KOPŘIVNICKÁ HYMNA

Pravidla fóra
Diskusní fórum slouží k výměně názorů mezi občany a k zodpovídání dotazů směřovaných na radnici, k němuž slouží téma „Radnice odpovídá“. Městský orgán odpovídá standardně na dotaz pouze jednou. V případě, že přispěvatel žádá doplnění odpovědi, je nutné, aby dále postupoval podle zák. 106/1999 Sb.

Odesláním příspěvku do diskusního fóra přebírá jeho autor odpovědnost za obsah a za případné následky, které by z něj mohly vzniknout. Město Kopřivnice si jako provozovatel tohoto webu vyhrazuje právo smazat příspěvky obsahující vulgární výrazy, propagující rasismus, pornografii, či jinak odporující zákonným normám. Na diskusní fórum nesmí být rovněž vkládány přispěvky a odkazy podporující politická a názorová hnutí.

Při psaní přispěvatel dodržuje zásady slušnosti. Příspěvky, které se netýkají tématu, nebo mají hrubý, urážlivý či jinak nevhodný obsah, mohou být z diskusního fóra vymazány a jejich autorům může být v případě nutnosti na fórum zakázán přístup.

KOPŘIVNICKÁ HYMNA

Příspěvekod Kosta » stř úno 02, 2011 21:46

Hezký večer chtěl bych zde vyvolat diskusi ohledně výběru hymny. Měl jsem možnost vyslechnout některé návrhy místních autorů. Po zjištění výherce, kterého vybrala ,,komise" jsem se zhrozil co to bylo vybráno. Tuto vítěznou ,,hymnu" nemohli vybrat hůře. Vždyť je to snad nesmysl zvolit něco takového. Je to textově o ničem, hudba jak od špatného táboráku a nářečí tohoto kraje bylo předěláno do kyjovského stylu se šmrncnutím břeclavského přízvuku. Text je samý kámeň a po kemeni je kupodivu další kámeň. Prostě toto snad tato komise nemůže myslet , ani náhodou vážně. Další variantou, kterou jsem slyšel je od skupiny Moravský Anděl autora Chalupy Jiřího. Podle většiny posluchačů, kteří měli možnost tuto variantu slyšet je toto ta pravá hymna o Kopřivnici a okolí. Text jednoduchý na pamatování a hudba v oslavném stylu, které by si toto město zasloužilo.
Kosta
 

Re: KOPŘIVNICKÁ HYMNA

Příspěvekod kopr z kopru » stř úno 02, 2011 22:38

Ta hymna je úplná zbytečnost.Pan Naleraj se chtěl jenom zviditelnit a tak ten nesmysl s hymnou vymyslel.
Jinak kameň je kameň a samý kameň a k tomu prameň .Tramtadadá,tramtadadá,tramtadadá vlastně brnky,brnky,brnky.
Je to takový paskvil na státní hymnu od Smetany.
kopr z kopru
 

Re: KOPŘIVNICKÁ HYMNA

Příspěvekod picasso.4 » pát úno 04, 2011 11:57

dobrý den,
také se tedy připojím k diskusi na téma kopřivnická hymna.
Myslím si podobně jako tady kolega, že hymna města je opravdu zbytečnost, zvláště pak, pokud se vybere totálně nesourodá drncačka, která nemá nic společného s reprezentací tohoto města.
Hen tu ondě z kopca do kameňa okolo prameňa a po té s bandou připitých kumpánů kdoví co dělat po nocích mi opravdu připomíná Kopřivnici, zvláště pak, pokud budu třeba ze záp. Čech. Jako rodilému kopřivničanovi se mi může tak maximálně vybavit azylák u Štramberka s bandou popíjejících bezďáků naleznouvších někde na smetišti kytaru a v ojívenosti levného krabičáku vyluzujíc do temna tóny táhlých romských písní. Nevím, do jaké míry byli odborníci z poroty ovlivněni nádhernou melodií s pseudoslangovým textem nebo tím, že autoři byli jejich kámoši a věkově se přibližovali. Za sebe tvrdím, že volba byla opravdu žalostná.
Měl jsem rovněž možnost vyslechnout hymnu skupiny Moravský Anděl a její úroveň je trošku jiný level.Moderní, rockově pojatá, velmi chytlavá melodie graduje geniálně jednoduchým refrénem. Slova přessně vystihují charakter města, jeho tradice, prostě - hymna.
Bohužel další srovnání nemám, protože na stránkách města nevím z jakých příčin, ostatní hymny uvedeny nebyly. Ptám se tedy pana Naleraje proč??? Proč si nemohou občané porovnat jednotlivé kusy? Jasně měli jít na obecní bál. Jenže do Vámi spravovaného KDK se 23 tisíc zdejších občanů bohužel nevejde. Pokud tedy hymnu města, tak transparentně.
Myslím si, že pokud Moravský Anděl svou hymnu zařadí do repertoáru, velmi rychle zdomácní a stane se hitem hodným hymny, ale taky se můžu mýlit a ve světlech ramp se bude blýskat trampská pololidovka o kameňach, prameňach a dobrych luďach....
picasso.4
 

Re: KOPŘIVNICKÁ HYMNA

Příspěvekod Pražák » pát úno 04, 2011 16:55

tahle hymnička (možná spíše hymen) je hodně nepovedený kameňák :D :mrgreen: :lol:

Můj návrh:

Zde domov můj, zde domov můj.
Racek bloudí po ulicích,
hledá jídlo v popelnicích.
V krámu krade CD-ROM,
práci nechá na potom.
A to je ta Kopřivnice,
Kopřivnice, domov můj,
Kopřivnice, domov můj!
Pražák
 

Re: KOPŘIVNICKÁ HYMNA

Příspěvekod Kámeň » pát úno 11, 2011 14:43

Vidím, že jsme byli svědkem krásné soutěže o scénář na pokračování francouzské komedie RRRrrrr!!! 2 :D
Kámeň…kámeň. :lol:
No a být na místě některých porotců, tak bych se hanbou propadl za uvedení některých návrhů na předních místech, které s hymnou nemají vůbec nic společného! :? :shock: Vždyť je to výsměch panu Kunčarovi i skupině Moravský Anděl, kteří jako jediní dva pochopili jak by měla taková hymna vypadat! Nápad oslovit místní hudebníky a skupiny byl skvělý, ale výběr porotců se očividně nepovedl, i když se původně zdálo, že je smysluplně vyvážený. :cry:
Obávám se, že Kopřivnice je stále bez hymny! :!:
Kámeň
 

Re: KOPŘIVNICKÁ HYMNA

Příspěvekod Koci » pon úno 14, 2011 12:07

kopr z kopru: Státní hymnu složil František Škroup! Ne Smetana :lol: brnky brnky
Koci
 

Re: KOPŘIVNICKÁ HYMNA

Příspěvekod Stranger » ned úno 20, 2011 8:59

Dobrý den. Jako bývalý občan města Kopřivnice jsem se s opožděním dovědel o akci KOPŘIVNICKÁ HYMNA. Popravdě napsáno, byl jsem zděšen výsledkem hodnocení, prý nezavislého, spravedlivého bla bla. Prostě kecy. To, co vyhrálo se nedá nazvat
ani písní, natož hymnou, která má město reprezentovat na veřejných akcích. Pokud se mohu vyjádřit k těm ostatním, tak Zahrádkáři přispěli tím samým co vyhrálo a vrchol je příspěvek od Dřevěného spacáku (Wooden Sleeping Bag). To mohl opravdu ze sebe vyblít jen totální zhulenec po celonoční pařbě. To skladbička od pana Kunčara má už jiný šmrnc. Hezký motiv, spíše by se mi líbil jako nějaká znělka - možná i města Kopřivnice. V přiloženém textu by se sice zpívalo o městě, jenže je to suché a mi to připadá, že narychlo zplácané. Nicméně je poznat, že pan Kunčar je muzikant, který něco zná a umí. Píseň od skupiny Moravský Anděl, autora Jiřího Chalupy, mě příjemně zahřála na duši. Vysoko ční nad ostatnímy dílky a myslím, že každému kopřivničákovi by se líbla pro její hladkou a lehce zapamatovatelnou melodii a jednoduchý slogan v refrému. Skladba a obsah textu je opravdu pohlazení. Pokud nejsou jiné návrhy, pak to to je dle mého názoru kopřivnická HYMNA.
Tady je očividné, že celá akce pod vedením šéfa KDK a jeho porotců byla zmanipulovaná fraška - nepochopitelné. Při psaní tohoto příspěvku má naštvanost graduje, proto raději ukončím psaní. Obsah by se již vymknul pravildlům tohoto fóra. Jen bych navrhnul celou tuto zpackanou akci zopakovat a hlavně - ABY SI TO VEŘEJNĚ ROZHODLI OBČANÉ MĚSTA KOPŘIVNICE a ne jen parta zmanipulovaných panáků s předem jasným výsledkem.
Stranger
 

Re: KOPŘIVNICKÁ HYMNA

Příspěvekod aiv » pát črc 08, 2011 14:45

Letos jsem vyslechla kopřivnickou hymnu na lašském laškování a myslela jsem, že spadnu z lavičky. krom toho že je to zbytečnost jsem si říkala, kdo to vybral. sice jsem neslyšela ostatní návrhy, ale myslím, že by se dala vybrat i lepší(když už teda musí být)
aiv
 


Zpět na Obecná diskuse

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron