Pořádání hudebních produkcí

V tomto fóru naleznete odpovědi na dotazy určené Městskému úřadu v Kopřivnici. Své otázky s označením FÓRUM zasílejte na tuto emailovou adresu: jana.hromocukova(zavináč)koprivnice.cz

Moderátor: Jana Hromočuková

Pořádání hudebních produkcí

Příspěvekod Lucie Petříčková » úte zář 04, 2012 15:30

Dobrý den,

na diskuzním fóru města se objevily dotazy týkající se povolování hudebních produkcí na území města.

Hudební produkce nemusejí být povoleny, pokud jsou ukončeny před 22. hodinou a neruší noční klid. Pořadatelé akcí na veřejném prostranství mají pouze ohlašovací povinnost a jejich akce jsou zpoplatněny dle sazebníku obecně závazné vyhlášky o místním poplatku za užívání veřejného prostranství. Pokud se venkovní produkce koná po 22. hodině, je nutné požádat Radu města Kopřivnice o výjimku z obecně závazné vyhlášky o místních záležitostech veřejného pořádku.

I když Rada města Kopřivnice žádost o výjimku z obecně závazné vyhlášky schválí, je povinností pořadatele respektovat zákon č. 258/2000 Sb., O ochraně veřejného zdraví a o změně některých souvisejících zákonů, který řeší otázku hluku z veřejných produkcí hudby. Tento zákon stanovuje, že hluk z provozoven služeb a hluk z veřejné produkce hudby (například koncert, taneční zábava, artistická produkce s hudbou) nesmí překročit hygienické limity.

Za nesplnění nebo porušení stanovených povinností může orgán ochrany veřejného zdraví oprávněný vykonávat státní zdravotní dozor uložit pořadateli pokutu až do výše 2 milionů korun. Orgány města však k orgánům ochrany veřejného zdraví nepatří. Z toho důvodu městu nepřísluší odpovídat na dotaz, zda byl některý z pořadatelů za neadekvátní hlasitost produkce sankcionován.

Problémům souvisejícím s překračováním hygienických limitů při pořádání veřejných hudebních produkcí je možné zabránit pouze důsledným dodržováním zákona ze strany pořadatelů akcí. Krajním řešením na straně orgánů města je nepovolovat výjimky z obecně závazné vyhlášky o místních záležitostech veřejného pořádku a velmi výrazně tak omezit možnosti kulturního vyžití v Kopřivnici.

Lucie Petříčková
Oddělení vnějších vztahů
Lucie Petříčková
 
Příspěvky: 99
Registrován: stř črc 23, 2008 8:10
Karma: 4

Zpět na Radnice odpovídá

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron