úprava okolí Masarykova náměstí

Diskuse k aktuálním aktivitám v rámci Projektu Zdravé město a místní Agenda 21

Příspěvekod Náhodný » úte dub 19, 2005 7:58

Za budovou ZUŠ jsou z ulice Štramberské (viz foto výše) vidět nějaké garážové "hrůzy".
Mají vůbec nějakého majitele ? (asi ne, když je nechá takhle chátrat)
Pokud se chce okolí Masarykova náměstí zpříjemnit, myslím že by se tyto garáže (či co to vlastně je) mohly nějak zkulturnit . Není to další námět pro koordinátora? (resp. koordinátorku)?
Náhodný

Příspěvekod Michal Polášek » úte dub 19, 2005 11:14

Náhodný píše:Za budovou ZUŠ jsou z ulice Štramberské (viz foto výše) vidět nějaké garážové "hrůzy".
Mají vůbec nějakého majitele ? (asi ne, když je nechá takhle chátrat)

Když jsem tam minulý týden fotil, tak se z pootevřených vrat jedné z těch garáží ozývaly hlasy, takže je asi někdo využívá.

Náhodný píše:Pokud se chce okolí Masarykova náměstí zpříjemnit, myslím že by se tyto garáže (či co to vlastně je) mohly nějak zkulturnit . Není to další námět pro koordinátora? (resp. koordinátorku)?

Já bych věděl, jak je zkulturnit. Nechal bych tam vyřádit bagr :lol:.

Ještě jeden námět na vylepšení okolí náměstí. Určitě by si nějakou změnu zasloužil ten "půvabný" dvakrát lomený panelový chodníček mezi Katolickým domem a krčmou u Můstku. Projektanti při výstavbě panelových domů v okolí evidentně vůbec nepočítali s tím, že by ti drzí lidé tamtudy vůbec mohli chodit :-).

Obrázek

Obrázek
Michal Polášek

Anketní lístek v KN

Příspěvekod Michal Polášek » sob dub 23, 2005 11:17

Mno, tak jsem se díval do posledních KN na ten avizovaný anketní lístek. A jak jsem zjistil, tak vyznačená oblast, které se mají úpravy týkat, je pouze parkoviště u sochy TGM a park za ní. S oblastí u kostela se zřejmě nepočítá. No nevím, podle mého názoru by se měla oblast řešit celá.

Buď jsem slepý, ale ten anketní lístek na webových stránkách města nevidím...
Michal Polášek

Re: Anketní lístek v KN

Příspěvekod Návštěvník » ned dub 24, 2005 7:49

Michal Polášek píše:Mno, tak jsem se díval do posledních KN na ten avizovaný anketní lístek. A jak jsem zjistil, tak vyznačená oblast, které se mají úpravy týkat, je pouze parkoviště u sochy TGM a park za ní. S oblastí u kostela se zřejmě nepočítá. No nevím, podle mého názoru by se měla oblast řešit celá.

Buď jsem slepý, ale ten anketní lístek na webových stránkách města nevidím...

Ano, taky doufám že se náměstím nemyslí jenom pár čtverečních metrů za T.G.M.
V anketním lístku se mi zdá dobrým nápadem vytvoření "vodních prvků" - vždyť při venkovním letním posezení u kávičky a v zeleni parku a při šumění onoho "vodního prvku" by nemuselo být zrovna k zahození.

A na webu taky žádný anketní lístek jsem nenašel, asi taky jsem voslep.. :lol:
Návštěvník

Re: Anketní lístek v KN

Příspěvekod Michal Polášek » ned dub 24, 2005 22:41

Anonymous píše:A na webu taky žádný anketní lístek jsem nenašel, asi taky jsem voslep.. :lol:

Už tam je, na úvodní stránce pod hlavičkou nebo pod tímto odkazem.
Michal Polášek

Dopravni situace Masarykovo nám.

Příspěvekod KaP » úte dub 26, 2005 11:36

Vážení diskutující, je chvályhodné že se o své (doufám své) město zajímáte a píšete zde příspěvky. Bohužel z těch příspěvků vidím - promiňte Vaši neznalost nynějšího stavu. Jistě i mne by lákala myšlenka např. "japonské zahrady za pomníkem TGM s vodní plochou - takovou oázou klidu (navíc vedle existuje Dům s pečovatelskou službou a ti asi chtějí více klidu).
Praxe s dopravou hlavně k zimáku je diametrálně jiná. Při běžném provozu ZStadionu jsou všechna parkovací místa kolem ZS a AS plná a v prostřed silnice stojí nastartované autobusy (1 -3 ks) a čekají na své svěřence. Pokud náhodou stojí tak, že někdo nemůže projet nebo někomu vadí ty zplodiny, tak se ohánějí tím že sportovci nemohou chodit z větší vzdálenosti a průběžně chodí do autobusu pro oblečení, jídlo atd. a oni přece musí mít autobus připravit na odjezd vytopený. Toto je tzv normální stav. Když je nějaké mistrovství, zápas atd. je toho 5 - 10x tolik = plno na parkovišti před TGM a ve všech přilehlých ulicích. :?: A teď zkuste řešit zrušení cest a zmenšení parkoviště.
:mrgreen:
KaP

Re: Dopravni situace Masarykovo nám.

Příspěvekod Michal Polášek » úte dub 26, 2005 12:43

KaP píše:Vážení diskutující, ...

No, on bude zásadní problém v tom, že není příliš obvyklé mít na náměstí zimák :D. Ale nevidím důvod, proč nadále degradovat náměstí na pouhé parkoviště, "protože to jinak nejde" ;-). Hledejme řešení.
Takže bych to viděl asi tak - parkování podél zadního konce náměstí bych zachoval s tím, že když by se přeložila cesta skrz náměstí za bývalý obchod a řeznictví (jak jsem tady navrhoval) tak by se příčná stání mohla rozšířit až k těm bývalým potravinám. Autobusy by mohly parkovat na zvláštním parkovišti pod náspem železniční trati podél ulice Wolkerova, jen kousek dál od vchodu do ZS (avšak nevím, zdali to není v rozporu s nějakým ochranným pásmem dráhy, tady by to mohlo narazit). No a nárazový nárůst počtu osobních aut by se mohl řešit dohodou s majitelem parkoviště u Plus Diskontu s tím, že by se na ZS zpřístupnil zavřený vchod od Husovy. Možná by se na ulici H. Ledwinky dalo pár dalších parkovacích míst nacpat (to by se ale nemuselo líbit kvůli tomu lůžkovému oddělení na poliklinice). Jak prosté (avšak samozřejmě nezrealizovatelné)! :lol:
Michal Polášek

Příspěvekod Návštěvník » stř dub 27, 2005 7:18

Pane Polášku, už se na to nemůžu dívat (ve vší úctě: číst vaše názory na přeložku cesty)

Jasně, hledejme řešení kudy cesta, ale ne "přes mrtvoly", resp. přes soukromé zahrádky či dvorky soukromých subjektů, tak jak to navrhujete.Toto není stavba dálnice, kdy se ve veřejném zájmu mohou (zatím myslím ještě ne) likvidovat nejen polnosti a zahrady ale i domky obyvatel.
Už vám na to myslím někdo dříve odpovídal, že by pro lidi, co vlastní ty dva objekty nebylo asi příliš povzbudivé, kdyby jste jim místo dvorku či zahrady postavil silnici a předpokládám, že i Vy nejste takový lidumil, který by si v zájmu většiny obyvatel nechal takto přestavět dvorek a zahrádku hned pod okny svého domku (nebo se pletu?)

Jinak oceňuji, že na tomto diskuzním fóru máte nejvíc příspěvků a je vidět, že vám Kopřivnice opravdu není lhostejná.

čtenář
Návštěvník

Příspěvekod Michal Polášek » stř dub 27, 2005 10:19

Anonymous píše:Pane Polášku,...

Pokud se začtete do mých příspěvků k tomuto tématu, zjistíte, že jsem byť jediným slovem nenavrhoval nějaké násilné řešení typu KIA Žilina nebo vyvlastňování pozemků pod dálnicí. Naopak, soukromé vlastnictví je mi svaté. Když to prostě nepůjde (v což vlastně ani nedoufám) a nebude vůle to řešit nebo se s majiteli pozemků a staveb domluvit, tak to nepůjde, nic se neděje, byl to jen návrh. Rozhodně pak nebudu stát v čele kampaně označující nevstřícné vlastníky za nějaké "sabotéry" nebo "spodinu" jako na Slovensku :).
Koneckonců v územním plánu je už několik let navrženo propojení ulice Pod Bílou horou s křižovatkou nad potravinami Lacina, které vede přes soukromé zahrádky. Kdybychom se už předem vzdávali možných variant řešení kvůli tomu, že tam je něco soukromého a že se určitě nedomluvíme, tak bychom mohli maximálně sedět se založenýma rukama a čekat třeba na nějaký nový vyvlastňovací zákon, abychom jej pak (snad) nepoužili ;-). Mimochodem, v tom již zmiňovaném Rožnově vede zbrusu nový obchvat náměstí kolem asi dvou domků, které byly dříve zastrčené někde vzadu. Takže dohoda možná kupodivu je.
V souvislosti s anketou ohledně úprav náměstí se stejně řeší jen část za sochou TGM, takže silnice s největší pravděpodobností zůstane na původním místě. Takže nebojte, už se v tom příliš pitvat nebudu :-).
Michal Polášek

Re: úprava okolí Masarykova náměstí

Příspěvekod KaP » stř dub 27, 2005 11:10

Michal Polášek píše:
Koordinátor píše:Co si o tom myslíte? :?:

........asi by se mi líbilo .... a možná i nějaká ta drobná komerčně-občerstvovací aktivita :-).

Jsou tu tři restaurace a jeden bufet na jednom hektaru - v tom by byl čert aby ten pátý, po kterém voláte nezkrachoval do jednoho roku. Možná tak někdo s pramenitou vodou, (takový kohoutek s pitnou vodou) nebo potom stánek se sortimentem typu ZADARMO. Přes léto (někde celoročně) funguje tzv předzahrádka na chodníku před restaurací. Tam by to chtělo architekta s velkým A, který by to zakomponoval tak ať o ty popíjející, posléze i opilé občan na chodníku nezakopává.
KaP

Re: úprava okolí Masarykova náměstí

Příspěvekod Michal Polášek » stř dub 27, 2005 11:50

KaP píše:Jsou tu tři restaurace a jeden bufet na jednom hektaru - v tom by byl čert aby ten pátý, po kterém voláte nezkrachoval do jednoho roku. Možná tak někdo s pramenitou vodou, (takový kohoutek s pitnou vodou) nebo potom stánek se sortimentem typu ZADARMO. Přes léto (někde celoročně) funguje tzv předzahrádka na chodníku před restaurací. Tam by to chtělo architekta s velkým A, který by to zakomponoval tak ať o ty popíjející, posléze i opilé občan na chodníku nezakopává.

A kde je psáno, že to musí být nutně nějaká zbrusu nová aktivita? Po možnosti rozšíření předzahrádky by určitě sáhl někdo ze stávajících provozovatelů občerstvoven. A i kdyby ne, předem bych ten trh tak nepodceňoval. Zvláště, když víme, jak je to u nás s hospodama :) (aby nevznikla mýlka, nálevnu uprostřed náměstí bych si rozhodně nepřál, to spíš ten kohoutek s vodou ;-)).

Jde hlavně o to, že podle mého názoru má jen málokdo důvod se na ploše náměstí jen tak zastavit nebo si tam s někým "dát rande". Drtivá většina lidí tím místem pouze projde. A pokud tam nechceme nějaký šílený obchod, tak vhodně umístěná sezónní zahrádka třeba s cukrárnou (např. takového typu, jako jsou na novojičínském náměstí) by tomu možná pomoct mohla (třeba spolu s tou zde již navrhovanou scénou pro různá kulturní vystoupení nebo setkání).
Michal Polášek

Příspěvekod mim » stř dub 27, 2005 15:32

Panu Poláškovi dík za to, že nebude dělat kampaň proti "nevstřícným vlastníkům".... :D (to mi spad kámen...).

Jinak mohu tomuto fóru sdělit, že ta pátá občerstvovací aktivita se chystá, zároveň ale vlastníky současných občerstvovacích aktivit mohu uklidnit - nebudeme si konkurovat. :wink:
Půjde o příjemnou, tichou, nekuřácko/kuřáckou kavárničku i s letní venkovní teráskou v parku. Budou vítáni všichni ti, kteří budou chtít v pohodě posedět, poklábosit, přečíst nějaký ten tisk, kouknout na web.... a samozřejmě dát si pořádné kafe :!: (i s nějakým tím sladkým pišingrem)

"(ne)vstřícný vlastník"
mim

Příspěvekod Pavel Š » stř dub 27, 2005 16:47

mim píše:Půjde o příjemnou, tichou, nekuřácko/kuřáckou kavárničku i s letní venkovní teráskou v parku. Budou vítáni všichni ti, kteří budou chtít v pohodě posedět, poklábosit, přečíst nějaký ten tisk, kouknout na web.... a samozřejmě dát si pořádné kafe :!: (i s nějakým tím sladkým pišingrem)...

Věru zajímavé...! Kde to bude umístěno? Před nebo po "rekonstrukci" parku?
Pavel Š

Příspěvekod mim » čtv dub 28, 2005 20:19

Pavel Š píše:
mim píše:Půjde o příjemnou, tichou, nekuřácko/kuřáckou kavárničku i s letní venkovní teráskou v parku. Budou vítáni všichni ti, kteří budou chtít v pohodě posedět, poklábosit, přečíst nějaký ten tisk, kouknout na web.... a samozřejmě dát si pořádné kafe :!: (i s nějakým tím sladkým pišingrem)...

Věru zajímavé...! Kde to bude umístěno? Před nebo po "rekonstrukci" parku?

Bílý dům nejblíže kostelu, přízemí, zatím je za výlohami namísto kavárenských povalečů vidět pouze stavební nepořádek :cry:
mim

Příspěvekod Pavel Š » pát dub 29, 2005 9:10

Jo ták, bývalé řeznictví?
Pavel Š

Příspěvekod mim » pát dub 29, 2005 13:40

Pavel Š píše:Jo ták, bývalé řeznictví?

Ano, sice ten název nesnáším, ale je to tak.
MiM
mim

úprava okolí Masarykova náměstí

Příspěvekod Bobi » pát dub 29, 2005 13:55

Ve spoustě témat je na prvním místě parkování aut,jako kdyby nic
potřebnějšího ve městě nebylo. Rozebírejme oco v tomto tématu jde,o
vzhled náměstí.Každý z nás ať se zůčastní ankety a plánované akce
k tomuto tématu a výsledek bude jistě uskokojivý pro nás všechny,
buďme aktivní a konstruktivní.
Bobi

Příspěvekod Michal Polášek » pát dub 29, 2005 14:35

mim píše:Panu Poláškovi dík za to, že nebude dělat kampaň proti "nevstřícným vlastníkům".... :D (to mi spad kámen...).

:mrgreen:

mim píše:Jinak mohu tomuto fóru sdělit, že ta pátá občerstvovací aktivita se chystá, zároveň ale vlastníky současných občerstvovacích aktivit mohu uklidnit - nebudeme si konkurovat. :wink:
Půjde o příjemnou, tichou, nekuřácko/kuřáckou kavárničku i s letní venkovní teráskou v parku. Budou vítáni všichni ti, kteří budou chtít v pohodě posedět, poklábosit, přečíst nějaký ten tisk, kouknout na web.... a samozřejmě dát si pořádné kafe :!: (i s nějakým tím sladkým pišingrem)

Jé, a proč jsem žil celou dobu v domění, že tam budete vyrabět či prodávat nějaké mikroelektrocosi? :-) Tak to je skvělé, že bude něco přesně takového, jako jsem měl na mysli, nebo možná ještě lepšího. Snad to panu nebo paní "KaP" jako odpověď stačí ;-). Prozradíte termín otevření, abych si mohl udělat zářez v kalendáři?

Bobi píše:Ve spoustě témat je na prvním místě parkování aut...

Souhlasím se vším. Bohužel však drtivá většina lidí se na funkce města dívá skrz sklo svého auta, takže je logické, že je to zajímá asi nejvíc :(. Ale to asi nezměníme.
Michal Polášek

Příspěvekod Koordinátor » čtv čer 16, 2005 9:53

Všechny účastníky diskuse k úpravám Masarykova náměstí si dovoluji pozvat na tzv. "plánovací víkend"na němž se budeme daným tématem zabývat (viz pozvánka v aktualitách na http://www.koprivnice.cz).

Program:
1) úvod, představení záměru, výsledků ankety a závěrů z internetového diskusního fóra k úpravě Masarkova náměstí a jeho okolí
2) představení návrhů studentů architektury
3) prohlídka předmětného území

hlavní náplní pak bude:

4) diskuse a práce na návrhu úprav daného prostoru
Koordinátor

Plánovací víkend

Příspěvekod Michal Polášek » ned čer 26, 2005 21:25

Přiznejte se, kdo jste tam byl :lol:. Nakoukl jsem tam v sobotu a byl jsem celkem překvapen, že diskuse v obou skupinách měla i přes účast laiků velmi dobrou úroveň (samozřejmě i díky bystrým moderátorkám a moderátorovi :wink:), i když kvůli času se do velkých podrobností moc nešlo a navíc se nestihla ani otevřít všechna témata. Taky mě překvapil celkem slušný zájem, bylo tam zhruba 30-40 lidí včetně několika obyvatel domů na náměstí, kteří přinesli i praktický pohled na současný stav.

Plánuje se nějaké další kolo? Napadlo mě třeba, že by mohli nějací profesionálové zpracovat hrubé návrhy vycházející z výsledků víkendu, o kterých by se mohlo diskutovat znovu, ale konkrétněji k jednotlivým detailům typu tento typ kašny ano/ne atd.

Jaké jsou vaše postřehy?
Michal Polášek

PředchozíDalší

Zpět na Zdravé město