zrušení obchvatu města

Pravidla fóra
Diskusní fórum slouží k výměně názorů mezi občany a k zodpovídání dotazů směřovaných na radnici, k němuž slouží téma „Radnice odpovídá“. Městský orgán odpovídá standardně na dotaz pouze jednou. V případě, že přispěvatel žádá doplnění odpovědi, je nutné, aby dále postupoval podle zák. 106/1999 Sb.

Odesláním příspěvku do diskusního fóra přebírá jeho autor odpovědnost za obsah a za případné následky, které by z něj mohly vzniknout. Město Kopřivnice si jako provozovatel tohoto webu vyhrazuje právo smazat příspěvky obsahující vulgární výrazy, propagující rasismus, pornografii, či jinak odporující zákonným normám. Na diskusní fórum nesmí být rovněž vkládány přispěvky a odkazy podporující politická a názorová hnutí.

Při psaní přispěvatel dodržuje zásady slušnosti. Příspěvky, které se netýkají tématu, nebo mají hrubý, urážlivý či jinak nevhodný obsah, mohou být z diskusního fóra vymazány a jejich autorům může být v případě nutnosti na fórum zakázán přístup.

zrušení obchvatu města

Příspěvekod viamoravica » ned čer 03, 2012 9:07

Tak se nám v Kopřivnických novinách objevil článek o zrušení rezervy pro severozápadní obchvat města.
http://www.koprivnice.cz/index.php?tema ... anek=14283
Co na to dodat?
Když vyjíždíte z Kopřivnice ve směru na Závišice tak můžete všichni vidět jak v prostoru křižovatky plánovaného obchvatu s ulicí Obránců míru vesele vyrostly nové rodinné domy.Ono je vůbec zajímavé jak zdejší stavební odbor v prostoru chráněného zájmového území pro veřejně prospěšnou stavbu dovolí soukromou výstavbu.
Takže žádného zklidnění dopravy ve městě se občané nikdy nedočkají.Chtělo by to říct současnému vedení města Děkujume-odejděte!
A paní Rysová by měla jít jako první.
Obrázek
viamoravica
 

Re: zrušení obchvatu města

Příspěvekod Luke » ned čer 03, 2012 13:44

Je to dobře, že byl tento nesmyslný obchvat zrušen. Obchvat by žádnou úlevu v dopravě Kopřivnici nepřinesl a stál by nějakou tu miliardu která by se dala investovat někde jinde a mnohem rozumněji. Kopřivnice není žádné tranzitní město a většina aut, která Kopřivnicí projíždí v ní i zůstává nebo jede směrem na Štramberk. Kdo chce jet z Lubiny do Nového Jičína použije nový obchvat Příbora a rychlostní komunikaci R48, než aby se proplétal vesnicemi Závišice a Rybí. Opravdu tedy nechápu pro koho a pro jaké odlehčení dopravy měl tento obchvat sloužit. Jeho nesmyslnost i dokazuje to, že se za posledních 25 let na něj nenašla ani koruna a v budoucnu by to bylo určitě stejné.Proto nemá smysl dál lidem na Pasekách bránit ve výstavbě domků.
Luke
 

Re: zrušení obchvatu města

Příspěvekod viamoravica » ned čer 03, 2012 19:30

Luke ty máš jistě osobní zájem na zrušení trasy tohoto obchvatu.Jinak by ses čerstvě nezaregistroval jenom proto abys obhajoval toto špatné rozhodnutí radnice.
Argument,že se za posledních 25 let nenašla ani koruna na výstavbu je směšný.On totiž za celých těch 25 let nikdo na radnici nepohl ani prstem proto aby se tento záměr realizoval.Místo toho se povolovala výstavba domů v tomto zájmovém území.
Jinak když vidím jak se staví takzané dopravní stavby jako například nesmyslná cyklostezka kolen Kopřivničky tak si říkám který pacient toto navrhl.To řešení trasy v centru před kulturním domem a restaurací Žaba to je teda ukázka inteligence projektanta.Mimochodem teď se chystá další cyklostezka a to" Odnikud-nikam" neboli " Z Poodří do Beskyd"
Taky ti doporučuji aby sis více všímal kolik kamionů jezdí přes Rybí a závišice do Kopru.A víš proč volí tuto trasu?Protože je jednak o něco kratší ale co je víc podstatné nemusí tu platit mýto na rozdíl od R48.
viamoravica
 

Re: zrušení obchvatu města

Příspěvekod Luke » čtv čer 07, 2012 22:13

Nesmyslné cyklostezky kritizuješ a nesmyslný obchvat chválíš. Kopřivnice rozhodně nemá centrum ucpané kamiony, tak aby se zde stavěl obchvat. Radnice i kdyby se přetrhla tak na tu stavbu by finance nikdy nezískala, protože stát na to nepošle peníze, když v kraji jsou desítky důležitějších staveb na které taky nejsou finance. Tak proč zbytečně dalších 30 let blokovat toto území.
Luke
 

Re: zrušení obchvatu města

Příspěvekod Zdeněk » pát čer 08, 2012 7:35

Severní obchvat by jistě přispěl ke zklidnění centra města. Za současné finanční situace je ale jeho výstavba
v původně plánovaném rozsahu nereálná. Dle mého názoru je nyní potřebné co nejdříve propojit ulice
Severní a Moravská s její rekonstrukcí vzhledem k potřebám budoucí dopravy. Důležité je, aby připravovaná
územní studie byla řádně projednána s občany města.
Zdeněk
 

Re: zrušení obchvatu města

Příspěvekod Luke » pon čer 11, 2012 16:56

S propojením ulic severní a moravská se počítá ve studii na regeneraci sídliště sever. Ale v jakém stavu jsou přípravy nebo jestli se ještě vůbec s regenerací počítá zřejmě nikdo neví. Byla by to určitě nejrozumnější a nejlevnější varianta.
Luke
 


Zpět na Obecná diskuse

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron