Jaroslav Bonk

Pravidla fóra
Diskusní fórum slouží k výměně názorů mezi občany a k zodpovídání dotazů směřovaných na radnici, k němuž slouží téma „Radnice odpovídá“. Městský orgán odpovídá standardně na dotaz pouze jednou. V případě, že přispěvatel žádá doplnění odpovědi, je nutné, aby dále postupoval podle zák. 106/1999 Sb.

Odesláním příspěvku do diskusního fóra přebírá jeho autor odpovědnost za obsah a za případné následky, které by z něj mohly vzniknout. Město Kopřivnice si jako provozovatel tohoto webu vyhrazuje právo smazat příspěvky obsahující vulgární výrazy, propagující rasismus, pornografii, či jinak odporující zákonným normám. Na diskusní fórum nesmí být rovněž vkládány přispěvky a odkazy podporující politická a názorová hnutí.

Při psaní přispěvatel dodržuje zásady slušnosti. Příspěvky, které se netýkají tématu, nebo mají hrubý, urážlivý či jinak nevhodný obsah, mohou být z diskusního fóra vymazány a jejich autorům může být v případě nutnosti na fórum zakázán přístup.

Jaroslav Bonk

Příspěvekod Jaroslav Bonk » stř dub 10, 2013 18:00

Jak jsem se stal lhářem
Dne 7.3.2013 jsem se zúčastnil zasedání Zastupitelstva města Kopřivnice, kde se mimo jiné projednávaly dotace pro sportovní kluby. Kritéria dotací vypracovala sportovní komise. Ale většina klubů nesouhlasí s roztříděním klubů do kategorií. A komise zapomněla na jeden z nejdůležitějších bodů a to je bod Úspěšnost a návratnost dotací. Na tento bod by se dle mně mělo přihlížet s velkou vážností. Z mého téměř 25letého působení v HC Kopřivnice si pamatuji, že úspěšní odchovanci se podíleli nebo podílejí na chodu klubu jako např. můj syn Radek, který přispěl klubu vysokými finančními částkami, nebo Vašek Varaďa pořízením hokejové výstroje pro žáky. Dále se také podíleli na sportovních akcích (hráči NHL 2x) které byly zaměřeny hlavně pro naši mládež. Mimo jiné se také zúčastňovali jiných sportovních akcí na území města Kopřivnice. Dokonce se můj syn zúčastňuje i přes jeho náročný program (stále profesionální hráč)tréninků mládeže, popřípadě i zápasů jako trenér. Možná jsem na některé hokejisty zapomněl, kteří takto podporují sport, ti mi snad prominou a možná se připomenou. To že Radek a Venca se klubu věnují, beru od nich jako úctu ke klubu a městu, které se také podílelo na jejich úspěších. Já osobně jsem působil dlouho v klubu jako trenér a také funkcionář, pro čtenáře zcela zdarma, takže průpovídky že jsem na klub naštvaný, že mně vyhodili nejsou pravdivé, což vám jistě potvrdí bývalý prezident klubu ing.Hrubý. Samozřejmě byli i takoví, kteří dlouhou dobu hráli vrcholné soutěže a nepřispěli ničím. A teď píšou jak chtějí zachraňovat hokej v Kopřivnici,ale nepíšou, že chtějí zachránit hlavně sebe (Libor Polášek). Dokonce i fotbalisté mají ze svých bývalých řad sponzora (Paciorek), ale to neznamená, že by to měl být preferovaný klub. Výhodou tohoto klubu je , že většina hráčů přejde do mužů a pokračují ve své činnosti.
Možná že se pletu, ale neznám nikoho z bývalých hráčů, který by klub házené podporoval. Nevidím důvod,proč by tento klub měl být prioritní, protože důležité také je, jaký je o házenou ve městě zájem a kolik třeba chodí diváků (300 diváků za měsíc)
A krasobruslení – kapitola sama pro sebe. Na jednoho žáka v průměru největší dotace. A výsledek ? Při dovršení 15 let končí kariéra místních krasobruslařů. Kde je tedy ta návratnost ? Tam ale asi budou dotace rozdělovány ne podle členů, ale podle členství ve straně (ODS). Je pěkné brát a nic nevybudovat.
A teď – proč jsem lhář ? Dne 22.11.2012 jsem psal otevřený dopis starostovi ing.Jalůvkovi,kde jsem mimo jiné upozorňoval na nespravedlivé rozdělení mimořádné dotace sportovním klubům a také na zneužívání dotací na nájmy klubem HC Kopřivnice. Na předvánočním zasedání Zastupitelstva mi bylo sděleno, že dotace byly rozděleny dle kritérií sportovní komise. Ale je zajímavé, že po zasedání při rozhovoru s místostarostou ing.Kopečným na můj dotaz, proč dostal klub Malé kopané dotaci, když nespadá do těchto kritérií, řekl, že pro tuto dotaci kritéria neplatily. Na otázku zneužití dotace HC Kopřivnice jsem dostal následně písemnou odpověď, s kterou jsem nebyl spokojen. Svěřil jsem se proto zastupitelům města p.Kubošovi a p.Krompolcovi, a ten na letošním zasedání 7.3. vznesl dotaz na místostarostu Kopečného,jak reagovali na můj dopis. Slova se chopil ing.Kopečný a řekl:“ Pan Bonk si to vymyslel a lhal.“ Posléze jsem dostal prostor k obhajobě a řekl jsem, jakým způsobem ke zneužívání dotace dochází. A jestli jsem lhal, ať na mně dají trestní oznámení. Poté zareagoval starosta a řekl, že to všechno co vím, mám předat písemně. Já si ovšem nemyslím, že bych měl opětovně něco dodávat. O zmíněných zneužívaných dotacích ví totiž dost lidí a je evidentní , že nikdo z nich s tím nechce mít nic společného (kromě pana Kubince,dlouholetého funkcionáře a trenéra hokeje). Těžko se vám bude přiznávat, když prezident klubu, který byl za to zodpovědný je současný radní Mgr.Pospěch. Těžko se bude přiznávat pan Okřesík, protože by patrně přišel o místo, těžko se bude přiznávat HC. Záleží na vás. Otázkou zůstává, zda to chcete vyšetřit. Zřejmě nezbývá, než celou záležitost předat orgánům činným v trestním řízení. Jen pro upřesnění - třeba za rok 2010 se jednalo o částku 135.000 Kč. Kde jsou ty peníze ? Další roky jsem nepočítal. Proč? Od toho jsou snad placení úředníci města. Že bojuji proti HC ? Nebojuji. Vychoval jsem řadu hokejistů, mám tam syna, vnuky, mám tam hodně kamarádů. Bojuji ovšem proti těm, kteří zneužívají velkorysost města. A poněvadž mi není lhostejné, kam se kopřivnický sport ubírá, hodlám v příštím období aktivně vstoupit do komunální politiky a jak jsem zjistil - nejen JÁ.
Proto pane místostarosto ing.Kopečný- myslím že po zjištění tohoto skutku se v nejbližší době dozvíme o opravdových lhářích. A předpokládám, že mně se za to obvinění omluvíte.
S pozdravem Bonk Jaroslav
Jaroslav Bonk
 
Příspěvky: 2
Registrován: úte led 29, 2013 9:24
Karma: 0

Zpět na Obecná diskuse

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron