Poděkování

Pravidla fóra
Diskusní fórum slouží k výměně názorů mezi občany a k zodpovídání dotazů směřovaných na radnici, k němuž slouží téma „Radnice odpovídá“. Městský orgán odpovídá standardně na dotaz pouze jednou. V případě, že přispěvatel žádá doplnění odpovědi, je nutné, aby dále postupoval podle zák. 106/1999 Sb.

Odesláním příspěvku do diskusního fóra přebírá jeho autor odpovědnost za obsah a za případné následky, které by z něj mohly vzniknout. Město Kopřivnice si jako provozovatel tohoto webu vyhrazuje právo smazat příspěvky obsahující vulgární výrazy, propagující rasismus, pornografii, či jinak odporující zákonným normám. Na diskusní fórum nesmí být rovněž vkládány přispěvky a odkazy podporující politická a názorová hnutí.

Při psaní přispěvatel dodržuje zásady slušnosti. Příspěvky, které se netýkají tématu, nebo mají hrubý, urážlivý či jinak nevhodný obsah, mohou být z diskusního fóra vymazány a jejich autorům může být v případě nutnosti na fórum zakázán přístup.

Poděkování

Příspěvekod Mirka » pát led 04, 2013 12:45

Vzhledem ke skutečnosti, že Kopřivnické noviny nezveřejňují nekteré naše příspěvky v rubrice Dopisy čtenářů, volím tuto cestu ke zveřejnění.
Děkujeme všem našim příznivcům za účast, gratulace a podporu při naší akci “Tancem kolem světa 2012”, která se konala v sobotu 1.9. od 16.h.
v kulturním domě v Kopřivnici. I přes nepřízeň počasí se nám akce nad naše očekávání vydařila a mohli jsme se s chutí rozloučit s prázdninami. Jen díky Vám a mimořádnému zájmu shlédnout námi připravený program jsme přes prvotní deštěm způsobenou beznaděj se srdečnou radostí ještě před začátkem zajištovali více židlí, které nakonec stejně nestačily a velice si vážíme vytrvalosti mnoha diváků jež byli ochotni více než dvě hodiny stát. Děkujeme také Taneční skupině Hareem, jejíž účast zpestřila program a děvčata jako jedny z mála dokázaly, že přes léto nezahálejí a hlavně, že tanec není jen pro mladé, ale naopak mládí prodlužuje. Poděkování směřuje i k vedení Kulturního domu v Kopřivnici a hlavně sponzorům a Městu Kopřivnici bez jejichž podpory bychom nemohli tuto akci uskutečnit.
V neposlední řadě bych chtěla ještě jednou poděkovat za účast divákům z řad našich bývalých členů, které život zavál do různých koutů naší republiky a přesto se rádi vracejí zvláště u příležitosti této naší akce.
Mimořádný dík ovšem patří všem našim členům a jejich rodinným příslušníkům za profesionální přístup, nezměrnou trpělivost a úžasnou ochotu zkrátit si prázdniny
a udržovat úroveň výkonnosti i přes léto. Zvláště před nadcházejícím European Championship Belly Dance Oriental show a World Championship Belly Dance Oriental, které se poprvé v historii velkých mezinárodních soutěží bude konat v České republice.
fotografie z akce můžete shlédnout na www.tsrelax.wz.cz
Mirka
 

Poděkování

Příspěvekod Mirka Břusková » úte úno 18, 2014 14:47

Děkujeme bezmála dvěma stovkám platících a pozvaných diváků za několikerý rytmický skandovaný potlesk, na námi pořádané akci TANCEM KOLEM SVĚTA 2013, kde jsme přivítali i francouzskou taneční skupinu FATI DANSE Orietal z partnerského města Trappes. http://www.youtube.com/watch?v=EUIcsDDeDEM
Je pro nás velkým oceněním, že bez pomoci příznivců dalších tanečních seskupení dokážeme zaplnit velký sál Kulturního domu a že naši diváci odcházejí spokojeni.
Mimořádný dík patří všem sponzorům, stejně jako pracovníkům kulturního domu v Kopřivnici a hlavně Městu Kopřivnici za podporu a přízeň.
Fotografie naleznete na http://ts-relax.rajce.idnes.cz/

Za TS RELAX a THARA D.C. Kopřivnice
Mirka Břusková
Mirka Břusková
 
Příspěvky: 26
Registrován: pon úno 17, 2014 15:59
Karma: 0

Re: Poděkování

Příspěvekod Mirka Břusková » čtv bře 06, 2014 14:41

Děkujeme všem našim příznivcům za blahopřání k úspěchu na World Dance Championship Babylon 2013, ke kterým se tato informace dostala i přes opětovný zásah šotka v redakci Kopřivnických novin.
Pro úplnost informovanosti dokládám odkaz na jiná periodika, která tuto informaci následně zveřejnila i s fotografiemi.
http://ts-relax.rajce.idnes.cz/Stripky_ ... 2.2013.jpg
http://ts-relax.rajce.idnes.cz/Stripky_ ... nu2013.jpg

Za TS RELAX a THARA D.C. Kopřivnice
Mirka Břusková
Mirka Břusková
 
Příspěvky: 26
Registrován: pon úno 17, 2014 15:59
Karma: 0

Re: Poděkování

Příspěvekod Mirka Břusková » pon zář 22, 2014 10:53

Tentokrát směřuje mé poděkování k mimořádně pilným tanečnicím z Kopřivnice, které dokázaly získat tři tituly mistrů republiky na dvou mistrovských kláních během jediného víkendu.
Předposledním celostátním kláním uplynulé taneční sezóny bylo mistrovství republiky ve stepu v Brně, kde získala nejlepší stepařka moravskoslezského kraje Pavla Jeřábková bronz za sólo a spolu s Miluškou Sochovou a Mirkou přivezly i titul mistra stepu za trio dospělých. https://www.facebook.com/media/set/?set ... 146&type=3
Sezónu tanečnice z Kopřivnice zakončily následující den v Táboře na mistrovství ČR v orientálních tancích, kde byl vedoucí skupiny obhájen loňský titul mistra vybojovaný v sólech dospělých, ale letos zde mimořádně zabodovaly i Eliška Jeřábková a Martinka Gajdušková a mimo jiná krásná medailová umístění přidaly i titul za duet dětí. https://www.youtube.com/watch?v=xK20G0Onoco
Naše malá skupinka reprezentantů se stále rozrůstá. Dvě Pavly, dvě Jany, dvě Milušky, dvě Věry a Líba z řad dospělých https://www.facebook.com/media/set/?set ... 146&type=3
i mimořádně pilné dětí - Eliška, Martinka, Adélka, Lucie, Barborka, Daniel, David a Adam. https://www.facebook.com/media/set/?set ... 146&type=3
Jen díky jejich houževnatosti a píli se jméno malého moravského města i v tanečním sportu dostává nejen na největší republiková klání, ale i na prkna, která znamenají svět v evropských metropolích jako je Vídeň či Paříž.
Děkuji všem výše jmenovaným šikovným tanečnicím, jenž umí zatančit nejen Orient, ale i Flamenco, Ladies latinu, step až po show dance:
„Děkuji holky a kluci za skvělou reprezentaci“.
V neposlední řadě poděkování směřuje i k ostatním ochotným členkám za organizaci a dopravu skupiny do vzdálených míst i mimo republiku. Největší dík samozřejmě patří všem zúčastněným tanečníkům i těm, kteří se letos neumístili a také rodičům dětí za přátelskou atmosféru, vstřícnost, obětavost, chuť vstávat, přidávat tréningy, vůli nenechat se odradit nepřejícím okolím, opět vyjíždět a co nejlépe zvládnout vše co jsme si naplánovali.
V současnosti po krátké letní přestávce připravujeme tanečně divadelní show TANCEM KOLEM SVĚTA 2014, sestavenou z nejúspěšnějších choreografií uplynulé sezóny http://ts-relax.rajce.idnes.cz/Akce_podzimu_2014/
a zároveň dotváříme a pilujeme tance, které budou startovat na letošním mistrovství světa World Art Dance Federation.
Další fotografie naleznete ve fotogalerii na http://www.tsrelax.wz.cz
Děkuji také osudu, andělům strážným a všem lidičkám, kteří nám fandí.

Za TS RELAX a THARA D.C. Kopřivnice
Mirka Břusková
Naposledy upravil Mirka Břusková dne pát říj 17, 2014 8:59, celkově upraveno 1
Mirka Břusková
 
Příspěvky: 26
Registrován: pon úno 17, 2014 15:59
Karma: 0

Re: Poděkování

Příspěvekod Mirka Břusková » pát říj 17, 2014 8:49

Poděkování
Děkuji všem příznivcům výukového Tanečního střediska RELAX Kopřivnice za upřímné projevy přízně a náklonnosti po uvedení premiéry tanečně divadelní show TANCEM KOLEM SVĚTA 2014. Vězte přátelé, že vaše podpora nám velmi pomáhá v naší snaze povýšit kopřivnické taneční umění. Opět se prokázalo, že i v malém moravském městečku jsou lidé, kteří uvítají podobné projekty pro náročné diváky, propojující děj s tancem na amatérské i téměř profesionální úrovni a nemají mnoho společného s na první pohled podobnými komerčními projekty. https://www.facebook.com/pages/TS-RELAX ... 2527696181
Naši věrní příznivci již vědí, že naše show není jen o tanci. Nabízí divákům zároveň příležitost ke zklidnění po každodenním pracovním shonu a čtené pasáže vybízejí k vizualizaci fantazijních představ vyprávěného děje, třeba se zavřenýma očima. Taneční vstupy provázené hudbou tento vyprávěný děj, již jen dokreslují. Vždyť jsou to právě bujné fantazijní představy, jenž jsou nezbytným zárodkem jakéhokoliv uměleckého díla. https://www.facebook.com/media/set/?set ... uploaded=2
Děkuji také všem odvážným členům výukového Tanečního střediska RELAX za snahu při přípravě a realizaci letošní show, kde společnými silami s odvahou jim vlastní předvedli 18 choreografií dětí i dospělých. Díky výtěžku ze vstupného můžeme přispět 8 nominovaným reprezentantům THARY na účast v soutěžích mistrovství světa, které se bude konat na přelomu října a listopadu.
Mimořádné poděkování směřuje také Městu Kopřivnici a pracovníkům Kulturního domu v Kopřivnici za spolupráci.

Děkuji a přeji hezký den.

Za TS RELAX a THARA D.C. Kopřivnice
Mirka Břusková
Mirka Břusková
 
Příspěvky: 26
Registrován: pon úno 17, 2014 15:59
Karma: 0

Re: Poděkování

Příspěvekod Mirka Břusková » pon pro 22, 2014 11:30

Vánoční.
Mé dnešní poděkování směřuje především ke všem mimořádným rodičům, jimž jejich děti zatím ještě poděkovat nemůžou, jelikož si stejně jako většina dospělých vůbec neuvědomují jejich zásluhy, ba dokonce si myslím, že by si zasloužili medailová ocenění mnohdy více než jejich děti. Jsou ochotni věnovat dětem většinu svého volného času i mimo domov, který se tak stává společným časem protnutým společnými prožitky. Mít takové rodiče je pro děti velkým štěstím a rodiče tak mají příležitost sdílet se svými dětmi jejich sny či pocity a pomoci jim tak budovat zdravé sebevědomí, jenž je velmi důležitou součástí vývoje dítěte.

Hluboce si vážím rodin, kde neberou výchovu dětí na lehkou váhu, uvědomují si zářnost vlastního příkladu a vůbec ji nechápou jako přítěž či dokonce dřinu. Nelitují vloženého času, úsilí a financí, i když hned nepřicházejí kýžené výsledky, umí děti povzbudit, podržet a podpořit, zapojí se do příprav a stávají se tak potřebnými a důležitými členy celého týmu. Být součástí fungujícího týmu je totiž podmínkou dosažení vyšších met třeba na celorepublikových či mezinárodních kláních. Účast dětí na takovýchto mnohdy i několikadenních soutěžích není totiž vůbec jednoduchá hlavně pro rodiče. Je potřeba totiž také počítat s výběrem dovolené i mimo sezónu, zrealizovat dopravu včetně finančního krytí ubytování či startovného a nejen to, také mít všechny potřeby a být schopni rychlé akce při realizaci převleků a přečesávání. Jen rodiče, kteří jsou toto ochotni investovat mohou dovést své děti i ke zdánlivě vzdálenějším cílům.

Takto totiž fungovala i rodina, z níž jsem vykročila do samostatného života. Vlastně jsem se dobře narodila do rodiny, kde se tancem žilo a díky příkladu sestry Lídy Ernstové jsem už od dětství věděla, že Kopřivnice není středem světa, že můžu mít i vzdálenější cíle. Samozřejmě tohle vše se dařilo hlavně díky mamince, jenž nás obě maximálně podporovala a navíc naučila i šítím vytvářet vlastníma rukama malá umělecká díla, což se nám hodilo nejen v souvislosti s tancem.

Tyto mé první vzory mě naučily také, že štěstí nečeká na ty, co sedí doma, je potřeba mu jít naproti. Štěstí je pro ty, co neutíkají před problémy a nebojí se vykročit do neznáma, zvláště pak pokud umí najít zkušené vůdce, kteří je provedou nelehkou cestou. Takto jsme v uplynulém roce opět zvýšili počet absolvovaných soutěží z osmi na dvanáct (4 pohárové, 2 postupové, 3 mistrovství republiky a 3 mezinárodní). Úkolem těch, kteří chtějí děti vést k úspěchům je to, že je musí naučit přizpůsobit se vyšším podmínkám, jestliže se totiž budou držet těch, kteří se nezúčastňují soutěží, pokud sami nevytvoří podmínky a porotu, daleko nedojdou. Rekapitulace roku 2014 na http://www.tsrelax.wz.cz

Všichni víme, že medaile se dá samozřejmě koupit a není to velká investice, ale každopádně více poučí, když je zasloužená a navíc s diplomem, postupně z mistrovství republiky, Evropy nebo světa.

Jsou před námi Vánoce, které většina z nás spojuje s obdarováním těch nejbližších. Zpětně si uvědomuji, že nejlepší dárky, které jsem v životě dostala byly tři. Asi v devíti letech od maminky pravé taneční piškoty, ve 12-ti od sestry originální baletní špičky, díky kterým jsem na vlastní kůži zažila, jak v nich váha vlastního těla tlačí prsty až do krvavých puchýřů a v šestnácti od otčíma Ernsta za tehdy nemalý obnos první latinky. Ty latinky mám do dneška a věřte, že to byly ty nejlepší investice do dárků, jaké mohli mí nejbližší udělat. Nejen za toto, i za ty puchýře jsem jim i po letech neskonale vděčná.
Děkuji, děkuji, děkuji.

Za TS RELAX a THARA D.C. Kopřivnice
Mirka Břusková
Mirka Břusková
 
Příspěvky: 26
Registrován: pon úno 17, 2014 15:59
Karma: 0

Re: Poděkování

Příspěvekod Mirka Břusková » pon kvě 18, 2015 10:00

Jaro 2015 je příležitostí opětovně poděkovat obětavým maminkám malých tanečnic, které reprezentovaly na největším klání tanečního turné DANCE LIFE TOUR 2015, na MČR Art disciplín, jehož součástí bylo i mistrovství ČR v oboru orientálních tanců.
Dvě Pavly, stálice, jenž doprovázely děvčátka z THARY-junior i přes málo příjemný páteční termín na mistrovství ČR Belly Dance 2015 letos poprvé se konajícího na Moravě, v Bohumíně.
Konkrétní poděkování směřuje k paní Pavlíně Gajduškové mamince, řidičce, fotografce, kostymérce a kadeřnici v jedné osobě.
Mimořádné poděkování zaslouží paní Pavla Jeřábková, jenž navíc plní i funkci švadleny, choreografky, trenérky a tanečnice reprezentující THARU D.C.

Děkuji vám Pavlo a Pavlíno za bezmeznou obětavost a příkladnou reprezentaci nejen THARY, ale i města Kopřivnice. https://www.facebook.com/pages/Tane%C4% ... 0594454146
Není nic lepšího, než být součástí skvělého týmu. Není nic lepšího, než napínavé okamžiky prožívat společně.
Je mi velkou ctí, že i v nové roli můžu být spolu s vámi hrdá na společné taneční výkony holčiček i dospělých.
Vše co děláte je výjimečné a není samozřejmé.
Děkuji.

Za Thara D.C. a TS RELAX Kopřivnice
Mirka Břusková
Mirka Břusková
 
Příspěvky: 26
Registrován: pon úno 17, 2014 15:59
Karma: 0

Re: Poděkování

Příspěvekod Mirka Břusková » pát led 22, 2016 14:24

První letošní poděkování patří všem tanečníkům z taneční skupiny THARA DC reprezentujícím Taneční centrum Relax z.s., kteří se v závěru roku zúčastnili World Championship Babylon 2015 v pěti sólových (orient, flamenco, step), jedné párové (step) a třech skupinových choreografiích (orient, flamenco a muzikál). Podařilo se nám také skloubit reprezentaci v Liberci s vystoupením v Kopřivnici, kdy někteří členové jako motýlci poletovali po republice, aby stihli i vystoupení na Motýlku 2015.
Některé disciplíny zaznamenaly nebývalý nárůst konkurence z ruských, francouzských, polských i italských silných týmů, ale přesto Eliška skončila v dětské kategorii orientu jako čtvrtá a sedmá, Mirka v dospělých pátá, Dany ve flamencu juniorů čtvrtý, Pavla přivezla ze stepu stříbro za sólo a společně s Miluškou v duetu bezkonkurenčně vyhrály.
Pětidenní soutěže se zúčastnilo 109 tanečních klubů z 20 zemí světa, které předvedly 1209 sól a duet, 138 malých týmů, 104 velkých týmů a dohromady přes šest tisíc tanečníků.
Kopřivničtí jako skupina, ani tentokrát z Liberce neodjeli s prázdnou. Za choreografie skupiny převzala vedoucí a choreografka zlatý pohár za orientální show „Story of Nature“ pro věkově smíšenou malou skupinu, druhý za flamenkovou choreografii dospělých „Sevillanas“ a třetí vítězný pohár za velkou parketovou choreografii „Cat Spree“ z kategorie muzikál pro celý tým.
Účast na letošní World Championship Babylon 2015 byla pro kopřivnické tanečníky vskutku odměnou za mnohaletou práci, za stovky hodin tréninků, za desítky kilogramů hmotnosti a mnoho litrů potu. https://www.facebook.com/media/set/?set ... 146&type=3
Po pět dní šampionátu žil liberecký Babylon, nejen tancem, ale stal se i babylonem strhujících rytmů, babylonem úžasných barev a babylonem mnoha světových jazyků.

Tímto kláním jsme ukončili mezinárodní soutěže roku 2015, ale zdaleka ne ostatní klání, zejména pro naše nejmladší tanečníky z Thary-junior. Tito absolvovali ještě i místní http://www.ktkstudio.cz/archiv-studio/z ... padu-2015/, oblastní a celorepublikové soutěže, ze kterých přivezli nejen medaile, ale i několik pohárů. https://www.facebook.com/media/set/?set ... 146&type=3

V uplynulém roce máme za sebou, kromě jiných i velmi náročné několikadenní soutěže plné tance, medailí, výher, ale i proher spojených se slzami v očích. Tyto nádherné svátky tance v nás zanechávají nezapomenutelné dojmy. Je nám velkou ctí, že jsme měli možnost se opět účastnit a čerpat tak z úžasné studnice nápadů.
Všichni, kdo od nás jezdí soutěžit se museli již v minulosti naučit, že na soutěže se nejezdí pro medaile, ale za ponaučením, s čímž souvisí i skutečnost, přijmout rozhodnutí poroty, ať je jakékoliv a to i když s ním nesouhlasí. Každý kdo s tím má potíž, může jezdit jen na přehlídky a festivaly. Jelikož ani po úspěchu nečekáme od další poroty kladné hodnocení, připravujeme se co nejsvědomitěji a účast na mezinárodních soutěžích nabízíme jen těm nejlepším. Máme štěstí, že naši nejlepší toho opravdu umí mnoho, i když žijeme v elektrické době. V současnosti není moderní jen street, ale i všechna retra (30-cátá, 40-cátá, 60-sátá i 80-sátá léta) a také všechna možná spojení stylů nejen s baletem, jazzem ale i latinskými, španělskými a orientálními rytmy. Naším úkolem není jen se kvalifikovat, ale hlavně díky týmové práci dotáhnout vše k uspokojivému cíli, jímž je hlavně cesta k ponaučení, zlepšování a růstu.

V neposlední řadě bych chtěla poděkovat i všem účastníkům poslední akce našeho Tanečního centra Relax v uplynulém roce, kterým byl benefiční koncert Vánoce pro Karolínku. Karolínka Dejová je malá 8-mi letá holčička, ale velká bojovnice. Přestože od narození trpí svalovou distrofií a je upoutána na invalidní vozíček, klade si nemalé cíle. Nejen že se učí hrát na flétničku, ale dala si za cíl i tancovat. Její pěstounka celý rok hledala možnost uplatnění a nakonec ji našla. Je to teprve něco přes rok co obětavě spolu s Karolínkou navštěvuje taneční školičku Pavly Jeřábkové a přípravou na vystoupení na kopřivnických akcích a přehlídce hendikepovaných dětí je talentovaná Karolínka již i čestnou členkou Tanečního centra Relax Kopřivnice a reprezentující taneční skupiny Thara-junior, jenž se účastní i soutěží a její členové zažívají díky zkušenostem dospělých z Thary DC i první úspěchy.
https://www.facebook.com/events/318690428254661/

Dále bych chtěla touto cestou poděkovat radě města a zastupitelům, kteří na svém zářiovém zasedání schválili příspěvek na světový šampionát Babylon 2015 pro zástupce taneční skupiny THARA DC, reprezentující kopřivnické výukové Taneční centrum Relax z.s. Vaše podpora je pro nás zavazující a mohu vás ujistit, že vždy děláme maximum, abychom úspěšně reprezentovali město a navázali na úspěchy uplynulých sezón.
Jsem ráda, že zastupitelé města pochopili, že taneční sport je plně srovnatelný s jakýmkoliv jiným dosud vysoce dotovaným sportem. V mnoha aspektech ještě složitější a těžší, jelikož tanečníci si jako sportovci neudávají tempo sami, ale musí se podřídit a striktně dodržet rytmizaci hudby. Tady žádné zrychlování nezabírá, ba naopak velmi škodí.

I v tomto následujícím roce plánujeme, a to minimálně opět 12 soutěží, jelikož víme, že motivace je důležitá a co může být pro posun ve výkonnosti větší motivací, než příprava na soutěž. Tou první bude hned mezinárodní klání ve Vídni již koncem února a přípravou na ni kromě tréninků také vystoupení v rámci plesové sezóny, přičemž letos jich je do tohoto termínu požadováno 10. Letos s námi do Vídně pojede i Karolínka a bude tančit svou choreografii s panenkou, takže všem výše zmíněným přeji v tomto novém roce hodně úspěchů.

Děkuji, děkuji, děkuji.
Za Taneční centrum Relax z.s. Kopřivnice a THARA DC
Mirka Břusková
Mirka Břusková
 
Příspěvky: 26
Registrován: pon úno 17, 2014 15:59
Karma: 0


Zpět na Obecná diskuse

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron