Informovanost v Kopřivnici

Pravidla fóra
Diskusní fórum slouží k výměně názorů mezi občany a k zodpovídání dotazů směřovaných na radnici, k němuž slouží téma „Radnice odpovídá“. Městský orgán odpovídá standardně na dotaz pouze jednou. V případě, že přispěvatel žádá doplnění odpovědi, je nutné, aby dále postupoval podle zák. 106/1999 Sb.

Odesláním příspěvku do diskusního fóra přebírá jeho autor odpovědnost za obsah a za případné následky, které by z něj mohly vzniknout. Město Kopřivnice si jako provozovatel tohoto webu vyhrazuje právo smazat příspěvky obsahující vulgární výrazy, propagující rasismus, pornografii, či jinak odporující zákonným normám. Na diskusní fórum nesmí být rovněž vkládány přispěvky a odkazy podporující politická a názorová hnutí.

Při psaní přispěvatel dodržuje zásady slušnosti. Příspěvky, které se netýkají tématu, nebo mají hrubý, urážlivý či jinak nevhodný obsah, mohou být z diskusního fóra vymazány a jejich autorům může být v případě nutnosti na fórum zakázán přístup.

Informovanost v Kopřivnici

Příspěvekod Mirka Břusková » pát čer 06, 2014 10:32

Po několikaletých smíšených zkušenostech jsem se rozhodla i přesto, že současná diskuse pokulhává, otevřít toto téma. Jaké zkušenosti máte Vy? Jste spokojeni s množstvím a náplní informací, nebo se stále od přátel dovídáte více, než z kopřivnického tisku?
Naposledy upravil Mirka Břusková dne pát čer 06, 2014 12:27, celkově upraveno 1
Mirka Břusková
 
Příspěvky: 26
Registrován: pon úno 17, 2014 15:59
Karma: 0

Re: Informovanost v Kopřivnici

Příspěvekod Mirka Břusková » pát čer 06, 2014 12:26

Vážení přátelé,
ano, obávám se, že Kopřivnické noviny jsou zakleté a ještě se nenašel nikdo, kdo by je vysvobodil.
Po mnohaleté práci v kulturní oblasti Kopřivnice jsem zjistila, že v Kopřivnických novinách sedí žába na prameni informovanosti. Ještě nedávno jsem toto přikládala na vrub šotka, který háže některé došlé zprávy do spamu, takže se čtenáři zatím nedozvěděli, že se reprezentantky TS RELAX z Taneční skupiny „THARA“ zúčastnily postupových soutěží ligy European Dance Awards, jedné z nejprestižnějších tanečních akcí v republice a zdárně došly až do pražského super finále, odkud přivezly sedmé místo z Show Dance, páté místo z Latiny a titul TANEČNÍ SKUPINA ROKU 2014 za Flamenco Tangos. Záznam sestřihu České televize toho nejlepšího z této soutěže dospělých je tedy pro ty, kteří se zajímají, ke zhlédnutí na odkazu: http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/1 ... roku-2014/ THARA D.C. Kopřivnice od 21:40 minuty.
V této chvíli, však již jsem si jistá existencí již výše zmíněné žáby, jelikož v článku KN o dnech techniky jsou přes nemalou snahu kulturního domu o uveřejnění celého programu i s časovým výpočtem, uveřejněny všechny místní vystupující skupiny, kromě THARY D.C. http://www.koprivnice.cz/index.php?tema ... anek=17741
Máme vlastně štěstí, že nejen v pohádkách, ale i v reálném životě naděje umírá poslední. Snad se najde hrdina bez bázně a hany, který KN vysvobodí.
Máme ještě další velké štěstí, že existují i jiná periodika a kabelová televize, kterým naše úspěchy nevadí.
https://www.facebook.com/media/set/?set ... 146&type=3
Ve výčtu můžu pokračovat dalším štěstím, že můžeme jezdit na ty celostátní a mezinárodní soutěže a reprezentovat město. V minulém režimu by to mohli jen ti vyvolení.

Pro úplnost dokládám, že všechny naše úspěchy včetně těch posledních, jež se pomyslné žábě nejspíš taky nebudou líbit, jsou zveřejněny na odkazu: https://www.facebook.com/pages/Tane%C4% ... 146?ref=hl

Za TS RELAX a THARA D.C. Kopřivnice
Mirka Břusková
Naposledy upravil Mirka Břusková dne pon zář 22, 2014 16:39, celkově upraveno 1
Mirka Břusková
 
Příspěvky: 26
Registrován: pon úno 17, 2014 15:59
Karma: 0

Re: Informovanost v Kopřivnici

Příspěvekod Mirka Břusková » pát zář 19, 2014 14:06

Samozřejmě, že ti méně naivní čtenáři došli stejně jako já k závěru, že vůbec nejde o malou žabku v podobě pracovníka redakce či snad redaktora, ale v Kopřivnických novinách, jako v jiných oblastech našeho života se usídlilo větší zvíře. Zvíře, které nemá jen čtyři končetiny, ale násobně více, aby dosáhlo na větší počet obětí. Možná chobotnice, ta má osm ramen, vybavených přísavkami a navíc je mistrem kamufláže. Dokáže napodobit hada, platýse, a další i nebezpečné živočichy, aby mohla přeplavat přes nebezpečné území, a navíc její proměny nejsou náhodné.
V případě Kopřivnických novin, to ale bude něco od písmene K, tedy nejspíš KRAKATICE, ta je větší a má prodloužená chapadla, takže dosáhne ještě dále. Otázkou ovšem zůstává, zda je opravdu nutné, takto zasahovat i do umění a sportu. Mimochodem v posledních letech se výkony některých tanečních skupin srovnávají s výkony sportovními, a díky tomu se soutěžní tanec řadí mezi sport. Také proto, obdrželi naši mladí tanečníci z THARY-junior ocenění od Asociace amatérských sportů České republiky a titul TALENT ROKU 2014. http://ts-relax.rajce.idnes.cz/Talent_roku_2014/

Procházím městem a potkávám lidi, kteří blahopřejí k úspěchu a zároveň se pozastavují nad tím, že se o nás dovídají pouze od přátel, nebo jiných periodik. Nechápou, ale chtějí vědět, přemýšlejí. Nechají si vysvětlit, že to není vina těch lidí v redakci, ti mají vlastní životy a každodenní starosti. Na vině je slepota, nedostatek úsudku a zaujatost Krakatice. Lidé stejně jako většina menších či větších zvířat jakmile nepociťují nedostatek zakopou momentální přebytky, ale mnohdy je již nikdy nevykopou, protože zapomenou a to je i účel konání snad jen jednoho ramene naší kopřivnické Krakatice. Nemluvit o THAŘE a zapomenout, jelikož nikdo z nás dosud není součástí žádného z jejích ramen.
Mé město ovšem takto čekají nesnáze a pravděpodobně ještě horší než ty současné, když se takto zasahuje do informovanosti i v tak málo důležité oblasti. Jak to asi vypadá v oblastech opravdu důležitých?
Neumíte si představit, jak ráda bych se mýlila.
Proto, když si tedy již zmíněná Krakatice neumí vážit toho, že propagujeme město, nejen u nás, ale i v zahraničí, budu přirozeně trávit svůj umělecký čas i jinde, budu doufat a sledovat jestli už je v mém maloměstě přemožena moc nesmrtelné tety Závisti. Její charakter totiž nemá nic společného s vydobytou svobodou. Přestože se v poslední době tolik věcí změnilo, jsou některé problémy stále aktuální. Už český velikán Karel Čapek, jenž zvýraznil vlastnosti některých lidí ve svém díle Ze života hmyzu, nebo ve slovech některých českých písničkářů vzniklých již v minulém století:
A to všechno proto jen, že pár pánů chce mít den bohatší králů.
Přes všechna slova, co z nich jdou, hrabou pro kuličku svou, jen pro tu svou.

Nepřipomíná Vám to něco?
Není to vztek, spíše smutek v duši, ale uklidňuje mě vědomí, že jakákoliv negativní životní zkušenost se v uměleckém díle projeví a bývá k užitku. Obtíže nepřicházejí proto, aby nás zničily, ale přicházejí proto, aby pomohly objevit náš skrytý potenciál a sílu k další ještě kvalitnější tvorbě. Je mnoho takových, kteří mají umetenou cestičku, ale nedošli ani za hranice města.
Úspěchy „THARY“ nejsou ojedinělé, ani náhodné a to svědčí o úrovni námi poskytované výuky. Naštěstí Kopřivnice není středem světa, což Krakatice patrně neví. Díky mým zkušenostem načerpaným v průběhu čtyřiceti let, ochotě předávat je svým členům a samozřejmě i díky jejich píli a vytrvalosti, sklízíme zasloužená ocenění i nadále https://www.facebook.com/media/set/?set ... 146&type=3
Takže my si v této chvíli nejen tančíme, ale i zpíváme:
Pár přátel stačí mít, co uměj za to vzít. A vůbec jich nemusí být mnoho.
Jen opři se a vstaň a rvát se nepřestaň.
Vždyť někdy stačí říct jen: „Dál se snaž, Ty na to máš“.
http://ts-relax.rajce.idnes.cz/

Za TS RELAX a THARA D.C. Kopřivnice
Mirka Břusková
Mirka Břusková
 
Příspěvky: 26
Registrován: pon úno 17, 2014 15:59
Karma: 0

Re: Informovanost v Kopřivnici

Příspěvekod Mirka Břusková » pát říj 24, 2014 15:18

Teorie potvrzena. Embargo prolomeno.
Strach zaměstnanců KN se pomalu vytrácí, nebo je to díky předvolební kampani?

http://www.koprivnice.cz/index.php?tema ... anek=18261
Podněty ze strany veřejnosti ke zlepšení vítáme a děkujeme za ně. Nemusíme chodit daleko k příkladům, že slýchat jen chválu vede k nezdravé sebedůvěře z nevědomosti.
Díky přehledu ve světě tance jsme si vědomi, že je stále co vylepšovat.

Naštěstí jsou i periodika, která nejsou ovlivnitelná.
https://www.facebook.com/pages/Tane%C4% ... tos_stream

Doufejme, že povolební koaliční jednání a sestavování zastupitelstva povede k cestě dalšího nezatajování informací a neumožní již jednomu z chapadel ničení dlouholeté práce nejen hlavy kopřivnické Krakatice, ale i všech jejích ostatních ramen.

Za THARA D.C. Kopřivnice
Mirka Břusková
Mirka Břusková
 
Příspěvky: 26
Registrován: pon úno 17, 2014 15:59
Karma: 0

Re: Informovanost v Kopřivnici

Příspěvekod Mirka Břusková » pon lis 24, 2014 10:55

Drobné záblesky se množí. Znamená to blýskání na časy?
http://www.koprivnice.cz/index.php?tema ... anek=18462

Rozdílný přístup je ovšem nejspíš z opatrnosti, stále znatelný. https://www.facebook.com/media/set/?set ... 146&type=3
KTK od 3:38 minuty na https://www.youtube.com/watch?v=I4ervwD ... e=youtu.be
Mirka Břusková
 
Příspěvky: 26
Registrován: pon úno 17, 2014 15:59
Karma: 0

Re: Informovanost v Kopřivnici

Příspěvekod Mirka Břusková » úte bře 24, 2015 10:52

Mirka Břusková
 
Příspěvky: 26
Registrován: pon úno 17, 2014 15:59
Karma: 0

Re: Informovanost v Kopřivnici

Příspěvekod Mirka Břusková » čtv kvě 07, 2015 12:07

Kopřivnice je známá jako velmi kulturní město, ale většina veřejnosti včetně hrstky tanečních odborníků různých tanečních forem ví jen málo o tanečních svazech působících na území České republiky.
Největší taneční organizací, jenž organizuje nejrůznější taneční akce včetně soutěží v české republice je CDO: http://www.czechdance.org/ Tato organizace má oprávnění nominovat ze svých mistrovských soutěží jednotlivé kluby, jenž uspěly na mistrovstvích republiky různých tanečních forem i na mezinárodní soutěže IDO (International Dance Organization)
Každoročně se již od začátku taneční sezóny tj. od podzimních měsíců po celé zemi koná tzv. taneční liga (postupně od základní ligy, II ligy až po Extraligu) v Modern Dance. Tato končí obvykle v únoru a od března začíná Dance Life Tour (DTL) postupové soutěže formací. Tyto soutěže umožňují skupinám z řad členů i nečlenů, jenž se zúčastní zajistit motivaci ke zvyšování výkonnosti metodou postupů. V základních kolech dávají možnost i začínajícím tanečníkům různého věku zařazeným do týmu nově, získávat potřebné zkušenosti a posilovat psychiku pro další taneční kariéru, včetně výhledového zařazení mezi ty nejlepší tanečníky reprezentující na nejvyšších republikových a mezinárodních soutěžích.
Vedoucí si již od ledna mohou zjistit termíny a místa soutěží, což je velkou výhodou a navíc minimálně týden před jednotlivými soutěžemi zjistit účast. Je velká škoda, že v uplynulých ročnících někteří vedoucí vystavili svou nevědomostí své týmy zklamání z minimální účasti či nedokonalým plánováním tudíž i znemožnili pokračování v soutěži.
CDO pořádá i školení o novinkách, nejen pro porotce, ale i řadové členy. Je také jednou z mála organizací, která předem už v propozicích zveřejní složení odborníků v porotě, jenž dodržuje etická pravidla (pokud je vedoucí zúčastněného tanečního kolektivu v porotě, nemůže být zároveň tanečníkem dané soutěže, také nehodnotí vlastní skupinu, ani choreografii), což bývá častým nešvarem různých soutěží a vede ke skutečnosti, že mnohé kvalitní soubory na tyto soutěže raději nejezdí.

Do jarního Dance Life Tour 2015 postupových soutěží formací, jsou do artových disciplín mimo jiné zařazeny i v Kopřivnici nejvíce zastoupené orientální tance (Belly Dance) a letošní taneční turné je právě v této taneční formě trošku ojedinělé. O tom, že zájem zabojovat o postup na mistrovství republiky v orientálních tancích letos pořádaném poprvé na Moravě svědčí i více než 100 procentní nárůst soutěžících, který provázel letošní postupová klání právě moravských klubů. Z mistrovství Moravy postoupilo letos 9 tanečních týmů extraligy s výkonnostní třídou B, což předčila jen motivace možnosti účastnit se na mistrovství světa pořádaném v ČR v roce 2012
http://www.ido-dance.com/ceis/ido/resul ... 2_535.html.
Naopak z mistrovství Čech byl zájem tentokrát minimální, a tudíž české týmy tak s pořádáním přenechaly moravským i příležitost k získání titulů nejvyšších.
Tanečníci nemusí tančit jen pod tanečním kolektivem, je tu i možnost statutu "bez klubové příslušnosti" a mohou se přihlásit sami přes soutěžní úsek CDO.
Kontakty:
DANA KLASOVÁ - manager soutěžního úseku
tel: 773 997 065, email: dana.klasova@czechdance.org
DENISA ROŠTEJNSKÁ - sekretariát soutěžního úseku
tel: 773 997 063, email: soutezniusek@czechdance.org
Sekretariát soutěžního úseku CDO je vám k dispozici v pracovní dny denně mezi 7:00 a 15:00 hod.

K přihlášení je zapotřebí zaslat:
- jméno + příjmení, datum narození
- disciplína /zda klasik či show
- četnost /solo, duo; ostatní četnosti už musí vždy startovat pod klubem
- věková kategorie
- délka choreografie
- jméno choreografa
- název choreografie (tak ji bude uvádět moderátor)
Rozdělení do disciplín vyžaduje již větší taneční zkušenosti, ale není problém se poradit se zkušenějšími tanečními odborníky.

Jak bude vypadat to letošní mistrovské klání 15.5. 2015 v Bohumíně se teprve uvidí,
https://www.facebook.com/CZECHDANCEORGA ... =1&theater
ale každopádně to znamená, že letos budou mít i ostatní moravské skupiny vetší příležitost dosáhnout na nominace soutěží pořádaných mezinárodní organizací IDO.

Postupy z MČR na mezinárodní soutěže, které se letos budou konat:
15.-18.10.2015 Saint-Petersburg
http://www.ido-dance.com/ceis/ido/compe ... 5_919.html
31.10.-1.11.2015 Kalliningrad
http://www.ido-dance.com/ceis/ido/compe ... 5_886.html
20.-22.11.2015 Sochi
http://www.ido-dance.com/ceis/ido/compe ... 5_885.html

Zmíněné datum prvního mistrovství české republiky Belly Dance na Moravě se blíží a s ním i vysněné nominace na mezinárodní soutěže.
Otevření registrací: čtvrtek 30.4. 2015
Uzávěrka nahrání hudby přes upload server: STŘEDA 13. 5. 2015 ve 24:00 hod.
Další informace jsou k dispozici na: https://www.facebook.com/events/802906656423880/

Příležitost zúčastnit se je zde pro všechny stejná a pokud ještě stále něco nevíte, informujte se tam, kde jsou informováni. Neúspěch na jedné soutěži neznamená neúspěch na všech dalších, každá soutěž je jiná a výsledky mohou být stále lepší a lepší. Seberte odvahu posunout se dál. Týden před uzavřením registrací je přihlášeno bezmála 60 jednotlivců, přes 40 skupin a počty stále narůstají, takže i letos bude MČR Belly Dance hodně zajímavé. THARA D.C. https://www.facebook.com/pages/Tane%C4% ... 0594454146 má přihlášeno 7 soutěžních jednotek od sól, přes dueta až ke skupině, tak nám lidičky držte prosím pěstičky.
Doufám, že se tanečníkům i přihlížejícím bude na soutěži líbit!
Těším se na vás!!!

Za THARA D.C. Kopřivnice
Mirka Břusková
Mirka Břusková
 
Příspěvky: 26
Registrován: pon úno 17, 2014 15:59
Karma: 0

Re: Informovanost v Kopřivnici

Příspěvekod Mirka Břusková » pát čer 05, 2015 9:17

S mírou informovanosti ve městě přímo souvisí i dezinformovanost, využívající nevědomosti, ale naštěstí všechny ty negativní zprávy mají i pozitivní stránku. Šíří se totiž rychleji, než zprávy pozitivní. Pravda po čase stejně vždy vyjde najevo a jen amatéři mají potřebu vymýšlet jak někomu škodit.
Někde jsem četla velmi moudrou větu: „Budete-li lidi kolem sebe vnímat takové, jací jsou a nebudete vztahovační, nic z toho co řeknou nebo udělají, vás nezraní. I kdyby Vám lhali, nic se neděje. Pomůže Vám to v náhledu na jejich povahu. Vymýšlejí si, protože se bojí, abyste nezjistili, že nejsou dokonalí.“
Je mi upřímně líto všech těch, kterým možná přátelské vazby způsobují oslepující náklonnost k dezinformovanosti z nevědomosti, či snad strach z vidiny ztráty výhod nebo dokonce zaměstnání jim brání přirozeně reagovat a se ctí vykonávat svou práci.
Dezinformovanost se týká i soutěží CDO a jelikož jsme jediní místní přímí účastníci, víme také jaká je skutečnost. Když CDO v roce 2008 v době nejvyššího zájmu o orientální tanec začala pořádat soutěže formací v této taneční formě i přes velkou popularitu vskutku nebylo moc těch, kteří by je byli ochotni absolvovat, spíše z nevědomosti. V roce 2010 byla již pořádána mistrovská soutěž s větším počtem účastníků, ale v dosti velké vzdálenosti, až v jihočeském Táboře. Vzhledem ke skutečnosti, že prezence probíhala do deváté hodiny ranní, byli jsme jediným moravským klubem, který dorazil, ale i přes velmi brzkou hodinu odjezdu na soutěž naše sólistky zabodovaly a přivezly z klání dospělých nejen bronz, ale i zlato. Součástí našich tehdejších výprav byly i tanečnice využívající nízké účasti v soutěži duet a skupin, vždyť koho by nepotěšilo, že našel cestu snadněji než ostatní, ale jakmile tato výhoda pominula, raději se vzdaly výhodné soutěžní kariéry, odešly a již se žádných soutěží neúčastní. Do té doby se vypracovaly i další tanečnice a na jaře roku 2012 odjely naše nejlepší sólistky na první mezinárodní klání do Itálie, odkud přivezly stříbro i zlato a v podzimním festivalu World Championship Belly Dance Babylon 2012 pořádajícím IDO, konaném poprvé v české republice se sóla dostaly až do finále a v závěru sólová zástupkyně THARY vybojovala nejen 4. umístění ze světové soutěže Orient Clasic, ale i bronz z European Championship Orien Show a skupina přivezla z festivalové soutěže vítězný pohár.

V současnosti již CDO pořádá mistrovskou soutěž i na Moravě. O tom, že zájem zabojovat o postup na mistrovství republiky v orientálních tancích letos pořádaném poprvé na Moravě svědčí i více než 100 procentní nárůst soutěžících, který provázel letošní postupová klání právě moravských klubů. Naopak z mistrovství Čech byl zájem tentokrát minimální, a tudíž české týmy tak s pořádáním přenechaly moravským i příležitost k získání titulů nejvyšších. Na letošní vrcholnou prestižní soutěž se do Bohumína sjelo bezmála 400 orientálních tanečnic a odborná porota shlédla na 120 choreografií všech věkových kategorií od sól, duet až po formace. Samotná soutěž trvala 8 hodin a sestřih finálových kol je k nahlédnutí na odkazu: http://novaplus.nova.cz/porad/czech-dan ... lly-patek/
Děvčata reprezentující výukové Taneční středisko RELAX Kopřivnice připravila 7 choreografií, z nichž se 5 zúčastnilo finálových kol, a přivezla si další drahé kovy do již nemalé sbírky. Eliška Jeřábková vybojovala stříbro a bronz za dětská sóla clasic i show, spolu s Martinou Gajduškovou stříbro za duo a ještě další stříbro pro Pavlu Jeřábkovou za sólo ze soutěže dospělých. THARA D.C. tak má opět zajištěny nominace na mezinárodní soutěže IDO, jenž se budou konat na podzim. Opět se prokázalo, že odvahu pustit se do boje i na jiném než místním poli mají pouze zástupkyně THARY a ostatní mají, ještě než se nachýlí hájení díky současnému komunálnímu volebnímu období, dostatek času. Naštěstí je jen na začátku a příležitostí bude ještě dost. Přímé spojení bez přestupů z místní soutěže na evropská klání i pro nejšikovnější tanečnice každopádně není. Získané tituly je potřeba ještě také párkrát obhájit, aby se otevřela cesta i dále než na domácí prkna a k tomu jen finanční zajištění bez znalostí a dovedností nestačí. Všude se najdou lidé, jenž si myslí, že stačí zakoupit si a absolvovat drahý kurz, který je určitě někam posune, ale bez sledování profesionálních trendů a tím nemyslím videí z You Tube a kopírování choreografií, to naštěstí stále nestačí. Funguje to přesně naopak, nejen pro místní taneční seskupení. Důležitý je také výběr soutěží, investovat čas a peníze do akce, již nevyhledávají pořadatelé prestižních akcí, je téměř zbytečnou investicí, kterou si nemůžeme dovolit a proto se věnujeme i jejich pečlivému výběru. Jsme rády, že je nám umožněn zisk těchto "důstojných" titulů, vlastně tímto spolupracujeme na tom, aby se takto časem stávaly top soutěžemi s nejvyšší možnou vypovídající hodnotou o kvalitě tanečníků a třeba i jistý odrazový můstek v další kariéře mladých, či "razítko" tanečních/ uměleckých kvalit. I díky nám organizátoři vidí, že kategorie má jistý potenciál a začne s větší propagací, s důslednějším vzděláváním porotců, pozváním odborníků...

Jak jde čas i většina z nás sleduje, že vše má svůj vývoj. Jednostrannost zavání dobou minulou a je přežitá, zatímco současnost vyžaduje mnohostrannost nejen v umění, i když pokusy o cestu zpět a stagnaci ze strany vlivných stále trvají. Každý laik totiž ví, že pokud není s hůry dáno, v apatyce nekoupí, ani za vlastní, natož za obecní peníze. Nýbrž pokud s hůry dáno máte, tak stejně půjdete dál i přesto, že vám někdo záměrně škodí a neváží si toho, co pro město a jeho reprezentaci děláte. Tady právě aspekt pokrytí vlastními financemi má svůj nezaměnitelný ráz, i míra zodpovědnosti je tu totiž pouze za své. Už od dětství jsem byla připravována na skutečnost, že čím víc budu vynikat, tím větší závist budu vzbuzovat, zvláště na malém městě, že po každé ráně musím zatnout zuby a jít dál a je pouze na mě, zda se nechám odradit, nebo budu pokračovat v odvěkém boji s větrnými mlýny. Takto pomalu, ale jistě pokračuji už 40 let a nyní již využívám výhod celoživotně nabytých zkušeností, mnohostrannosti a znalosti tanečního světa, který se rozprostírá široko daleko za hranicemi města. Jestliže někdo něco umí, má pokoru, nespoléhá na přímluvy, nemá důvod se přetvařovat a závidět. To vše je na jeho uměleckém projevu také vidět a lidé kolem, ať už odborníci nebo laici, to poznají. Jen díky tomu máme tu čest i bez podpory reprezentovat a vítězit v zahraničí i na nejprestižnějších tanečních akcích. http://www.ceskatelevize.cz/porady/1111 ... ych/video/


Za THARA D.C. Kopřivnice
Mirka Břusková
Mirka Břusková
 
Příspěvky: 26
Registrován: pon úno 17, 2014 15:59
Karma: 0

Re: Informovanost v Kopřivnici

Příspěvekod Mirka Břusková » stř srp 19, 2015 16:12

Souhrn sezóny 2014-2015.

Taneční skupina THARA reprezentující výukové taneční sdružení (nově Taneční centrum RELAX,z.s.) Kopřivnice za uplynulou taneční sezónu absolvovala 12 soutěží, z toho 4 postupové, 3 národní, 2 mistrovství ČR a 3 mezinárodní. V souhrnu sezóny získala 17 zlatých, 3 stříbrná a 4 bronzová umístění. V jednotlivých mistrovských soutěžích obhájila titul Taneční skupina roku, jednotlivci přivezli 3 tituly prvních a 1 titul druhých vice-mistryň republiky. Na mezinárodních kláních jednotlivci vybojovali 4 zlaté a 1 bronzovou medaili a skupina přivezla 4 zlaté a a po 1 stříbrném a bronzovém ocenění, http://ts-relax.rajce.idnes.cz/Stripky_ ... 1.2014.jpg, včetně zlatého poháru z Vídně.
http://ts-relax.rajce.idnes.cz/Stripky_ ... y20.3..jpg

Výdaje tanečního spolku pouze za soutěžní činnost spolu s výdaji jednotlivých reprezentantů za doplatky startovného, cestovného a ubytování se vyšplhaly za kalendářní rok 2014 přes 60 tisíc Kč, z čehož příspěvek města na reprezentaci THARY, jenž je několikanásobným mistrem republiky a vicemistrem světa činil 7990 Kč.
Výdaje za soutěžní činnost poloviny kalendářního roku 2015 přišly spolek a jednotlivé reprezentanty na bezmála 26 tisíc Kč a nově sestavená rada města letos žádosti o příspěvky na reprezentaci k projednání zastupitelstvu města v již proběhlých dvou dotačních termínech nedoporučila, přičemž zbývá už jen jeden a většina prostředků je již vyčerpána. http://ts-relax.rajce.idnes.cz/Stripky_ ... y15.5..jpg

V této chvíli je potřeba dodat, že v plánu zahraničních mezinárodních klání, na něž THARA DC letos vybojovala nominace předními umístěními na jednotlivých mistrovstvích ĆR je soutěž, již jsme již museli oželet http://www.ido-dance.com/ceis/ido/compe ... 5_901.html
a v plánu jsou další:
http://www.ido-dance.com/ceis/ido/compe ... 5_944.html
http://www.ido-dance.com/ceis/ido/compe ... 5_730.html
http://www.ido-dance.com/ceis/ido/compe ... _1004.html
http://www.ido-dance.com/ceis/ido/compe ... 5_886.html
http://www.ido-dance.com/ceis/ido/compe ... 5_885.html
Takže reprezentanty THARY ještě letos čekají i mezinárodní soutěže, jejichž rozpočet je plánován minimálně na 65 tisíc Kč, bez nichž se reprezentace města na mezinárodní úrovni konat nebude. Samozřejmě, že z výše uvedených soutěží a to zdaleka nejsou uvedeny všechny možné, se nechystáme absolvovat maximum, pouze ty, jenž budou z hlediska účelnosti, včetně využitelnosti přijatelné, kde budeme moci prezentovat více tanečních forem.

Když se tak podíváte na výše uvedená čísla, tak už nejen nám jistě dochází, proč jednotlivá místní taneční seskupení nemají zájem na zlepšování výkonnosti pomocí soustavné kvalitní přípravy k účasti na soutěžích a postrádají chuť prokazovat své umění i na neprobádané půdě za hranicemi republiky. Navíc jsou navyklé získávat více než hřejivý pocit z vystoupení, nemusí investovat další volný čas, včetně financí a stačí jim akce pořádané pouze na území města, jenž ovšem bývají na rozdíl od reprezentace mimo město, jejich spřízněnými dušemi dotovány. Zatím to bohužel vypadá, že v oblasti tance zúžené vedení města nemá zájem na reprezentaci a na tom, aby se ještě více rozvíjeli ti, co na to mají zkušenostmi i výsledky.
Schválené dotace na kulturu za rok 2014 ještě za bývalého vedení jsou k nahlédnutí na veřejnosti přístupných stránkách: http://www.koprivnice.cz/urad/dotace/dotace2OSK2014.pdf
avšak rozdíly budete moci porovnat, až budou uzavřeny a zveřejněny ty letošní.

Za Taneční centrum Relax,z.s. Kopřivnice a THARA DC
Mirka Břusková
Mirka Břusková
 
Příspěvky: 26
Registrován: pon úno 17, 2014 15:59
Karma: 0

Re: Informovanost v Kopřivnici

Příspěvekod Mirka Břusková » sob dub 23, 2016 10:07

Dnes o tom jak se intriky vyplácejí jen částečně.
Možná víte a možná nevíte, že se v Kopřivnici již po léta koná krajská taneční soutěž orientálních skupin Světlo Orientu. Letošní ročník této soutěže se odehrál ve znamení útlumu, nejen proto, že se ve stejný termín konaly ještě i dvě velmi podobné prestižnější soutěže, ale i značným zásahem do propozic.
Pořadatelé totiž ve snaze usnadnit přístup k medailovým pozicím i začínajícím skupinám rozmělnili pět věkových kategorií ještě na tzv. začínající a pokročilé, takže z pěti kategorií je najednou deset. K výše zmíněnému přibyl i počet postupujících z každé kategorie, ze dvou na tři, takže z loni postoupivších 10 nejlepších, letos mohlo postoupit celých 30, takže vlastně téměř všichni (tady je vhodné upřesnit, že loni startovalo pouze 24 a letos 10 choreografií). Výsledky jsou k nahlédnutí po určitou dobu na http://www.ddmkoprivnice.cz/soutezni-pr ... o-orientu/
Toto je bezpochyby velmi dobrý tah, který umožní větší počet všech postupujících, ale navíc místní pořadatelé po několika úspěšných létech zjistili, že dvojice a trojice nezapadají mezi skupiny. Důsledkem toho se stalo, že loňské vítězky dětské kategorie z Thary-junior a jediné úspěšné reprezentantky Kopřivnice v celostátním kole této postupové soutěže, konající se každoročně v Uherském Ostrohu, kde získaly v konkurenci 11 choreografií bronz, nemohly startovat.http://ts-relax.rajce.idnes.cz/Svetlo_Orientu_2015/
Ovšem již hůře je možno chápat tento zásah do propozic v minimálním počtu startujících ve skupině pouze v krajském kole kopřivnické soutěže, jelikož krajské kolo Zlínského ani jiných krajů tento zásah neobsahuje. http://www.ddmpastelka.cz/svetlo-orient ... ientalnich
Další porovnání propozic jiných krajů naleznete na http://ts-relax.rajce.idnes.cz/

Při těchto faktech je věru těžko říct jaký je pravý důvod menší oblíbenosti a následného útlumu. Platící diváci z řad příznivců pořadatelské skupiny jistě tyto skutečnosti potěší, jen jak asi zareaguje široká veřejnost zhlédnuvší v přímém přenosu letos pouhých 10 choreografií zařazených do 7 kategorií, přičemž je jasné, jak soutěž dopadla - 7 zlatých a 3 stříbrné, jelikož jiná umístění prostě nebyla. Takovéto skutečnosti jistě nevedou k oblibě u široké kulturní veřejnosti, podobně jako zrušení diváky velmi oblíbené soutěže lektorek před několika lety.
Jak tuto letošní soutěž zhodnotily Kopřivnické noviny si můžete přečíst na odkazu: http://www.koprivnice.cz/index.php?tema ... anek=20829
Rovněž pracovníci kabelové televize se až dodatečně přesvědčili, že za množstvím informací dodaných do komentáře pořadatelem se skrývá v popisu oslnivých výkonů vlastně manipulace: https://youtu.be/r0ao2e7roD4

Teprve v současnosti se před čtyřmi lety vyřčené QUI BONO, tedy KOMU KU PROSPĚCHU, vrací jako bumerang. Bylo to v době, kdy jsme začali jako Thara DC sklízet první úspěchy na celostátních soutěžích, naše kariéra se teprve začala slibně rozjíždět a nebyli jsme známí jako teď. Paradoxně nám právě tato manipulační kampaň dost pomohla, protože se mnozí zúčastnění o nás teprve dozvěděli a to z úst „pilné“ konkurence. Každý trochu přemýšlející člověk ví, že koho haní konkurence, toho se zákonitě bojí a určitě má proč.
Již od doby, kdy jsem před 12-ti lety vytýčila základy současného výukového Tanečního centra Relax si uvědomuji skutečnost, že kdybych učila vše, co umím, kromě orientálních tanců, tak by žádná averze ani nevznikla, ale stále víc se stavím k názoru, že i v malém městě jsou šikovné tanečnice, jenž si zaslouží úspěch. Každému je jasné, že kdyby nebylo nás úspěšnějších, nebylo by potřeba dlouhodobě používaných manipulací a výše zmíněných, tentokrát prokazatelných intrik vůči mé osobě. Tyto jsou, ale v poslední době namířeny proti všem našim členům reprezentujícím město i na velmi prestižních mezinárodních kláních v zahraničí a také trenérce našich talentovaných juniorek, včetně malé tanečnice na vozíčku Karolínky Dejové. Karolínka se zúčastňuje spolu s ostatními děvčaty normálních tréninků, vystoupení i soutěží a takto se snažíme učit děti již od mládí i vzájemné podpoře a pomoci. Zastáváme totiž názor, že naše mladé-budoucí dospělé je potřeba učit nejen kvalitnímu tanci, ale i dobrým mezilidským vztahům a úctě, kterou nezískáme řečičkami, ale pouze výsledky. Víme totiž, že lektorka tance může předat svým svěřencům jen to, co sama umí a pokud není nejlepší tanečnicí ani v kolektivu své skupiny, pak těžko může ty ostatní něčemu kvalitnímu naučit. A tady vzniká otázka- co dobrého může předat člověk, jenž je schopen snažit se ovlivňovat účast místní konkurence pozměňováním propozic ve svůj prospěch i když to na první pohled vypadá, že to dělá vlastně pro své svěřence samotné? Takto si děti i dospělí jen zvyknou na ten laskavý mateřský přístup, že se někdo i bez jejich vědomí postará o přizpůsobení alespoň místních podmínek a vymete jim cestičku, ale v dalším kole, či na jiných soutěžích pak nemají šanci uspět a opět pohoří, jako se stalo již mnohokrát.

V neposlední řadě mi tedy zbývá už jen popřát členkám Amirah a Farridah hodně štěstí v celostátním kole Světla Orientu, které bude ovšem mnohem náročnější, protože je předpoklad, že z jiných krajů postoupí více skupin a navíc bude následovat ihned po náročném dni Šostýnské Venuše, kde uvidíte vše kromě Thary, jelikož nám její pořadatelé svými počiny jasně dávají najevo, že za peníze z dotací nebudou pomáhat propagovat úspěšnější konkurenci. Nevadí, pokud máte zájem vidět nezkalenou, pravou radost z tance malých dětí, juniorů i dospěláků připravujeme na jedno červnové páteční odpoledne v centru města Kopřivnický karneval jako v Riu a na podzim v kulturním domě taneční show Tancem kolem světa, kde budou kromě jiných i ty nejúspěšnější choreografie z letošního roku a uplynulých let.

Ráda bych ještě upřesnila, že tyto řádky nevznikly proto, že bychom spoléhaly na propagaci v kopřivnickém kole soutěže, jenž neposkytuje nominace na mezinárodní klání. Thara DC reprezentující naše Taneční centrum Relax Kopřivnice od počátku roku má za sebou již 14 vystoupení v rámci plesové sezóny i po ní a 5 úspěšných soutěží včetně 1 mezinárodní. Za svůj taneční um jen v současné soutěžní sezóně přivezla do malého moravského města 7 zlatých, 5 stříbrných a 1 bronzové umístění. My si totiž jasně uvědomujeme, že Kopřivnice není středem světa a víme, že postup je třeba vybojovat kvalitou techniky tance a nápaditých choreografií, ne intrikami na místní úrovni. Víme taky, že jen díky dlouhodobým úspěchům jsme známí i mimo region a není tajemstvím, že již opět máme několik pozvánek na velmi prestižní celostátní i mezinárodní soutěže, na než si vyděláváme výukou několika tanečních forem pro širokou veřejnost bez rozdílu věku v Tanečním centru Relax. http://www.tsrelax.wz.cz

Na závěr ještě podotýkám, že moudrý člověk ví, že konkurence pomáhá zvyšovat výkony. Už z dávných pohádek máme poučeni, že jít uhlazenou cestou je sice příjemné i pohodlné, ale pocit z překonání překážek je více povznášející a vede k těm pravým úspěchům. Ta uhlazená cesta totiž vede jen tak daleko, jak daleko je schopen, ten kdo ji našel ještě dále uhlazovat. Zkrátka kdo má ambice vyhrávat i jinde než jen v Kopřivnici a zdravé sebevědomí, najde si svou pravou cestu.

Mirka Břusková
Naposledy upravil Mirka Břusková dne pon zář 12, 2016 21:41, celkově upraveno 1
Mirka Břusková
 
Příspěvky: 26
Registrován: pon úno 17, 2014 15:59
Karma: 0

Re: Informovanost v Kopřivnici

Příspěvekod Mirka Břusková » sob čer 11, 2016 22:37

Vážené organizátorky Světla orientu.
Můj článek o letošním ročníku jedné z krajských soutěží Světla orientu konané v Kopřivnici je jen konstatováním skutečnosti a vaše reakce je vědomou snahou o překrucování pravdy. http://www.koprivnice.cz/index.php?tema ... anek=21064
Na adresu Tanečního centra Relax, ani na mou soukromou adresu nedošla žádná pozvánka k účasti na výše zmíněné soutěži ani pro Tharu, tedy dospělé, ani pro Tharu-junior, natož aby byla osobní. Je pravdou, že mailovou pozvánku z DDM na svou soukromou adresu obdržela asi měsíc před soutěží pouze trenérka juniorů a následně po zjištění, že většina děvčat mají v uvedený den jiný program a zůstaly jen tři, nebylo potřeba posílat přihlášku, či někoho kontaktovat, jelikož v propozicích bylo jasně uvedeno, že minimální počet startujících ve skupině je 4. Její osobní rozhovor s pracovnicí DDM proběhl až po uzávěrce přihlášek, kdy už jste věděli, že máte málo přihlášených ovšem s totožným závěrem, že po změně propozic nemohou startovat pouze 3. Na skutečnost, že v jiných krajích tomu tak není, jsme byli upozorněni až po soutěži a to z jiného kraje. Je mi upřímně líto všech lidí, kteří doposud věřili člověku, jenž tuto číslovku v počtu minimálně startujících změnil, jelikož stále jde o to, že tím předem a promyšleně zmařil postupy všech dvojic a trojic bez ohledu na to odkud jsou. Chápu, že přiznat se popravdě k manipulaci s propozicemi by znamenalo přiznat chybu, což každý člověk neumí a zda, nebo kdy byla projednávána změna v propozicích i s jinými kraji je věcí svědomí zúčastněných. Pro mě je směrodatné, že letos proběhla změna v minimálním počtu startujících pouze v Kopřivnici a jestli tvrdíte, že se v příštím roce uskuteční i v jiných krajích, včetně národního kola, pak se to dozvíme již za necelý rok.
Mirka Břusková
Naposledy upravil Mirka Břusková dne pon zář 12, 2016 21:50, celkově upraveno 1
Mirka Břusková
 
Příspěvky: 26
Registrován: pon úno 17, 2014 15:59
Karma: 0

Re: Informovanost v Kopřivnici

Příspěvekod Mirka Břusková » pát črc 01, 2016 21:56

Zveřejnění pravdy, jenž měla zůstat skryta, vyvolalo na stránkách Kopřivnických novin diskusi, která podle mého názoru patří na tyto stránky, tedy Diskusního fóra. Nicméně oceňuji, že redakce umožnila vyjádření obou stran. http://www.koprivnice.cz/index.php?tema ... anek=21102 Jen ve víru událostí a dění, tak nějak opět odsunula zveřejnění výsledků soutěží reprezentantů Kopřivnice z Thary DC, jenž bylo odesláno již na počátku června a může informace o Thaře zveřejňovat opět jen v Dopisech čtenářů http://www.tsrelax.wz.cz
Navíc bylo potvrzeno, že pravidla byla sice v počtu soutěžících v kopřivnické soutěži pozměněna ze 2 na 4, ale ne pro všechny. Následně bylo totiž zjištěno, že přece jen jedna ze startujících skupin byla pouze tříčlenná http://ts-relax.rajce.idnes.cz/Zajimavo ... matrio.jpg, což je dalším důkazem porušení etiky pořadatelů proti konkurenční kopřivnické skupině Thara DC, která na následujícím mistrovství republiky v orientálních tancích kromě sól startovala i se 4 duety, včetně jednoho tria a se všemi postoupili na mistrovství světa, jenž se bude konat ještě v roce 2016. Nevěřím, že těchto pět choreografií by mohlo kopřivnické kolo soutěže Světlo Orientu poškodit, ba naopak. Minimálně by místo 10 choreografií bylo celých 15 a platící diváci z řad široké veřejnosti by byli spokojenější. Ovšem v této chvíli je jasné, že Thara DC, by jich tam vlastně měla nejvíc a to je přece pro pořadatele málo ...

Důležité je, že se návštěvnost tohoto tématu hezky rozjela, tudíž je na místě méně informované čtenáře seznámit s událostmi, které předcházely, aby si mohli udělat vlastní obrázek.
Na počátku bylo slovo, vlastně několik slov uveřejněných rok a půl po tom, co jsme získali první tituly mistrů republiky v orientálních tancích a následující rok je i obhájili http://www.koprivnice.cz/index.php?tema ... anek=13510 z nichž je jasně patrné oč komu vlastně jde, ale i neuveřejněných na různých stránkách či periodikách, různými lidmi, různých reakcí od našich příznivců i nepříznivců, viewtopic.php?f=1&t=812 včetně redaktorů kteří se v té době, tedy v roce 2013 raději nepodepsali, aby na sebe moc neupozornili a případně nebyli po zásluze potrestáni: http://ts-relax.rajce.idnes.cz/Stripky_ ... eboduj.jpg

A tak si tu v našem malém moravském městečku žijeme a tvoříme a pracujeme a ...
Mirka Břusková
 
Příspěvky: 26
Registrován: pon úno 17, 2014 15:59
Karma: 0

Re: Informovanost v Kopřivnici

Příspěvekod Mirka Břusková » pát bře 31, 2017 16:48

Jak se tančí v Kopřivnici?
Rok se s rokem sešel, naše činnost se dále rozrůstá o zajímavé akce http://ts-relax.rajce.idnes.cz/ a s pozvolným příchodem jara se opět připravují různé postupové soutěže, včetně Světla orientu, jejíž jedno z krajských kol se bude konat opět v Kopřivnici. Loňský ročník této soutěže měl snahu býti převratným a v mnohém se to také povedlo. Převratným a hlavně poučným byl nejen pro tanečníky samotné, ale i pro mnoho kopřivnických příznivců tance, jenž se až dodatečně dozvěděli, že v Kopřivnici si pravidla, která vypsal vyhlašovatel soutěže DDM Pastelka Uherský Ostroh upravují k obrazu svému. Již loni kopřivničtí pořadatelé ve svém prohlášení tvrdili, že letos budou mít stejné podmínky v minimálním počtu tanečníků jako v Kopřivnici tedy 4, vypsáni i ostatní pořadatelé krajských kol, ale nejspíš to za rok nestihli projednat, takže se klání má konat opět i s duety jen s tím rozdílem, že snad budou hodnocena zvlášť. Takže my se vesele můžeme připravovat i s duety. http://www.ddmkoprivnice.cz/soutezni-pr ... o-orientu/
Jenže ani letos není i v Kopřivnici vše tak, jak zamýšlel vyhlašovatel soutěže Světlo orientu, jenž k propozicím přidal dodatek, který ovšem zdejší pořadatelé nezveřejnili či snad se snaží zatajit, jelikož je tam pro nás z tanečního spolku nazvaného Taneční centrum Relax Kopřivnice dosti důležitá zmínka: Soutěž je určena pouze zájmovým skupinám, ne profesionálním tanečnicím, přičemž nevylučujeme možnost, že se i pod hlavičkou tanečního centra může scházet a tančit zájmová skupina: http://ts-relax.rajce.idnes.cz/Zajimavo ... 26_n_1.jpg
Vyhlašovatelé světla orientu je zveřejnili i na svých Fb stránkách na str.5, ovšem tyto se zobrazí jen těm, jenž jsou na Facebooku registrováni. https://www.facebook.com/43726397647531 ... =3&theater
Kopřivničtí to ovšem nejspíš udělali proto, že by spolupořadatelé ze skupiny Farridah neměli koho přihlásit, jelikož některé členky nesplňují minimálně jednu z podmínek (tancují již déle než 4 roky), což dokládá fotografie z jejich vlastních stránek z roku 2011. http://www.farridah.com/pages/fotogalerie.php?fk=206
Tento krátkozraký přístup otvírá ovšem netušené možnosti i pro nás, jelikož nejsme profesionální skupina. Naše lektorky neučí za honorář, takže i my vlastně můžeme postavit skupinu s tancující lektorkou, či dokonce zakladatelkou skupiny, jako to loni udělala odnož Ženšen spolupořádající skupiny Farridah, což dokládají fotografie z loňského ročníku: http://www.farridah.com/newpages/index. ... lo_orientu
Problém ovšem budou mít v následném národním kole, pokud se do něj dostanou, jelikož tam ta podmínka platit bude. Takto vlastně loni v úporné snaze dosáhnout lepšího umístění zařazením do kategorie začínajících, samy na sebe upozornily, tímto nemalou mírou přispěly ke zrušení rozdělení na začínající a pokročilé a navíc ještě si samy letos zavírají dveře k postupu. Jak to vyřeší uvidíme na soutěži samotné, jenž se bude konat i s duety v sobotu 29.4. od 10 hodin ve velkém sále kulturního domu.
Bude letos ta, která svévolně přepsala číslovku v loňských propozicích kopřivnického kola soutěže v domnění, že se na to nepřijde, stejně jako vloni dodatečně zveřejňovat v prohlášeních výmluvy, včetně zdůrazňování podpory při charitativním koncertu pro Karolínku, přičemž podpořeni byli naopak námi, jelikož v tom roce měli v Kopřivnici pouze 2 vystoupení a to na svých akcích. Bude ve snaze zastrašit případné stěžovatele veřejně opět vyhrožovat soudem? Sníží se i letos natolik, aby opět rozesílala maily představitelům pro ni důležitých organizací, opatřených rádoby pravdami, a navíc podpisy nic netušících lidí, samozřejmě bez jejich vědomí, natož souhlasu, kteří se o těchto mailech, jenž nenapsali a neodeslali, dozvěděli dodatečně, přičemž vůbec netuší, kde všude byly rozeslány a kdo všechno byl takto ovlivňován. Pro nás je důležité, že nám o těchto aktivitách dávají vědět a nenechají se zmanipulovat.
Mirka Břusková
Mirka Břusková
 
Příspěvky: 26
Registrován: pon úno 17, 2014 15:59
Karma: 0

Re: Informovanost v Kopřivnici

Příspěvekod Mirka Břusková » sob dub 22, 2017 8:24

Je to jen smůla, nebo se teorie potvrzuje?
Tak přátelé, v Kopřivnici letos Světlo orientu, akce dotovaná městem a pořádaná skupinou Farridah ve spolupráci s DDM nezazáří. Dne 20.4. mi bylo oznámeno, že letošní ročník krajského kola se v Kopřivnici konat nebude z důvodu malého počtu přihlášených choreografií. Tento mail spolu se mnou obdrželo dalších pět přihlášených souborů. Jednoduchými počty lze tedy spočítat předpokládaný počet přihlášených. Pokud by každý z nich měl přihlášenu jen jednu, pořádající také po jedné - DDM (Amirah) a Farridah (Ženšen), tak by jich bylo 8. Naše kopřivnické Taneční centrum ale přihlásilo včetně Thary -junior 4 choreografie, což by součtem přesahovalo počet, který byl v loňském roce. Jistě není to mnoho, jenže vyvstává otázka, proč co loni vyhovovalo a umožnilo zazářit oslňujícím výkonům zúčastněných tanečnic najednou nestačí? Že by opravdu vadila skutečnost, že jiná kopřivnická taneční seskupení mají více „želízek v ohni"? V této chvíli tedy máme potvrzenou zjevnou snahu v žádném případě nepřipustit, aby se za peníze z dotací mohly prezentovat i jiné než pořádající kopřivnické subjekty. To raději tu dotaci vrátí, než by udělali něco, co se jim hluboce příčí, takže to bohužel vypadá, že město přišlo o jednu z tradičních akcí. Je to jistě velká škoda, že i když město má snahu podporovat kulturní akce, tak ne všechny organizace, jimž byly složitě přiznány, jich jsou ochotny použít ve prospěch kultury samotné. Ba dokonce se nebojím přemýšlet i dál a již všichni zasvěcení rozumíme, proč jedni z pořadatelů na svých stránkách ani do výše zmíněného data nezveřejnili propozice letošního ročníku a rovnou ji zrušili. http://www.farridah.com/newpages/index. ... ientu_2017
Nicméně většina přihlášených o svůj taneční den nepřijde, jelikož se naše Taneční centrum připojilo k celostátnímu projektu oslav Mezinárodního dne tance konaném ve stejný den (29.4.2017) http://www.koprivnice.cz/index.php?id=k ... &rok=2017a uspořádá soutěž s maximálním přizpůsobením původní myšlence. Bude se ovšem konat v odpoledních hodinách, nebude postupová, ale navíc bude rozšířená o další taneční formy. Většinu přihlášených choreografií již máme potvrzenu. Kulturní dům Kopřivnice nám sice uvolněné prostory sálu není ochoten pronajmout z důvodu-cituji z mailu: Bohužel v tomto případě nebude nájem možný, jak jsem psala, 30. 4. máme koncert, který bude mít naprosto jinou úpravu sálu. Ale naštěstí kulturní dům není jediným zařízením ve městě a jednání o náhradních prostorách probíhají, máme na to ještě celý týden, takže soutěž se každopádně uskuteční.
Mirka Břusková
 
Příspěvky: 26
Registrován: pon úno 17, 2014 15:59
Karma: 0

Re: Informovanost v Kopřivnici

Příspěvekod Mirka Břusková » sob kvě 20, 2017 20:13

Mezinárodní den tance v Kopřivnici
Každý, kdo dobře zná taneční svět ví, že tanečníci tělem i duší nikdy nepřipustí, aby se akce připravovaná na mezinárodní den tance zrušila. Ba naopak, my z Tanečního centra Relax uděláme vše proto, aby se konala, abychom svůj svátek tance pořádně oslavili. No a jak jinak než tancem. Takže i tentokrát jsme nemohli připustit, že je v Kopřivnici nějaká taneční akce, konkrétně soutěž orientálních skupin zrušena a uspořádali jsme vlastní, byť nepostupovou a bez dotačního příspěvku města. http://www.tsrelax.wz.cz/
Měli jsme dost málo času, pouhý týden, ale vše jsme díky skvělé souhře týmu zvládli. Vyjednali nájem sálu, objednali medaile a poháry, navrhli logo, plakát a diplomy včetně tisku, zajistili porotu i drobné dárky pro tanečníky a vše samozřejmě vlastními silami a bez nároku na finanční odměnu připravili tak, abychom mohli slavit na úrovni. Jediné co se nám nepodařilo zajistit byla propagace, jelikož Kopřivnické noviny od pondělního nahlášení akce nestihly reagovat a městský rozhlas reagoval na poslední chvíli a to v pátek v poledním hlášení, kdy většina obyvatel pracuje, a děti jsou ve škole.
Jak je to s těmi, kdo ruší akce dotované městem a jaké jsou důvody zrušení, široké kopřivnické veřejnosti a nám Kopřivnické noviny již prozradily: http://www.koprivnice.cz/index.php?tema ... anek=22422 Opět jednoduchými počty, ovšem po doplnění informací, které se nedovídají návštěvníci podobných akcí, dojdeme k doplnění důvodu zrušení. Jde totiž o startovné, jenž konkrétně na této akci činí 80 Kč a výtěžek ze startovného za více než 200 tanečnic je více než 16 000 Kč. Bohužel za poloviční počet tanečnic již je logicky také výtěžek startovného pouze poloviční, ale další možnost je příjem ze vstupného, které činí 60 Kč za dospělého z řad diváků i doprovodu tanečnic. Z dotace je možno uhradit poplatek za nájem sálu a propagaci, ale ostatní výdaje za poháry, medaile a porotu již musí být pokryty z výtěžku, což při ekonomickém přístupu je možno i z této částky pokrýt. Ovšem již zbývá jen minimální zisk a ještě by měli všichni tanečníci a jejich rodinní příslušníci příležitost shlédnout, že místní konkurence díky znemožnění přístupu na loňskou soutěž má více kvalitních choreografií. Takže je akce zrušena a většina dotace raději vrácena byť se má konat v den tance, jenž se slaví tancem na celém světě.
Naštěstí trenérka našich juniorů po zrušení postupové soutěže Světlo orientu stačila ještě přihlásit naše nadějné mladé tanečníky do soutěže v blízkém Novém Jičíně, odkud si přivezli bronzový pohár, takže jsme poslední sobotní odpoledne všichni dohromady Mezinárodní den tance slavili vskutku intenzivně. http://ts-relax.rajce.idnes.cz/
I květen pro naše tanečníky začal soutěžně. Zatímco junioři si na mistrovství Moravy Czech Dance Masters vytancovali další poháry včetně postupu do Grand finále v Praze, dospělí zajištovali program na májové veselici. Další soutěžní byl i následující víkend v příborském kulturním domě O zlatý pohár Bav klubu, odkud si pohár přivezli pro změnu dospělí: https://www.facebook.com/pg/Tane%C4%8Dn ... 2737571154
Ještě nás čeká celonárodní Světlo orientu v Uherském Ostrohu, kde máme stejně jako do zrušeného kopřivnického kola přihlášeny 4 choreografie a ještě se nám otevřely další netušené možnosti. Poslední květnový víkend bude pro naše juniorky prodloužený a ve znamení Grand finále mistrovství ČR v Praze. Na Šostýnské Venuši nás letos nečekejte, jelikož nám opět pozvánka stejně jako na kopřivnické Světlo orientu nepřišla, museli jsme si je vyhledat sami a letos to za týden těžko stihnou, jako loni, pozvat nás dodatečně až po vyzrazení machinací s propozicemi a pro záchranu dotací. Naší poslední akcí bude 16. června v centru města Karneval, aneb v Kopřivnici jako v Riu, kde jste všichni srdečně zváni. Od 16 hodin zde vystoupí většina našich kurzistů včetně těch nejmenších a reprezentanti i s malou tanečnicí na vozíčku Karolínkou Dejovou předvedou všechny oceněné choreografie ze soutěží uplynulé sezóny. Karolínka zde bude mít svou kasičku, kde jí můžete přispět dobrovolným vstupným na potřebnou letní rehabilitaci. Pokud v tento den nebude přát počasí, bude se konat v náhradním termínu.
Takže, pokud chcete znát recept na úspěch našich reprezentantů, tak se přijďte podívat, jak tancují ti, co neupřednostňují zisk a jejichž láska k tanci je bezpodmínečná.
Mirka Břusková
 
Příspěvky: 26
Registrován: pon úno 17, 2014 15:59
Karma: 0

Re: Informovanost v Kopřivnici

Příspěvekod Mirka Břusková » pon lis 06, 2017 14:33

Podzimní zprávy k informovanosti.
Jelikož se mnozí lidé, zajímající se o dění v našem malém regionálním tanečním světě dohadují a docházejí k málo pravdivým domněnkám, dodáváme nemálo potřebné vysvětlení na http://www.tcrelax.cz
Není žádným tajemstvím, že našimi členy jsou i děti či dospělí, jenž tančí i v jiných organizacích, DDM, ZUŠ, nebo uměleckých školách. Jsme tomu rádi a vítáme, že i v malém moravském městečku a okolí žijí zapálení tanečníci, kteří vědí, že pokud se chtějí naučit co nejvíce, musí také co nejvíce trénovat a je jedno pod jakou taneční školou. Je zcela na nich, jak si svůj volný čas rozvrhnou, kolik toho stačí a zda si vyberou začínajícího, nebo osvědčeného trenéra s dlouhodobými reprezentačními výsledky. Moudří tanečníci vědí, že kvalitnímu tanci se mohou naučit pouze od kvalitních trenérů či lektorů. My věříme, že tanec nemá hranice a proto poskytujeme těmto tanečním nadšencům i další možnosti v podobě reprezentace od malých, přes větší a pokud jsou pilní a šikovní, až po velké několikadenní mezinárodní soutěže různých tanečních forem. Jsme ovšem jedinými, jejichž trenéři jsou ochotni věnovat čas a finance navíc, na více než jednu, dvě nebo maximálně tři soutěže za sezónu. Nezřídka zažíváme tři soutěže pouze za jeden měsíc. Takto ukazujeme cestu i těm, kteří postupem doby touží vystoupit ze stínu tahounů a zabývat se vlastní kvalitní tvorbou s vlastními tanečníky, bez toho, že by jim vyschl pramen možnosti doplňující výuky. Dáváme tak tanci svobodu, kterou si kvalitní tanečníci zaslouží.
K tomu je potřeba dodat, že tanec se musí opečovávat, kultivovat a to je mnohdy obrovská dřina a odříkání nejen trenérů. Necháme-li se uchlácholit líbivými chválami amatérů a falešných proroků o tom, jak to je krásné, dopadneme velice špatně. Nechceme totiž skončit jako zaměstnanci státního či soukromého „holdingu“, kteří se za kus žvance vzdají svobody rozhodování, svobody vyjadřování a mnozí i svobody myšlení.
Mirka Břusková
Mirka Břusková
 
Příspěvky: 26
Registrován: pon úno 17, 2014 15:59
Karma: 0

Re: Informovanost v Kopřivnici

Příspěvekod Mirka Břusková » stř říj 03, 2018 8:40

Vážení čtenáři ano,
v posledním roce bylo velmi málo příležitostí, které by mě vedly k tomu, abych sedla k počítači a psala o nedostatcích v informovanosti. Od doby, kdy po přetřesu v radě města a následných chybách konkurence se dařilo všem novým projektům, které jsme naplánovali. Snad jen kromě malé anabáze s neuskutečněnou výstavou ve vestibulu úřadu, o které někdy příště. Naši reprezentanti absolvovali každoroční tour postupových soutěží o titul Taneční skupina roku, účastnili jsme se i dalších pohárových a mezinárodních soutěží, zorganizovali oslavu Mezinárodního dne tance a v rámci oslav 70 let povýšení Kopřivnice na město i akci Kopřivnice slaví v rytmu swingu. Všechny tyto i s výsledky jsou shrnuty na našich nových stránkách http://www.tcrelax.cz a v Galerii naleznete také fotografie.

Máme tu podzim, začala nová taneční sezóna a my se připojili k projektu DNY ZDRAVÍ. Právě informovanost o této naší akci v rámci kampaně Zdravého města Kopřivnice, kdy město přispívá na akci, je dalším důvodem ke zveřejnění. Vytvořili jsme plakáty, zveřejnili je na našich stránkách, zaslali do Kopřivnických novin, portálu Lašské brány i kulturního domu a zadali reklamu do KTK. Plakáty jsou na výlepových plochách, vypracovali jsme rovněž pozvánky v menším formátu, aby si je lidé mohli vzít k připomenutí rozvrhu. Tyto jsme rozdali a nechali je k dispozici mimo jiné i ve vestibulu Městského úřadu. Plakát o akci byl 24. 9. pracovnicí informací vystaven na nástěnce a na poličce byly ponecháno 30 ks pozvánek. V tento den byl zaslán text informace do městského rozhlasu, aby byli občané informováni ještě před svátkem v dostatečném předstihu. Ve čtvrtek 27. 9. jsem šla doplnit chybějící pozvánky a zjistila, že plakát nevisí, nýbrž leží na zmíněné poličce, vedle zbytku pozvánek, nejspíš proto, že je moc velký a zabírá spoustu místa na již zmíněné nástěnce. Jelikož přepážka informací byla již před pátečním svátkem uzavřená, vyměnila jsem jej za menší formát a doplnila počtem 50 ks dalších pozvánek. S prvními říjnovým pondělkem jsme zahájili třídenní akci a následující úterý, tedy v den právě probíhajících DNŮ ZDRAVÍ jdu něco vyřídit do budovy úřadu a není tam ani plakát, ani pozvánky, přičemž rozhlas také nic nezveřejnil. Akci propagoval i Český rozhlas Ostrava, jen městský úřad nic. https://ts-relax.rajce.idnes.cz/Akce%2C ... lesy_2018/

Vypadá to tedy, že některý z pracovníků této budovy ztratil před komunálními volbami loajálnost ke svému zaměstnavateli v důvěře, že brzy bude všechno jinak a vědomě ničí propagační materiály akce, kterou město podporuje.
Z výše zmíněného vyplývá samozřejmě, že jsme jenom lidé, někteří jen čekají, co se bude dít, ti schopnější se snaží a organizují a jiní s chutí ničí vše, co ti úspěšnější vytvoří, aby tak pomohli svým méně úspěšným přátelům k lepší pozici. Donedávna jsem byla přesvědčena, že politikové jsou jen manipulátoři, ale před dvěma lety jsem začala věřit, že pokud jsou tam správní lidé, tak se může podařit i zásadní změna a věřím tomu i nadále. Podmínkou je ovšem, aby byli zvoleni ti, kteří jsou takoví, jací jsou a nepřetvařují se, jen tito jsou schopni pozitivní změny prosadit.
Naposledy upravil Mirka Břusková dne pon říj 15, 2018 14:14, celkově upraveno 3
Mirka Břusková
 
Příspěvky: 26
Registrován: pon úno 17, 2014 15:59
Karma: 0

Re: Informovanost v Kopřivnici

Příspěvekod Mirka Břusková » čtv říj 04, 2018 13:33

Krásný den všem sledujícím.
Pro mě krásný je, nejen proto, že čtvrtek je pro mě v mém současném životě malou sobotou, ale i proto…

Včera ve středu 3. října, pár hodin po zveřejnění mého předešlého příspěvku jsem obdržela zprávu, že plakát ke Dnům zdraví konajících se ve dnech 1.-3. října opět visí. Takže i když návštěvníci dvou předešlých Dnů zdraví, kdy jsme odtancovali 8 hodin pro zdraví, měli smůlu, ti dnešní mají šanci dozvědět se, že ještě celé 2 hodiny mohou tancovat v rámci projektu Dny zdraví podporovaného Zdravým městem Kopřivnice. V této chvíli mi nezbývá než poděkovat těm bezejmenným, kteří se o to zasadili.
Na tomto místě je možná důležité připomenout jak potřebné je přemýšlet, komu je darován hlas v komunálních volbách a možná si zpětně prohlédnout všechny kandidátní listiny předešlých volebních období zveřejněných v Kopřivnických novinách, zejména pak na str.X lídra a kandidáty č.15 a 21. http://www.koprivnice.cz/mesto/koprivni ... 342010.pdf a na str. VII lídra a kandidáta č.17. http://www.koprivnice.cz/mesto/koprivni ... 342014.pdf
Čtenáři, kteří sledují již nějakou dobu mé příspěvky a politickou scénu snad najdou souvislosti a dovtípí se, proč jsem se rozhodla tak jak jsem se rozhodla a ne náhodou s opoziční stranou, která udělala důležité změny, mě nikdy neublížila, její představitelé se nepřetvařují a nabídli mi opět kandidaturu, kterou jsem ještě v minulém volebním období odmítla. https://www.facebook.com/photo.php?fbid ... =3&theater
Děkuji.
Naposledy upravil Mirka Břusková dne pon říj 15, 2018 14:13, celkově upraveno 1
Mirka Břusková
 
Příspěvky: 26
Registrován: pon úno 17, 2014 15:59
Karma: 0

Re: Informovanost v Kopřivnici

Příspěvekod Mirka Břusková » pon říj 15, 2018 14:11

Vážení přátelé, máme to tu zase.
Opět se vrátilo nám v Tanečním centru dobře známé embargo na informace, které v tomto případě nedělají jen okolnosti, ale bohužel lidé, k nimž se připojují i ti, jenž to mohou ovlivňovat i přes střet zájmů se zaměstnavatelem.

Máme za sebou letos již čtvrtou námi pořádanou akci, na kterou přispělo město Kopřivnice. Tou první byl Mezinárodní den tance, do něhož jsme neplánovaně dodatečně doplnili i taneční soutěž Světlo Orientu. Druhou byla akce spojená s oslavami města Kopřivnice slaví v rytmu swingu. Třetí výše zmíněné DNY ZDRAVÍ v kulturním domě. Poslední námi pořádanou akcí byla show Tancem kolem světa letos pro Karolínku, kterou jsme pojali jako benefiční a celý výtěžek zaslali na účet hendikepované Karolínky Dejové. Jako na každou námi pořádanou akci jsme nechali vytisknout letáky, zaplatili vylepení na určených plochách, informace zpřístupnili na našich FB a webových stránkách. Samozřejmě, že jsme neopomněli poslat již v pondělí prosbu o vyhlášení sobotní akce v městském rozhlase. Tentokrát nebyly žádné problémy s vyvěšením ve vestibulu Radnice, ale Šotek, který řádí v městském rozhlase se tam usídlil na delší dobu a vypadá to, že se dostal i do emailové pošty pracovníků naší kopřivnické Radnice, kterýžto schvaluje, jaká oznámení mohou být v rozhlase zveřejněna. Tomu Šotkovi se asi nelíbí, že naše kopřivnické taneční centrum opět něco pořádá a rozhodl, že tyto zprávy NE, NEBUDOU VYHLAŠOVÁNY v městském rozhlase, ani když se jedná o postiženou holčičku na vozíčku. Obzvlášť, když znovuobjevený Šotek má přece jiné a větší možnosti jak pomáhat, ale svým jménem, nebo to alespoň poradit těm, jenž na to sami nepřijdou a počet svých akcí pro „město“ zúžili na jedinou, tu výdělečnou.

Kolotoč dění se otáčí dál a dál. Prý žijeme v demokratické zemi, ale spolu s námi v ní žijí i takoví, kteří se schovávají za šotky a nechtějí, nezvládají nebo prostě nemohou přirozeně reagovat a se ctí vykonávat svou práci, jelikož jen tak nahrávají ku prospěchu těm jejich přátelům a známým. S tímto nešvarem nejspíš souvisí i malá anabáze, která začala před více než rokem. Jelikož máme zájem informovat dostatečně o našich akcích podporovaných městem, zaslala jsem žádost o možnost výstavy ve vestibulu radnice. Odpovědná pracovnice mi odpověděla kladně a já vybrala termín květen 2018, což byl měsíc, který předcházel naší plánované akci k oslavám města „Kopřivnice slaví v rytmu swingu“. A ejhle květen začal a v prostoru vestibulu ještě i 5. 5. je stále výstavka z mateřských školek. Abych dala prostor k napravení situace, nenápadně jsem upozornila, že běží náš termín a že tedy raději přehodíme termín na září. K tomu mi už jiná pracovnice sdělila, že to není možné, že je dlouhodobě obsazen domem dětí a nabídla termín prázdninový. Tento nám ovšem nevyhovoval, jelikož to bylo pozdě. Nakonec jsem tedy v květnu 2018 požádala o termín září 2019, kdy plánujeme další akce, ale k dnešnímu dni a to máme říjen, ještě stále nedostala odpověď. Celou tuto korespondenci samozřejmě mohu doložit i s daty uskutečnění.

Doufám, že zmíněný radniční Šotek a jeho parta jsou se svou prací náležitě spokojeni a protože vím, že obtíže nepřicházejí proto, aby nás zničily, ale aby nám pomohly objevit náš skrytý potenciál, již v této chvíli mám námět na další choreografii.
Mirka Břusková
 
Příspěvky: 26
Registrován: pon úno 17, 2014 15:59
Karma: 0


Zpět na Obecná diskuse

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků