Řešení nedostatku parkovacích míst

Reakce na náměty ze schránek důvěry umístěných na území města Kopřivnice

Moderátor: Jana Hromočuková

Řešení nedostatku parkovacích míst

Příspěvekod Lucie Petříčková » čtv kvě 31, 2012 14:47

Dobrý den,

ve schránce důvěry se objevil dotaz, proč město neřeší nedostatek parkovacích míst na ulici Štefánikově, před městským úřadem úřadem, u Alberta, u polikliniky a u kasáren instalací parkovacích hodin, tak jak je tomu v jiných městech.

Pokud jde o parkování na ulici Štefánikově, u Alberta a před městským úřadem, všechny problémy by měl vyřešit systém regulace parkování v centrální části města. Tím se radnice zabývá již od loňského roku, avšak z důvodu souběhu několika významných investičních akcí, které mají vliv na dopravní situaci ve městě, odložila plánované jeho spuštění až na příští rok. Systém počítá se vznikem zón placeného parkování a vytvořením rezidentních zón pro obyvatele přilehlých lokalit. Cílem je zklidnit dopravu ve špičkové denní hodiny, uvolnit dlouhodobě obsazená parkovací místa v centru města.

Parkoviště u kasáren neslouží pouze návštěvníkům tohoto objektu, ale také obyvatelům okolních domů. Vzhledem k tomu, že tato lokalita trpí v současné době výrazným nedostatkem parkovacích ploch, radnice zde žádnou regulaci neplánuje.

Parkoviště u polikliniky není v majetku města. Systém parkování v této lokalitě tedy nemůže radnice ovlivnit.

Lucie Petříčková
Oddělení vnějších vztahů
Lucie Petříčková
 
Příspěvky: 99
Registrován: stř črc 23, 2008 8:10
Karma: 4

Zpět na Schránky důvěry

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron