Spravcovstvi na ZS Obrancu miru

Pravidla fóra
Diskusní fórum slouží k výměně názorů mezi občany a k zodpovídání dotazů směřovaných na radnici, k němuž slouží téma „Radnice odpovídá“. Městský orgán odpovídá standardně na dotaz pouze jednou. V případě, že přispěvatel žádá doplnění odpovědi, je nutné, aby dále postupoval podle zák. 106/1999 Sb.

Odesláním příspěvku do diskusního fóra přebírá jeho autor odpovědnost za obsah a za případné následky, které by z něj mohly vzniknout. Město Kopřivnice si jako provozovatel tohoto webu vyhrazuje právo smazat příspěvky obsahující vulgární výrazy, propagující rasismus, pornografii, či jinak odporující zákonným normám. Na diskusní fórum nesmí být rovněž vkládány přispěvky a odkazy podporující politická a názorová hnutí.

Při psaní přispěvatel dodržuje zásady slušnosti. Příspěvky, které se netýkají tématu, nebo mají hrubý, urážlivý či jinak nevhodný obsah, mohou být z diskusního fóra vymazány a jejich autorům může být v případě nutnosti na fórum zakázán přístup.

Spravcovstvi na ZS Obrancu miru

Příspěvekod sance-2010 » čtv pro 22, 2011 19:23

Dival jsem se na prosincove zastupitelstvo a zaujalo me vytvoreni 2 mist spravcu na teto zakladni skole. Hlavne dotaz p. Telarika na p. Pospecha na udajny kamaradsoft pri obsazovani techto 2 mist. Pan Telarik byl panem Pospechem ujisten, ze na mista budou teprve vybrani lide z uzsiho zorneho pole 7 potencialnich uchazecu.
Davam tedy do plena tipovaci soutez na to, kdo nakonec tyto mista obsadi, a zaroven pridavam svuj tip:
Lubomir Sazovsky
Petr Chechelsky
sance-2010
 

Re: Spravcovstvi na ZS Obrancu miru

Příspěvekod Kopřík » pon pro 26, 2011 20:04

Slyšel jsem, že to bude stát 640.000,-, důležité bude sledovat práci správců v zimním období, to bude teprve makačka!
Kopřík
 

Re: Spravcovstvi na ZS Obrancu miru

Příspěvekod Kopřík » čtv led 12, 2012 9:23

Chtěl jsem se zeptat, jestli někdo nevíte, jak to dopadlo? Koho pan Pospěch vybral pro tu náročnou práci?
Kopřík
 

Re: Spravcovstvi na ZS Obrancu miru

Příspěvekod viamoravica » čtv led 12, 2012 9:59

Kopříku vzhledem k tomu že výběrové řízení na obsazení těchto pracovních míst probíhá v režimu přísného utajení tak se to dovíš až si plácne se svými kamarády.
viamoravica
 

Re: Spravcovstvi na ZS Obrancu miru

Příspěvekod viamoravica » čtv led 12, 2012 10:51

Jen tak prozajímavost-včera jsem poslouchal na ČR2 rozhovor se zástupcem Ministerstva školství o Základních školách.Mluvil o obsazenosti škol žáky a o jejich financování.
Takže optimální počet žáků je 26 a ministerstvo z důvodů financování bude požadovat aby tento stav byl daný.Takže jsem se mrkl jak je to u této školy.Ta má například dvě 1.třídy-v jedné 17 dětí v druhé 20.Takže pan ředitel a hlavně město bude mít co dělat aby splnilo požadavky Ministerstva školství.Jinak se městu provoz této školy pěkně podraží.
viamoravica
 

Re: Spravcovstvi na ZS Obrancu miru

Příspěvekod Kopřík » čtv led 12, 2012 18:36

Já měl zato, že jejich funkční období začíná 1.1.2012, takže by už rozhodnuto býti mělo! Koukal jsem na hřiště, ale žádný správce tam není. Asi to správcují ze skyboxu vytvořeném někde ve škole. :D
Kopřík
 

Re: Spravcovstvi na ZS Obrancu miru

Příspěvekod Alois Havel » čtv led 12, 2012 19:29

údajně bylo "výběrové řízení"hotovo 1.12. a to ještě dříve než se schválily penízky na zastupitelstvu.Jeden ucházeč prý to dostal písemně,že vše už bylo ukončeno. Chce se to zeptat Telaříka ten by to měl vědět na 100% jak vše proběhlo.
Alois Havel
 
Příspěvky: 161
Registrován: pon úno 12, 2007 15:34
Bydliště: KOPŘIVNICE
Karma: 1

Re: Spravcovstvi na ZS Obrancu miru

Příspěvekod viamoravica » čtv led 12, 2012 19:47

Kopříku samozřejmě že to budou řídit z nějaké teplé kaceláře,kterou jim mistr říďa vybere.
O samotnou údržbu (bude-li nějaká hřiště je v minimálně 2 leté záruce takže případné vady odstrańuje na své náklady Eurovia) ale hlavně úklid se postarají žáci školy v rámci praktické výuky.Všichni víme jak to na školách vypadá.Dobrovolně povinně to žáci udělají, tak to totiž chodí.
viamoravica
 

Re: Spravcovstvi na ZS Obrancu miru

Příspěvekod Kopřík » pát led 13, 2012 14:50

Tak jsem četl KN. Musím se přiznat, že mi ani tak nejde o to, jakým způsobem pan ředitel vybíral, to je jeho svědomí. Ostatně na zastupitelstvu říkal, že nejde o žádný kamarádšoft... Mi jde o to, kolik peněz město uvolnilo na takovou práci a pro koho je pan ředitel z městského rozpočtu vycucal.
Kopřík
 

Re: Spravcovstvi na ZS Obrancu miru

Příspěvekod viamoravica » pát led 13, 2012 21:33

Kopřivnické noviny číslo 2/2012 ze dne 12.01.2012

Telařík chce Pospěchovu rezignaci, ten ji odmítá

Kopřivnice (dam) – Zastupitel Ivan Telařík vyzývá k rezignaci radního Lumíra Pospěcha. Důvodem má být zřízení dvou správcovských míst na sportovním hřišti a škole, které Pospěch řediteluje.„Na tento problém jsem upozorňoval na zastupitelstvu. Když už jde na školu 640 tisíc z rozpočtu, musí proběhnout transparentní výběr lidí na tato dvě pracovní místa,“ tvrdí Telařík. Pospěch jakékoliv pochybení ze své strany i Telaříkovu výzvu odmítá. Podle něj je zastupitel veden jen snahou mu uškodit.

„Nejsem povinen vyhlašovat výběrové řízení na zaměstnance, ale přesto byla sestavena komise a transparentní výběr proběhl,“ říká Pospěch. Podle jeho vyjádření jsou Telaříkovy argumenty liché a nevidí důvod, proč by na ně měl reagovat.

Ivan Telařík však trvá na svém a jako člen kontrolního a finančního výboru hodlá iniciovat, aby věc oba tyto poradní orgány zastupitelstva projednaly. „Počkám si na výsledek a pak budu konat dál,“ tvrdí Telařík. Podle něj by záležitost měla být jedním z bodů mimořádného jednání zastupitelstva, o které prý chtějí opoziční zastupitelé požádat.

Jak je vidět výběrové řízení opravdu proběhlo v režimu přísného utajení.Holt pan Pospěch který tak mistrně dokáže měnit názory viz např.plynová kotela si myslí že s občany-voliči může zacházet jako se žáky základní školy.
viamoravica
 

Re: Spravcovstvi na ZS Obrancu miru

Příspěvekod viamoravica » pát led 13, 2012 21:35

Kopřivnické noviny číslo 2/2012 ze dne 12.01.2012

Příspěvky zastupitelů města

Kopřivnice rok po volbách, aneb letmé zamyšlení nad rokem prvním

Po komunálních volbách v roce 2010 nově zvolené zastupitelstvo vykročilo do prvního opravdového pracovního roku, kdy předvolební plakáty překryly jiné tiskoviny, aby pak byly strženy či překryty i ony. Noví i staronoví zastupitelé vyfasovali brožury a příručky pro nové členy zastupitelstva, navolili se do městské rady, výborů a komisí, počali pobírat svůj žold a jali tu litě, úderně a halasně, tu zádumčivě, někteří pak zcela mlčky, až utajeně plnit či neplnit svůj volební program.

A aby nám to hned zkraje roku šlo pěkně od podlahy, kde se vzala, tu se vzala, zjevená nám byla kopřivnická hymna. A že prý tady ji máte, občani a hrajte si ji o svátcích i o pátcích. Bystřejším již tento, ani radou, ani zastupitelstvem neschválený a občany nevybraný a nežádaný „kameňák“ mohl napovědět, jak to s tou rozhodovací transparentností bude asi míněno vážně. Ale nepředbíhejme a pokusme se jen letmo ohlédnout, jaký ten rok první povolební vlastně byl, neboť psáno jest „toliko po ovoci poznáte je.“ Tož tedy poznávejme.

Byla nebyla strana, která rázně od dobrého k lepšímu vykročila a která rázně a hrdě před volbami přislíbila např.:

- „maximální průhlednost rozhodování a výběrových řízení“, aby v zápětí po volbách s jízlivým úsměvem vetovala všechny návrhy na zřízení majetkového výboru, který by byl schopen přispět ke kvalitnějšímu rozhodování v majetkových záležitostech,

- též „chytrý a otevřený úřad“, aby v průběhu roku při krajské kontrole vyšlo cudně najevo, že úřad pro personální poddimenzování státní správy naprosto selhává a nestíhá již zpracovávat agendy, které je povinen vykonávat ze zákona (např. nezahájil správní řízení zhruba u 1 800 přestupkových věcí jen z tzv. povinného ručení vozidel), naopak zbytné drahé samosprávné činnosti radním nevadí, pokud posluhují k vytváření pozitivního image vedení města, ještěže má úřad „dílnu kvality“, která permanentně a horlivě audituje řídící a kontrolní mechanismy úřadu,

- vyvěšování „smluv, jejich dodatků vystavených faktur, jmen zadavatelů a členů výběrových komisí na internetu“, aby na tento sympatický slib ihned po volbách zapomněla. Na rozdíl od jiných obcí a měst (i v bezprostředním okolí), které uzavřené smlouvy běžně zveřejňují, jde totiž o veřejné prostředky, které stát vybral z kapes nás všech. Bylo nebylo, věru dávno již tomu.

A byla nebyla též jedna strana vpravdě lidová, která na předvolebních letácích přislíbila Kopřivnici krásnou, moderní a bezpečnou a vedle obnovy provozu veřejných WC deklarovala kategoricky též „STOP hernám “, když razantně přislíbila lidem jednoznačně „výrazné omezení hracích automatů“. Ale znáte to, sliby se slibují. Realita pozemská však byla taková, že při první historicky možné příležitosti zástupci této strany zcela potopili na jednání zastupitelstva řádně připravený návrh obecně závazné vyhlášky, která by poprvé v historii skutečně tuto stopku hernám v Kopřivnici vystavila, neboť právě provoz hracích automatů na území města poprvé v historii natvrdo zakazovala. A právě tyto dva hlasy pro zákaz hazardu ve městě chyběly, když pro zákaz provozu automatů hlasovalo pouze devět z nezbytných jedenácti zastupitelů ! Bylo nebylo, věru dávno již tomu.

Avšak opravdovou šanci pro Kopřivnici pak před volbami slibovalo jedno sympatické nezávislé sdružení, které si pospíšilo slíbit za hlas pro sedmičku dokonce celou prasečí jitrničku. No vážně, neberte to. Též na svých internetových stránkách ve volebním programu pod bodem č. 7 kategoricky sdružení hlásalo, že Kopřivnice bude mít jedinečný prospěch z definitivního zastavení zhůvěřilého plýtvavého projektu výstavby nové plynové kotelny. Jistě, právo názoru se nikomu nesmí upírat, ale jakže nám to pak hlasoval na jednání zastupitelstva o kotelně jediný zástupce sdružení? A komu ku prospěchu ? Ale to už nechť si laskavý čtenář vyhledá na webových stránkách města sám.

Nový rok je vždy dobrým důvodem ohlédnout se a pokusit se o rekapitulaci roku starého. Minulý rok nebyl jistě pro většinu z nás lehký, už dlouho jsem nehovořil s nikým, kdo by byl spokojen se situací v politice, ekonomice, justici, veřejné správě, lidé se oprávněně bojí bídy a mračí se na drahotu a tupé, nespravedlivé škrty, které jsou dobře placenými mediálními mágy vydávány za prudce úspěšné reformy. Jistě, vše zlé změnit nemůžeme. Ale snažit se o změnu musíme. A tak pozitivní příklad nakonec! Příslibem a šancí do budoucna je, že město po dřívější realizaci Průmyslové zóny ve Vlčovicích stále neustává ve své snaze vytvářet nová pracovní místa, čehož zřetelným (byť pravda drobným) důkazem je i rozpočtem města umožněný vznik dvou nových správcovských pracovních míst na Základní škole dr. Milady Horákové.

Statutárním orgánem této školy je sám předseda Masarykova demokratického hnutí, zastupitel Mgr. Lumír Pospěch, který jistě nám všem skýtá neochvějnou záruku řádného a transparentního provozu tohoto hřiště, a to včetně poctivého výběru jeho správců. Psáno přeci jest též „nebát se a nekrást“.

Přejme si tedy, aby v novém roce 2012 vznikala nová a spravedlivě spravovaná „hřiště“ i v našem průmyslu, v politice i v naší veřejné správě. Ale správce těchto hřišť nezapomínejme v rámci pravidel hry kontrolovat. Jinak systém, kterému se zvyklo říkat demokracie, přestává fungovat a dříve či později se transformuje v autokracii. Skutečně si to přejeme?

Mgr. Dušan Krompolc, předseda Klubu zastupitelů ČSSD
viamoravica
 

Re: Spravcovstvi na ZS Obrancu miru

Příspěvekod sance-2010 » sob led 14, 2012 13:57

takže
jsem rád, že se diskuze posunula a dokonce proběhla reportáž na kabelové televizi na toto téma.
Je pro mě silné kafe, že z toho pan Pospěch udělal "politický problém a útok na křehkou koalici", myslím si, že zde jde o něco jiného.
A zaštiťovat se tím, že je to v době, kdy je starosta nemocný - tož už ani nazasluhuje komentář.
Každý ať si udělá z reportáže svůj názor sám.
sance-2010
 

Re: Spravcovstvi na ZS Obrancu miru

Příspěvekod Alois Havel » sob led 14, 2012 14:36

Dnes mě navštívíl p.Telařík a předal mi níže uvedený dopis zda bych jej mohl umístít na tuto diskuzi.Protože nemám skener tak se jej budu snažit bezchybně přepsat.Tento dopis byl předán p.Telaříkovi do schránky zastupitelů,tudíž se s tímto pánem nesetkal,ale tento dopis je podepsán nejen pisatelem,ale i séfredaktorem p.Macháčkem.Proto se lze domnívat,že p.Vrána při předání dopisu do redakce KN si nechal podepsat p.Macháčkem 2 dopisy s tím,že 1.si nechal a 2.dal do schránky p.Telaříkovi.
Jenže se o tomto dopisu,který p.Vrána chtěl otisknout v KN v rubrice dopisy čtenářů,dověděl p.Pospěch a tak začal podnikat kroky aby tento článek nevyšel.Po rozhovoru p.Telaříka s p.Macháčkem došel p.Telařík k názoru,že asi tento článek nevyjde.Že by zastrašování někoho někým??Nebo dokonce cenzúra v KN?? Proto požádal mě aby jej dal na tuto diskuzi.(on sám tuto možnost nemá) Nyní plné znění dopisu.

Kopřivnické noviny,Štefánikova1163
Příspěvek čtenáře na téma viz níže:
Správce sportovnšť na škole Milady Horákové.
Před Vánocemi 2011jsem se dozvěděl,že na ZŠ Milady Horákové budou zřízena 2 pracovní místa s náplni správce sportovišť dotovaná z městského rozpočtu.Uvolnění částky na mzdy správců ve výši 640 000 Kč bylo schváleno zastupitelstvem dne 15.12.2011. Poněvadž jsem v současné době bez zaměstnání tak jsem se rozhodl,že se o toto místo budu ucházet. Ihned jsem začal sledovat nabídku volných pracovních míst nebo vypsání veřejného výběrového řízení.Žádný z těchto povinných úkonů se mi nepodařilo nalézt do Vánočních prázdnin. Ihned po prázdninách jsem se znovu zajímal kdy a jak bude oznámena nabídka těchto pracovních míst. K mému překvapení jsem se dověděl,že místa jsou již obsazena a to s účinnosti od 1.1.2012. Tato blesková akce ředitele školy Mgr Lumíra Pospěcha,který je rovněž městským zastupitelem a členem vedení Masarykova demokratického hnutí vzbuzuje ve mně přesvědčení,že pan ředitel a zastupitel v jedné osobě zneužil informaci z přípravy ke zřízení těchto pracovních míst a účelově tyto „odklonil“ve prospěch již předem určených osob.Tímto svým činem zdiskreditoval jméno Milady Horákové, T.G.Masaryka,funkci ředitele školy a zastupitele. Jako jediné řešení vzniklé situace vidím v okamžitém zrušení nezákonně uzavřených smluv,vypsání řádného výběrového řízení a v neposlední řadě vyzývám Mgr Pospěcha ke složení mandátu zastupitele.Rovněž doporučuji zřizovateli školy přihlédnout k tomuto činu ředitele při obhajobě jeho funkce při nejbližším konkurzním řízení.
Nakonec bych chtěl položit otázku vedení města:když uvolníte nemalou částku z rozpočtu města tak se již dále nezajímáte jak je s těmito pěnězi získaných z daní občanů naloženo?
Nedivte se,že když se takto postupuje na nejnížších stupních tak že na těch nejvyšších se „odkloňují“ a rokrádájí miliony a miliardy.Takovéto činy způsobují dnešní neutěšenou a korupční situaci ve společnosti,náprava je možná jen tehdy,když budou pokusy o zneužití funkcí „státáních úředníků“potlačeny již v samém počátku.

Miroslav Vrána
v současné době „Ubytovna včelín“ Záhumenní 1151 V Kopřivnici 9.1.2012

Dodávám,že na tomto dopisu je podpis p.Vrány a převzal+podpis p.Macháčka. 9.1.2012

S takto uvedeným příspěvkem souhlasí Telařík Ivan
Alois Havel
 
Příspěvky: 161
Registrován: pon úno 12, 2007 15:34
Bydliště: KOPŘIVNICE
Karma: 1

Re: Spravcovstvi na ZS Obrancu miru

Příspěvekod viamoravica » ned led 15, 2012 5:19

Zajímalo by mne kdo platí elektřinu na této škole.Ještě teď když píšu tento příspěvek což je 4:10 se svítí v 1.patře bloku kde jsou tělocvičny.
Je to praktická ukázka plýtvání veřejnými prostředky.Pospěch když jde doma spát tak si jistě všude zhasne(elektřinu si platí ze svého).
Na škole které řediteluje se však na nějakou korunu za elektřinu nehledí,to zaplatí občané města prostřednictvím radnice.
viamoravica
 

Re: Spravcovstvi na ZS Obrancu miru

Příspěvekod Kopřík » úte led 17, 2012 10:12

Tak jsem si na KTK vyslechl p.Pospěcha: na zastupitelstvu 15.12. měl v hledáčku 7 osob - kandidátů na správce, ještě 3.1.2012 přijímal životopisy od dalších kandidátů a přitom věděl, že má od 1.1.2012 již podepsané pracovní smlouvy... Takto pracuje ředitel ZŠ, zastupitel a radní !!! Pane Pospěchu, neproplácet přesčasy a práci o svátcích a víkendech je proti platnému Zákoníku práce, tudíž to znamená porušování platných zákonů této země! Pokud tedy zákony porušujete, alespoň to neroztrubujte v kabelovce, dejte si na to pozor! A ještě jedno upřesnění: 640.000,- mzdových nákladů ročně, neznamená 14,5 tisíce čistého měsíčně, jak p.Pospěch uvádí, nýbrž přesně 15.675,-, což znamená 19.900,- hrubého přesně. Tak bych také prosil, abyste nedělal z občanů, které zastupujete, úplné idioty!
Kopřík
 

Re: Spravcovstvi na ZS Obrancu miru

Příspěvekod matrace » úte led 17, 2012 16:56

Sakra a kdo jsou vlastne ti dva vybrani, podminkam "vyberoveho rizeni" nejvice vyhovujici kandidati ???
Jinak pokud je skutecne pravdou vyse uvedeny prispevek o podivnych skutecnostech tohoto VR a pripadne cenzure v KN, mohu jen parafrazovat jedno rceni z oblibene komedie Slunce,seno ... :"Tak velebnosti.A jdu blejt!"
matrace
 

Re: Spravcovstvi na ZS Obrancu miru

Příspěvekod Kopřík » pát led 20, 2012 0:43

sance-2010 píše:Dival jsem se na prosincove zastupitelstvo a zaujalo me vytvoreni 2 mist spravcu na teto zakladni skole. Hlavne dotaz p. Telarika na p. Pospecha na udajny kamaradsoft pri obsazovani techto 2 mist. Pan Telarik byl panem Pospechem ujisten, ze na mista budou teprve vybrani lide z uzsiho zorneho pole 7 potencialnich uchazecu.
Davam tedy do plena tipovaci soutez na to, kdo nakonec tyto mista obsadi, a zaroven pridavam svuj tip:
Lubomir Sazovsky
Petr Chechelsky

Měla jsi pravdu, Šance 2010, opravdu vyšel Tvůj tip:
z hledáčku 7 uchazečů panu Pospěchovi skutečně vypadli 2 nejlepší: L.Sazovský a P.Chechelský. :lol:
Kopřík
 

Re: Spravcovstvi na ZS Obrancu miru

Příspěvekod matrace » pát led 20, 2012 13:41

To nema ani cenu komentovat...Kamaradsoft za penize obcanu mesta. Pokud ma pan Pospech v sobe kouska cti,mel by okamzite rezignovat. Vzdyt to jsou manyry jak za soudruhu :roll:
matrace
 

Re: Spravcovstvi na ZS Obrancu miru

Příspěvekod viamoravica » pát led 20, 2012 14:06

Matrace proč říkáš jako za soudruhů.
Stačí shlédnout na KTK reportáž pojednávající o výběru osob na toto "správcovství" a hned ti bude jasné že v křesle ředitele školy sedí moc dobře živený ******.
viamoravica
 

Re: Spravcovstvi na ZS Obrancu miru

Příspěvekod matrace » pát led 20, 2012 14:24

Prave ted jsem docetl Koprivnicke noviny a zase se mi chce zvracet. Tak dopis pana Vrany, tykajici se pochybnych postupu pri vyberu kandidatu na tato mista, neotisknou...Ale zastani pana Pospecha hned ve trech clancich tam je. Zda se, ze KN jsou stejne kristalove,jako kristalova MF Dnes. Ze Vam neni trapne.
matrace
 

Další

Zpět na Obecná diskuse

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron