Hlášení kulturních pozvánek městským rozhlasem

Reakce na náměty ze schránek důvěry umístěných na území města Kopřivnice

Moderátor: Jana Hromočuková

Hlášení kulturních pozvánek městským rozhlasem

Příspěvekod Lucie Petříčková » pát říj 10, 2014 9:28

Dobrý den,

ve schránce důvěry se objevil dotaz týkající se hlášení městského rozhlasu. Tazatele zajímá, proč se v rozhlase vysílají pozvánky na kulturní akce a podobná hlášení, která dle jeho názoru nikoho nezajímají.

Vysílání městského rozhlasu se řídí pravidly, která možnosti hlášení značně omezují. Např. pokud jde o kulturní akce, lze hlásit jen takové, na jejichž organizaci se podílí město, případně jím zřízené organizace. A právě tohle bývá častým terčem kritiky některých občanů, kteří by si narozdíl od autora tohoto dotazu přáli, aby se rozhlasem sdělovalo mnohem více informací než nyní. Pravidla hlášení schválená Radou města v roce 2007 se snaží o určitý kompromis a mimo jiné stanovují i dobu hlášení, díky níž lze odlišit běžné vysílání od hlášení havarijních stavů.

Dle velkého sociologického průzkumu, který se prováděl letos v květnu, je městský rozhlas jedním z nejvyužívanějších informačních zdrojů o dění v Kopřivnici. Do průzkumu prováděného odbornou sociologickou firmou bylo zapojeno 850 respondentů, kteří měli vybrat tři nejdůležitější informační zdroje - z analýzy vyplynulo, že místní občané nejčastěji získávají informace o dění v Kopřivnici od příbuzných, sousedů a známých (51,7 %), dále pak z Kabelové televize Kopřivnice (49,1 %), z Kopřivnických novin v tištěné podobě (34,6 %) a z městského rozhlasu (33,3 %). Na dalším místě se umístily plakátovací plochy a až na dalším internet.

Vzhledem k těmto skutečnostem tedy nepovažujeme za vhodné, aby se pravidla hlášení více omezovala.

Lucie Petříčková
Oddělení vnějších vztahů
Lucie Petříčková
 
Příspěvky: 99
Registrován: stř črc 23, 2008 8:10
Karma: 4

Zpět na Schránky důvěry

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

cron