Rušení nočního klidu v okolí klubu Nord

Reakce na náměty ze schránek důvěry umístěných na území města Kopřivnice

Moderátor: Jana Hromočuková

Rušení nočního klidu v okolí klubu Nord

Příspěvekod Lucie Petříčková » stř bře 27, 2013 11:34

Dobrý den,

ve schránce důvěry se objevila stížnost na rušení nočního klidu návštěvníky klubu Nord, a to především dne 3. března 2013. Autor žádá prověření a případný zákaz činnosti tohoto klubu. Ptá se rovněž na to, zda je v klubu nouzový východ.

V roce 1996 byl v bývalém CO krytu na sídlišti Sever povolen kulečníkový klub. Ten splňoval všechny podmínky a jeho provozování bylo schváleno hygienou i hasiči. V dokladech, které má k dispozici stavební úřad, je únikový východ rovněž uveden. Provozovna se nachází v soukromém objektu a její znovuotevření nevyžadovalo povolení ani schválení stavebního úřadu.

Omezení určitého druhu činnosti v této provozovně by bylo možné požadovat pouze na základě prokázání překročení normových hodnot zjištěných měřením hluku akreditovanou nebo autorizovanou osobou a vyhodnocených Krajskou hygienickou stanicí. Takto postupovat je však možné pouze v případě, že jde o hluk vycházející z vnitřního prostoru, nikoliv hluk způsobený lidmi, kteří se zdržují před provozovnou. Za chování návštěvníků mimo klub není jeho provozovatel zodpovědný.

Rušení nočního klidu a popíjení alkoholu na veřejnosti, případně jiné protiprávní jednání, řeší strážníci dle zákona a vyhlášek města. Dne 3. března 2013 byla městská policie na místo přivolána kvůli výtržníkovi, který narušoval veřejný pořádek. Tento přestupek byl řešen uložením blokové pokuty a žádný další již nebyl hlášen. Kromě zmíněného výjezdu vykonávali strážníci na sídlišti Sever pravidelnou pochůzkovou činnost.

Lucie Petříčková
Oddělení vnějších vztahů
Lucie Petříčková
 
Příspěvky: 99
Registrován: stř črc 23, 2008 8:10
Karma: 4

Zpět na Schránky důvěry

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron