CENTRUM - Loupež století

Pravidla fóra
Diskusní fórum slouží k výměně názorů mezi občany a k zodpovídání dotazů směřovaných na radnici, k němuž slouží téma „Radnice odpovídá“. Městský orgán odpovídá standardně na dotaz pouze jednou. V případě, že přispěvatel žádá doplnění odpovědi, je nutné, aby dále postupoval podle zák. 106/1999 Sb.

Odesláním příspěvku do diskusního fóra přebírá jeho autor odpovědnost za obsah a za případné následky, které by z něj mohly vzniknout. Město Kopřivnice si jako provozovatel tohoto webu vyhrazuje právo smazat příspěvky obsahující vulgární výrazy, propagující rasismus, pornografii, či jinak odporující zákonným normám. Na diskusní fórum nesmí být rovněž vkládány přispěvky a odkazy podporující politická a názorová hnutí.

Při psaní přispěvatel dodržuje zásady slušnosti. Příspěvky, které se netýkají tématu, nebo mají hrubý, urážlivý či jinak nevhodný obsah, mohou být z diskusního fóra vymazány a jejich autorům může být v případě nutnosti na fórum zakázán přístup.

CENTRUM - Loupež století

Příspěvekod Zdeněk Šustr » pon čer 13, 2016 7:16

Ano, už je to tu! Způsob, jakým připravuje Rada města revitalizaci Centra toto označení plně snese. Strategický plán rozvoje města v části C.2 popisuje jeho rozvoj ve stručnosti takto. Vyhlásit architektonickou soutěž a vybrat koncepční neagresivní řešení.
Soutěž nebyla vyhlášena a k veřejnému projednání v únoru tohoto roku bylo předloženo jediné řešení z dílny místního architekta. Řešení je krajně agresivní, protože zcela likviduje stávající plně funkční část od hodin po fontánu. Podrobněji jsem se již k tomuto vyjádřil v KN č. 7, 11 a 17. Aby bylo zdání demokracie splněno, mohli občané podat do 19.2. k navrženému řešení svoje připomínky. A co bylo dál? Ticho, které snese označení až mrtvolné. Jen pozorný čtenář zpráv z Radnice si povšiml zápisu ze zasedání Rady ze 17.5., kde pod bodem 1247 se uvádí, že Rada bere na vědomí vyhodnocení připomínek a souhlasí se zpracováním srovnávacího návrhu, do kterého budou zahrnuty relevantní připomínky. Kdo připomínky hodnotil, s jakým výsledkem a které byly uznány jako „relevantní “, jsme se od představitelů Radnice ani z KN či KTK nedozvěděli ani slovo!
Následuje zasedání Rady 7. 6., které pod bodem 1282 už doporučuje zastupitelstvu města úpravy zmíněné studie, dle vyhodnocených připomínek, schválit! Takže zatím co se naše sdělovací prostředky halasně věnují nesystémovým a až infantilním akcím typu O VŠEM OVŠEM.., naše Radnice potichu připravuje akci za mnoho milionů z rozpočtu města bez účasti občanů! Přitom evidentně nerespektuje jak Strategický plán, tak Zákon o obcích.
Nyní mi už jen zbývá apelovat na občany města a hlavně na naše zastupitele, aby se předtím, než zvednou pro tento bod ruku, důkladně seznámili se všemi souvislostmi a uvědomili si dosah svých rozhodnutí.
Ing. Zdeněk Šustr
Zdeněk Šustr
 
Příspěvky: 5
Registrován: stř led 30, 2013 9:14
Karma: 0

Re: CENTRUM - Loupež století

Příspěvekod Martin Ságner » čtv říj 04, 2018 17:26

A jak to teda vypadá s tím projektem? Je to stále aktuální?
Všiml jsem si že spousta stran má ve svém programu právě revitalizaci centra.
Zajímalo by mě jestli se stále automaticky počítá s Mrvovým návrhem a nebo mají v plánu vypsat nové výběrové řízení a udělat to jinak.

Problémem je také to že o způsobu provedení revitalizace centra v rámci Mrvového návrhu nemají obyvatele prakticky žádné povědomí.
Martin Ságner
 
Příspěvky: 1
Registrován: čtv zář 27, 2018 10:14
Karma: 0


Zpět na Obecná diskuse

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník