Poradenství a akce pro seniory

Reakce na náměty ze schránek důvěry umístěných na území města Kopřivnice

Moderátor: Jana Hromočuková

Poradenství a akce pro seniory

Příspěvekod Lucie Petříčková » pon úno 04, 2013 10:35

Dobrý den,

ve schránce důvěry se objevil dotaz týkající se bezplatného poradenství a kulturních akcí pro seniory. Autorka dotazu by přivítala, aby se v Kopřivnici konaly diskotéty či sportovní závody pro starší generaci.

V loňském roce proběhla v Kopřivnici celá řada společenských, sportovních i vzdělávacích akcí pro seniory v rámci projektu Kopřivnický rok aktivního stárnutí a mezigenerační spolupráce 2012. Konala se seniorská odpoledne s živou hudbou, kurzy tanců v řadě, Květinový ples pro starší a pokročilé, taneční večer v Lubině, Sportovní den pro aktivní seniory či Pochod všech generací. Během roku bylo pro tuto cílovou skupinu uspořádáno také několik besed a přednášek na různá témata, výuka práce s počítačem, kurzy sebeobrany, kurzy trénování paměti, kurz pro řidiče seniory apod.

Pro velký úspěch budou nejúspěšnější programy opakovány i v letošním roce, přičemž nabídka bude obohacena o nové prvky a náměty samotných seniorů – v plánu jsou například žádané cykloturistické vyjížďky. Pozvánky na tyto akce jsou vždy publikovány ve všech kopřivnických médiích i na plakátovacích plochách. Kromě toho je potřeba říci, že nejen město je nositelem zábavy a vzdělávání seniorské generace. Ve městě působí různá občanská sdružení a zájmová sportovní sdružení, do jejich činnosti je možné se dle vlastního zaměření a zájmů zapojit. Vždy to však vyžaduje aktivitu samotného seniora.

Pokud jde o poradenství, tak město Kopřivnice finančně podporuje provoz Občanské poradny Centra pro zdravotně postižené Moravskoslezského kraje. Tato poradna se nachází v 2. patře kopřivnické radnice a dvakrát týdně nabízí občanům (nejen seniorům) zdarma právní poradenství v různých oblastech. Sociálně právní poradenství poskytuje zájemcům rovněž Odbor sociálních věcí a zdravotnictví MÚ Kopřivnice.

Lucie Petříčková
Oddělení vnějších vztahů
Lucie Petříčková
 
Příspěvky: 99
Registrován: stř črc 23, 2008 8:10
Karma: 4

Zpět na Schránky důvěry

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron