místostarosta vrchní cenzor Kopřivnických novin

Pravidla fóra
Diskusní fórum slouží k výměně názorů mezi občany a k zodpovídání dotazů směřovaných na radnici, k němuž slouží téma „Radnice odpovídá“. Městský orgán odpovídá standardně na dotaz pouze jednou. V případě, že přispěvatel žádá doplnění odpovědi, je nutné, aby dále postupoval podle zák. 106/1999 Sb.

Odesláním příspěvku do diskusního fóra přebírá jeho autor odpovědnost za obsah a za případné následky, které by z něj mohly vzniknout. Město Kopřivnice si jako provozovatel tohoto webu vyhrazuje právo smazat příspěvky obsahující vulgární výrazy, propagující rasismus, pornografii, či jinak odporující zákonným normám. Na diskusní fórum nesmí být rovněž vkládány přispěvky a odkazy podporující politická a názorová hnutí.

Při psaní přispěvatel dodržuje zásady slušnosti. Příspěvky, které se netýkají tématu, nebo mají hrubý, urážlivý či jinak nevhodný obsah, mohou být z diskusního fóra vymazány a jejich autorům může být v případě nutnosti na fórum zakázán přístup.

místostarosta vrchní cenzor Kopřivnických novin

Příspěvekod viamoravica » sob úno 25, 2012 9:37

Kopřivnické noviny 23.2.2012
Příspěvky zastupitelů města
Koalici si rozvracet nedáme!

Poslední vývoj v diskuzi okolo uveřejňování příspěvků jak čtenářů, tak i zastupitelů mne donutil použít takovéhoto nadpisu mého příspěvku. Pro ty, kteří si nepamatují nebo pamatovat nemohou, připomínám, že podobného hesla (Republiku si rozvracet nedáme) použil Gustáv Husák, když zaváděl tuhou normalizaci po roce 1968. Tento proces vyústil v totalitní režim, včetně absolutní cenzury tisku, rozhlasu, televize a všech ostatních prostředků veřejné komunikace.

Ke stejnému cíli směřuje současná vedoucí koalice na kopřivnické radnici. Nejenom že zabraňuje otiskování jim nepříjemných příspěvků čtenářů, ale dokonce odmítá otisknout příspěvek opozičního zastupitele, který chtěl svým jménem zaštítit neotištěný příspěvek čtenáře.

Na jakém základě si místostarosta Ing. Kopečný osvojuje právo rozhodovat, jaký příspěvek zastupitele je vhodný pro otištění a který ne. Pro informaci cituji závěr jeho dopisu ze dne 13. února, kterým mi sděluje, že můj příspěvek do rubriky Příspěvky zastupitelů nebude otištěn:

S ohledem na výše uvedené tedy nebude v Kopřivnických novinách uveřejněn Váš příspěvek, neboť tomuto tématu byl již věnován dostatečný prostor v předchozích číslech.

Ano, prostor byl věnován, avšak převážně k útokům na mou osobu, když jsem si dovolil poukázat spolu se čtenářem na nestandardní jednání ředitele školy a radního Mgr. Pospěcha. Jakým právem si místostarosta Ing. Kopečný dovoluje rozhodovat o tom, jestli již diskuze bylo dost nebo ne? Kde je ona demokracie, která má v názvu strana, jejímž členem je místostarosta Ing. Kopečný? Ano, je to Občanská demokratická strana. Cenzurování příspěvků z důvodů, že jejich obsah je představitelům této strany nepříjemný, nemá s demokracií nic společného. Rád bych věděl, jak se k takovému uplatňování „demokracie“ staví členská základna této strany. Já osobně jsem zakládající člen této strany v Kopřivnici, avšak když jsem nabyl přesvědčení, že pro mnoho jejich členů je příslušnost k této straně pouze cesta, jak se dostat ke „korytu“, tak jsem tuto stranu opustil.

(Text rozdělen, pokračování příště)

Ivan Telařík

člen Zastupitelstva města Kopřivnice
viamoravica
 

Re: místostarosta vrchní cenzor Kopřivnických novin

Příspěvekod PatMat » sob úno 25, 2012 10:58

Pane Telaříku.

V této konkrétní věci, věřím, že máte podporu většiny slušných občanů tohoto města. Žel situace je taková, že díky chování představitelům politických stran, občané nabývají přesvědčení a oprávněného, že u nás demokracie není a nebude. Lidé, kteří se dostali k moci(hlavně přičichly k beztarostně vydělaným penězům a přesvědčení, že oni jsou ti jediní, kteří peníze dokážou přerozdělovat ve svůj prospěch a prospěch jim zavázaným lidem), zcela otočili ve svém vývoji. Zapomínají na to, jaké měli postoje a co říkali, slibovali během a po revoluci v roce 1989. Kdyby lidé měli možnost porovnat, co tito lidé hovořili v oněch letech s tím co hovoří dnes, zjistili by, že takový bývalý předseda Národního výboru byl proti těmto lidem pomalu čestný, hlavně zásadový a charakterní muž.
Problém je, že lidé se bojí. Bojí se, že budou těmito papaláši sesměšňováni, bojí se , že mají moc rozhodovat, likvidovat, ovlivňovat ekonomicky osudy lidí. Tato společnost se před a po revoluci vůbec nezměnila, pouze umožnila těm za komunistů nedostatečně oceněným přisluhovačům v druhé řadě, převzít otěže nového vládnutí a budování tzv."demokracie" nikoliv západního střihu, ale tak nějak po našem, po česku.
Zásadní chyba je, že prostě transformace se nezdařila a nedaří. Nikdo nebyl ochoten připustit, že společnost znovu vygeneruje bezcharakterní jedince, kteří se chytnou šance a pod rouškou různých politickcých stran se dostanou k moci. Chování místních politiků není v žádném rozporu s chováním celostátních amorálních figurek, jenom tu a tam skutečně s otevřenými totalitními myšlenkami uhodí ovčany do očí.

Lidé jsou rádi, že tu a tam mají co do huby, takže ti pánové mají klid na svou práci a město si rozvracet nedají. Představte si krásný jarní den, svítí sluníčko a na novém hřišti za ZŠ, sedí muž v tmavě modrách montérkách s barvou a štětcem a zvelebuje dětem jejich dětské hřiště. Stékají mu kapky potu z práce a sluníčka po čele. Dá si doušek obvykle v tu dobu již z desátého vychlazeného Staropramenu, kdy k němu odskočí z nedalekého hřiště barevný míč. Onen muž významně pozvedne obočí, vstane a s lehkým úsměvem na tváři, ladným kopem nahraje 30 letému klučinovi z malé kopané, který si řádně zaplatil pronájem onoho hřiště, aby mohli dál pokračovat v oné zábavné hře. Za plotem se úsměvem na tváří dívá několik nezbedných klučinů ve věku 7-10 let se závistivým pohledem na dopělé dovádějící klučiny při fotbale . A opodál prochází starosta s místostarostou a ukazuje delegaci se San.Trope co dokázali za dvacet let vybudovat tady v Kopřivnici. Francouzská delegece mu plně bez překladu rozumí a jaksi provinile se potutleně usmívá. A o tom to je.....
PatMat
 

Re: místostarosta vrchní cenzor Kopřivnických novin

Příspěvekod FCB » sob úno 25, 2012 12:32

Ano s cenzurou v Kopřivnických novinách mám v poslední době také velmi neblahou zkušenost. Jak jistě víte, naprosto mě vytočilo, když na lední dráhu minulý víkend pronikla bez placení vstupného skupinka děcek, vydávajících se za "novináře". Jelikož jsem já a má rodina zaplatil za akci nemalé peníze, mě tato bezmoc vytočila na nebývalou úroveň. Takhle opravdu příště stačí vzít kameru, říct, že zde natáčím dokument a projít do areálu bez zaplacení. Je to zkrátka zneužití vstupného ke kamaráčoftům a kdoví čemu ještě. Proto jsem se zamyslel nad celou existencí a financováním TV Junior, kdy rozmazlené děcka dostávají na ty patlaniny nemalé finance, královské honoráře a ještě si na náklady města běžně cestují do Paříže a napsal jsem o tom článek do KN. Ovšem, to co následovalo, mi vyrazilo dech!

V tomto městě se naprosto vytrácí demokracie. A to úplně nejzákladnější právo - právo na svobodu slova. Napsal jsem velmi kritický dopis do KN. Pan redaktor mě velmi opravil, že nemám pravdu naprosto nesmyslným argumentem. A to, že velmi nákladný a bez debat zbytečný projekt spadá pod školu. Jenže kdo nám financuje školy? Město! Takže celá ta nechutnost jde z našich peněz. Dále mi bylo naznačeno, že dopis v novinách otisknut nebude. To znamená, že nějaký panák na radnici dal průchodu pravdy STOP! Tak jako u Pana Telaříka, kterého si nesmírně vážím a pro jehož podporu bych dobrovolně pracoval i v předvolební kampani. Ovšem chování radnice samozřejmě nikoho nepřekvapuje... Pana redaktora jsem tedy vyzval, aby se věnoval velmi alarmující a pro slušné lidi diskriminační záležitosti - bezplatný vstup dětiček na lední dráhu, co se vydávají za novináře. Poctivý občan platí, oni ne, když na to člověk upozorní, je mu právo na slovo odmítnuto. OPRAVDU SI TEDY MYSLÍTE, ŽE JE V ZÁJMU KOPŘIVNICE SI VYDRŽOVAT TY FUŠERY V TV JUNIOR, JAK SI MYSLÍ RADNICE? Všichni se shodneme, že NE! Ovšem právo na svobodu slova a na rozhodování, kam jdou mé finance je pro místní radnici španělská vesnice!

S pozdravem Marty
FCB
 

Re: místostarosta vrchní cenzor Kopřivnických novin

Příspěvekod Koprivnican.cz » sob úno 25, 2012 13:00

FCB píše: " Pana redaktora jsem tedy vyzval, aby se věnoval velmi alarmující a pro slušné lidi diskriminační záležitosti - bezplatný vstup dětiček na lední dráhu, co se vydávají za novináře "


Milý FCB, jestli sis nevšiml, tak ty Tvoje "nediskriminační záležitosti", kdy jsou si všichni rovni a všechno patří všem skončily porážkou husitů v roce 1434. Je jen na pořadatelích (motoklubu) koho pustí zadarmo. Třeba je chtěli zadarmo pustit, ať jim zadarmo udělají reklamu na další ročník ! Nechápu, co Tě na tom může vzrušovat? Pokud to , že jsi platil a zdálo se Ti to hodně, neměl jsi tam vůbec chodit, nikdo Tě nenutil. :lol:
Koprivnican.cz
 

Re: místostarosta vrchní cenzor Kopřivnických novin

Příspěvekod Max. » ned úno 26, 2012 10:44

FCB:

Demokracie se nevytratila jen z našeho města, ale z celé republiky. Tak si ale říkám, zda tu vůbec někdy nějaká demokracie byla...

Jinak chápu Vaše rozhořčení, že jste za akci dali nemalé peníze a někdo šel zadarmo, avšak si myslím, že to není až takový skandál, jaký z toho děláte. Pro mne je přijatelnější, když parta mladých lidí má nějakou svou zábavu, která je baví, než aby někde v parku fetovali nebo popíjeli levný alkohol. Jsme v době, kdy každý šetří korunku ke korunce, tak kdo by nevyužil možnosti jít zadarmo na takovouto akci a natočit reportáž (kvalitu nehodnotím)? Akorát je v nás zakotvena taková ta závist. Ten má to, ten zas tohle...
Max.
 

Re: místostarosta vrchní cenzor Kopřivnických novin

Příspěvekod Empy » pon úno 27, 2012 9:32

Jestliže to je dokladovatelné, zmedializujte to. Zdá se mi, že dnes už je propírání nekalostí všeho druhu v médiích jediný bič na nepoctivce. Ač mám tisíc a jednu výhradu proti bulváru, je ideální vydat se i touto cestou. Za všechny uvádím příklad bývalého starosty Prahy 5 Jančíka, přestože on byl ryba přímo ukázková. Nakonec jestli si vzpomínám dobře, podobné kauzy, kdy vedení města se snažilo umlčet opozici a nespokojené občany už několikrát proběhly i v hlavním zpravodajství na celostátních televizních kanálech. Za to nic nedáte a pokud je pravda, že město Kopřivnice pod vedením starosty Jalůvky zavádí cenzuru, tak je to stejné svinstvo, jako bylo před rokem 1989. Počet čtenářů na tomto fóru stoupá, ale stále je to jen malý vzoreček lidí, občanů města Kopřivnice a potencionálních voličů. Když se tyto nechutnosti začnou propírat v médiích, bude to mít mnohem větší dopad a dosah i do dalších voleb.
Empy
 

Re: místostarosta vrchní cenzor Kopřivnických novin

Příspěvekod Randalf » stř úno 29, 2012 13:55

viamoravica píše:Kopřivnické noviny 23.2.2012
Na jakém základě si místostarosta Ing. Kopečný osvojuje právo rozhodovat, jaký příspěvek zastupitele je vhodný pro otištění a který ne. Pro informaci cituji závěr jeho dopisu ze dne 13. února, kterým mi sděluje, že můj příspěvek do rubriky Příspěvky zastupitelů nebude otištěn:

Domnívám se, že to není o cenzuře a vhodnosti příspěvku, ale o množství příspěvků o jednom a tom samém. Noviny mají informovat o dění ve městě a okolí, skutečně netoužím pořád dokola číst, jak si jeden (či dva) léčí své komplexy a nepřátelství vůči někomu jinému. Z příspěvků v KN z poslední doby, směřovaných na adresu ředitele Pospěcha a problematiky hřiště, vyloženě odkapává zapšklost a ublíženost přispěvatelů. Skutečně mne nezajímá, že si jeden ze zastupitelů léčí svou bolístku na téma vyhazovu z MÚ pro neschopnost a druhý potřebuje veřejně exhibovat a dokazovat, jaký je ředitel zeměkoule.
Pokud vím, zastupitel má přednostní právo na otištění svého příspěvku v KN, ale Telařík evidentně této výsady zneužívá :evil:

Z tohoto pohledu vidím zásah místostarosty jako zcela oprávněný.
Přeji příjemný den
Randalf
 

Re: místostarosta vrchní cenzor Kopřivnických novin

Příspěvekod washek » stř úno 29, 2012 14:15

Kdyby místo Karmy raději zamezili těm spam příspěvkům(tématům) od rusáků - to by bylo potřebnější. :wink:
PS: sorry za off topic (ale jinak to nešlo :) )
washek
 

Re: místostarosta vrchní cenzor Kopřivnických novin

Příspěvekod Alois Havel » stř úno 29, 2012 17:19

Musím přiznat,že až dnes jsem si všiml po příspěvku pana Radka ,že už v lednu tady na diskuzi dal zprávu o udělování „karmy“.
Domnívám se,že pravidla jsou tady dána a taky se domnívám,že všichni co tady diskutujeme jsme příčetní a vědomi si případných důsledků včetně „setkání s policii“
Určitě nejsem sám kdo chápe,že jakákoliv svoboda včetně svobody slova má své hranice.Proto mě udivuje,že se někdo rozhodl „udělovat“ ať už plusovou nebo mínusovou karmu.Od toho snad tato diskuze je aby se tady objevovaly třeba o 100% rozdílné názory a klidně jich k jednomu tématu můžou být stovky.Je na nás diskutujících zda je budeme číst a reagovat na ně čí nikoliv.Stejně tak se domnívám,že tohle se týká i KN a to jak rubriky Dopisy čtenářů tak i rubriky Příspěvky zastupitelů města a to ať se v těchto rubrikách píše o čemkoliv a od kohokoliv.
Pane Radku kdo jste?Zástupce MÚ?Tak proč se neuvedete celým jménem i s funkci jako npř.mluvčí Lucie Petříčková?
Pane Radku co je to dle Vás a cituji : kteří dosáhnou určitého počtu záporných bodů ? Kdo rozhodne o „určitém počtu? To rozhodnete Vy nebo vznikne nějaká komise nebo o tom dokonce rozhodne rada MÚ či v dané chvíli vládnoucí strana? Dokonce chcete krátký komentář od přispivatelů fora se zdůvodněním proč plus nebo mínus.I málo vzdělanému je přece jasné , že souhlasi nebo nesouhlasí tím,že dává svůj příspěvek.Znění každého příspěvku jasně vypovídá o každém z nás . Pro Vás to je málo?
Zkuste se prosím příště vyjadřovat přesněji když už jste něco „vymyslel“(dle mě je to celé hloupost), Malý příklad snad pro zasmání : když řeknete pták sedí na stromě tak vzniknou další otázky,jaký pták a na jakém stromě,ale když řeknete , vrabec sedí na lípě tak je to jasné. Havel
Naposledy upravil Alois Havel dne stř úno 29, 2012 20:38, celkově upraveno 1
Alois Havel
 
Příspěvky: 161
Registrován: pon úno 12, 2007 15:34
Bydliště: KOPŘIVNICE
Karma: 1

Re: místostarosta vrchní cenzor Kopřivnických novin

Příspěvekod Max. » stř úno 29, 2012 20:22

Mě přijde ta "Karma" jako dobrá příležitost zcenzurovat a vymazat některé přispěvatele(viz. ti co budou mít mínusové body,tak jim bude zamezen přístup na stránky)...
Max.
 

Re: místostarosta vrchní cenzor Kopřivnických novin

Příspěvekod matrace » stř úno 29, 2012 21:39

Pane Havel,tleskam. Lepe to snad ani napsat neslo...Inu 22 let po revoluci jsme se ocitli opet v sitaci,kdy se nekteri hodlaji ridit heslem "Kdo nejde s nami,jde proti nam" :cry:
matrace
 

Re: místostarosta vrchní cenzor Kopřivnických novin

Příspěvekod Jarda » čtv bře 01, 2012 11:49

Dle mého názoru Nastavený systém hodnocení uživatelů bude fungovat a to je jedno jak,jenom v případě ,pokud jej budou diskutující využívat.Pokud jej budou diskutující ignorovat,tak pak administrátor,potažmo cenzor,nebude mit co hodnotit. :D Ale zřejmě to směruje k tomu,že bude diskusní fórum časem zrušeno!
Jarda
 

Re: místostarosta vrchní cenzor Kopřivnických novin

Příspěvekod viamoravica » sob bře 03, 2012 1:42

Obrázek
Obrázek

Obrázek
Obrázek
viamoravica
 


Zpět na Obecná diskuse

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron