"BOJ" o KDK !

Pravidla fóra
Diskusní fórum slouží k výměně názorů mezi občany a k zodpovídání dotazů směřovaných na radnici, k němuž slouží téma „Radnice odpovídá“. Městský orgán odpovídá standardně na dotaz pouze jednou. V případě, že přispěvatel žádá doplnění odpovědi, je nutné, aby dále postupoval podle zák. 106/1999 Sb.

Odesláním příspěvku do diskusního fóra přebírá jeho autor odpovědnost za obsah a za případné následky, které by z něj mohly vzniknout. Město Kopřivnice si jako provozovatel tohoto webu vyhrazuje právo smazat příspěvky obsahující vulgární výrazy, propagující rasismus, pornografii, či jinak odporující zákonným normám. Na diskusní fórum nesmí být rovněž vkládány přispěvky a odkazy podporující politická a názorová hnutí.

Při psaní přispěvatel dodržuje zásady slušnosti. Příspěvky, které se netýkají tématu, nebo mají hrubý, urážlivý či jinak nevhodný obsah, mohou být z diskusního fóra vymazány a jejich autorům může být v případě nutnosti na fórum zakázán přístup.

"BOJ" o KDK !

Příspěvekod Jarda » pát bře 09, 2012 8:49

Na včerejším zasedání ZM nastala patová situace - nejenom pro zastupitele,ale i pro nás občany.
Budeme mít ve městě letos kulturu nebo ne ?
Líbil se mi příspěvek paní nebo sl. Radany Korené,která má na starosti v KDK již spoustu let kinosál a zcela evidentně ze svými zkušenostmi věděla o čem ve svém vystoupení mluví.
Možná by nebylo od věci,kdyby pí.Korená informovala všěchny občany touto formou a podělila se s námi o věcech týkajících se fungování a provozování KDK v letošním roce.
A mám pro všechny takovou malou výzvu:
"Jde přece o naší kulturu,naše město,tak prosím odložte možnou osobní averzi a řiďte se zdravým rozumem!To platí zejména pro lidi-naše politiky"
Děkuji.
Jarda
 

"BOJ" o KDK !

Příspěvekod Jirka77 » pát bře 09, 2012 9:11

Plně souhlasím s Jardou, vystoupení paní Korené opravdu mělo hlavu a patu a přesně věděla o čem mluví(co obnáší digi provoz kina-obsluha techniky, nasmlouvání filmů, licence, atd...), což se o našich zastupitelích, které jsme si zvolili a tudíž nás občany zastupují, bohužel říci nedá.
Jirka77
 

Re: "BOJ" o KDK !

Příspěvekod Corry1 » pát bře 09, 2012 13:53

Vážení a milí obyvatelé města Kopřivnice, dovolte tedy abych se ještě vyjádřila k včerejšímu zastupitelstvu a vůbec, k celé situaci kolem KD. Je mi smutno z toho, že po 14 letech poctivé práce pro naše kino, se musím dívat na to, jak lidé, kteří by měli nést zodpovědnost za chod našeho města a stavět se k problémům čelem, se snaží vše převrátit. Celá kauza kolem další budoucnosti kultury v Kopřivnici je jakoby stavěli svůj dům na písku. Bez toho, aby si odbor kultury s kulturní komisí zjistili všechny relevantní informace o fungování KD a kina před tím, než vůbec začali připravovat koncesní řízení, nebo co hůř, když začali připravovat příspěvkovou organizaci, byly tyto předloženy zastupitelům ke schválení s chlácholením, že vlastně kultura vůbec v ohrožení není a kontinuálně bude od 1.7. pokračovat.
Což já za kino vidím už dnes téměř nereálně. A mám pro to faktické důvody. Bohužel nikoho z odboru to vůbec nezajímá a k zastupitelům se tyto informace nemají jak dostat. Co tedy zastupitelé mají nést na svých bedrech, co mají rozhodovat, když jsou odkázáni pouze na zkreslené informace odboru kutury a paní místostarostky? Zajímá někoho, co vlastně všechno k provozu kina je zapotřebí, kolik lidí a na co je potřeba, jaká technika, kolik všechno stojí, jaké smlouvy je potřeba uzavřít, co je potřeba k zajištění předprodeje, kolik je na všechno potřeba času atd, atd ??? A to stejné samozřejmě platí pro zajištění divadel a koncertů...Já za sebe mohu zodpovědně říct, že se mne nikdo na nic za celý minulý rok neptal a to dokonce ani dnes, kdy už hoří a v přímém ohrožení je licence na Metropolitní operu, letní kino, i projekce od 1.7.2012.
Toto vše si musí zastupitelé uvědomit, až budou rozhodovat, co s KD a kinem dál. Musí být připraveni na to, že se budou občanům města zodpovídat v případě, že bude kino od 1.7. opravdu zavřeno.
A chcete-li můj subjektivní názor na provozování kulturního domu na základě 14leté zkušenosti : v době velké finanční krize, kdy město nemá peníze a bude hůř, vzít na sebe zodpovědnost za zbytečně výrazně větší investici spojenou s příspěvkovou organizací navíc s nejistým org. výsledkem mi přijde příliš riskantní. Zvlášť když kulturní dům v současné době funguje velice dobře a město by tato forma provozování stála výrazně méně. Ale jak říkám, konečnou zodpovědnost ponesou zastupitelé, proto bych na ně znovu touto cestou chtěla apelovat, aby nepodceňovali přípravu a opravdu si nechali předložit všechny relevantní informace potřebné k rozhodování.
Pokud byste měli další dotazy, jsem vám k dispozici. Přeji vám všem pěkný den.
Corry1
 

Re: "BOJ" o KDK !

Příspěvekod Radka Nalerajová » pát bře 09, 2012 18:18

Dobrý den,

chtěla bych napsat svůj příspěvek k tomuto novému tématu, protože se týká naši firmy CK Agentura FOX s.r.o., jsme od 1.7.2009 provozovateli Kulturního domu v Kopřivnici.
Když jsme v roce 2008 začali tvořit nový pacovní tým, který s námi povede celý chod KDK, obrátili jsme se i na některé zaměstnance tehdejšího provozovatele a již v té době jsme se s nimi domluvili na spolupráci od 1.7.2009. Také jsme měli již v té době vybrány dramaturgyně, které zpracovávaly kulturní program na sezónu 2009/2010. Od března 2009 jsme zaměstnali první z nich a od června 2009 druhou, v té době už byla uzavřena spousta smluv na nadcházející sezónu. Nepřevzali jsme jakoukoliv smlouvu od provozovatele, který vedl KDK do 30.6.2009.
Nebudu vás zatěžovat tím, kolik probíhalo jednání a kolik smluv jsme museli podepsat k tomu, aby fungovala budova KDK a Regionálního muzea, kterou v současnosti také spravujeme. To vše probíhalo v odobí od konce roku 2008 až do 1.7.2009, kdy jsme KDK začali provozovat.

Nyní máme březen 2012. Včera nám bylo řečeno, že kulturní dění ve městě není ohroženo, ale já s jistotou vím, že s našimi zaměstnanci nikdo nejednal. Nejsou lidi, kteří by za nástupnickou organizaci mohli podepisovat smlouvy a my je musíme vypovědět a nové neuzavírat, protože netušíme, co bude s KDK po 1.7.2012.Pokud budou noví zaměstnanci nové organizace vybíráni v konkurzním řízení, kdy mohou začít pracovat?
Jsem moc ráda, že paní Radana Korená ve svém vystoupení na včerejším zastupitelstvu začala bít na poplach, protože to není poplach planý!
Ohrožen není jen provoz kina, ale i divadelní předplatné, které se začíná prodávat veřejnosti koncem srpna 2012, kultura školám, která se na školy posílá v průběhu června 2012 , koncerty, které se mnohé domlouvají i rok a půl dopředu atd.

Ve svém včerejším vystoupení nás pan Ing. Šula ubezpečil, že od 1.7.2012 bude zabezpečena kultura na stejné, ne-li vyšší, úrovni než byla doposud...těšíme se na to.

Za všechny kulturni nadšence vás zdravím
Radka Nalerajová
Radka Nalerajová
 

Re: "BOJ" o KDK !

Příspěvekod Koprivnican.cz » pát bře 09, 2012 23:22

Corry1 píše:V....Zajímá někoho, co vlastně všechno k provozu kina je zapotřebí, kolik lidí a na co je potřeba, jaká technika, kolik všechno stojí, jaké smlouvy je potřeba uzavřít, co je potřeba k zajištění předprodeje, kolik je na všechno potřeba času atd, atd ??? A to stejné samozřejmě platí pro zajištění divadel a koncertů....


No, takže chápu to dobře, že KDK nemůže provozovat nikdo jiný než p. Naleraj ? Až do smrti.. amen. Samozřejmě ne jeho , ale KDK. Své umění bude předávat na syna a ze syna na vnučku a všichni budeme šťastní, protože bez Nalerajů prostě kino promítat nemůže, neboť jen jeho speciálně vyškolení zaměstnanci vědí, kde je vypínač... :!:

A teď vážně: Možná město přijde na 6 měsíců o přenosy Metropolitní opery (no podíváme se na youtube , že) , nicméně za pana Naleraje už město přišlo o nejstarší alternativní scénu Nora, o club Helax a z Kopřivy se stala fraška... :evil:
Koprivnican.cz
 

Re: "BOJ" o KDK !

Příspěvekod kuba-k » sob bře 10, 2012 1:33

9. 3. 2012
O budoucnosti kulturního domu se bude dále jednat
Jedním z nejsledovanějších bodů na programu 8. zasedání Zastupitelstva města Kopřivnice konaného dne 8. března 2012 bylo rozhodování o budoucím zajištění kulturně-osvětových činností v rámci zdejšího kulturního domu, včetně jeho správy a provozování. Zastupitelé v této souvislosti nepřijali žádné usnesení, a proto bude svoláno mimořádné zastupitelstvo.

V současné době provozuje kulturní dům Cestovní kancelář Agentura FOX, a to na základě smlouvy termínované do 30. června 2012. Koncesním řízením měl být vybrán uchazeč, který by zajišťoval kulturní nabídku a správu kulturního domu od letošního července až do roku 2017.
V rámci koncesního řízení byla podaná pouze jediná nabídka. Ačkoliv tato nabídla byla formálně správná, dle komise pro posouzení a hodnocení nabídek nebyla pro zadavatele ekonomicky výhodná.

Hodnotící komise, která byla složená z pracovníků radnice, firmy zajišťující koncesní řízení a zastupitelů napříč politickým spektrem, tedy doporučila zadavateli koncesní řízení zrušit. „Koncese je formou spolupráce privátního a veřejného sektoru. Přestože koncesní dialog má vést k nalezení konsenzu mezi požadavky veřejného zadavatele (tedy města) a nabídkou soukromého provozovatele, v tomto případě nevedl k předložení akceptovatelné nabídky,“ uvedla místostarostka Dagmar Rysová s tím, že požadavky zadavatele se řídily platnou legislativou.

„I přes neúspěch koncesního řízení se občané nemusejí bát, že by přišli o zavedený standard kultury ve městě. V této nenadálé situaci je město připraveno provozování kulturního domu od 1. července 2012 zabezpečit v plném rozsahu stejně, jak je tomu v jiných městech České republiky, kde většinou zajišťují kulturu příspěvkové organizace města nebo jiné formy organizací,“ dodala vedoucí oddělení školství, kultury a cestovního ruchu Radomíra Michálková.

Rada města doporučila zastupitelstvu schválit ukončení koncesního řízení a připravila šest variantních řešení budoucího provozování kulturního domu na komerční i příspěvkové bázi. I přes doporučení hodnotící komise, a následně rady města, nebylo zrušení koncesního řízení zastupitelstvem schváleno. Zastupitelé by se měli tímto tématem opět zabývat na svém mimořádném zasedání, které bude svoláno pravděpodobně na 22. března 2012.

Ing. Mgr. Lucie Petříčková


jak jsme viděli v přenosu KTK, není to pravda, bude opět kulturním pracovníkem paní Rysová nebo nově osvícený pan šula - a dají všanc svou osobní zodpovědnost za zavedený standard kultury, pokud nebude dodržen?????
kuba-k
 

Re: "BOJ" o KDK !

Příspěvekod Corry1 » sob bře 10, 2012 9:36

Koprivnican.cz píše:No, takže chápu to dobře, že KDK nemůže provozovat nikdo jiný než p. Naleraj ? Až do smrti.. amen. Samozřejmě ne jeho , ale KDK. Své umění bude předávat na syna a ze syna na vnučku a všichni budeme šťastní, protože bez Nalerajů prostě kino promítat nemůže, neboť jen jeho speciálně vyškolení zaměstnanci vědí, kde je vypínač... :!:

A teď vážně: Možná město přijde na 6 měsíců o přenosy Metropolitní opery (no podíváme se na youtube , že) , nicméně za pana Naleraje už město přišlo o nejstarší alternativní scénu Nora, o club Helax a z Kopřivy se stala fraška... :evil:


Milý pane, či paní, nedá mi to, abych na vaši odpověď ještě jednou nezareagovala. Myslela jsem si, že na zdejším fóru diskutují lidé, které kultura zajímá a kteří o ní něco ví. Bohužel váš příspěvek je důkazem toho, že nejenže kultuře nerozumíte, ale jste přímo BARBAR! Jak jinak si vysvětlit váš názor, že si můžeme MET pouštět z youtube? Tohoto by se nedopustil žádný hudební znalec a fanda! Vždyť tato nedokonalá a špatná forma hudebního záznamu degraduje vyjímečný zážitek z velkého rozlišení zvuku i obrazu v kinech o několik řádů!!! Respektuji váš výběr trávit svůj volný čas u PC nejspíš stahováním filmů a sledováním youtube. Tato debata se tímto netýká vás a měl byste z ní vystoupit, ale více než 25.000 obyvatel Kopřivnice a okolí, kteří v našem kině alespoň jednou za r. 2011 byli. A protože to není malé číslo, má smysl se důkladně zabývat skutečnostmi provozování kina i KD pro další léta!
Všichni soudní lidé samozřejmě vědí, že provozování tak velké budovy včetně kina není o "vypínači" :) i když přiznávám, že jste mne opravdu pobavil. Vždy, když narazím na někoho takového (naštěstí je to jen vyjímečně), říkám si, kde se stala chyba? V podstatě vím kde : v malé informovanosti občanů o faktech a ti pak mohou klidně přijímat nepodložené lži a pomluvy, které se pak šíří velkou rychlostí :) (jako např. nesmysl o Kopřivě)
Nevím, kolik ročníků Kopřivy máte za sebou, kolik divadelních představení jste za svůj život shlédl, jak dalece se vyznáte v alternativních divadlech, nových směrech, režijních způsobech i scénografických variantách, ale soudě podle vaší odpovědi o dívání se na MET na youtube, asi ani o divadle mnoho nevíte a jste jen jedním z mnoha manipulovatelných lidí, kterým se řekne nepodložená, emotivně zabarvená zpráva a vy ji spolknete i s navijákem.
To, že máme v Kopřivnici dvě Kopřivy je matoucí a zbytečně komplikované jak pro oba organizátory, tak pro soubory, které k nám přijíždějí. Nicméně není to chyba pana Naleraje!!! Stejné by to bylo, kdyby KDK provozoval třeba Pepík Hnátek :) Provozovatel pouze plní zadání, které musí ze smlouvy s městem splnit! A protože se divadlem zabývám už mnoho let a teď si ještě doplňuji odborné divadelní vzdělání na VŠ, mohu zodpovědně říct, že úroveň Kopřivy připravované týmem pana Naleraje je dobrá a o není o nic horší, než Kopřiva pana Cachnína. Objektivně a divadelně vzdělaní obyvatelé Kopřivnice se mnou musí jednoznačně souhlasit.
I tato věc by měla být předmětem jednání našich zastupitelů, kteří se budou zodpovědně rozhodovat o budoucnosti kulturního domu na další léta. Ale není to věc nejdůležitější. Jak už jsem se vyjádřila výše - nejprve je potřeba si pořádně spočítat, která z předložených základních variant provozování KD a kina je reálná a pro město i obyvatele výhodná. A to na základě reálných a ověřených faktů. Ne na základě nepravdivých a chlácholivých informací paní Michálkové z citované TZ, že je město připraveno kulturu zajistit od 1.7.2012 ve stejném rozsahu, když to tak není a je to lež jako věž.
Pevně věřím, že naši zastupitelé jsou zodpovědní lidé, kteří s prostředky našeho města zacházejí hospodárně a v době sílící finanční krize budou velice pečlivě zvažovat, zda do provozování kulturního domu budou každoročně nalévat miliony navíc, s nejistým org. výsledkem, nebo zda je ušetří a raději budou hledat způsob, jak zachovat provoz KD a kina se stávající výší dotace. A ušetřené finance následně mohou investovat jinde, kde je jich potřeba jako soli!
Aby ale rozhodování našich zastupitelů bylo objektivní, je potřeba, aby se sami oprostili od politických tahů, osobních antipatií i vlastní rivality a nechali si předložit fakta, podložené a ověřené skutečnosti s finančními rozklady tak, aby měli dostatek informací k zodpovědnému rozhodnutí. Jedině tak se nebude opakovat situace ze čtvrtečního jednání zastupitelstva a všichni si budou schopni obhájit své rozhodnutí se vztyčenou hlavou, bez emocí nejen teď, ale především příští rok, když se bude předkládat vyúčtování hospodaření kulturního domu za r. 2012! Bez vykrucování a úhybných manévrů.

Takže milí zastupitelé, má posední část je určena vám: Držím vám palce, ať rozhodnetezodpovědně ve prospěch města a obyvatel Kopřivnice. A především ve prospěch naší kultury, která je zatím na nejvyšší úrovni široko daleko!!! Byla by velká škoda, kdyby to tak nebylo i v příštích letech! A pokud by vás zajímala fakta a skutečnosti o provozování digitálního kina, jsem vám k dispozici.

Radana Korená
Corry1
 

Re: "BOJ" o KDK !

Příspěvekod podnikatel » sob bře 10, 2012 12:37

Sen
Sním sen.…. Budu podnikat. Můj chlebodárce chce, abych mu provozoval provozovnu a v ní poskytoval služby občanům. Provozovnu mi pronajme za pakatel – provozovna mi stačí menší, nepotřebuji kulturní dům. Zaplatí mi všechny náklady – na zboží, na služby, na mzdy. Občané mi za služby budou platit. Všechny příjmy budou moje…
Chlebodárce chce dát občanům kvalitní služby. Ze svých příjmů možná nabídnu další služby, na kterých budu mít další příjmy, možná investuji do modernějšího vybavení provozovny… a možná taky ne… Sním sen… Budu podnikat…svobodně…
podnikatel
 

Re: "BOJ" o KDK !

Příspěvekod viamoravica » sob bře 10, 2012 13:22

Ano o tom to je.
To není žádný boj o KDK,ale boj o peníze které jsou v rozpočtu města vyčleněny na kulturu.Je jen otázka co je lepší řešení.Dotovat podnikatele v tomto případě pana Naleraje nebo vytvořit novou trafiku pro místní politiky a úředníky radnice pod hlavičkou KDK,něco ve stylu Slumeka.
viamoravica
 

Re: "BOJ" o KDK !

Příspěvekod corry2 » sob bře 10, 2012 13:42

Proboha, co to je za blázinec... Jaká kultura je ohrožena? Proč ta hysterie a manipulace... Kultura v Kopřivnici je i bez kulturního domu. A možná dokonce "díky" CK Fox se děje úplně jinde než v kulturním domě. Nemyslím si, že jsem nekulturní člověk, ale dovolím si říct, že se nestane nic až tak závažného, když třeba i půl roku nebude fungovat v Kopřivnici KD a kino (vždyť v létě se stejně toho moc neděje). Hlavně nesnáším vydírání, což současný provozovatel včele s hysterickou zaměstnankyní, která dostala do správy majetek města, činí. Chápu, že si za těch 14 let paní Korená udělala z kina své "dítě", ale proboha, jak chce ještě s městem vycházet, když se takhle chová? Jak má fungovat spolupráce veřejného a soukromého sektoru, když firma, které jde HLAVNĚ O SVŮJ BYZNYS, uráží všechny, kteří řeknou jiný názor než je jejich a ovlivňuje kompetentní dříve než je rozhodovací proces ukončen? To nikomu nevadí, jakým způsobem firma ovlivňuje soutěž? Kdyby tak činila třeba stavební firma, která by neobstála ve výběrovém řízení, tak by bylo všem jasno, o co jde!!! Přece je to stejné i u kulturního domu, i když se zde jedná o tzv. kulturu. Ale! Nezapomeňme, že nejde jen o peníze na zajištění nějakého tzv. kulturního programu, ale taky o pronájem velkého množství nebytových prostor, tudíž o celkem velké peníze z komerčního pronájmu. A i když je problém dle mého názoru celkem hodně složitý na to, aby ho pochopil běžný občan, který má informace jen z demagogické "masáže", kterou činní pan Naleraj schovaný za paní Korenou, nakonec je rozhodnutí celkem jednoduché...
To, co chce CK Fox a paní Korená po zastupitelích, tedy uzavření smlouvy, prostě nejde. Byl by porušen zákon, což by mohlo mít velký problém pro město. A už vidím, jak by pan občan Telařík pak opět hledal viníky. Řekl bych, že příčina není v tom, že by město nechtělo, aby nadále nějaký soukromý subjekt provozoval KD, ale v tom, že jsou daná nějaká pravidla, která se musí dodržet. A bohužel, jak se zdá, pan Naleraj předložil JEDINOU nabídku (troufnu si říct, dle parametrů, které byly na zastupitelstvu zveřejněny, že musel vědět, že zůstal sám, Kopřivnice je tak malá...), a ta byla postavena tak nevýhodně, že nelze na ní prostě přistoupit. Jinak by se jednalo o nepovolenou veřejnou podporu. V ostatních městech se na pokus vytvářet spolupráci veřejného a soukromého sektoru vykašlali (právě pro tu složitost a zákonná omezení) a mají kulturní domy, divadla, kina pod příspěvkovými organizacemi. To vždy Kopřivnici musí být v něčem prví. Proč ne, ale má to i ty důsledky, že mohou nastat takové situace jako dnes. Jak padlo na zastupitelstvu, koncesní projekt v Kopřivnici je u provozování kulturních domů pilotní v Česku. Po roce práce prostě není nabídka, kterou lze přijmout. To se u výběrových řízení stává často. Není to konec světa, řešení je několik, zastupitelstvo jich mělo k diskuzi hned 6.
A závěrem, rodino Nalerajových a paní Korená, příčinou, proč není jasné, kdo bude mít ve správě od 1. 7. kulturní dům, je především rozhodnutí, že se zkusí jít neprozkoumanou cestou PPP projektu, resp. koncesního projektu (to proto, aby jste mohli třeba i vy nadále dělat "kulturu" ve městě), zákona úprava pro tento způsob, dále pak to, že jste předložili takovou nabídku, kterou nelze při dodržení zákona akceptovat a poslední řadě naprostá neznalost (a napadlo mě i přísnější slovo) většiny volených zástupců, kteří dávají přednost politickému boji nad zájmy města. A každá minutka na KTK jim dělá dobře...
corry2
 

Re: "BOJ" o KDK !

Příspěvekod Jarda » sob bře 10, 2012 16:13

Do jakých dvou táborů je město rozdělené ohledně KDK,je zcela patrné z naší začínající diskuse.
Jestli si z KDK někdo udělá politickou, nebo jinou trafiku,to ukáže čas.O provozování KDK rozhodnou ,a to doufám dle nejlepšího svědomí a vědomí naši zastupitelé ,potažmo naše rada města.
Jenom doufám,že nakonec rozhodnutí Města,ať bude jakékoliv,bude pro nás občany,jenom to nejlepší a nepotvrdí se slova " vimoravica"... Na rozdíl od " Koprivnican.cz " mi tzv.alternatívní scéna Nora absolutně nechybí.Nemám totiž zájem potkávat ve městě vyhulence,kteří se z ní vynořili a před tím si ještě v Noře na WC něco píchli do žil...Teď chodí do tzv.čajovny.Takovou kulturu pro několik desítek lidí,bych teda z rozpočtu nepodporoval!
Helax to byl podnik samozřejmě pro mladé,ale mám za to,že se tam především ve velkém opíjeli jenom nezletilci.Takže žádná škoda,že tyto podniky již nefungují,tohle s kulturou,jako takovou pro většinu obyvatel,nemělo nic společného.
" podnikatel " to vidí svým stylem,ale není to jenom závist ? Dva zájemci o provozování vycouvali,protože jejich představa o kultuře byla asi zcela jiná ,než mělo město.Takže není to jenom o penězích!
Jenom doufám,že vedoucí oddělení pí.Michálková -MÚ bude mít v tom,co řekla,pravdu.A to, že se občané nemusí bát, a o zavedený standard kultury ve městě nepřídou.
Doufám,že tomu tak bude.Protože když dva řeknou totéž,nemusí to být totéž a pojem - zavedený standard - může být docela zavádějící...
Má výzva i pro diskutující platí dále:
"Jde přece o naší kulturu,naše město,tak prosím odložte možnou osobní averzi a řiďte se zdravým rozumem!To platí zejména pro lidi-naše politiky"
Děkuji.
Možná by nebylo od věci seznámit veřejnost s těmi 6 řešeními,které měli zastupitelé na jednání k dispozici.Asi mi něco na jednáni ZM uniklo.Víte někdo,např. CORRY2 ,co to jsou za řešení?
Nechce se mi čekat na 22.
Jarda
 

Re: "BOJ" o KDK !

Příspěvekod Martin » pon bře 12, 2012 19:07

Jsou věci, o kterých řada běžných občanů města nemá ani tušení. Ano toto fórum může být nástroj, jak vše ukázat (zda je efektivní, musí posoudit každý sám, třeba existují ještě efektivní nástroje v 21. století). Jen se divím, kolik je tady emotivně zabarvených příspěvků, které hatí diskutující, přitom ve svých příspěvcích se o fakta neopírají, i když by mohli, mrzí mne to.

Za sebe, nebráním se jakékoliv formě provozování kultury, osobně mi nevadí ani koncept příspěvkové organizace, který samozřejmě musí být dobře nasazen. (Hlásí-li se do výběrového řízení soukromý subjekt, nedělá to z dobrého pocitu, ale z potřeby generovat zisk.)

Pěkný večer Martin.
Martin
 

Re: "BOJ" o KDK !

Příspěvekod hanna » čtv bře 15, 2012 12:07

Souhlasím s Martinem i s dalšími účastníky fóra, že osobních urážek už jsme si taky přečetli dost a smysluplná diskuze by byla něco nového. Na druhé straně, jak můžeme očekávat smysluplnou diskuzi, když neprobíhá ani u našich představitelů na zastupitelstvu?
Bylo by hezké jednou vidět, že to není jen divadlo, ale skutečně se chtějí na něčem dohodnout.
Jsem zvědavá na další zastupitelstvo a přeji naší kultuře, aby zůstala aspoň na stávající úrovni a představitelům města, aby se zodpovědně rozhodovali :)
hanna
 

Re: "BOJ" o KDK !

Příspěvekod Jarda » čtv bře 15, 2012 21:36

Asi by si měli všichni,kterých se to týká,vzpomenout na to,co slíbili občanům a čímž jsou vázáni !

:idea: Slibuji věrnost České republice.
Slibuji na svou čest a svědomí, že svoji funkci budu vykonávat svědomitě,v zájmu města a jeho občanů a řídit se Ústavou a zákony České republiky.
:idea:

Takový obyčejný slib zastupitele a co všechno obsahuje...
Jarda
 

Re: "BOJ" o KDK !

Příspěvekod Koprivnican.cz » pát bře 16, 2012 0:09

Jarda píše: ....
Možná by nebylo od věci seznámit veřejnost s těmi 6 řešeními,které měli zastupitelé na jednání k dispozici.Asi mi něco na jednáni ZM uniklo.Víte někdo,např. CORRY2 ,co to jsou za řešení? .....
Nechce se mi čekat na 22.


Dnes vyšla veškerá řešení v KN. Můžeš si to přečíst...

Jinak absolutně nesouhlasím s tím, jak házíš všechny Noráky do drogového pytle. Stejně tak čajovna Mandala není jen pro ty co si píchají do žil ! člověče vzpamatuj se ! Ale možná se na kulturu díváme jinak. Tobě třebas vyhovuje snobská konzumace cizí kultury v podání TV vysílání Metropolitní opery. Já raději zajdu na opravdu "živý" koncert zdejší alternativní scény, pokecám s lidmi o životě, o rodině, přátelích.... Ty si konzumuj ten tvůj "live" přenos z JůEsEj a modli se, ať se neporouchá satelit :lol:
Koprivnican.cz
 

Re: "BOJ" o KDK !

Příspěvekod Jarda » pát bře 16, 2012 10:14

Hele koprivnicane,na Noráky svůj názor nezměním,dokud mne někdo nepřesvědčí o opaku ! :lol:
Ať si sedí v tom kamrlíku a hulí co chtějí,ale poté co vylezou ,tak ať se chovají jako lidé!
Je vidět,že se nedokážeš povznést a tolerovat jiný styl kultury,než ten,který se líbí tobě-to je snobské,tak se vzpamatuj.Není to tom,že se na kulturu díváme každý jinak.Je to o toleranci.A NORA CLUB nebyl pro širokou veřejnost,skoro by se dalo říct,že se jednalo o uzavřenou společnost skupinky lidí.A těch vyhulenců tam chodilo hodně,čest výjimkám!
Tolerovat je muselo okolí,ale oni byli v poho!Družstevníci bydlící na ulici Lidické ,by mohli vyprávět,co dokáže udělat z lidi ta tvoje Norácká kultura!
Doufám,že se nedočkám toho,že namísto KDK ,budeme mít v Kopru KNK -kulturní NORA club.A KNK bude mít dvě externí pracoviště-Racek a Házeňák.Na házeňáku pak budou všichni společně několik dnů nonstop pařit pod dohledem provozovatele KNK...jak tomu bylo v minulosti!
A jinak na operu nechodím,není to můj styl,a jakákoliv kultura mi nevadí,pokud nepřesáhne rámec slušnosti a nemá za následek to,že se pak člověk bojí vyjít večer na ulici s dětmi na procházku ven!

Nebo bys tady chtěl kulturu ve smyslu Šlahouny, t.z Váňa a spol.?

A jinak dík za typ,noviny čtu také...
Jarda
 

Re: "BOJ" o KDK !

Příspěvekod Koprivnican.cz » sob bře 17, 2012 0:38

Jarda píše:... ať se chovají jako lidé!
Je vidět,že se nedokážeš povznést a tolerovat jiný styl kultury,než ten,který se líbí tobě... [/b]


Milý Jardo, jsi to Ty , kdo se nedokáže povznést a tolerovat... u Tebe prostě každý kdo navštěvoval Noru = vyvrhel, který otravuje slušné lidi s dětmi (nebo jak jsi to napsal). Přitom to , že Kopřivnice má tolik kapel je právě zásluha takovéto scény, kde kapely sbírají zkušeností a prorážejí dále. Dnes se musí tísnit v Mandale, která na toto není vhodná .. je to opravdu jen čajovna. Opravdu by mne zajímal Tvůj věk, nejsi náhodou před důchodem? Pak bych chápal, že jediné co potřebuješ je klid a maximálně pak pasivní konzumace "kultury" alá kino, opera atd... Ale mladí jsou prostě energetičtější, jejich kultura musí být aktivní.. musí jí prožít.. No. nechám Tě v tvé zatvrzelosti, neb diskuse na toto téma postrádá smysl....

btw: Co má Racek společného s Norou ??? :shock:
Koprivnican.cz
 

Re: "BOJ" o KDK !

Příspěvekod kopr z kopru » sob bře 17, 2012 10:01

!!Dnes se musí tísnit v Mandale, která na toto není vhodná .. je to opravdu jen čajovna.!!

Ta Mandela se navenek prezentuje jako čajovna to je pravda.Ale jinak se tam do toho čaje asi něco přimíchává, protože když vidím její vyhulené štamgasty tak to na žádný čaj nevypadá.
kopr z kopru
 

Re: "BOJ" o KDK !

Příspěvekod Max. » sob bře 17, 2012 10:39

Musím souhlasit s Jardou... Nora byla vždy semeništěm drog a bordelu! Scházela se tam vesměs jen "alternativní mláděž"(všichni víme, co si pod tímto názvem představit :) ). Samozřejmě, byli tam i akce, které se do jejich kategorie nedají zařadit, ale to snad byly pouze světlé chvilky. Zavítal jsem tam snad jen 2krát, z toho jednou jsem musel odejít snad po 5 minutách, jinak bych se díky "zelenému kouři" dostal do stejného rauše, v jakém byl zbytek zdejších návštěvníků...

Opravdu mi nechybí doby, kdy téměř každý pátek a sobotu, kdy byla nějaká ta "párty" v Noře, posedávaly na náměstí bandy fetáků a dělali bordel. Opravdu mi stačí, když jednou za čas je nějaká akce na Severu v Nordu... Kravál, bordel po celém sídlišti, na každém rohu nějaká pofiderní banda, od které nevíte, co můžete čekat... Já jsem pro, aby se lidi bavili, ale nikdo by se neměl bavit na úkor toho druhého.
Max.
 

Re: "BOJ" o KDK !

Příspěvekod Jarda » ned bře 18, 2012 20:57

Max. píše:Musím souhlasit s Jardou... Nora byla vždy semeništěm drog a bordelu!
Opravdu mi nechybí doby, kdy téměř každý pátek a sobotu, kdy byla nějaká ta "párty" v Noře, posedávaly na náměstí bandy fetáků a dělali bordel. Opravdu mi stačí, když jednou za čas je nějaká akce na Severu v Nordu... Kravál, bordel po celém sídlišti, na každém rohu nějaká pofiderní banda, od které nevíte, co můžete čekat... Já jsem pro, aby se lidi bavili, ale nikdo by se neměl bavit na úkor toho druhého.


Jasné a trefné!
Jarda
 

Další

Zpět na Obecná diskuse

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot] a 1 návštěvník

cron