sirény

Diskuse k aktuálním aktivitám v rámci Projektu Zdravé město a místní Agenda 21

sirény

Příspěvekod dakamo » ned črc 30, 2006 15:13

Prosila bych o informaci, proč dne 30. 7. po třetí hodině ranní houkaly sirény , a to i přes místní rozhlas? v tom případě si myslím, že snad měl následovat i nějaký slovní doprovod. Jak můžeme vědět, o co se jedná? děkuji.
dakamo
 

to: dakamo

Příspěvekod tomas » ned črc 30, 2006 19:26

Jednalo se o signál požární poplach, který slouží pro svolání jednotek požární ochrany.
Druhy platných akustických signálů v ČR jsem tady na tomto fóru již jednou popisoval, podívejte se na tento link (příspěvek z pátku 14.července 2006, 21:54): http://www.koprivnice.org/forum/viewtopic.php?t=94
p.s. a přes místní rozhlas to snad nebylo.... ;-)

Tomáš Bartoň
tomas
 

Příspěvekod Michal Polášek » ned črc 30, 2006 21:49

A já ještě doplním, že šlo o požár v zemědělském družstvu v Lubině.
http://www.hzsmsk.cz/?ID=340
Michal Polášek
 

Příspěvekod Honza » ned črc 30, 2006 21:55

Přes rozhlas to nebylo. Na ředitelské budově je umístěna elektronická siréna, které je po úpravách, a je mnohem více slyšet než kdy předtím. Dokonce jsem zaslechl že jde slyšel až do místních částí. Kdyby se jednalo o nějakou evakuaci nebo něco podobného, ihned po siréně by jste se dozvěděla o co s ejedná. Např. přišla silná vichřice, utěsnete okna, nevycházejte ven, připravte si zásoby apod.
Honza
 

sirény

Příspěvekod dakamo » pon črc 31, 2006 11:25

Děkuji za vysvětlení ohledně sirén, zvláště pak Honzovi, který vysvětlil to, co mně zarazilo nejvíc, a to hlasitost ... z toho důvodu jsem se domnívala, že to "houkalo" :) z místního rozhlasu, což bylo zarážející. Předtím byly sirény slyšet spíše z dálky.
dakamo
 

to: dakamo

Příspěvekod tomas » pon črc 31, 2006 13:15

Můžu se zeptat na které ulici bydlíte (kde až to jde tak pěkně slyšet) ??
tomas
 

Příspěvekod Honza » pon črc 31, 2006 20:39

Re: Tomáš: V Noci se to rozlýhá po celém městě a to dost. Mám kamarádku v Mniším a ta říkala, že to slyšela až tam.
Honza
 

siréna

Příspěvekod Dušan Bartošák » úte srp 01, 2006 8:04

Chtěl bych doplnit, že elektronická siréna na správní budově prošla při jejím přemísťování kompletní revizí. Při této byla zjištěna nefunkčnost tří hlásičů, které byly ihned zprovozněny (tolik jenom k větší slyšitelnosti). Hlavním faktorem je bezesporu i nově zvolené místo instalace elektronické sirény, jelikož je výškově daleko lépe umístěna.
Dušan Bartošák
Dušan Bartošák
 

sirény

Příspěvekod dakamo » úte srp 01, 2006 18:48

na Francouzské ulici ... odpověď pro Tomase :)
dakamo
 

Další noční probuzení

Příspěvekod ohnik » pát srp 04, 2006 11:08

Pro informaci: Dnešní noční siréna před 2. hodinou v noci houkala z důvodu požáru rodinného domku v Příboře na Bezručově ulici.

Pro vysvětlení: Siréna se spouští z OPIS Nový Jičín (Operační a informační středisko). Funguje je to takhle: Někdo zavolá na 150, že hoří v Příboře. Telefon zvednou operační důstojníci na CTV (centrum tísňového volání) v Ostravě. Tam zjistí potřebné informace. Přepojí celý hovor i s dotyčným do Nového Jičína a tam si operační důstojníci zjistí jen informace potřebné pro vyslání SaP (Síly a prostředky). Když je nahlášen třeba požár obytného domu, situace se nepodceňuje (mohla by mít tragické následky) a OPIS NJ vysílá techniku a hasiče, tak aby byl zásah co nejúspěšnější. Tzn. Vyšlou tam HZS Nový Jičín, a dobrovolné hasiče z okolí Příbora. tj. Kopřivnice,Štramberk,Příbor. (Dobrovolní hasiči dělají tohle povolání dobrovolně a zdarma, vyjímky jsou některé jednotky JPO II, které vykonavají službu jako profesionální hasiči, za úplatu, např. Frenštát, proto se hasiči svolavají sirénou protože jinak to prostě zatím nejde, nejspolehlivější systém je siréna). Tyto 3 dobrovolné jednotky se pohybují nejčastěji při požárech v Kopřivnici, Příboře, Štramberku, Ženklavě apod. Pokud se jedná o požár v Kopřivnici vyjíždí k němu i jednotka z podniku Tatra (tato profesionální jednotka vyjíždí jen pro město Kopřivnice a místní části Lubina, Vlčovice, Mniší) a podle toho jak je požár velký tak i HZS Nový Jičín, ten jezdí skoro ke všemu, je to totiž jediná profesionální jednotka na území okrsku Kopřivnice,Příbora,Štramberku a okolních obcí. Další profesionální jednotka je až v Bílovci. Nevím jestli jste to aspoň trošičku z toho mojeho zmatku pochopili, ale doufám, že aspon něco ano.

Tohle je elektronická siréna, můžete jí shlédnout na pravé (pokud stojíte na náměstí tak pravá část) části správní budovy.ObrázekA tohle je siréna normální, která není tak moc slyšet a je umístěna na hasičské zbrojnici na ulici Štramberská.(Horní část budovy, nejedná s eo hasičárnu Kopřivnickou)

Obrázek :arrow: :arrow:
ohnik
 

Příspěvekod ohnik » pát srp 04, 2006 11:52

Diskuze, Radnice odpovídá v KTK je uzamčena, proto doufám, že to třeba půjde tady.
Jak vydíte mnoho lidí z obecné diskuze -> JSDH Kopřivnice, SDH Kopřivnice a teď i Zdraveé město->sirény neví o mimořádných infomacích skoro nic.
Na webu je sice jak se má člověk chovat za mimořádných situací, ale není tam nic o tom co má dělat když uslyší sirénu která vyhlašuje požární poplach. Spíte, najednou uslyšíte sirénu a teď lítate po bytě a říkate si co je? Bomba? Válka? Útoky? Oheň? Voda? Co se děje? Dozní siréna a nic. Ticho, občas se ozve houkání hasičských aut a to je vše.
Nemyslete si, že když je uveřejněny zvuky sirén yna webu,že lidí si to pamatují. Je to to stejný kdyby jste jim pustili 3 záznamy zvuku ze zasedání zastupitelstva. Taky by nikdo nevěděl co bylo v prvním, co v druhém apod.
Kdo nepracuje v oblasti PO, prostě neví co se děje po vyhlášení poplachu.
Co takhle něco vymyslet. Co třeba udělat samostatnou web. stránku o sirénách? Pokusit se nějak vysvětlit jak se pozná siréna která vyhlašuje požární poplach. Zkuste vše zvážit, (teda ejstli se zde vůbec někdo z města podívá) a občany prosím aby se k tomu taky vyjádřili, je to věc nás všech.
ohnik
 

to: ohnik

Příspěvekod tomas » ned srp 06, 2006 19:17

Takhle nějak, jak si to napsal, to je....
tomas
 


Zpět na Zdravé město

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron