úprava okolí Masarykova náměstí

Diskuse k aktuálním aktivitám v rámci Projektu Zdravé město a místní Agenda 21

úprava okolí Masarykova náměstí

Příspěvekod Koordinátor » stř dub 13, 2005 7:35

V současné době začaly v rámci projektu Zdravé město probíhat aktivity pomocí nichž chce radnice a partneři projektu zjistit názor odborné i laické veřejnosti na možnosti změny vzhledu okolí Masarykova náměstí. Proběhl již workshop mladých architektů a v současné době se připravuje anketa pro veřejnost, výtvarné dny pro děti ze škol a plánovací den s architekty. Co si o tom myslíte? :?:
Koordinátor
 

Příspěvekod Pavel Š » stř dub 13, 2005 9:09

Dá se to někde vidět?
Pavel Š
 

Příspěvekod Návštěvník » stř dub 13, 2005 9:18

Vše je ve fázi přípravy - anketa výjde příští týden v Kopřivnických novínách, bude doručena do schránek občanů a subjektů v okolí Masarykova náměstí a bude i na internetu.
Návštěvník
 

Re: úprava okolí Masarykova náměstí

Příspěvekod Michal Polášek » stř dub 13, 2005 15:17

Koordinátor píše:Co si o tom myslíte? :?:

Jsem určitě pro. Zdejší náměstí je bohužel místem, kterým drtivá většina lidí jenom projde, neboť nemá důvod se tam zastavit. Dohromady tam totiž nic zajímavého není. Parkoviště je podle mého názoru nevhodné a v parku moc klidu není, když skrz něj jezdí auta a vede hlavní přístupová cesta pro lidi směřující z centra do části města za parkem směrem ke Štramberku. I kdyby měly tyto prvky zůstat, určitě by si zasloužily lepší zakomponování do celku (dlažba, šířka, barevné řešení atd.). A to ještě nezmiňuji otázku zeleně, asi by se mi líbilo více otevřeného prostoru a možná i nějaká ta drobná komerčně-občerstvovací aktivita :-).

Rád bych se ještě zeptal - počítá se v rámci plánu i s úpravami parku mezi Katolickým domem a ulicí Boženy Němcové (ta, co vede mezi Faveou a torzem Zemanství)? Nejsem zrovna příznivcem chůze po trávníku.
Michal Polášek
 

Příspěvekod knp » stř dub 13, 2005 17:49

to co by se melo opravit jsou spise lavicky a taky chodnik kolem ZS Namesti.
Zelen bych rozhodne nekacel zameril bych se spise na upravu toho parkoviste,ale to spise vramci rekonstrukce cele Stramberske. Ony by ty parkovaci mista urcite nekde chybely ;)
Tu cestu vedouci skrz nevidim az tak dramaticky, ono tam moc aut nejezdi a je dulezita pro ctvrt ktera za namestim pokracuje. pokud si totiz vybavuju tak je to jedina pristupova cesta.Ze vsech jinych stran jsou jednosmerky.
Jinak je docela zajimave ze vetsina koprivnicanu ani nevi kde namesti lezi. pokladaji za namesti totiz centrum, ale to jen tak na okraj.
knp
 

Re: úprava okolí Masarykova náměstí

Příspěvekod Michal Polášek » stř dub 13, 2005 21:37

Michal Polášek píše:Rád bych se ještě zeptal - počítá se v rámci plánu i s úpravami parku mezi Katolickým domem a ulicí Boženy Němcové (ta, co vede mezi Faveou a torzem Zemanství)? Nejsem zrovna příznivcem chůze po trávníku.

Tak si odpovím sám :-). Vlastníkem pozemku není město, takže to asi zůstane při starém. Pokud teda majitel (Katolická beseda) v plánu nefiguruje taktéž, což nevím.
knp píše:Zelen bych rozhodne nekacel zameril bych se spise na upravu toho parkoviste,ale to spise vramci rekonstrukce cele Stramberske. Ony by ty parkovaci mista urcite nekde chybely ;)

No co mám tak odpozorováno, tak na náměstí parkují velmi často spíše autobusy vezoucí osazenstvo k nějakým akcím třeba na zimním stadióně. K odstavení vozidel obyvatel okolních domů se, myslím, moc nepoužívá. Takže kdyby se zmenšilo tak na polovinu, moc by ten úbytek neuškodil.
knp píše:Tu cestu vedouci skrz nevidim az tak dramaticky, ono tam moc aut nejezdi a je dulezita pro ctvrt ktera za namestim pokracuje. pokud si totiz vybavuju tak je to jedina pristupova cesta.Ze vsech jinych stran jsou jednosmerky.

Ano, moc aut tam nejezdí, proto by se mohla vozovka zúžit, aby se doprava ještě zklidnila ;-). A co tak tu cestu šoupnout mezi kostel a uměleckou školu tak, že by probíhala za bývalým řeznictvím a potravinami v rohu parku?
Michal Polášek
 

Re: úprava okolí Masarykova náměstí

Příspěvekod Pavel Š » čtv dub 14, 2005 9:35

Michal Polášek píše:Ano, moc aut tam nejezdí, proto by se mohla vozovka zúžit, aby se doprava ještě zklidnila ;-). A co tak tu cestu šoupnout mezi kostel a uměleckou školu tak, že by probíhala za bývalým řeznictvím a potravinami v rohu parku?


To je trochu Sci-Fi, nemyslíte? :? Víte, co by na to řekli lidé, kdybyste "přepažil" park mezi kostelem a ZUŠkou? No to by byli asi fakt "rádi". Ještě když by to vlastně byla odbočka přímo z hlavní cesty - kolem školy, přes park..... prostě lahoda. Jo a ještě k tomu parkingu - a kde mají ty autobusy stát? Možná že by se to mohlo zmenšit, ale o polovinu? Máte pravdu - ta místa by chyběla :!:
Pavel Š
 

Re: úprava okolí Masarykova náměstí

Příspěvekod Michal Polášek » čtv dub 14, 2005 10:10

Pavel Š píše:To je trochu Sci-Fi, nemyslíte? :? Víte, co by na to řekli lidé, kdybyste "přepažil" park mezi kostelem a ZUŠkou? No to by byli asi fakt "rádi". Ještě když by to vlastně byla odbočka přímo z hlavní cesty - kolem školy, přes park..... prostě lahoda.

Nerozumíme si. Ta cesta by vůbec nevedla přes park, naopak úplně mimo něj. Těsně vedle školy umění už odbočka z hlavní cesty je, vede ale ke garážím za ZUŠkou a tomu bývalému řeznictví. Za bývalým obchodem (dnes je z toho nějaké křesťanské centrum) cesta taky je, používala se dříve pro zásobování, dnes je tam vlastně k ničemu. Tak bych to jen propojil. Moc aut tam stejně nejezdí, takže až tak velká zátěž pro okolí by to nebyla. Podobné sci-fi, ale podstatně většího rozsahu, vyrobili v Rožnově (obchvat náměstí).
Pavel Š píše:Jo a ještě k tomu parkingu - a kde mají ty autobusy stát? Možná že by se to mohlo zmenšit, ale o polovinu? Máte pravdu - ta místa by chyběla :!:

Řekl bych, že autobusy parkují na centrálním náměstí málokde a nikomu to nechybí. Nejbližší vhodná plocha pro parkování busů by mohla být třeba pod SOU, to parkoviště tam je stejně věčně prázdné. A pro auta by polovina současného parkoviště určitě stačila.
Michal Polášek
 

Příspěvekod Pavel Š » čtv dub 14, 2005 10:45

Stejně - nejsem téhož názoru. Ta cesta by asi stála hodně... A jak myslíte, že by se to vyřešilo s pozemky, přes které by cesta měla jíti?

Parkoviště u haly SOU - je to z města již více z ruky než od kostela.

Jo, Sci-Fi v RpR jsem navštívil a jsel jsem po něm v zimě (kdy bylo hodně sněhu). Opravdu podivné, jedu jako obvykle a najednou jednosměrka, konec.... Značku jsem tam dříve neviděl. Značení odbočky na náměstí také není vhodně umístěné.
Pavel Š
 

Re: úprava okolí Masarykova náměstí

Příspěvekod Koordinátor » čtv dub 14, 2005 12:32

Rád bych se ještě zeptal - počítá se v rámci plánu i s úpravami parku mezi Katolickým domem a ulicí Boženy Němcové (ta, co vede mezi Faveou a torzem Zemanství)? Nejsem zrovna příznivcem chůze po trávníku.

S Katolickou besedou na dané akci spolupracujeme a tento prostor je součástí zájmového prostoru o kterém se budeme bavit.
Vidím, že se diskuse dobře rozvinula za což jsem ráda, jelikož se dovídáme zajímavé podněty k diskusi. Příprava ankety již finišuje, připomínám, že anketní lístek výjde příští týden v Kopřivnických novinách a bude i na internetu. Taky Vás srdečně zvu na plánovací dny s představiteli města a architekty který se uskuteční 24.6. (16:30-19:00), 25.6 (9:00-12:00) budeme se bavit přímo nad výkresy a plánovat :wink:
Koordinátor
 

Re: úprava okolí Masarykova náměstí

Příspěvekod Michal Polášek » čtv dub 14, 2005 13:21

Koordinátor píše:...budeme se bavit přímo nad výkresy a plánovat :wink:

Já už jsem trochu plánoval s použitím screenshotu z mapového serveru města ;-):
Obrázek

A z nedostatku jiné smysluplné činnosti jsem si tam zašel :lol:. U Štramberské to teď vypadá následovně. Za oběť by bohužel padly oba vzrostlé stromy nalevo od budovy ZUŠ a garáž v pozadí.
Obrázek

Od Bezručovy je již zmiňovaný nepoužívaný vjezd pro zásobování do prodejen, ale směrem k bývalému řeznictví je přehrazen bariérou z betonových kvádrů a palet.
Obrázek

Tady je to horší - na dvoře za budovou bývalého řeznictví se staví malé parkoviště. To by určitě zasahovalo do profilu komunikace. Myslím, že by ale nebyl problém jej někam poblíž přeložit :-).
Obrázek

Jó, já rád sny :lol:.

Pavel Š píše:Stejně - nejsem téhož názoru. Ta cesta by asi stála hodně... A jak myslíte, že by se to vyřešilo s pozemky, přes které by cesta měla jíti?

V tom RpR taky určitě nestavěli jen na pozemcích města, přitom se tam udělalo obrovské množství změn (vč. přesunutí zdi areálu kostela). Ani žádná jiná dopravní stavba se nestaví jen na státním nebo obecním majetku. Takže s majiteli jednat, jednat, jednat :-D.

Pavel Š píše:Parkoviště u haly SOU - je to z města již více z ruky než od kostela.

Ano, to je, ale to parkoviště by bylo jenom odstavné. Tzn. řidič by vysypal cestující třeba u toho zimáku a odjel stroj zaparkovat tam. Až by akce skončila, tak by s ním přijel, naložil cestující a odjel :-).
Naposledy upravil Michal Polášek dne sob dub 16, 2005 11:48, celkově upraveno 1
Michal Polášek
 

knp

Příspěvekod knp » čtv dub 14, 2005 19:06

Ja myslim ze ti lide co si to byvale reznictvi PoZa koupili pocitali stim ze tam budou i bydlet. Takhle by jim z te jejich zahradky a tech nove vysazenych stromku moc nezbylo:) To bych radsi navrhoval udelat dvousmernou cestu kolem skoly a nebo otocit smer jizdy na Haskove.
knp
 

Re: knp

Příspěvekod Michal Polášek » čtv dub 14, 2005 20:22

knp píše:Ja myslim ze ti lide co si to byvale reznictvi PoZa koupili pocitali stim ze tam budou i bydlet. Takhle by jim z te jejich zahradky a tech nove vysazenych stromku moc nezbylo:) To bych radsi navrhoval udelat dvousmernou cestu kolem skoly a nebo otocit smer jizdy na Haskove.

No v katastru nemovitostí je uvedeno u této budovy "objekt občanské vybavenosti". Jestli to může zahrnovat i bydlení, netuším. Jak se tak dívám na jiné fotky z "místa činu", tak na té zadní straně nad "zahrádkou" je balkón, který zrovna na výrobní objekt typický není. Bydlící by ta cesta asi fakt nepotěšila :-).

Obousměrná cesta u školy mě taky napadla (od slova nápad, ne napadnout :wink:), zřejmě ale bude na dva proudy dost úzká. Ale bylo by to taky jisté řešení. Haškova by ale asi větší zátěž nezvládla, to je přece jenom ulička pro místní.
Michal Polášek
 

Parkování ZUŠ

Příspěvekod zrnko12 » pát dub 15, 2005 9:06

Počítá se s odstavnou plochou u ZUŠ? Přecházení přes cestu dětmi je tam dost nebezpečné a nepřehledné. Auta stojí blízko přechodů ne-li na něm a dětí mají minimální přehled o jedoucích autech.
zrnko12
 

Re: Parkování ZUŠ

Příspěvekod Návštěvník » pát dub 15, 2005 12:16

zrnko12 píše:Počítá se s odstavnou plochou u ZUŠ? Přecházení přes cestu dětmi je tam dost nebezpečné a nepřehledné. Auta stojí blízko přechodů ne-li na něm a dětí mají minimální přehled o jedoucích autech.


Je třeba upozornit na to, že se v současné době ještě netvoří žádný projekt ani dokumentace - zatím jsme ve fázi zjišťování představ lidí - jakýchkoliv pro získání vize případných úprav tohoto prostoru pro plánování toho co s ním. Takže S ničím se ještě nepočítá, ale všechny upozornění a názory jsou vítány, aby se s nimi případně počítat mohlo :) Za podnět a upozornění proto děkuji.
Návštěvník
 

Příspěvekod Koordinátor » pát dub 15, 2005 12:20

pardon zapomněla jsem se u předchozí odpovědi podepsat :oops:
Koordinátor
 

Re: Parkování ZUŠ

Příspěvekod mim » pát dub 15, 2005 12:34

zrnko12 píše:Počítá se s odstavnou plochou u ZUŠ? Přecházení přes cestu dětmi je tam dost nebezpečné a nepřehledné. Auta stojí blízko přechodů ne-li na něm a dětí mají minimální přehled o jedoucích autech.


Naprosto skvělý postřeh - apelujme na koordinátora :!: :
- rovněž vyjet autem sjezdem od ZUŠ na Štramberskou je sebevražda....
(stačilo by alespoň omezit stání kolem těchto výjezdů)
mim
 

venkovní scéna

Příspěvekod zrnko12 » pát dub 15, 2005 16:50

Je to možná neuskutečnitelné , ale nemohla by být v parku malá přírodní divadelní scéna pro dětská i dospělácká představení všech malých žánrů ,případně venkovní galerie ZUŠ?
zrnko12
 

Re: Parkování ZUŠ, venkovní scéna

Příspěvekod Michal Polášek » pát dub 15, 2005 20:17

mim píše:Naprosto skvělý postřeh - apelujme na koordinátora :!: :
- rovněž vyjet autem sjezdem od ZUŠ na Štramberskou je sebevražda....
(stačilo by alespoň omezit stání kolem těchto výjezdů)

Vaši situaci zcela chápu ;-). Tohle by ale taky vyřešila ta mnou výše navrhovaná přeložka spojky ulic Štramberská a Bezručova, neboť by se mohlo jezdit pouze jednosměrně od Štramberské k Bezručově :mrgreen:.

zrnko12 píše:Je to možná neuskutečnitelné , ale nemohla by být v parku malá přírodní divadelní scéna pro dětská i dospělácká představení všech malých žánrů ,případně venkovní galerie ZUŠ?

Tohle je určitě víc uskutečnitelné než to mé posunování ulic ;-). Je to výborný nápad, prostředí u kostela je k tomu podle mě jak stvořené. Kdyby tam navíc nebyla ta cesta skrz park, tak by byl i větší klid na kulturu :-).
Michal Polášek
 

garaze za ZUS Buriana

Příspěvekod Návštěvník » pon dub 18, 2005 16:20

Jako odstrasujici priklad byl uveden ve vedlejsim tematu garaze? hrozny vzhled garazi za ZUS Buriana.
Myslim, ze my vsichni rodice, kteri privadime sve ratolesti do ZUS Buriana a pak na ne u budovy um. skoly cekame, tak ze se nechceme divat na jejich opadanou omitku a rezivejici vrata. at s tim mesto neco dela = dalsi namet pro pani Chalupkovou
Návštěvník
 

Další

Zpět na Zdravé město

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron