zájem. Uvedení hřiště do stavu, v jakém se nacházelo před uskladněním palet, bude spočívat v odvezení dlažby a případném mírném vyrovnání povrchu - to provede firma, která palety bude odvážet.

Kvůli jasné evidenci, přehlednosti a pohodlnému nakládání byly kostky uloženy na paletách. V případě uložení na hromadě by se s kostkami špatně manipulovalo a množství potřebné na jednotlivé projekty by muselo být přepočítáváno či převažováno. Obtížněji by se také odhalila případná krádež.

Paletování a uložení kostek provedla odborná firma. Využití nezaměstnaných osob či místních sportovců nebylo možné z důvodu dodržení předpisů týkajících se bezpečnosti práce a také z časového hlediska. Slumeko, které má k dispozici několik pracovníků veřejné služby, nebylo schopno tyto práce zajistit z kapacitních důvodů. Vybraný způsob uložení kostek byl nejlevnějším možným řešením.

Lucie Petříčková
Oddělení vnějších vztahů
Lucie Petříčková
 
Příspěvky: 99
Registrován: stř črc 23, 2008 8:10
Karma: 4

Zpět na Radnice odpovídá

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

cron